Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Thunderzolee

Az alapszabadságod egynegyedével rendelkezel te.
Tehát a 20 napodból 15-öt ad ki a cég.
Ez szokott állni 2×5nap nyári leállásból, meg 5nap téli leállásból (két ünnep közti napok: dec. 27-31.-ig).
De ezt sem egyik napról a másikra adják ki, hanem előre szokás bejelenteni.

Más cégeknél ezt úgy oldották volna meg, h a 9 nap, amikor dolgoztál, az 9 munkanap lesz; és a maradék szabi napjaidat levonták volna a táppénzes napokból, ezt szabadságként számolták volna el, és csak a maradék napok lettek volna később igazolt betegszabadságos napok.

Te is ezt mondd majd a cégednél, h bizonyára tévesen lett a jelenléti leadva, vagy ilyesmi adminisztrációs hiba lehet a tévedés oka.

Az amit mondtál, h az egész raktáros csapattal eljátszották, h levonogatták a ledolgozott napjaikból a szabadságokat... hát nem tudom. Ezen úgy el tud bukni egy cég, h nem hiszem el, h ilyet megcsinálna bármelyik is. Nem arról van szó, h nem tennék meg a csalást, hanem arról, h ez annyira könnyen visszanézhető, ki mikor hol mennyit dolgozott, a cégek nem így szoktak csalni, ez túl rizikós lenne.
Gondolom egy kis cégecskéről van szó? Talán még ott mernének ilyet megtenni.
De ehhez még különösebb dolgozói összefogás se kell, annyira bukta.
Csalnak a cégek, ügyeskednek, ahol csak tudnak, de nem így.

Egyébként a Munka Törvénykönyve eddig is fent volt a neten, nekem suliban is ismertették, de lehet más szakirányú iskolában ez nem része a tantervnek. :F Szóval nem csak a procik, meg a chipkészletek számozását érdemes fejből tudni, de a MT munkavállalókat személyesen érintő főbb pontjait sem árt ismerni.

Ja és vigyél magaddal egy diktafont, esetleg egy felvevős telefont, és ne felejtsd el bekapcsolni, amikor beérsz.
Én pl. ki szoktam tenni látványosan az asztalra; h érezzék..
(Volt már vitás esetem, de általában túlreagáltam, és kiderült, h valóban csak "elírták" az irodán; vagy nagyon jól sikerült letagadniuk, h bizony le akartak húzni.. viszont azóta nem b×sztatnak, mert tudják, h nem hagyom magam.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.