Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Szevasz Nordic!

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ennek köszönhetően annyi lett a fizetésem, hogy nem tudok egy kiló kenyeret sem venni... :W

(#3) gabor85


gabor85
őstag

A szabadság egy bizonyos százalékával a munkáltató rendelkezik, csak azt nem tudom hogy mennyivel.
2011 elején hány nap szabadságod volt, Volt e hosszabb a cég által előre tervezett szabadság?

(#4) danih válasza gabor85 (#3) üzenetére


danih
addikt

Ám ez nem azt jelenti, hogy ledolgozott napokat abba lekönyvelhet. Azaz max azt mondja - előre - hogy ettől a naptól eddig a napig akkor ne tessék bejönni.
A jelen eset teljesen jogellenes.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Adminisztrációs hiba lehet.
Szépen nyugisan bemész, előadod a problémád. Biztos vagyok benne, hogy "kielégítenek". :)
Arra viszont számíts, hogy csak a következő fizetésnél kapod meg a hiányzó összeget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Nordic válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sajnos ez nem adminisztrációs hiba, itt ki is fejtettem miért...

"Az egész úgy működött, hogy dolgoztak, mondjuk 25 napot. Ebből ha valakinek volt még 5 nap szabija, akkor 5 nap szabit meg 20 rendes munkanapot fizettek(a szabikon, meg ugye ingyen dolgoztak gyakorlatilag)." - Nemrég beszéltem a főnökömmel, és ő mondta ezt. Mindenkinél így működött.

gabor85: danih kolléga remekül látja. Tisztában vagyok vele, hogy egy bizonyos százalékával rendelkezhet(azt hiszem 50%). Húsz nap volt az alpszabim év elején, plusz volt 4 napom ami 2010-ből megmaradt, de azt februárban kivettem. Valamint 11 napra ők küldtek el.

bocs...dupla lett, töröltetem az előző hsz-t...

[ Szerkesztve ]

(#8) Vakegérke válasza Nordic (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor bizony átvertek mindenkit. :(

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Nordic válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Töröltettem a modikkal, nem töröltem... ;)

(#10) Mr X válasza Nordic (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Ez elég súlyos törvénytelenség, bármelyik munkaügyi bíróság elkaszálná őket. Bár ez sajnos téged nem vígasztal, hiszen eléggé elhúzódhat a procedúra.

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Te nem tudsz bemenni az irodába és megkérdezni? Vagy ennyire nincs meg a "bizalom"?

(#12) föccer válasza Mr X (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Aról nem is beszélve, hogy ezzel már ki is rugatja magát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) Mr X válasza föccer (#12) üzenetére


Mr X
veterán

Na akkor még szép kártérítésre is számíthat. De írtam is, hogy nem segít neki jelen helyzetben a perindítás, mert attól még nem lesz hirtelen a számláján a pénz.

(#14) Nordic válasza Kolondrum (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Holnap természetesen bemegyek "asztalt borogatni", először normális hangnemben, ahogy Vakegérke javasolta. Viszont bizalom egy szem sincs bennem, mivel nincs olyan hónap, hogy valakinek a fizetését nem b*sznák el. Ja és szó szerint sz*rba se veszik a dolgozókat... :(((

föccer: Az egyik közeli gyárban volt ilyen, hogy vkit kirúgtak, mert reklamálni ment. Millió fölötti kártérítést kapott, és a cég köteles volt őt visszavenni. Természetesen jelen helyzetemben nem sokat segítene, ahogy Mr X írta, de eleget nyeltem már, és unom, hogy mindig én fogjam be a pofám.

(#15) gabor85 válasza danih (#4) üzenetére


gabor85
őstag

Hidd el tisztában vagyok vele:)

(#16) föccer válasza Mr X (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Fizuelőleg. A mindenkori minimálbér 5x lehet felvenni, és maximum 6 hónapig lehet törleszteni. Jobbat nem tudok. Ez (cége válogatja) pár nap alatt el szokták intézni.

A konkrét probléma megoldássáig átmeneti segítség lehet. Egyébként meg táppénzre kb tilos elmenni. Kollégának 3 hónap alatt utaltak el (70k helyett) 17k-t. Nesze neked TB. Ez volt nyár közepén. A maradékot ezóta sem látta. Jah, és az egész egy munkahelyi balesethez köthető. Munkavégzés közben kibicsaklott a bokája...

Az ügyből okulva másik kolléga (akinek Ahilles-ín szakadása volt) közölte, hogy nem hajlandó elmenni táppénzre. 6 hét fekvőgőgipsz idejére kivette az összes szabit és a túlóráit + pár nap hizetetlen szabit. Utána meg átpasszoltunk neki 8 heti irodai munkát.

Bármit, csak a TB-t ne. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Kassadin válasza Mr X (#13) üzenetére


Kassadin
addikt

Inkább maradjon meg a munkahelye, minthogy kártérítést kapjon. :U

(#18) danih


danih
addikt

Mindenesetre nekem úgy tűnik hogy ez egy ilyen magyarosch bepróbálkozás, betesztelik Nordicot. Két út van:
1. Hagyni: ezzel elásod magad, a következő kicseszés nagyobb lesz
2. Reklamálni: ezzel nem leszel népszerű a munkaadónál
Helyes megoldás persze a 2-es, kicsit érdeklődő, ám erélyes hangnemben, eljátszva hogy feltételezed a könyvelői hibát vagy félreértést, és rendezni kívánod. Amennyiben indítja a "jaj de hát az 2011-es könyvelés, már le van adva" stb. dumát, úgy a kompenzációt kérd a januári fizuban.

(#19) Nordic válasza föccer (#16) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nálunk hónapok óta nincs munkahelyi baleset. Hogy miért is? Mert kijelentették a HR-en, hogy ha elmész akkor repülsz. Bennem ezért nincs egy csöppnyi bizalom is.

danih: Mindenképp reklamálni fogok, nem érdekel, hogy nem leszek népszerű, mert nem arra vágyom, hanem a jogos munkabéremre.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mr X válasza Kassadin (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Hol írtam, hogy szerintem vigye bíróságra? Én is tudom, mivel jár.

(#21) föccer válasza Nordic (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Az fasza. "eltört a lábam, mert ráesett eg leszakadt állvanyzat. - Ááááá, nem történt ott semmi, az csak egy horzsolás."

Vagy mit csinálnak ilyenkor? :F :(

Ilyen szempontól nálunk rendben van minden. A főnök csak Decemberben elviselhetetlen, mert akkor akarjö összeszedetni a hiányzó milliókat a kasszába. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) Kolondrum válasza Nordic (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én felmegyek szamanta foxhoz és útbaigazít, sokan nálunk nem értékelik ezt és még ugatnak, ahelyett, hogy örülnének a rendes ügyintézésnek többek között.

(#23) banhammer


banhammer
veterán

Beszoptad.

Üdvözölek a vadkapitalizmusban.

És ez csak durvább lesz az új munka törvénykönyvnek köszönhetően.

Ha a Citrus aurantium-ra szavaztál akkor hamarosan mehetsz szimpátia tüntetesre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) Nordic válasza banhammer (#23) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem rájuk adtam voksot...

(#25) Иван válasza banhammer (#23) üzenetére


Иван
őstag

Ez nem vadkapitalizmus, csak szimplán törvényt szegett a munkaadó. Kell egy per vagy micsoda ilyenkor.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Thunderzolee

Az alapszabadságod egynegyedével rendelkezel te.
Tehát a 20 napodból 15-öt ad ki a cég.
Ez szokott állni 2×5nap nyári leállásból, meg 5nap téli leállásból (két ünnep közti napok: dec. 27-31.-ig).
De ezt sem egyik napról a másikra adják ki, hanem előre szokás bejelenteni.

Más cégeknél ezt úgy oldották volna meg, h a 9 nap, amikor dolgoztál, az 9 munkanap lesz; és a maradék szabi napjaidat levonták volna a táppénzes napokból, ezt szabadságként számolták volna el, és csak a maradék napok lettek volna később igazolt betegszabadságos napok.

Te is ezt mondd majd a cégednél, h bizonyára tévesen lett a jelenléti leadva, vagy ilyesmi adminisztrációs hiba lehet a tévedés oka.

Az amit mondtál, h az egész raktáros csapattal eljátszották, h levonogatták a ledolgozott napjaikból a szabadságokat... hát nem tudom. Ezen úgy el tud bukni egy cég, h nem hiszem el, h ilyet megcsinálna bármelyik is. Nem arról van szó, h nem tennék meg a csalást, hanem arról, h ez annyira könnyen visszanézhető, ki mikor hol mennyit dolgozott, a cégek nem így szoktak csalni, ez túl rizikós lenne.
Gondolom egy kis cégecskéről van szó? Talán még ott mernének ilyet megtenni.
De ehhez még különösebb dolgozói összefogás se kell, annyira bukta.
Csalnak a cégek, ügyeskednek, ahol csak tudnak, de nem így.

Egyébként a Munka Törvénykönyve eddig is fent volt a neten, nekem suliban is ismertették, de lehet más szakirányú iskolában ez nem része a tantervnek. :F Szóval nem csak a procik, meg a chipkészletek számozását érdemes fejből tudni, de a MT munkavállalókat személyesen érintő főbb pontjait sem árt ismerni.

Ja és vigyél magaddal egy diktafont, esetleg egy felvevős telefont, és ne felejtsd el bekapcsolni, amikor beérsz.
Én pl. ki szoktam tenni látványosan az asztalra; h érezzék..
(Volt már vitás esetem, de általában túlreagáltam, és kiderült, h valóban csak "elírták" az irodán; vagy nagyon jól sikerült letagadniuk, h bizony le akartak húzni.. viszont azóta nem b×sztatnak, mert tudják, h nem hagyom magam.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) Nordic válasza Thunderzolee (#26) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem kis cég... Európában majd minden országában jelen vannak...

(#28) Nordic válasza Nordic (#27) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na szerencsémre rendeződött a dolog. Mivel a szabadságot kiírták decemberben azt januárban megkapom úgy, hogy januárban 9 napot nem megyék be dolgozni és úgy fizetik mint ha bent lettem volna.

(#29) Vakegérke válasza Nordic (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden jó, ha jó a vége. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Mr X válasza Nordic (#28) üzenetére


Mr X
veterán

De ettől gondolom pénzt nem kapsz ebben a hónapban már.

(#31) Nordic válasza Mr X (#30) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak a nem elszámolt táppénzt, amit meg hiába adtam le időben, elfelejtették kivenni a fiókból... :((( . Azt jövőhétre ígérték. Ahogy sacc per számolt hirtelen a csaj, az majdnem annyi, mint amit először utaltak. Mivel az első 15 napot a cég fizeti ezért ha jól tudom az 70%, de gondolom ebből még adózok.

(#32) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

aztalt ne nagyon borogass, a mai világban.
De a munkahelyed rendelkezhet a szabadságod közül x nappal. Úgy adja ki, ahogy akarja.

van -e róla papíros, hogy aznap dolgoztál?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) darál0w válasza Nordic (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de asztalcsapkodás az volt? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#34) sh4d0w válasza Vladi (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mondjuk van jelenléti íve, amin szerepel, hogy aznap dolgozott, akkor nem, különben úgy rúgja szét a NAV és az egyéb szerv a cég seggét, mint a huzat.

https://www.coreinfinity.tech

(#35) Vladi válasza sh4d0w (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

a nav elég sok segget tudna szétrúgni ebben az országban, ha nem lenne sok másikban meg babszem. Érthető okokból.

Próbáljon azért mindenki egy picit határozottabb lenni a munkaadóval.

persze én is felvettem a nagyarcot, s egy szem főnökasszonyom ellátott jótanáccsal:
Péter azért vigyázz, mert az állásoddal játszol. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) Nordic válasza Vladi (#32) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Papírom nincs, hogy dolgoztam, viszont blokkolásom van, amit egy elektronikus rendszer rögzít. Attól meg nem féltem, hogy kirúgnak, mert van más lehetőségem.

darál0w: Nem volt, normális hangnemben el tudtuk intézni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.