Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szab.tam


szab.tam
nagyúr

sosem vlt szükségem idáig laptopra, de ez elég brutális. annak lehet jó megoldás, aki tele van, mint a hentes kutyája, és sokat jár lanparty-ra...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ennek a laptopnak csak a formavilága nem tetszik, a tudása elmegy.
Viszont nem tudom minek ekkora teljesítmény laptopba szerintem tök fölösleg.
De ez a saját véleményem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) Jofi81


Jofi81
őstag

Vajon mennyi ideig tud működni akkumulátorról...?

(#4) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hát, ha jól látom ebben csak egy darab 8800M GTX van ám ennek ellenére az ára nem valami alacsony...átváltva (255 Ft-al szorozva) kb 800.000Ft, ez igen sok egy ilyen gépért. Már 650.000 Ft-ért egy sokkal különb, 2db 8800M GTX-el rendelkező Dell notebookot lehet kapni. Valamint a Clevo-nak is van egy jó minőségű laptopja, ugyanilyen VGA-val és kijelzővel, 500.000Ft-ért...szóval aki ezt megveszi az a) nem ért a notebookokhoz, b) annyi pénze van, hogy nem tudja mit kezdjen vele.
Röviden, aki 8800M GTX-es notit akar (ami meg is éri az árát) az vagy Dell-t vagy Clevo-t válasszon.
Vagy ha még ennyit se akar rákölteni, akkor vegyen 8800M GTS-el szerelt Gateway notebookot 300.000 Ft-ért :D

(#5) Alex91 válasza Darth_Revan (#4) üzenetére


Alex91
félisten

De minha ebben lenne blu-ray is...

Ja, es a kijelzo felbontasa sem a szokvanyos...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) Darth_Revan válasza Alex91 (#5) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igaz! Biztos megér +300.000Ft-ot egy Blu-Ray, nem? :U

(#7) MegalodonS válasza szab.tam (#1) üzenetére


MegalodonS
őstag

"aki tele van, mint a hentes kutyája" :U Azert szerintem ez kicsit meredek.

Az alienware jo cuccokat csinal kicsit dragabban, de tesztelt minoseget kap az ember,nekem nagyon nagyon bejott.Mivel volt lehetosegem kiprobalni is en is szivesen vennek eggyet mivel az aruk majdnem felezodott az utobbi 3 ev soran.Design *****

Wortmann cegnek kapaszkodnia kell az ilyen zart piacon ilyen draga termekkel.
Osszehasonlias keppen mar a Design is az Ali mellett szol es nem tudom mi szolna a Predator mellett?
En kizarolag Alienwaret vagy Rock Extreme

Alienware :[link]

Rock Xtreme:[link]

(#8) craine12


craine12
tag

De miért ilyen numpad részt tesznek rá, ha már egyszer 17-es monitora van, meg 3 centis kerete a billentyűzet körül? Igazán elfért volna normális méretben is. Amúgy korrekt konfiguráció, de kiváncsi vagyok a hűtésére.

No woman. No cry. No kidding.

(#9) Darth_Revan válasza Alex91 (#5) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Clevo amit említettem is ekkora felbontású kijelzővel és ugyanilyen VGA-val van szerelve, mégis 500.000Ft...

(#10) jasohn


jasohn
tag

Én nem tudom minek kell erőltetni az ilyen burzsujgépeket.
Annyira feleslegesek, hogy az már fáj.
Nem értem ki lehet ezeknek a notiknak a célközönsége, amikor egy épeszű ember ennek az árán egy 106centis tévét, egy PS3-at, egy olcsó irodai notit, meg még egy Spanyol utazást is vehetne.
LanPartyra meg úgyis akinek ennyi pénze van notira annak van kocsija, az meg akár 450kilós szervert is elvisz bárhova, csak győzze be- meg kipakolni a tulaj.

(#11) MegalodonS válasza jasohn (#10) üzenetére


MegalodonS
őstag

Amikor meg haza utazol, es vinned kel a cuccodat kicsit sokba kerul a repuloteren a sulytoblet a repulon meg jo nezni az oledben a 106 cm plazmat :D :D

Burzsujgep es ugyan miert????

Ferrari,Aston Martin,Mercedes,Opel,Zsiguli

Egyszo van az osszesre "penztarcafuggo" es ennyi ;)

(#12) Morden24 válasza jasohn (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet, hogy van pénze kocsira is, amivel vihetné a 450 kilós gépét lanpartyra, csak éppen 15 éves, és notit kaphat, de autót nem :)
Attól, hogy a nagytöbbség nem tudja kifizetni, még van értelme.

Más kérdés, hogy olyan remek akkuideje lehet, hogy gyakorlatilag hálózat nélkül cseszheti az ember.

Nem mintha akármelyik bejönne külsőre, vagy egyáltalán szükségem lenne rá, de akkor már inkább ez, még olcsóbb is.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Rossi


Rossi
addikt

Ha már az autóknál tartunk, annyi értelme van ennek a notebooknak, mint az 1001 Le-s Bugatti Veyronnak, vagy az Audi R8 V12 TDI-nek...

Clevo-ról meg annyit, hogy eddig egy 300k-s Clevo-m volt, örülök hogy el tudtam adni...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#14) norbi1992 válasza MegalodonS (#11) üzenetére


norbi1992
tag

Hát ez azoknak jó , akiknek megvan már a ps3 + egy 100 cm-es lcd tv !! és ha elmennek valahova nem kell otthon hagyni a " játék felszerelést" , amúgy teljesen fölösleges!!

(#15) norbi1992 válasza Morden24 (#12) üzenetére


norbi1992
tag

Tehát van egy elég szűk célközönség : milliomos szülőkkel rendelkező ( egy 15 éves gyereknek nehez lehetnek milliói :DDD ), 14-17 éves gyerekek

(#16) MegalodonS válasza norbi1992 (#15) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szerintem ezt nem a 14-17 eves korosztaly veszi meg hidd el!

(#17) Morden24 válasza norbi1992 (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából nem tudom, hogy ki lehet a konkrét célközönség, de ha meggondolom, semmi szükségem nem lenne egy bivalyerős notira, mert a.) olcsóbban kijövök egy bivalyerős desktop géppel + egy igencsak csinos monitorral/tévével (sőt, még egy Xbox/PS3 is mellécsapható), ha meg elmegyek mondjuk külföldre, akkor vagy melózom, vagy nyaralok, és egyik esetben sem akarok a hotelban Krájziszozni :)

Lehetnek milliói mindenkinek, Olsen ikrek :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18) leviske


leviske
veterán

Mikor lehet már úgy összerakni egy laptopot, mint egy pc-t? :F Én örülnék egy olyan kezdeményezésnek, hogy külön lehetne kapni alaplapot, procit, memóriát, házat+monitor (addig nem mennék, hogy ezeket is külön... stb. :)

Szerintem sokkal többen vennének laptop-ot, ha a saját igényeikre formálhatnák.... jelenleg nem a legkönyebb laptop alkatrészeket beszerezni. :(

(#19) #56573440 válasza leviske (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

de attól még nem lehetetlen. nyugaton lehet kapni barebone notit. benne van a lap és tegyél bele amit akarsz. hogy kicsiny hazánkban még nincs erre kereslet/lehetőség az más tészta, de máshol van.

(#20) norbi1992 válasza Morden24 (#17) üzenetére


norbi1992
tag

Hát mondjuk ha nyaralni megyek akkor nem játszani szeretnék , azt tudok itthon is

(#21) Rossi válasza leviske (#18) üzenetére


Rossi
addikt

Csakhogy épp ez az üzletpolitika lényege, hogy ne lehessen konfigurálni. Egyszer megveszed egy adott összeállításban, aztán ha már kevés a vas, akkor veszel egy újat. Friss tapasztalatból mondom, direkt úgy vannak összerakva a notik, hogy a komolyabb alkatrészekhez csak lapra szereléssel lehessen hozzáférni.

A személyes véleményem pedig az, hogy notebookot csak üzleti célra szabad venni (dinamikusan állítható órajelű CPU, sok RAM, integrált VGA), mert komolyabb hardware-ekkel bizony kompromisszumokat kell kötni (melegedés, súly, akkuidő).

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#22) MegalodonS válasza Rossi (#21) üzenetére


MegalodonS
őstag

:R Egyetertek :R

(#23) Cathfaern válasza leviske (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az emberek 90%-a asztali PC-t is konfigurációban veszi, s nem saját kezűleg összeválogatva. Volt próbálkozás, hogy egyszerűen cserélhető VGA interface-t tegyenek laptopokba, de nem volt rá igény, így el is halt 1-2 modell után.

(#24) cucka


cucka
addikt

Elég nevetséges, hogy előre kerültek a hangszóró csatlakozók. Viccesen nézhet ki a gép, ha mondjuk rá szeretnéd kötni a házimozit, biztos nagy élmény használni..
Akik az ilyen megoldásokat tervezik, azok egyébként gondolkoznak is néha olyan apróságokon, mint pl. ergonómia?

(#25) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Gaming notebookba minek ekkora kijelző?
Úgysem tudja meghajtani nativbanan.
Inkább egy 1440*900-ast kellett volna, ahhoz elég az m gtx is.

(#26) simonzé


simonzé
addikt

Ennek elfelejtettek formatervet csinálni. Ennyiért szemfényvesztés, pálne hogy a Dell a Clevo az Asus, meg még ki tudja hány kisebb-nagyobb cég kínál gyakorlatilag azonos teljesítményű gépet közel feleennyiért. Ja, nem azonosak, azokban két VGA együttes ereje is ott van.
Viszont lehet hogy nem jár melléjük a BR + a Vista Ultimate. Tejóistenmostmilesz...

I don't fit in. I fit out.

(#27) oO7 válasza #56573440 (#19) üzenetére


oO7
őstag

nekem ilyen barbone notim van... egy Compal FL90 -es és teljesen pengén működik még kb nem volt vele bajom... két nagy nagy negatívuma van az egyik hogy hulladék-szar-fos-trágya a mikrofonja és hogy nincs semmilyen digitális videókimenet... se DVI se HDMI (pedig egy 8600M GT 512MB csücsül benne) és ami még ennél is idegesítőbb, hogy ami van rajta anlóg VGA kimenet az nem mondtható kiváló minőségűnek

Viszont ezt a gépet (T7500, 8600M GT 512MB, 2GB DDR2 800 RAM, 15,4" 1680x1050 panel, ujjlenyomat olvasó, és viszonylag szép design) 300 -ér vettem amikor az összes ilyen vagy ennél gyengébb Acer, ASUS, Dell, stb gépek jóval többe kerültek

(#28) Darth_Revan válasza oO7 (#27) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Valóban nem volt rossz ár a notidért :K

(#29) LordX válasza Cathfaern (#23) üzenetére


LordX
veterán

Az az elhalt próbálkozás minden egyes laptopban benne van, amiben nem az Intel hergeli a képet.

(#30) #56573440 válasza oO7 (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

asszem azt mondtam hogy lehet ilyet kapni csak hazánkban elég keveset, és azt sem olyan árban mint nyugaton.
hogy nincs benne sok minden az tény, de azért lehet kapni olyan barebone notit amiben van digi out, normális hang, stb, a kérdés csak az elv volt hogy miért nincs ilyen, pedig van :U

(#31) Darth_Revan válasza Cathfaern (#23) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az a próbálkozás alatt mit értesz? Az MXM-et? Mert ha igen akkor nem halott. Sok csúcskategóriás notebookba MXM csatlakozós VGA-t tesznek. Pl: Clevo M570RU, Dell XPS M1730...de tesznek MSI és Asus notebookba is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Rossi válasza Darth_Revan (#31) üzenetére


Rossi
addikt

És hol találsz bele VGA-t? Vagy csak használtan, vagy 3x-os áron...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#33) Darth_Revan válasza Rossi (#32) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt nem mondtam, hogy minden sarki fűszeresnél kapható hozzá VGA :U
Az ár pedig valóban magas, pl 1db 8800M GTX kb 80.000 Ft :Y

(#34) craine12 válasza Darth_Revan (#33) üzenetére


craine12
tag

T-ban kell venni, zsugorban a 12-es pakk olcsóbb :DDD

No woman. No cry. No kidding.

(#35) LordX válasza Rossi (#32) üzenetére


LordX
veterán

Magyarországon sehol, de tőlünk nyugatabbra relatíve könnyen lehet szerezni kártyát bele. Esetleg Ebay.

(#36) Darth_Revan válasza LordX (#35) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért Ebay sincs teleszórva velük :U

(#37) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Jó kis kütyü, de annyit nem ér mint amennyibe kerül.
Szerintem is nagy a 17-es monitor! Még a 15,4 es is elég nagy... nehéz cipelni. :D

(#38) Wayne válasza Darth_Revan (#9) üzenetére


Wayne
aktív tag

Ha figyelmesebben megnézed a képet, akkor láthatod, hogy ez egy Clevo 571RU-U noti. Csak nem narancs, hanem silver diszitessel. Ezeket világszerte, árusítják egy halom néven. Itt Németországban is van legalább három (Schenker, Nexoc, Hyrican) Ez csak egy újabb disztributor, aki Clevo cuccokat árul. (Szerintem elég magas áron). Én is ilyet tervezek venni, hamarosan jön ki montevina platformos változata ddr3-al +esata +HDMI, 9xxx vga támogatással.

(#39) Tenken


Tenken
őstag

Esetleg nem tudja valaki hogy egy mezei notebookban, amit egy középkategóriás kártyával szerelnek esetleg ki lehet-e cserélni erösebbre? Úgy értem, van egy 8600GT (vagy esetleg egy még rosszabb 8400GS) egy notiban, tehát van benne diszkrét kártyának hely, akkor azt ha kicsit szétszedem ki lehet venni és betenni a helyére mondjuk 8800M gtx-et is ha tudok szerezni?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#40) Retro11 válasza Tenken (#39) üzenetére


Retro11
senior tag

Szedd szét.

Ha az alaplapon lesz a vga akkor természetesen nem. Ha MXM-es csatlakozású, akkor lehet. Természetesen az se mindegy milyen típusú a csatlakozás.

A másik dolog az, 8800GTX M kártyát igen borsos áron szerzel, ha szerzel egyáltalán.

Szvsz nem éri meg.

(#41) Darth_Revan válasza Retro11 (#40) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az nem elég, hogy beleteszi, az alaplapjának is tudnia kell kezelni. :U

(#42) Gismo


Gismo
addikt

Jól látom hogy ez egy az egyben Clevo M570RU? Csak nyaltak rá 1 másik logót és kissé túlárazták...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.