Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Az a jó, hogy egy játékmasinában 1700-ért nincs benne dedikált gpu, főleg így 13"-on! Nagyon, de nagyon kíváncsi vagyok a szimpatikus célközönségre! :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#2) Tin válasza noPublicFG (#1) üzenetére


Tin
veterán

azok, akik majd a razer phone-okat veszik.

(#3) BoB válasza noPublicFG (#1) üzenetére


BoB
veterán

"Játékmasina" alacsony fogyasztású és teljesítményű U-s procival.... :U

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) IamMenyus


IamMenyus
tag

Ebben a masinában hol van a címben beharangozott nyolc mag?

Már ha valóban ez van benne

(#5) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez 4 magos gep.

(#6) RozogA87


RozogA87
tag

A felbontás komoly, (3200*1800) de a többi nem annyira.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#7) mobal válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

8 szálra gondolhatott a költő! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8) 4264adam


4264adam
veterán

Ez így nem lesz jó, ezzel a gépházzal még az U is throllingolni fog a hőmérsékletek miatt.

(#9) Wombath válasza IamMenyus (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Köszi, javítva

(#10) Zedz válasza noPublicFG (#1) üzenetére


Zedz
addikt

Mondjuk az is vicces, hogy "business" gépekért mennyit el tudnak kérni, aztán igazából semmi extra nincs bennük. :(

(#11) mobal válasza Zedz (#10) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Van rajta három év support, hozzák viszik garival. Az a drága és nem a masina.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) Lacok válasza BoB (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Az majd akkor lesz belőle amikor mellé tolsz nem kis költségen egy vga + Core V2 kombót.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) sutszi válasza Zedz (#10) üzenetére


sutszi
veterán

De van bennük extra több dolog is, csak még nem szívtál eleget más cuccokkal, hogy ezt megtapasztald...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) Flashback válasza Zedz (#10) üzenetére


Flashback
addikt

Ezt addig mindenki így gondolja amíg minden rendben megy...

Az alap elektonikai komponensek kicsit minőségibbek ezekben a gépekben (Magasabb hőtűrés, kisebb szórás). A ház kialakítása szintén más, strapabíróbb. Nem ritka a magnézium, karbon.
Csak néz megy egy zsanért! Pl az asszony Toshibáján kb 1,5év alatt megadta magát a zsanér, míg az én T440-em a mai napig olyan mint új korában.
A háztól-házig világ garancia szintén nagy előny. Jártunk úgy hogy a taxis kiejtette a kézipogyászt és a HDD meghalt egy EliteBookban. Egy telefonos egyeztetés után hozták is a cserewinyót.

Egy másik esetben pedig egy kb 2 éves gépet próbáltunk meg javítattni alaplap hibával. Mindenféle papírok nélkül, sorozatszám alapján megcsinálták.

Szóval ilyen eseteknél érzed az előnyt!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15) Zedz


Zedz
addikt

Igazatok van, ezekről szépen megfeledkeztem. De pl. amit adott a cég HP-t, több száz ezres gép, de egy SSD-t nem tudnak belerakni gyárilag, 4GB RAM-mal adták alapból, műanyag házzal. Nem értem, hogy ennyiért miért csak erre telik?

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

Már várom az eGPU-s, Thunderbolt portos W10 tableteket... :U :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) bmakszim válasza 4264adam (#8) üzenetére


bmakszim
senior tag

A hasonlóan vékony laptopomban a 28W TDP-s U processzor sem throttlingol.

(#18) 4264adam válasza bmakszim (#17) üzenetére


4264adam
veterán

Gamer célokra szánt laptopra gondoltam. Macbook és az OS más tészta.

(#19) sutszi válasza Zedz (#15) üzenetére


sutszi
veterán

Az szerintem akkor nem elitebook, hanem probook amit te kaptál... Az üzleti gépek is szépen rétegződnek... Arról pedig tudnék mesélni, hogy egy cégnek hogyan állapítják meg a beszerzési árad...de nem fogok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) Zedz válasza sutszi (#19) üzenetére


Zedz
addikt

G820. Van gen 1 és gen 2 is. :P

(#21) Dr. Akula válasza noPublicFG (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen palacsintaházban nem is férne el a hűtése.

(#22) Dr. Akula válasza Zedz (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés milyen sorozat volt az a business class gép? Egyáltalán az volt-e, vagy ilyen "kisvállalati" homeuser kategória, mint pl. a (Dell) Vostro. A műanyag ház lehet hogy magnéziummal ötvözött, nem sima Acer/Asus PVC. Tudnak bele rakni több ramot, meg SSD-t is, nem rajtuk múlik, valószínűleg a cégvezető húzta le a paramétereket, mert jó lesz a parasztnak az i3 is... Jellemzéen sehol nem a fullos konfigokat veszik, hogy spóroljanak 10 Ft-ot a cégnek, amire majd ők felvehetik az évvégi milliós bónuszukat.

(#23) IamMenyus válasza Wombath (#9) üzenetére


IamMenyus
tag

egy pillanatra ráizgultam hogy a razer feltalálta a black-hole hűtést és ryzen lesz benne :D

(#24) gabriel26


gabriel26
tag

Nekem mar itt pihen az asztalon. Draga mint a pics... mert EU modell 1900€, de ha egyszer raszanod magad, megerted a kifizetett arat. Ha barmi bajom van vagy nem tudok valamit addig "zaklatnak" e-mail-en vagy telefonon amig nem mukodik. Az egyetlen dolgot amit utaltam mar az elozo szeriaban is az ujjlenyomat magnes aluminuim boritas, de egy dbrands skin-el ez orvosolhato.
Mar csak egy core-t kellene szereznem es teljes az orom... Tudom egy kicsit sem optimalis sem ar sem teljesitmeny szempontjabol, de cipelhetem egesz nap munkaba, elegans es mindenki megnezi es egyszeruen egy elmeny hasznalni.
Ha valaki megteheti egy percig se habozzon a vasarlason.
Throtting-al kapcsolatban: 45 perc Aida teszt utan sem jelentkezett, bar teny, hogy ultrabook allvanyt hasznalok, ha az asztalon lenne, mar lenne baja....

[ Szerkesztve ]

(#25) Zedz válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Zedz
addikt

Fentebb írtam. :)

(#26) sutszi válasza Zedz (#20) üzenetére


sutszi
veterán

Egyik cégnél ahová szoktam menni 840-ek vannak... Sírás az a gép. A négy számjegyű elitebook-ok voltak az utolsó rendes cuccok... Ami utána van az az ultrabook divathullám áldozata.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27) Zedz válasza sutszi (#26) üzenetére


Zedz
addikt

Sírás ez is, elhiheted. Beleborítottam véletlenül a teám negyedét, az egyik USB port azóta köszöni de nem hajlandó dolgozni. Egy elvileg business gépben... vicc.

(#28) 4264adam válasza Zedz (#27) üzenetére


4264adam
veterán

Talán mert a víz korróziót okoz és nincs meg a fémes kontaktus, vagy mert a cukros lötty gátolja. Erre a tisztításra találták ki az ultrahangos tisztító berendezéseket, vagy a kontakt spray-ket. Attól, hogy buisness nem űrszonda termék :U

(#29) Zedz válasza 4264adam (#28) üzenetére


Zedz
addikt

Régi Lenovokban sikerült elvezetni a folyadékot. Attól, hogy business, ez szerintem elvárható. :U
Off: nem cukrozom a teám. :N

(#30) X@b3e


X@b3e
addikt

Nekem tetszene, csak kicsit vastagan fogott a cerka

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) gerijani


gerijani
csendes tag

Csak én vagyok ilyen vagy más szerint is a 8xxx az Coffee Lake... nem Kaby

(#32) lorincmate


lorincmate
tag

Az ötlet jó, de ezek az árak egyértelműen a lehúzásra mennek rá. 500dodó a Core-ért!? 500w táp + egy fémház +egy fél alaplap ?? :W
Neméri meg főleg annak a fényében, hogy nem olyan sokára mindenki torkán le lesz nyomva a TB3 az Intel lassan beleintegrálja a vezérlőt a processzoraiba, plusz a elérhetővé teszi lassan a vezérlő IpCore-ját és specifikációit, aztán a kínaiak majd nyomják 1$-ért. Lesz itt még konkurencia. :))

F4 modul

(#33) Dr. Akula válasza gerijani (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kéne annak lennie, de itt is elkezdődött az átnevezgetős party. Mint az USB "3.1" (aka 3.0) Gen1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.