Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Vért izzadtak mire kész lett az ÚJ formaterv! ;]

(#2) hunter84


hunter84
aktív tag

Nekem tetszik, de csak akkor legyen ilyen vastag, ha valami űberbrutál akksit tesznek bele.

Ha csak egy átlagosat, akkor biza vékonyíthatnának még rajta.

(#3) Matada2.3 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Kb. Lumia 900 v N9... nem mondom h nem szép csak...

Finn the human

(#4) kriszpontaz válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Biztos jó ez az unibody, de mondjuk illett volna picit újítani.

(#5) B1T3 válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


B1T3
addikt

Úgy beszélsz róla, mintha biztosan ilyen lenne majd a hamarosan bejelentendő WP8-as Nokiák egyike. Szerintem is jó eséllyel kap majd valamelyik ilyen külsőt, de azért…

(#6) Barthezz2 válasza hunter84 (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem feltétlen lenne jobb, ha vékonyabb lenne szerintem. Engem kifejezetten zavar, ha egy nagy tepsi(márpedig ez elvileg az lesz) olyan vékony, hogy alig lehet megfogni. Kell egy tisztességes vastagság, hogy jól tartható legyen :K

Azt viszont üdvözlöm, ha már tartják a design-t, hogy az előlap sík lesz. Nagyon nem jött be az íves üveg a kijelző előtt. :N

Everybody lies.

(#7) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Az hogy a hátlap kissé domború, az kifejezetten jó fogást biztosít. ( A 808-nál is így tapasztalom)

valami

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azt a kurva. Megvettek/megveszem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) saelin


saelin
veterán

"Lávolom" ezt a szögletes designt. Az összes lumiaban ez tetszik a legjobban.
Látszik hogy egyedi kinézetre hajtanak, ami meg különbözteti őket és nem is rossz irányba indultak el vele. +1

Ne temessük még a nokia-t, ha csak a wp-re fókuszálja a vásárlók figyelmét rosszúl nem járhat. Én bízom benne igazam lesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10) domerator


domerator
veterán

Hát ezt nemigen kell védeni... :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11) Misály válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


Misály
addikt

Kell! Remelem a domborulat egy N8 szintu keplopot rejt es mar veszem is.

Mellesleg a design, nagyon vaknak kell lenni hogy ne vegyek eszre az emberek a kiindulasi alapot (N8-E7)

(#12) DarknessHope válasza domerator (#10) üzenetére


DarknessHope
senior tag

úgy látom nem csak én látom ezt... egyébként is.. nem azért.. én ehhez sem értek igazán biztos... lehet nincs szemem meg érzékem ahhoz amihez a nagy designereknek. De a téglatesten és a lekerekített téglatesten kívül nem sok mindent lehet csinálni.. talán a Legend meg Hero féle hajlított na az valami... persze azt is lehet szeretni v nem szeretni, de az egyedi. pár gomb, szín, káva vastagság, feliratok kb ezzel lehet játszani...a többi úgyis egy nagy kijelző

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#13) r3dsnake válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ami jó, azon minek változtatni?

(#14) pszili8


pszili8
aktív tag

Szerintem nagyon jó ez a formaterv és ergonómikus is,elfordítva nagyon kényelmes vele gépelni.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#15) B1T3


B1T3
addikt

Különben szerintem egyáltalán nem unalmas a Lumia 800 és 900 formaterve. Konkrétan még egyetlen 900-ast sem láttam élőben, de a 800-zal is csak az üzletekben találkoztam, azaz (nem pont az én véleményem a mérvadó, de inkább ez a jellemző állapot, márpedig én igenis figyelem, kinél milyen mobiltelefon van, míg egy átlagember nem igazán) olyan szinten nincs elterjedve, hogy csak nekünk lehet unalmas, akik a hírekben látott képekkel el vannak kényeztetve, és ezért (is) viszonylag sokszor találkozunk ezzel a jellegzetes formával. Az N9, a Lumia 800 és a Lumia 900 összesen nem produkált akkora számokat az eladásban, mint egyetlen iPhone modell, márpedig nem egy az egyben ugyanúgy néz ki az említett három, az Apple 4 és 4S modellje között pedig enyhén szólva nincs számottevő különbség, és sokszorosát látni nap mint nap emberek tömegénél. Persze mindez nem változtat a tényen, hogy számszerűen már a negyedik telefon jönne ki ilyesmi dizájnnal, azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az N9-et még a Nokia sem vette komolyan, a Lumia 800 és 900 leginkább időhúzásnak felelt meg (a Nokia eredményeit nézve még annak sem), és a WP8 lesz az, amivel robbantani készül a gyártó.

(#16) kriszpontaz válasza r3dsnake (#13) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem mondtam hogy nem jó, csak nagyon egyhangú a paletta szerintem. Nem sok mozgástere van a tervezőknek az biztos, de meglátjuk milyenek lesznek az új készülékek.
Nem ez az első gyártó aki majdnem teljesen (vagy csak feliratban eltérő) készülékházban dob piacra újabb szériás mobilt.

(#17) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ezt levédették?
LOL :DDD
nagyon eredeti a nokia ;]
kár, hogy még ennek a formai elemeit is egy ipod nano ihlette :P
ott volt ilyen lekerekített henger szél elsőnek...

(#18) nord_


nord_
veterán

Az Apple egyébként a Samsunggal folytatott dizájnlopási pereskedése kapcsán a Nokia és a Sony formaterveit hozta fel példának, hogy nem feltétlenül kell minden mobilnak úgy kinéznie, mint egy iPhone.

Na, itt a lényeg. Meg odatehetnénk példának a HTC One V-t is.

(#19) bepe79


bepe79
addikt

Apa kezdődik! ;]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#20) B1T3 válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


B1T3
addikt

Nem sok köze van hozzá. Illetve van, de biztos vagyok benne, hogy nem az ihlette. :) Az oldalait leszámítva (a funkciókról nem is beszélve) nem igazán egyezik. Ja, hogy mindkét eszközt lehet több színben is kapni (a fehéren és a feketén kívül)! A Nokia már máshol is mert erre figyelni…

Remélem, a :P jel a poénkodásra utalt, mert már annyira unalmas ezt is olvasni, hogy reagálnom kellett. :D

(#21) Tomy Yayo válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Igen, így van perszepersze, sőt a gömböt is az epölnek köszönhetjük, és mivel a Föld nagyon hasonlít hozzá, mind fizetünk. Be van építve az adóba, nézz utána :U Hagyjuk már a flamekeltést :W Könyörgöm, tököm tele van ezzel a baromsággal, hogy mindent az Apple-től nyúltak, ők is ugyanúgy vettek át formaterveket, egy az egyben is néha innen-onnan.
Ráadásul, ha megnézed a cikk végét, pont az Apple példálozik a Lumiák formatervével, hogy lámlám, milyen eredeti.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#22) norbee26


norbee26
csendes tag

omfg nem tudnak leakadni az n9 formaterverol??szivem szerint elkuldenem a p.....ba azt aki tervezte...

(#23) Воланд válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


Воланд
titán

erdekes, ez az apple-nek nem jutott eszebe....

a telefon meg kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Dr.Anonymus válasza B1T3 (#20) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szerintem az én véleményem ugyanúgy elfér ezen a fórumon mint másé.. :)

szerintem ha ezt az ipod nanot egy kicsit megnyújtom akkor kaptam egy lumia 800-ast

egyébként nem vagyok troll, nem kívánok vitát szítani,
nem is kell válaszra méltatni a hsz-emet :B
csak ha én így látom, akkor hagy írjam le - mert erről szól a fórum
de meggyőzni senkit nem kívánok, és többet nem is írok a témában

mod: ja és nincs is apple termékem (nem is volt soha), htc telefont / asus tabletet használok

[ Szerkesztve ]

(#25) pszili8 válasza B1T3 (#15) üzenetére


pszili8
aktív tag

Annyi biztos,ha a Lumia 800/900 nem így nézne ki ahogy,hanem mondjuk a 710-re hasonlítana,nem kelt volna el belőle ilyen sok.Mielőtt valaki lehurrog,hogy miről beszélek,a vodafone dealer rokonom április/májusban heti 10 db-ot adott el és ő csak egy,úgy kellett a Lumiákat összevadászni az országból.Persze ez a szerencsétlen 900-ra már nem igaz,de persze az is gyönyörű készülék,csak az ára a baj.Sztem 150-ért nem sokan vesznek nokiát manapság,inkább azt mondja : "Hö inkább veszek egy külföldi függő,gevey simes 4S-t és akkor jó lesz".

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#26) stutga válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


stutga
tag

az ipad nano is rohadt nagy koppintas. ha megnezed a felso él pontosan megfelel ennek a felso elnek:

[link]

ket párhuzamos teglalap osszekapcsolasara veges szamu lehetoseg van. :W

(#27) DaveHutt válasza bepe79 (#19) üzenetére


DaveHutt
őstag

Sztem jó ez a stílusjegy, szépek a készülékek. A Nokia megtalálta az arculatát, folytassa csak. Legalább ez nem kopogós műanyagból készült szappantartó.

(#28) onetri


onetri
tag

nekem nagyon tetszik!!.. az eddigiek is tetszettek, és mivel ez meg hasonlít azokra a lumiákra ezért +!.. és igen, ha már ilyen vastag akkor legyen benne rendes akksi:D

(#29) xZer0kidx válasza nord_ (#18) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ez virágnyelven azt jelentette, hogy a Nokia nem igazán ellenfél... (egy komoly vetélytársat te sem dicsérnél mert ez nem olimpia) :)

Nekem amúgy bejön a lumia forma, de akkor a design csapat fizetését vonják már le a teló árából mert ők az első lumia óta nem igazán erőlködtek...

(#27) bodry123: nem, ez gyorsan pöttyösödő kocka ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#30) Beri78


Beri78
őstag

kezdi a nokia is ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#31) Dr.Anonymus válasza xZer0kidx (#29) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ezt kb tényleg ezt jelenti
a htc -t azért nem hozzák példának, mert az még USA-ban tényező
így ha nem folytatódik a htc mély repülése akkor egy komoly pert akaszthatnak az ő nyakukba is..

(#32) Malachi


Malachi
addikt

nem rossz, tetszik, a többi is, ami hasonló.

amúgy meg
mi? mi? Miiii? egy téglalapot levédeni? he? ;]

(#33) B1T3 válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


B1T3
addikt

Én is csak a véleményem fejeztem ki a tiedről a reflexiómmal. :)

Mindenesetre nem tudok igazat adni neked. Adott egy zenelejátszó eszköz, amely a kompakt kialakítás érdekében a legcélszerűbb formát kapta, azaz egy kis négyzet szemből nézve. Adott mellé egy négyzet alakú kijelző és perem. Szerintem ez természetes. Ahogyan az is természetes, hogy egy telefonnál van perem, ezen kívül pedig csak a lekerekített oldalélekben lehet összehasonlítani a két eszközt, ugyanis alapjaiban más minden egyéb tényező, sőt az N9-ben debütált a Nokia-féle formaterv (amit még a Lumia 800 is továbbvitt), és ennek egy fontos, jellegzetes eleme az íves kijelző volt.

(#34) xZer0kidx válasza Dr.Anonymus (#31) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

persze, ideje lenne elszakadni attól a gondolatmenettől, hogy egy cégnek mi tetszik vagy mit találnak lopásnak... ez nem a szeretetről szól (pl nokia,sony után) hanem arról, hogy komoly konkurencia vagy akit vissza kell szorítani vagy sem...

egyetértek főleg az erős cégeket perlik, hogy így gyengítsenek rajtuk pl azzal, hogy kiszorítják őket egyes régiókból...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#35) Dr.Anonymus válasza B1T3 (#33) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

...és én el is fogadom a te véleményedet, attól függetlenül hogy nem értek egyet vele :)
szerintem eddig két gyártó tudott igazán elszakadni az iCuccok formatervétől és az a SE/Sony, valamint a HTC
de az íves kijelző tényleg egyedi ötlet, ott egy jó pont a nokiának ;)

(#36) rudi válasza stutga (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Még dél sincs, de ezzel a megnyilvánulással elnyerted nála a "nap hozzászólása" díjat! Jutalmad lényegében semmi, de én egy jót derültem, köszi érte :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) montyx válasza Dr.Anonymus (#35) üzenetére


montyx
aktív tag

Azért véleményem szerint a Motorola produkálta eddig a legegyedibb okostelefonokat a piacon. Igaz, bele is buktak a nagy katyvaszba. Lásd Flipout, Droid/ Milestone sorozat, Flipback, Razr... nincs 2 egyforma köztük.

Aláírás

(#38) Nerd válasza hunter84 (#2) üzenetére


Nerd
aktív tag

vagy kell a hely a kameranak. :)

(#40) montyx: sikerult is "telemaciznod" a hozzaszolasokat... :U

[ Szerkesztve ]

(#39) montyx válasza rudi (#36) üzenetére


montyx
aktív tag

+1

Aláírás

(#40) montyx válasza Nerd (#38) üzenetére


montyx
aktív tag

Basszus... hirtelen azt hittem, hogy csak a fele kommentem ment el. Jó az avatarod ;)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#41) Dr.Anonymus válasza montyx (#37) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ez igaz
de őket már sajnos nem is tarthatjuk komoly piaci tényezőnek, azért nem emlegettem :(

(#42) xZer0kidx válasza montyx (#37) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

nem is vált igazán az előnyükre, ez is mutatja, hogy inkább az egyszerű formák a népszerűbbek nem a valóságtól néha elrugaszkodott ötletek...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#43) montyx válasza Dr.Anonymus (#41) üzenetére


montyx
aktív tag

Pedig egy Nexus Droid minden álmom. Rühellem a Samsung telókat, mióta megvan a Nexus S-em. Reméltem, hogy a következő nem Samu lesz, de megszívtam. Ezért nem vettem SGN-t. Bár, ha minden igaz, akkor idén több Nexus jön. A Sony várós, bár egy Moto-nak örülnék a legjobban! :)

Aláírás

(#44) montyx válasza xZer0kidx (#42) üzenetére


montyx
aktív tag

Jogos, de az asszony meg volt veszve a Flipout-ért. Csak azért nem azt kapta, mert szar volt a support

Aláírás

(#45) bagkri01


bagkri01
őstag

Ezen tényleg sokat agyalhattak, levédették volna az N9 formatervét és kalap, kabát. Vagy netalán attól tartanak, hogy az új iphone hasonlítani fog erre a formaterve és akkor mehet a per. ;]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#46) xZer0kidx válasza montyx (#44) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Régen nekem is tetszett kicsit de a belbecs nem győzött meg igazán...

(#45) bagkri01: kicsit bosszantó ha valaki egyszerű nem asszimetrikus kinézetű mobilt akar akkor kapásból iphone per a vége... de nem akarok azt venni de a telefonom legyen a lehető legminimalistább az alsó fele legyen olyan mint a felső (ne keskenyebb, iveltebb átlátszó stb) tudom ha van ilyen az kapásból apple copy :(

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#47) pszili8 válasza xZer0kidx (#46) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ő lesz a te készüléked ;]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#48) xZer0kidx válasza pszili8 (#47) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Atyaég miez...
Jah tudom ez az optimus black örökbefogadott kisöccse akit mindig vertek és nem adtak neki normálisan enni... :DDD

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#49) pszili8 válasza xZer0kidx (#48) üzenetére


pszili8
aktív tag

Az anyagát látnád,az is megér egy misét :DDD

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#50) r3dsnake válasza norbee26 (#22) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én meg az ilyen kommentelőket...

Remélem később sem lesznek lényeges változtatások a dizájnon, mert megtalálták a tökéletes formatervet. Igazán végigkisérhetné ez a formaterv a flagship lumiákat, maximum kicsi változtatásokkal, meg mondjuk limited editionökkel bizonyos színekből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.