Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ha ezt összehozzák úgy, hogy hibátlanul, és pontosan működjön, akkor elég jó dolog lesz.
Egy beta progira viszont azért nem bíznám rá, hogy tárgyalás alatt némítsa a telefont, hátha nem.. :DDD

Everybody lies.

(#2) jacis válasza Barthezz2 (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem is nagyon jó lenne egy ilyen újítás. Én le is szedem és megnézem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) manchester85


manchester85
addikt

Mondja már meg valaki, hogy miért erőltetik ezt a fekete alapon fehért? Vibrál tőle a szemem, baromira nem természetes. Gondolom, különféle (memóriazabáló) témákkal lehet ezt orvosolni, de nem tudom, miért kell ezt alapértelmezetten forszírozni...

i6 Silver

(#4) Lotusomega válasza manchester85 (#3) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Nekem sokkal jobban bejön mint a fehér alapon fekete, a vakítja k ia szememet, ez a fekete alapon fehér pedig pont jó, mert kiemeli a szöveget, és mégis sötét az egész, ezt sajnálom waven hogy nincs :(

(#5) jookomak


jookomak
őstag

Nem rossz ötlet, pl mozi, színház, orvosi rendelőben némít a telefon, sok okosnak nem fog csörögni.

(#6) (An)Dante válasza manchester85 (#3) üzenetére


(An)Dante
őstag

Azért, mert az OLED kijelzők fogyasztása sötét kijelző esetén minimális, míg teljesen fehér tartalmak megjelenítésekor a legmagasabb. Másrészt kültéren, napos időben a lehető legnagyobb kontrasztú témát célszerű kiválasztani a jó olvashatóság érdekében...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#7) attisx válasza Lotusomega (#4) üzenetére


attisx
addikt

OLED kijelzőnél meg eleve nem szerencsés fehér alapú témát használni, mert jóval gyorsabban megfekteti az akkut...

szerk: (An)Dante megelőzött

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8) manchester85 válasza Lotusomega (#4) üzenetére


manchester85
addikt

Akkor neked látási problémáid vannak... Nyilván a pupillák is világostól tágulnak ki, mi? :U A szemnek nem a sötét a természetes, hanem a világos. A fekete az egy tök természetellenes árnyalat, hisz nappal a legtöbb dolog világos és a szem is ehhez van szokva...

i6 Silver

(#9) manchester85 válasza (An)Dante (#6) üzenetére


manchester85
addikt

Na, ezzel meg is válaszoltátok a dolgok technikai , gyártói szemszögből logikus magyarázatát. Ennek ellenére továbbra is tartom, hogy az emberi szem (legalább is az enyém) nem fekete alapon szeret olvasni. Lehet, hogy gazdaságos, napfényben olvasható, de szerintem semmiképp se szemkímélő. Figyelemfelkeltő hatású, tiltó vagy agresszív. Ezek jutnak róla eszembe leginkább... :U

i6 Silver

(#10) (An)Dante válasza manchester85 (#9) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nekem a hosszabb üzemidő jut róla eszembe. ;) Amúgy az automatikus fényerő-szabályozásnak köszönhetően a fehér szövegek egyáltalán nem zavaróan fényesek.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#11) Lotusomega válasza manchester85 (#8) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Lehet hogy érzékeny a szemem, lcd tv-n is meg monitoron is le van véve a fényerő mert bántja a szememet :U

(#12) Slyd


Slyd
csendes tag

Azt nem értem, hogy ez miért is számít újításnak???

Évek óta használom a Best GSMNavigator nevű programot, de ugyanennek a cégnek a Best Profiles nevű alkalmazása is simán ismeri a cellák alapján végzett profiváltoztatást... Maximum annyi újítás lehet benne, ha GPS alapú a program, de az meg elég necces...

(#13) MartOOn


MartOOn
addikt

bssza meg a nokia! a 7650-esemmel is meg tudtam már ezt oldani!!! smartGPS volt a progi neve, cellák alapján "tájékozódott" és váltotta a profilokat, állította a csengőhangot stb stb...

ez ÚÚÚJ???? nane...

még a végén feltalálják basszus a mobiltelefont!
ennyire szarban lenne a nokia?

sejtem mi lesz a köv találmányuk: az e-mail kliens! :W

röhej... :(

slyd megelőzött... :) mikoris vettem a 7650esemet? hmm... asszem 2002 végén talán vagy 2003 elején... azóta et sikerült fejleszteni kedves nokia?

muhahahaaahaaa.... :C

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#14) Inarus


Inarus
addikt

Tényleg, anno ezt én is megoldottam az X701-esemmel, max kombinálni nem tudtam a dolgot. Azért én örülök ennek a proginak (amint visszakapom az LG-t majd párom fog örülni neki. :P ). Tényleg, bár nem ide vág, de Androidra van ilyen?

(#15) sparks válasza Inarus (#14) üzenetére


sparks
senior tag

Androidra szerintem több is, én a Locale progit használom. Amikor hazaérek elindul az otthon profil. Éjjel lenémul, de ha szombat este dorbézoltam, akkor egyszerűen arccal lefelé teszem le a telefont és felülbírál mindent, ennek eredményeképpen néma üzemmódba kerül csak a csengés van beállítva nagyon halkra (nekem kell egy állandó felügyelet miatt) de sem sms se más nem riaszt fel. Szóval nagyon frankó dolog és Androidon folyamatosan fejlesztik pluginokkal. Bár maga a Locale progi fizetős, de úgy tudom van más hasonló is már, ami ingyenes illetve meg lehet oldani a vásárlást hazánkból is csak sajnos nem a marketen keresztül, mert ugye a google még mindig nem adott erre lehetőséget, no ez már nagyon OFF.
A sima profil a régi N82-esemben pont azért volt rossz, mert be volt állítva időre, hogy ha hazaértem, akkor lehalkul a telefon, de nem mindig ugyan akkor értem haza, így a Locale viszont tudja helyettem cellainfókból, hogy itthon vagyok. Üdvözlendő, hogy a Nokiákon is lesz végre ilyen gyárilag.

(#16) Inarus válasza sparks (#15) üzenetére


Inarus
addikt

Köszi, mindeképp ránézek, amint visszakapom a mobilom. :R

(#17) (An)Dante válasza MartOOn (#13) üzenetére


(An)Dante
őstag

A cella alapú beállítás nem mindig hatékony, mivel a telefon időnként 2G és 3G cellák között váltogathat, illetve cellahatárokon eleve nagy lehet a bizonytalanság. Másrészt itt mondjuk az is kényelmes, hogy ha a munkahelyen vagyok (GPS koordináta + körzet) ÉS a naptárban van valamilyen bejegyzés akkor automatikusan tárgyalás profilra vált.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#18) Slyd válasza (An)Dante (#17) üzenetére


Slyd
csendes tag

Hát nem tudom mi a jobb...

Folyamatosan működő GPS és pontosabb helyfüggő beállítások 0,5 nap készenléttel, vagy alaposabb beállítással körülbelül ugyanolyan pontossággú hálózat alapú helymeghatározás.

Na kifejtem...

Ahhoz, hogy egy GPS koordináták alapján működő beállítás-kezelő program korrektül működjön folyamatosan kellene mennie a GPS-nek. Próbáld ki, hogy ha folyamatosan megy töltő nélkül a navigáció mennyit fog bírni a telefonod... Segítek. Fél napot. Innentől fogva meg értelmetlen a dolog. Persze most azzal fognak jönni az okosok, hogy nem kell folyamatosan, csak percenként, vagy öt percenként a GPS-nek elindulni. Ok. Elindul a GPS mennyi idő alatt talál bent az irodádban jelet? 10perc? 15? 1 óra? Le is telt a tárgyalásod... Jó, most jönnek a nagyokosok, hogy ott van az A-gps, ami hálózatalapon megmondja merre is vagyunk. Nagyokosoknak GOTO10: Pont ezt csinálják az eddigi programok...

Amúgy meg a 2G-3G váltási problémát én úgy küszöböltem ki, hogy egy adott területet betanítottam 3G-s cellákkal is, és 2G cellákkal is. Segítek ezt úgy lehet, hogy először betanítod a 3G-t, utána letiltod a hálózati beállításoknál a 3G-t (UMTS) és betanítod a 2G cellákat, mert ilyenkor a telefon már csak azokat látja. Szóval ez nem okoz annyira gondot.

A cellahatárokat pedig alapvetően egy-két hét alatt észre lehet venni, és lehet finomítani a beállításokat. Ezek a funkciók általában nem egy-két méteren (de nem is 10-20 méteren) múlnak, szóval doszt elég a cellainfó, a GPS értelmetlen...

___________________________________________________________

Más:

"...Üdvözlendő, hogy a Nokiákon is lesz végre ilyen gyárilag..."

Ezt úgy mondod, mintha az Androidos - vagy bármilyen - telefonok alapfelszereltsége lenne...

[ Szerkesztve ]

(#19) Slyd válasza jookomak (#5) üzenetére


Slyd
csendes tag

"Nem rossz ötlet, pl mozi, színház, orvosi rendelőben némít a telefon, sok okosnak nem fog csörögni."

Ez is tetszik...

Szerintem azon emberek 99,9999999%-a, aki annyira tajparaszt, hogy egy moziban, vagy színházban nem némítja le. vagy kapcsolja ki a telefonját, annak úgy gondolom egy ilyen programot feltelepíteni, és beállítani olyan kihívás lenne, mint nekem megírni egy műhold geostacionárius pályanavigációs vezérlő programát.

De gyanítom, hogy nem is okostelefonokat használnak az ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#20) (An)Dante válasza Slyd (#18) üzenetére


(An)Dante
őstag

Annyira azért nem fogyaszt sokat és nem is keres folyamatosan jelet. Mivel van A-GPS így a hálózati jelekből is dolgozik és ha jól láttam, akkor 5-10 percenként próbál keresni műholdat. Ha nincs jel, akkor pár másodperc alatt feladja.

Aki cellahatáron lakik annak mindenképp szívás a cellainfó alapú helymeghatározás. Amúgy a Beta Labs alkalmazása úgy működik, hogy egészen addig rögzíti a cellainfókat amíg stopot nem nyomsz rajta. vagyis ha közben váltasz 2G és 3G között, esetleg egy egész útszakasz alatt szeretnél egy bizonyos profilt az is megoldható.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#21) MartOOn válasza (An)Dante (#20) üzenetére


MartOOn
addikt

ez már a 7650ben is igy müködött! :) körbe kellet járni a lakást mert 3 cellét tuti látott és mindegyiket elmenteni mint home pl és ehhez kötni a fánksönöket. nagyon király volt!

:C

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.