Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Valamiből élni kell. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) rudi válasza PH-User (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Noigen, az Intel kifejleszti a hardvert, a lapgyártók megcsinálják, az NV meg zsebretesz 5 dolcsit. Úgy tűnik, mégis megérte annyi pénzt ölni az SLI kampányokba. Most már csak valami tesztességes multi-GPU drivert kellene megírni :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) xbombs válasza rudi (#2) üzenetére


xbombs
csendes tag

a szemetek behuzzák 5 dolcsival az embereket :DDD

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Milyen cselesek ezek :)

...

(#5) Gave válasza xbombs (#3) üzenetére


Gave
addikt

Igazabol a gyartok-tol kerik a penzt , a gyartok meg majd eldontik ,hogy a vasarlo torleszti e vagy sem. Mivel ezek gondolom elsosorban premium kategorias alaplapok lesznek ,gondolom az az 5$ nem verne foldhoz/akadalyozna meg a vasarlasi torekveset annak aki amugy is megvenne a lapot.

NV-nek persze biznisz es minel tobb gyarto igenyli a lapjaiba az SLI tamogatast nekik annal jobb .

ugyesen megmarkoltam a nyilvanvalot :P

[ Szerkesztve ]

(#6) shteer válasza Gave (#5) üzenetére


shteer
titán

a gyartok meg majd eldontik ,hogy a vasarlo torleszti e vagy sem

háááát őőő ez úgy működik h határozottan eldöntik h igen :D

..szerintem jónak tűnik

(#7) PH-User válasza rudi (#2) üzenetére


PH-User
addikt

Hát nem ártana valami működőt alkotniuk... :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8) Skizz


Skizz
addikt

Alaplaptípusok:

ASUS: Rampage II Extreme, P6T Deluxe
MSI: Eclipse SLI, X58 Platinum SLI
GBT: GA‐EX58‐UD5P, GA‐EX58‐Extreme
DFI: LP UT X58‐T3eH8, LP DK X58‐T3eH6, LP JR X58‐T3H

(#9) Skizz válasza rudi (#2) üzenetére


Skizz
addikt

Vérpistikének az is elég, ha nagybetűkkel kiírja a cucc hogy SLi, hogy mennyit gyorsul a rendszer +80-100k-ért, az már részletkérdés. :D

(#10) varga911 válasza Skizz (#8) üzenetére


varga911
senior tag

DFI: LP UT X58‐T3eH8, LP DK X58‐T3eH6, LP JR X58‐T3H

Ez már lassan a Thoroughbredet is veri kiejthetetlenségben... :DDD

(#11) PH-User válasza Skizz (#8) üzenetére


PH-User
addikt

"MSI: Eclipse SLI" Nekem úgy kialakításra ez a lap tetszik, de már egyszer befürödtem MSI-vel, azóta nem kéé.. :( /Bár ezek azért már "kicsit" jobbak, mint egy K9N Neo :U )

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) rudi válasza xbombs (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak és kizárólag azokat, akik megveszik az alaplapot, ami senkinek sem kötelező ám!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza Skizz (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igaz-igaz, erről meg is feledkeztem. Talán egyfajta büntetésként kell venni, hogy a multi-GPU-s driverek olyanok amilyenek: "nesze vérpistike, ha már voltál olyan hülye, hogy kiadtál annyi extra pénzt, akkor most büntiből nem gyorsul a géped" persze, vérpistike egy lépéssel előbbre tart, ő letojja a teljesítményt, lényeg, hogy a haveroknak lehessen vakítani: esellííí!!! :D

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Gave válasza varga911 (#10) üzenetére


Gave
addikt

Anyut sem kell elkuldeni egy ilyenert.

(#15) Gave válasza rudi (#13) üzenetére


Gave
addikt

Az hagyjan ezeknek az Nvidia klubot nyitott. - komoly.

(#16) Skizz válasza rudi (#13) üzenetére


Skizz
addikt

Az a baj, hogy a legtöbb SLi tulaj azt sem tudja mi az az SLi, csak megveszi mert szép zöld, megcsinálja azt amit a kézikönyvben leírtak és utána fél millás géppel a segge alatt könnyen mondja mindegyikük, hogy ennyit tud az AMD. :U

off - :D

(#17) radírfej válasza Skizz (#16) üzenetére


radírfej
senior tag

hagyjuk már ezt, senkinek nincs pontos információja az sli tulajokról, hogy miért vesznek mit, és hogyan használják.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#18) Skizz válasza varga911 (#10) üzenetére


Skizz
addikt

Én azt leírni se tudom. :D

(#19) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Örüljön az envidia, hogy egyáltalán felhasználják a technikáját. Nem hogy még 5 dollárt kérni darabjáért... az nagyon sok.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#20) cucka válasza Gave (#5) üzenetére


cucka
addikt

Igazabol a gyartok-tol kerik a penzt , a gyartok meg majd eldontik ,hogy a vasarlo torleszti e vagy sem.
Miért, szerinted a vásárlón kívül ki más törleszthetné a plusz költséget? :)

A másik dolog, hogy mostanában már olyan erősek a videókártyák, hogy nem igazán látom, mi értelme bármilyen kétkártyás rendszert vásárolni..

[ Szerkesztve ]

(#21) Depression


Depression
veterán

Gondolom ez a gyártás utáni fizetés megszokott, de azután is kell fizetniük, amiket nem értékesítenek, amiket garanciában cserélnek, stb. Így a vásárlónál ez a költség többszörosen jelentkezik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) glutamin


glutamin
őstag

Kiváncsi lennék a kétkártyás rendszerek arányára. Gondolom az 1%-ot sem érik el.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#23) Tomaaasz válasza cucka (#20) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

A másik dolog, hogy mostanában már olyan erősek a videókártyák, hogy nem igazán látom, mi értelme bármilyen kétkártyás rendszert vásárolni..

Háhoggy +400 pontot kapjon a 3trémárkban...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#24) Gave válasza cucka (#20) üzenetére


Gave
addikt

Hat gondolom, ha ettol a ficsortol jobban mennek az eladasok akkor felfoghatjak reklam koltsegnek is , persze kicsit naiv ezt hinni ,hogy egy reszet is maguk fizetik ,de alapvetoen megerne nekik meg akkor is ha nem a vasarloval fizettetik a tech utani jutalekot. < nyilvan ehhez jol kellene fogyjon a lap. SLi-t is a marketing emelte fel , tehat a gyartoknak is csak a mar meglevo hype kihasznalasa a lenyeg. a 350-400$-os Moboknal boven megterulne a befektetesuk ha nem is nyomjak meg ra a +5$-t.

Ezt nem tenykent irtam ,hanem esetleges alternativakent.

(#25) TazLeacher válasza radírfej (#17) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én akkor jelentkezem...!

Hogy miért vettem SLi-t...hmmm. Ki akartam próbálni. Megérte-e? Meg.

Nézzük:
Gépet akartam fejleszteni, volt már egy GTS-em. Havertól jó áron megvettem az ő 8 hónapos GTS-ét. Megvettem alá a lapot. Az nForce-os lapokról nincs az embereknek túl jó véleménye, ugyanakkor azt a legtöbben elismerik, hogy a 790i elég jól sikerült. Mennyi egy hasonló kategóriájú inteles lap? 50+K. Nekem 60K-ba volt a lap. Tehát eddig +10K-ba fájt az SLi-s mutatványom. És ennyi. Van 2 VGA a gépemben, aminek a jelenlegi piaci érteke kb. 50K és hozza minimum a GTX260 szintjét (Mennyi most egy ilyen, 60+K?). Van ahol nem működik az SLi? Nem tudom. Miért nem? Mert amivel eddig játszottam, azok mind mennek 1920-ba gyönyörű szépen. Amit eddig játszottam SLi-vel: Assassin's Creed, GRID, STALKER, Bioshock, GTA:SA, FEAR: PM stb. Igazából 2 féle játékot tudnék megkülönböztetni:
1. Ahol biztosan működik az SLi. Pl.: BIoshock vagy STALKER, hiszen egy GTS megfeküdne az 1920+max beállítástól
2. Ahol nem tudom, de nem is érdekel, hogy működik-e az SLi, mert egy VGA-val is menne, á la GTA:SA.

Tehát +10K-ért bevállaltam az SLi-t. Mit nyertem? Nem kellett eladnom a drága pénzért vett VGA-mat. Ha annó eladtam volna a GTS-t, sokkal többet kellett volna mellédobnom, hogy, mint 25K-t, hogy kijöjjön belőle egy GTX260 vgay GX2. És ennyi. lehet vérpistike vagyok, de igazából lesz@rom, mert minden megy a gépen 1920-ba, akkor meg nem tök mind1...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) _Toka_ válasza Gave (#24) üzenetére


_Toka_
senior tag

Gondolom a többiek - köztük én is - meg úgy gondolják, hogy a reklámnak, markeringnek is minden költségét a vásárlók fizetik. ;)

(#27) cucka válasza Gave (#24) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem meg pont az említett árkategóriánál lehet a leginkább büntetlenül elszállni az árakkal, az az 5$ gyakorlatilag meg sem érződik az árcédulán. Most komolyan, szerinted hány vásárlót veszítenek, ha pl. 65000 forint helyett 67000 forintba kerül az adott lap? Aki ilyet vesz, annak úgyis mindegy, ennyi pénzért lapot venni az nem racionális döntés, hanem ePenis növelés..

Persze az is járható út, hogy benyelik a gyártók az 5$-t, mivel ilyen csúcskategóriás lapobkól kevés fogy és valószínüleg amúgy is nagy haszonkulccsal árulják, beleférhet.

(#28) mephi666


mephi666
nagyúr

ezek az új sli rendszerek kb annyira izgatnak, mint az, hogy a mucsajröcsögei piacon mennyi a krumpli napi árfolyama... :S még mindig azt mondom, hogy 10éve 3dfx-ék megmutatták, mit tudnak kihozni egy sli-rendszerből és azóta a többi fejlesztő meg sem közelítette az eredményeiket... jó, hát minden változott azóta, meg nem olyan egyszerű ez az egész... de akkor is, ez a minimális sebességtöbblet szerintem nem éri meg átlagembernek azt az anyagi ráfordítást, amit megkövetel egy sli rendszer: alaplap, 2 izomkártya, táp, stb... (...dukál akkor már valami brutális processzor is a rendszerhez... ramot nem említem, mert annak az ára most a pincében van...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) leviske válasza glutamin (#22) üzenetére


leviske
veterán

A Crysis féle kampány után nem biztos...

Amúgy én is kíváncsi lennék, de mind két fél részéről. :))

(#30) Depression


Depression
veterán

Na jó, azért ha megoldható, hogy az egyik kártya graf.-ot számol, míg a második PhysX-et, az megint más tészta, és akkor lenne is értelme.
Sajna annyira nem követem ezt a technológiát, hogy tudjam, van-e ennek értelme, amit írtam, de ötletnek nem rossz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) mephi666 válasza Depression (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik cikkben írták, hogy szét akarják totál dobálni a gpu-k között a feladatokat, csak hát ez is olyan dolog, hogy valahol érezhető lesz a különbség, máshol meg nem... mindig a leglassabb egység határozza meg a rendszer teljesítményét... és különböző játékokban különböző terhelés jutna így a gpu-kra... lehet, hogy az egyikben tökéletes lenne az optimalizálás, mert ugyanúgy dolgozna mindegyik egység, de ez az ideális állapot nem létezik... vagy csak akkor létezhetne, ha kimondottan arra az egységre fejlesztenek valamit... de ilyen sem lesz :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) _Toka_ válasza Depression (#30) üzenetére


_Toka_
senior tag

Remélem, most nem mondok nagy butaságot, de úgy tudom, hogy az Általad említett dolgot nem SLI keretében tudja a megfelelő driver. Annyira nem, hogy egy ATi VGA mellé is rakhatsz nV kártyát, hogy fizikát számoljon...

(#33) shteer válasza TazLeacher (#25) üzenetére


shteer
titán

Mennyi egy hasonló kategóriájú inteles lap? 50+K.

konkrétabban? melyik inteles nem sli-s lap van 50k körül?

..szerintem jónak tűnik

(#34) shteer válasza Depression (#30) üzenetére


shteer
titán

van-e ennek értelme, amit írtam

olyannyira, h használt és működő megoldás :))

..szerintem jónak tűnik

(#35) Typhoon47


Typhoon47
őstag

akárcsak Bill Gates ;)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#36) Ste


Ste
addikt

Már alig várom, hogy a nyugati aluljáróban is viszont halljam:

!!NV Sli egy Száááááázaaas!! :DDD

(#37) TazLeacher válasza shteer (#33) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Giga P45DQ6-tól fölfele, ASUS P5Q Deluxe-tól fölfele? Márkánként min. 5-5 fajta különböző lap van 50+K-ért. P45-ösökből, ill. X48-ból. És ez 2 márka volt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) #72042496 válasza TazLeacher (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra az is szempont lenne, hogy a következő fejlesztésnél éppúgy el kell adni a drága pénzért vett VGA-t, sőt, a párját is. Egy lépcsőt persze, kényelmesen áthidalhat így az ember, de a következőnél annál nagyobb gondban lesz.

(#39) TazLeacher válasza #72042496 (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Következőnek veszek olyan VGA-t, ami veri együtt a 2-t. Eladom a 2 VGA-t. Az egyiken kb. ugyan annyi bukta lesz, mintha akkor adtam volna el, a másikon meg alig lesz bukat. És nem mind1, hogy félévente bukok 50K-t, vagy évente 60K-t...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) #72042496 válasza TazLeacher (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az egyiken kb. ugyan annyi bukta lesz, mintha akkor adtam volna el, a másikon meg alig lesz bukat."

Na ez az, amire próbáltam már apellálni, de sosem jött be, mindig jóval többet buktam, mint ahogy gondoltam - ezért sem foglalkoztat az SLI. De kívánom, hogy Neked sikerüljön előnyösen kihozni a dolgot! :)

(#41) TazLeacher válasza #72042496 (#40) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az előny lényegében már megvan. Van egy olyan gépem, amin minden megy natív-ba. Ennyi nekem elég. És most tényleg: amíg így marad, és minden megy, megpróbálok nem hozzányúlni...remélem sikerül. Addig is, hogy lefoglaljam magam, elkezdem építgetni a HTPC-t...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) kariad


kariad
senior tag

No ez az igazi üzlet.....Bevehetnének 1 dollár is elég......... :D

(#43) proci985 válasza TazLeacher (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

én hasonló okok miatt gondolkodtam CFen. aztán úgy döntöttem, hogy most éppen halk a gép, az egyetlen progi, ami támogatja a két monitort (tehát 2560x1024ben megy) az CPUlimites, 3870x2 hangos, alaplapom szeretem és a második slot csak x4es, p45 annyira nem jó tuningra q6600 alá, x38 mégkevésbé, x48 drága, meg amúgyis november-decemberre mondják a ráncfelvarrott 48x0ákat... valamint a 2slotos ref3870kihalt a piacról, szóval hagytam a fenébe..

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) TazLeacher válasza proci985 (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már máshol is olvastam tőled, hogy nem jó az X38 tuningra. Miéééééééééért?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) Twinsen2


Twinsen2
tag

5 dollár szerintem nem sok, azt hittem jóval többet kérnek.
Plusz egy ezresért igazán berakhatnák a kommersz árkategóriás lapokba is. Na nem mintha én kihasználnám, de néha tesztelési céllal jó volna.

(#46) llax


llax
senior tag

Kicsit gondolkodjunk...

Az SLI gyakorlatilag csak "szoftver" kérdése, amennyiben rendelkezésre állnak a PCIe slotok...

Ez a "szoftver" csak akkor működik és gyakorlatilag akkor van a gépen, ha nVidia kártya van a gépben.

Az SLI csak akkor működik, ha 2 db. erre alkalmas nVidia kártya van a gépben.

Azaz a 2 db. nVidia kártyát megvásárló ember 2x fizet az nVidiának + "büntetésből" fizet 5 dollárt, mert nem a még nem is létező SLI ready nVidia chipsettel használja a Core i7 alá való alaplapját.
Igen, "büntetés" és nem licensz... Az okok fentebb...

[ Szerkesztve ]

(#47) TazLeacher válasza llax (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Érdekes felfogás az biztos.

Az biztos, hogy én nem fizetejk az nVidia-nak többet ezért. Az, hogy ettől drágább lesz-e a lap...passz. Abba mondjuk senki nem gondolt bele, hogy eddig a Giga lapok 80%-a CF támogatással jött ki, amért lehet, hogy ugyan ennyit kell fizetni, csak az nem nyilvános, hogy pontosan mennyi. Tehát belekerül a lap X-be, amire rájön az 5 dolcsi (és tök mindegy, hogy AMD vagy NV bácsi zsebébe vándorol) a lap ára X+5 dolcsi lesz...rögtön milyen szemét húzás, mert nyilvánosságra hozták. Az AMD biztos pacsira adja a több millió dollárért fejlesztett CF-et...

Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy azétr mert megvettem az UT3-at, nekem kevesebbet kellene fizetnem azékért a játékokért, ami alatt az Uengine3 dolgozik. Hiszen tőlük vásárolják a motort. Tehát fizetek az UT3-ért és fizetek a msáik játékért is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#48) llax válasza TazLeacher (#47) üzenetére


llax
senior tag

Az Uengine3 mellé nem kell UT3-mat venned, hogy működjön az Uengine3-ra épülő játék. Főleg nem kettőt...
Az SLI kihasználásához viszont venned kell minimum 2 db. nV kártyát... A többi driver kérdése... Vagy engedi az adott lapon az SLI működést, vagy nem...

Az AMD (Ati) háron lehetőség előtt állt:

1: a piac nagyobb részét uraló Intel procik mellett nincs CF
2: készít olyan chipseteket Intel proci alá, ami mindíg, mindenben versenyképes az aktuális Intel chipsetekkel. Próbálkozott, de mindíg volt néhány gyenge pontja, ami miatt érdemesebb volt az Intel chipsetjét választani...
3: minden erre alkalmas Intel chipsettel használható a CF. Egy kevéssel több kártyájuk fogy a CF használók miatt, illetve többen vesznek Ati kártyát Intel lapba, gondolva a későbbi bővíthetőségre (elég ha csak a PH fórumot olvasgatod...).

A 3. lehetőség már olyan régóta működik, hogy régen kiderült volna, ha licenszdíjat kell fizetni...

Az nVidia eddig megtehette azt, hogy csak a saját chipseteivel, vagy egy tőle származó kiegészítő chippel működjön az SLI... Most viszont se chipset, se chip, de a lóvé kell, nem elég a 2 kártya utáni dupla bevétel... 5 dollár abszolút értelemben nem sok pénz, de egy ilyen licenszdíjért egy vagyon.
Ha nem használod az SLI-t, akkor olyan, mintha kidobnád az ablakon. Ha használod az SLI-t, akkor már a VGA-val dupla bevételt biztosítassz az nVidiának...

Mondjuk nálam lapvásárlásnál soha nem volt szempont a CF/SLI lehetőség, mindíg 1 VGA-val számoltam... :)

(#49) TazLeacher válasza llax (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az SLI kihasználásához viszont venned kell minimum 2 db. nV kártyát

Nagy vagy! :C Igen, ezt hívják SLI-nek. Ha kenyeret akarsz enni, akkor venned kell kenyeret, a 2 VGA-s rendszert akarsz, akkor venned kell 2 VGA-t. Ez már csak egy ilyen rohadék rendszer....

nForce-ios laphoz se kell 2 db VGA-t venned, hogy működjön a lap. 1VGA-val is elmegy. De ha 2 VGA-t akarsz, akkor kell venned alá lapot is. Ha SLI-t akrasz, akkor kell 2 VGA és kell 1 alaplap. :C

Ha CF-et akarsz, akkor 2 db VGA és 1 alaplap.

Még mindig nem értem, hogy mi bántja a csőrődet. Az, hogy épp a chipsetet és a kártyát is ők csinálják? Az nem bántja a csőrődet, hogy pl. a játékkiegészítőkhöz kell az alap game? És ha én csak a kieggel akarok játszani? Akkor azért vegyek 2 játékot, hogy az egyikkel tudjak játszani? Ez pont olyan hülyeség, mint amit Te írtál. SLI-t szeretnél, de nem akarsz alá lapot venni. Akkor ne vegyél, és nem fog működni és ennyi. Senki nem kötelez rá, hogy 2 VGA-t vegyél. És tudom furcsa, de ha számítógépet akarsz, akkor kell tápegység is..mert különben nem megy. És így tovább...persze ha nem akarsz számítógépet, akkor nem kell tápt venni. Így ha nem akarsz SLI-t, akkor nem kell alá lap se.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.