Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domos


domos
senior tag

A 1080-ra azt írtátok hogy a 4K gaming kapujában, most meg már a 1070 is elég? Wat? ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#2) csaabz


csaabz
őstag

Köszi a tesztet! Nem semmi, mekkora fejdődés lett az előző generációhoz képest az nvidiánál
:C :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#3) 04ahgy válasza domos (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mivel tuninggal befogja a GTX 1080-t, így nem látok ellentmondást. Ha az elég, ez is. Címbe sajnos nem fér barokkos körmondat a teljesítményrelációkról.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) imi123


imi123
őstag

Köszönjük a tesztet.
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#5) Carasc0 válasza domos (#1) üzenetére


Carasc0
őstag

Végülis akinek elégséges az átlagos 30FPS 4K-n, annak tényleg elég. :) Nekem marad a 970-es, igaz már nem követem a játékok világát, tehát sztem ez a 970 még jó sokáig maradni fog.

Nem éri meg a 1070 szerintem. 1 év múlva lesz jobb vétel. De most használtan patika állapotú garanciás 970-es 90K. Itt meg 140-150K-ról beszélgetnek. Azért 50-60e ft többlet nem hoz annyi teljesítmény többletet %-ban. De kinek mi. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Csak én látom rosszul, de a két gyártó kártyája nem lett összehasonlitva játékok alatt? Csak 1070 van a táblázatokban, igy meg aztán..
Nem hiszem, h aki ilyen kartyat vesz, annak eleg lenne a 4k@30fps..

[ Szerkesztve ]

(#7) arn


arn
félisten

az msi hasonlo arnal is jobb kartya, olcsobban meg nem kerdes. az viszont elszomorito, hogy otthon meg igy is, tobb mint 10%al dragabb, mint europaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) killer095


killer095
őstag

A vga topikjában valami oknál fogva van pár tulaj akinek van 980Ti is és 1070 is, és elmondásuk szerint gyorsabb a 980Ti! No de mind1 ez is csak egy frankó Ph-s teszt :DDD Végül is már megszoktuk hogy itt valahogy más eredmények születnek mint más oldalakon, vagy mint a felhasználóknál! :K :(

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#9) and1ao


and1ao
őstag

Nem azt akartad írni hogy messze még a 4k? mert az úgy helyén lenne.

Guild Wars2!

(#10) stratova válasza domos (#1) üzenetére


stratova
veterán

Movie experience ™ ;]

04ahgy köszi a tesztet, MSI nem aprózta el a tápcsatit :)

[ Szerkesztve ]

(#11) domos válasza stratova (#10) üzenetére


domos
senior tag

Igaz, végül is a 24FPS mindenre elég. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#12) TTomax válasza killer095 (#8) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát persze,mert a két custom 1070 mellé beraktak egy ref Ti-t.Az is művészet amilyen játékokkal és beállításokkal vannak itt tesztelve.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13) Lacok


Lacok
őstag

Jó kis teszt lett köszönjük :R
Látványosat lépett előre az Nvidia teljesítmény/fogyasztás tekintetében ami nyilván köszönhető a csíkszélesség csökenésének is. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) domos válasza TTomax (#12) üzenetére


domos
senior tag

Gondolom akkor érdemesebb most használt + garis 980Ti-t venni, mint 1070-et, nem?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) David75


David75
őstag

Cikkben nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy minimum 1440p-be kéne játszani az 1070-el. Mivan ha mondjuk van egy 1080p 144hz g-sync monitorom? Csak mert például Division-be sokat profitálok a magas fps-ből.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#16) Venyera7


Venyera7
senior tag

Egy Doom teszt is elfért volna. ;]

(#17) sakal83 válasza killer095 (#8) üzenetére


sakal83
addikt

Azt még megérteném, hogy AMD részrehajlással vádolod az oldalt, de azt, hogy 980Ti ellenesek is, az már kicsit paranoid :DDD

Egyébiránt a computerbase is ezt hozta ki különbségként

(#18) xmaas


xmaas
őstag

Durva kartya de sajnos vastagon fogott az a ceruza nagyon majd ha 100 ezer ala csuszik az ar majd akkor lesz erdemes megvenni,addig a "gazdagok" jatekszere marad

(#19) TTomax válasza domos (#14) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az sok mindentől függ,az ára kedvezőbb. Viszont nagyobb táp kell neki,és hangosabb is mint egy custom 1070.Ujabb arch,és mint olyan az nVnél mindig jobban van támogatva ami ugye érthetö mert az generálja az eladásokat. Teljesítményre nagyon hasonlóak.

(#17) sakal83
Igen,ott is ref. volt , domborítani kell az új cuccot generálni kell az eladást...jó kártya a 1070,de olcsóbban is elérheted ugyanezt a teljesítményt...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Csak annyit mondok: LOL! :D
"Melyik kártyát ajánlom" kérdésre (GTX 1080 vs GTX 1070): A GTX 1070 a nyerő válasz. Majdnem fele annyiba kerül, és teljesítménye ott van a nagy testvér nyakán. Ez igen!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#21) arn


arn
félisten

1070bol visztont jo az evga is :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) killer095 válasza sakal83 (#17) üzenetére


killer095
őstag

Nem ezt irtam, ha nem azt hogy itt mindíg érdekes eredmények születnek, máshol meg máshogy van, itt mindig van egy kis :

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#23) baphomet válasza killer095 (#8) üzenetére


baphomet
senior tag

Csak az első három találatot futottam át gyorsan a gtx 1070 review keresésre. Mindhárom teszt (guru3d, tpu, tomshardware) ugyanezt a konklúziót hozta, mint a PH! tesztje, hogy néhány %-al gyorsabb a 1070 a 980ti-től. :F :F :F De ettől még utálhatod a PH!-t, köpd le nyugodtan még a logójukat is, ott találod a böngészőablakod bal felső sarkában.

[ Szerkesztve ]

(#24) Bugfix1984 válasza arn (#7) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Ha az ASUS lejön 180K-ra,mert úgy látom most csak a vizes boltban van és gondolom ezt kihasználják, akkor nálam egyértelmű befutó !!! :R

(#25) Simi37


Simi37
őstag

Na azok akik eddig fel voltak haborodva h az amd tetszett meg ajanlott remelem elegtetelt kaptak az 1070 kulonosen ajanlott plecsnijevel es vegre befejezik ervkent felhozni az nv sosem kap ... bullshitet

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#26) gyerecske


gyerecske
senior tag

Az MSI kártyáját néztem ki már korábban is, őszig lejjebb megy az ára és jöhet is :-)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27) #85552128


#85552128
törölt tag

AOTS teszthez:
Látom sikerült újramérni a Fury X, 980 Ti, 1080, 970-et és az eredmények alapján előrébb is kerülnek mint múltkor, de:
A 480-atok itt még 44 FPS-t kapott ugyanazokkal a beállításokkal: [link] Ahogy pl. a 380 is 29.8-at 1440p-n
A 290X-ről ugyan nincs eredmény online, de ebből következik hogy az is 45 körül lehet.
A többi kártya jó, de a 3 említett túl jól teljesít megint, 7-10 FPS-t kaptak valahonnan ahhoz képest ahogy a valóságban ilyen beállításokkal menniük kéne, egy másik teszt is ezt támasztja alá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) qantum válasza domos (#1) üzenetére


qantum
senior tag

Sőt én még a 1080/1070 topikban azt is olvastam, hogy azért vesznek sli-t mert még a 1080 sem elég 4K-ra?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29) domos válasza qantum (#28) üzenetére


domos
senior tag

Amennyire én tudom, 4k-hoz 1080 SLI kell, és még az sem fix 60+ fps. Persze van akinek a 30 is elég.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) arn válasza Bugfix1984 (#24) üzenetére


arn
félisten

pedig talan a palit gamerock a legjobb 1070/80, aztan az msi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) 04ahgy válasza #85552128 (#27) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért futtattam újra őket, mert írták az RX 480 topikjában, hogy bugos, és beragad a konfiguráció. Hiába látod ott, hogy Extreme preset, ha a valóságban nem azon futott.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Ennyi pénzből (kevesebből) 2db RX 480-as is kijön, ami viszont inkább van az GTX 1080 kürül mint a 1070-nél.. Abból a +15-20 ezerből pedig sokáig lehet fizetni azt a +150 wattos fogyasztást :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

A prohardver lealacsonyodik odáig, hogy szerintük a 4k és 30 FPS, az valamilyen pozitív egységet alkot, amely valami kiváló standard a játékosok szemében?!

Én inkább fizetnék azért, hogy csak FHD legyen, de legalább 60 FPS... Jó persze ezt mindenki beállíthatja magának, de ez a GTX 1070 pont arra jó, ami látszik a számokon is:

A következő pár évben FHD-n elég lehet a zökkenőmentes minimum 60 FPS-es gameplayre. Ennyi. Sőt egy idő után már lehet ezzel is kompromisszumot kell kötni, szerencsére talán nem nagyot...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#34) #85552128 válasza 04ahgy (#31) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ebben a tesztben az online oldal alapján extreme presettel futott a 970, Fury X, 1080, 1070, 980 Ti is ha nem így lenne akkor customot írna oda, ahogy a múltkori beragadt konfigurációnál is customot írt.
A grafikonotokon egyébként még mindig Extreme beállítás van feltüntetve :U

[ Szerkesztve ]

(#35) arn válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


arn
félisten

jah es elvezd a tobb zajt, meg a szivast a multigpus dolgokkal...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) stratova válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


stratova
veterán

Ennyi pénzből (kevesebből) 2db RX 480-as is kijön

Apa kezdődik! :DDD

(#37) #65537792 válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jól tudjuk milyen a CF meg a SLI. Ne jöjjünk már ezekkel.

(#38) Hobbbyt válasza unrealnoise (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szerintem meg nem kell stabil 60 FPS. Na bumm..
Fel kéne fogni, hogy mindenki más.. és nem csak játékosokból áll a világ.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) 04ahgy válasza Bugfix1984 (#24) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sikerült egyeztetnem az ASUS hazai képviseletével. Az ASUS kártya hivatalos, általuk ajánlott bruttó végfelhasználói ára 179 900 Ft. Megerősítették, hogy valószínűleg éppen a limitált elérhetőség miatt magasabb az ára, és ez a későbbiekben – az eredeti konklúzióval összhangban – lecsökken.

Tehát érdemes türelmesnek lenni, ha ilyenre pályázol.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#40) Whysperer válasza Carasc0 (#5) üzenetére


Whysperer
addikt

patika RX480 akkor már. hardveraporón már 88-ért dobálják. kíváncsi leszek mennyi lesz és mennyivel marad el a 1070_től ez a DOOM-os sztori elég meggyőző volt. 1070 vagy rx480

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#41) Hobbbyt válasza #65537792 (#37) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem, nem tudjátok.. már jó ideje nincs baj ezzekkel. Az összes új cím szinte kivétel nélkül 85+%-ot gyorsul.. minimum FPS-ben is! A régi játékok meg amúgy is 1500FPS-el futnak..
Már jó ideje el kéne felejteni a régi kor rossz berögződéseit, VÁLTOZNAK AZ IDŐK!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#42) mlinus válasza Hobbbyt (#41) üzenetére


mlinus
őstag

ugye ez csak vicc akart lenni? az sli/cf támogatottsága egyre rosszabb, nem jobb..

(#43) antikomcsi válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És hogy jön ki 150-160K-ból 2db. egy cirka 100K-s termékből? Illetve milyen 15-20K-ról van még szó? ez minek lenne a differenciája?

(#44) #65537792 válasza Hobbbyt (#41) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ez esetben megjelenhetne a tesztekben is, hogy akinek van ennyi pénze, de többet akar az vegyen 2 rx480at. Persze tesztelve, hogy lássuk is.

(#45) cyberkind


cyberkind
félisten

4K 23/24 meg 30fps, most valami szar új generációs konzolon játszottak a fiúk vagy mi van? :U

Paranormal Cocktivity

(#46) stranger28 válasza Hobbbyt (#41) üzenetére


stranger28
addikt

+1

(#47) 04ahgy válasza cyberkind (#45) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értelemszerűen nem csak a csutkára tekert beállítás létezik. Ott vannak a Milyen vasat? tesztjeink, ahol bizony jópár példa van arra, hogy egyvalamit kikapcsolsz, észre sem veszed, de megugrik a sebesség.

(#48) cyberwarfare: Kössz! :R Jól leírtuk egymástól függetlenül ugyanazt. Legalább így remélhetőleg jobban tudatosul. ;)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) #65537792 válasza cyberkind (#45) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azért egyet mindenki tartson szem elött. Ezzel a 4k-ra is elég a 1070. Minden maxon még a tök fölösleges dolgok is amik csak zabálják a vga-t, de érdemben sokat nem adnak.

(#47) 04ahgy

Gyorsabb voltál. :DDD De +1. :R

Reméljük. :))

[ Szerkesztve ]

(#49) Simi37 válasza antikomcsi (#43) üzenetére


Simi37
őstag

Le kene mar szallni a day0 arakrol masreszrol meg 85k a kornyezo orszagokban csak szoval a marhara nem 100k. Am meg itt az asus 180k nem 160 ne csak az 1ik oldal szar arait nezzed

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#50) DoxaM válasza antikomcsi (#43) üzenetére


DoxaM
aktív tag

most írták, hogy 180k az asus. hol van itt 150ért? amire ez 150lesz, addigra a 4gb 480 is 70k. 70körül már egyébként most is lehet behozatni. egyébként én sem vagyok a sli vagy cf híve, inkább vennék 1db kártyát már akkor, jelen esetben az 1070-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.