Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Olvastam a cikket és gondoltam, hogy itt talán találok pár sorstársat akiknek még van vagy volt ezekből a csodálatos SAL2610.
    Nekem megvan az egész szett a 2 nagy front a center és a 2 kisebb hátsó.Mikor megláttam(jó ennek már vagy 5-6 éve) Gondoltam a méreteiből hogy ez aztán nagyon jó lesz nekem a kis 3x5m-es szobámba és majd attól kell félnem hogy betöri az ablakot a hangja. Gondoltam, hogy a 2db 25cmes mély és a 2x2db 16cmes mélyközép majd teszi a dolgát.Hát nem igy lett.
    Pedig egy Onkyo SR-TX505E 7.1es erősitővel hajtom. mindegyik hangfalhoz 2,5es rézkábellel van bekötve.
    Az erősitőn 80as érték a max és 30 ason megy általában,de igy csukott ajtónál már nem zavarok senkit vele a szomséd szobában sem. 50nél meg már csak puffog vagy olyan éles magasak vanank hogy megfájdul a fülem.A membránokon nem látok kitérést csak ha hozzájuk érek akkor érzem hogy rezeg,pedig gondolom azért van olyan nagy subcső beletéve hogy legyen hol a levegőnek ki-be mozogni.

    Próbáltam a mélyeket leválasztva külön csatornán meghajtani,de semmi változás nem tortént.A legfurcsább az egészben, hogy a beszédhangokat is hallani a 25csesekből. Most vagy az van, hogy nincs benne keresztváltó vagy olyan magasan vág, hogy még a beszéghang tartomány is belefér.

    Próbálnám egy kicsit javitani a dolgot,de sehol sem találok a neten semmilyen ábrát vagy leirást, hogy milyen hangszorók vagy milyen váltó van benne vagy egyáltalán hol helyezkedik el, hogy ne kelljen szétszedni az egészet.Az elektronikához nagyon nem értek, igy csak akkor nyulnék bele ha lenne megfelelő támpontom, hogy amit csinálok az utánna is müködőképes lesz,mert egyenlőre nincs pénzem jobbat venni.DE igy kezd bosszantani, hogy a kis egybeépitett szettek lényegesebb szebb mélyeket produkálnak sokkal kisebb hangerőn is és nagyobb hangerőn meg érezhető hatásuk van, hogy beleremegnek a tárgyak a szobába.

    Ha valakinek lenne bármilyen infolya ezekről a hangfalakről vagy a jobbátételére akkor ne tartsa magában.

  • guickly04

    csendes tag

    válasz repvez #51 üzenetére

    Szia!
    Sok mindent kipróbálhatsz, ha egy kis időd, ami segít kicsit, de nem old meg semmit.....
    Csak a 2 kisebb hátsókról tudok írni, a centerhez és a nagyhoz nem volt szerencsém.
    A 2 kicsiben biztosan nincs keresztváltó, semmilyen belső csillapítás vagy merevítés. Szóval ha ezeket pótolod egyértelműen jobban fognak szólni. Saját tapasztalatból tudom, hogy ezektől a hangfalaktól nem nagyon van lejjebb. Annyira ótvar anyagokból épül fel a hangszóró és az egész doboz, hogy hihetetlen...
    Szintén saját tapasztalat, hogy egy jobb (50-60ezer HUF) szereo pár jobb-szebb-tisztább hangzást ad, mint egy olcsó házimozi rendszer. De ha csak a hangerő és a minél kevesebb pénz számít akkor csak az ORION HS 400 !!! Kevés az eredeti, hibátlan példány, de lehet találni.

  • repvez

    addikt

    válasz guickly04 #52 üzenetére

    Hát a filmekhez a térhangzás miatt kéne az 5 hangszóró,és pont emiatt hiányolom a mélyeket mert elmaradnak azok a megrengető hatásu mélyek,de hogy ne kelljen max hangerőn hallgatni hozzá.A +1 subhangszórót hely és pénzhiányában nem tudom megoldani.Sajnos a 2 hátsót hiába javitom fel ha a frontok gyengélkednek és az idő nagy részében a hátsóknak nem sok feladatuk van.
    A hangerő olyankor lenne jó amikor nyáron kinnt az udvarra is kihallatszana az ablakon keresztül ,igy szabadidős elfoglaltságkor se kéne a zenéről lemondani.Temészetesen popzene (trance, eurodance stilus)

    Már azon is gondolkodtam, hogy mennyire változna a helyzet ha más tipusu mély hangszóróra cserélném a 25cmeseket,csak mivel semmi adatot nem tudok róla igy azt sem tudom, hogy mire cserélhetném ami jobb .Meg ahogy olvasgatom mindegyik hangszoró egy bizonyos dobozban szol megfelelően, igy lehet az sem nyujtana megoldást. Hangváltót is tennék/cserélnék benne,ha lenne ahhoz is infóm.

  • User64476

    őstag

    válasz lezso6 #1 üzenetére

    Én szintén egy dán-tungsram örökölt erősítővel és két hs200-al kezdtem. Aztán a szomszédtól kaptam két videoton valamit, ami 3 utas volt, de nem túl nagy, a mélyet peremeztetni kellett természetesen. A városban ahol laktam alig lehetett ilyen szakmunkást találni, internet előtti korról van szó, nem volt csak úgy rákeresek, ennek utána kellett járni. Aztán a hs200 valahová eltűnt már nem emlékszem mi lett vele, és megkaptam a faterom által épített 2x120l-es dobozt, amiben valami 30centis beag volt a mély, és ki tudja mik a többiek. Közben szert tettem egy Rotel erősítőre, ez hajtotta, amíg el nem pukkant az egyik végtranyó :) Aztán jött egy Jamo 707, ami túl kicsi volt a szobába, aztán valami salos rettenet (dream néven futott, hát egy nagy sz_r volt, nekem ugyan nem az álmom), és utána jutottam el én is arra a pontra hogy elég volt a vackokból, és vettem egy kef iq3-at, ami végülis a mai napig jó szolgálatot tesz. Volt közben építgetés is, csináltam a barátomnak egy HA15 DT99 kombóból kis dobozt, ami tök jó lett, valami autós cuccból bulidobozt, több mélynyomót változó sikerrel, autós ládákat szintén változó sikerrel, házimozi szettet egyutasból, pepperhorn dobozt, meg már nem emlékszem milyen vackokat, de nagyon alacsony színvolnalon :D Azóta a kicsit komolyabb építgetés irányába fordultam, és már látom, hogy ezek a 100k körüli gyári dolgok elég vidáman reprodukálhatóak fele, harmada pénzből.

  • solaris17

    aktív tag

    A noir-nak silány hangja van.

    [ Szerkesztve ]

    Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

  • moltam

    tag

    Jó volt olvasni a cikket, nekem is most volt hasonló felfedezésem. :] Eddig 30cm-es mély alá nem igen akartam menni, tölcséres magasak voltak hogy szóljon, de a héten került hozzám egy Harman/Kardon MAS100 erősítő, ami a Harmannál a belépőszint, mellé ASW Sonus álló hangfalakkal, majdnem 20 évesek. Hát én 13cm-es hangszóróktól ilyen tiszta és pontos hangzást még nem hallottam, csodálatos mélyekkel. :] SZóval soha, de soha nem fogok venni olcsó de nagy hangszórókat, minőségűt kell venni, akár használtan pici pénzért. :D

  • Kiskokó

    veterán

    Nekem a mai Napig egy jó öreg kis panasonicom van. Nagyon bevált nagyon szeretem, ritkán már kevés az ereje de akkor még csak 80%-on megy nem maxon.. csak maxra sose veszem.

    Panasonic SA-AK44

    PDF 32. Oldalt az adatai... szerintetek ez milyen?

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés