Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Aha, tehát egy újabb hulladék Nokia, szomorú... :U
Pedig külsőre tetszik..

(#2) Taybore


Taybore
aktív tag

Valahogy a Nokia érintői nem jönnek be nekem. Használtam már 5800-át, 5230-at és C6-os is volt a kezemben, de nem az igazi. Mondjuk a Galaxy S után az iPhone 3G is ratyinak tűnt.
(Ez csak egy privát vélemény, nem kell megkövezni, csak koptatom a billentyűzetet.)

(#3) S67


S67
csendes tag

Röhej a nokia,amit csinál. A videot,már végig se néztem,olyan unalmas volt.

(#4) Misály válasza Taybore (#2) üzenetére


Misály
addikt

Hat ezt tenyleg halal felesleges volt kiadni:D Vagy lehet mondjuk scavenge edition a neve.

Mellesleg Bocha aggodalmassaga vicces, de szerintem felesleges, nincs az a nokia-fan aki ezt a keszuleket elfogadna, vagy akar Kind-nak nekiugrana, plane hogy o az egyetlen objektiv cikkirotok.

(#5) crey


crey
MODERÁTOR

Nem értem miért finomítottad Bocha ezt a cikket... sajnos igaz minden betűje. Nemrégiben megnyomkodtam egy C7-est, és azt kell mondjam, az ingyenes Navin kuvűl más nem nagyon izgat...

Ez is egy hulladék készülék, pedig kívánom nekik, hogy jók legyenek.
I'm sad panda. Nokia ébresztő!

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jönnek megint a rókabőr telók? Nemár.. Nem bírnak ezen változtatni? Tehát gondolok arra, hogy kidobnak valamit, ami jó.. aztán ráhúznak x változatot..

Véleményem szubjektív...

(#7) V8David válasza Misály (#4) üzenetére


V8David
tag

"nincs az a nokia-fan aki ezt a keszuleket elfogadna" - ingyen talán elfogadnám. :DDD

Teljesen igazad van. Én eléggé elfogult vagyok a Nokiával és Symbiannal kapcsolatban, de mostmár ez nekem is túlzás, amit csinálnak. És a legelső mondat a cikkben nagyon is igaz! Sajnos...

[ Szerkesztve ]

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#8) JanFe


JanFe
aktív tag

Ezt már láttuk. Egyetlen jó dolog van benne: a navigació. Ideje lenne változtatni, nem csak másolni a 2-3 éves készülekeket...

"There is nothing permanent except change"

(#9) tjb007


tjb007
nagyúr

A teszt olvasását a második oldal után abbahagytam.
Múlt héten (vagy korábban) felnéztem a fejlesztői fórumra és megnéztem a specifikációját. Ahogy megláttam, hogy S60v5 és rezisztív a kijelzője (én S^3 -ra és kapacitív kijelzőre emlékeztem még korábbról) azt mondtam magamban, hogy OMG, ezek megint elb*sztak egy telefont.
Ez tipikusan az a telefon amit legalább egy évvel korábban kellett volna kiadni, nem most. Talán akkor lett volna valami értelme de így semmi.

[ Szerkesztve ]

(#10) L4mie válasza tjb007 (#9) üzenetére


L4mie
veterán

Azért az átlag apuci bemegy a Témobájlhoz és nézdmár érintős nokia, jó lesz a kölöknek és viszi is.
Nem teljesen laikusként meg nem venném. pedig tényleg pofásabb mint az 5000 ás érintős széria.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

lezárt állapotban megnyomva egy pillanatra felvillan a képernyő
nálam bármely gomb megnyomására felvillan (i8910). Így nézem meg az időt rajta. Miért baj ez ?

valami

(#12) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

"A Nokia csillaga sokak szerint leáldozóban van. Ez szerintünk egyáltalán nem igaz, véleményünk szerint a dizájn és hardver szempontjából egyaránt kiváló készülékeket gyártó finn mobil-óriás..."

Nem akarok trollkodni, de ez a szerintünk kiket takar? Ha az emlékeim nem csalnak, se Bog, se Bocha nem nagyon írt fennkölt stílusban a Nokia telók op rendszereiről illetve hardveres részeiről :U
Az is érdekes, hogy egy oldallal később részben megcáfolod magad, hiszen kijelented, hogy a c5 külseje valójában "semmilyen" :P

Eladási számok, piaci részesedés csökkenése, cégen belüli vezetőcserék, telós fórumokban írt jogos kritikák. A "Nokia csillaga leáldozóban van" kijelentés szerény véleményem szerint teljesen megállja a helyét.

Szvsz hardver illetve design terén is utcahosszal le van maradva a Nokia, 1-2 telefontól eltekintve, amik valóban jók. :K

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#13) Gabi 8906 válasza tjb007 (#9) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Én a fixfókuszos kameráért(edof) szidom a Nokiát.Egy topikban megmutatták nekem hogy képes egy edof kamera is autofókuszos minőségű távoli látképet készíteni.De ez a kamera egy olyan ember szaktudásával,aki nem állítgatja a felbontást lefele.Meg nem játszik a beállításokkal vagy 3-5 percet,annak ez nem fog tetszeni.Az autofókusz megkönnyíti a fényképezést.Jók lesznek ezek az edof kamerák idővel,de én biztos nem pakolnám bele csúcsmobilokba a jelen piaci versenyben.
Dolgozzanak ezen az edofon még vagy 1 évet aztán amikor beérett,akkor tegyék bele felsőkategóriás telefonokba. :K

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#14) rizso válasza Gabi 8906 (#13) üzenetére


rizso
addikt

Nem is a távoli képekkel van a gond, hanem a közeli/makro fotókkal ;)

Amúgy kicsit HTC-érzése lehet az embernek, ami a fényképezést illeti - valahogy nem az igazi. Úgy érzem, hogy aki normálisan szeretne fényképezni Nokia mobillal, az vagy vegyen N8-at, vagy egy régebbi Nokiát - és ez nem a legjobb üzletpolitika szerintem...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) tjb007 válasza Gabi 8906 (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én például magasról tojok a kamerára, az a legutolsó dolog ami egy telefonban érdekel.
Ha lehetne akkor kamera nélkül vennék telefont.

(#16) hans87


hans87
tag

Nem igazán értem, minek kellett ez. Ott az 5230/5250 az alsóbb szegmensbe, C6/C6-01 és X6 a közép szgmensbe, annál feljebb meg N97mini/C7/N8. Akkor ez most minek?
Az se fedi a valóságot amit Furkoo ír. Ha az átlag aptyuk bemegy pl a T-hez a kölöknek venni vmi telót, az - ha érintős Nokiáról van szó - 10-ből minimum 8-szor az 5230 lesz.

Nokia 5530

(#17) vans?


vans?
őstag

Pont mint a tobbi. Tenyleg semmilyen...

hábm bábm

(#18) hackeeeee válasza hans87 (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt 1 adag felesleges hardver, amit valahogy el kellett adni, így megszületett ez... Vagy nem tom..

Véleményem szubjektív...

(#19) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A bevezető után valami kedvező árat vártam, de ez pofátlan. :(
Ez a rövidítés dolog röhejes.

<< Heimdal >>

(#20) Gabi 8906 válasza rizso (#14) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Én is ugyan így gondolkodom ami azt illeti hogy,ha valaki autofókuszos új csúcs Nokiát akar az vegyen N8-at aki meg autofókuszos közép-felsőt kategóriást akar az vegyen más gyártótol. ;] :P
A Nokia így megkönyíti a telefonokhoz hozzá értő emberek választását.
A régi Nokiák igen jók voltak(pl: Nokia 5800 Xpress music)
Imkább kéne 5800 mint ez. :R Pedig az már nem mai széria,én elégedetten használtam. :K

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#21) endruboy1


endruboy1
senior tag

Hogy hogy nem lehet több lapot nyitva tartani? Még az 5230-on is lehet, biztos vagyok benne hogy ezen is u.az a böngésző van...
Mellesleg szerintem jó az s60v5. A sebesség miatt talán lehet ócsárolni, bár szerintem az sem vészes. Egy dolgot mondjatok amit más oprendszerben lehet de ebben nem. Sose voltam oda a csilli-villi iOS típusú átmenetekért. Miért jó hogy szándékosan lassítja valami a folyamatokat?
Az ár viszont tényleg túlzás. Valószínűleg gyorsan lejjebb megy majd.

(#22) N4ri87


N4ri87
senior tag

Az én olvasatomban már a cím és az első két mondat is üti egymást.
"Nokia C5-03 - lejárt lemez"
"A Nokia csillaga sokak szerint leáldozóban van. Ez szerintünk egyáltalán nem igaz..."

Régen én is szerettem a nokiát, de mostanában akkor is egy kaptafára készül az összes. Unalmasak!

C805

(#23) Gabi 8906 válasza tjb007 (#15) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Mindent lehet csak akarni kell. ;] :C Van kamera nélküli Nokia a piacon.(Pl: Nokia E50) :R

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#24) tjb007 válasza Gabi 8906 (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, csak épp:
- nem érintőképernyős
- nincs legalább 3.2" -os kijelzője
- nincs benne GPS

Amúgy a többi stimmel :)

(#25) schawo


schawo
titán

A fényképező rész a telefonokban egy vicc. Csak vész megoldásnak van, pl ha volt egy baleseted, rögzíteni tudd a körülményeket. Egy 5 évvel ezelőtt 20k forintért árult 3 megapixeles fényképezőgép is bucira veri ezeket minőségben. Innentől kezdve pedig nincs értelme azon rágódni, hogy melyiknek van kevésbé szar képe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) stewe780


stewe780
őstag

Ebben ketyego 600Mhz-re azt irja, hogy lassu, szaggatott, nem gordulekeny. Ez egy kicsit aggaszto, ugyanis az osszes uj symbi3-as telo csupan 80Mhz-el gyorsabb cpu-val rendelkezik....

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#27) dr. Kind válasza Quasi_modo (#11) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

A híváselutasítás gombra kb 5 másodpercig világos a képernyő, ez alatt meg lehet nézni az időt, rendben is van. Viszont a középső gomb megnyomásakor csak egy pillanatra villan fel (csekkolda videót), nem hiszem hogy az alatt el tudod olvasni az időt :)

(#28) kokyt válasza Quasi_modo (#11) üzenetére


kokyt
senior tag

Azért baj, mert meg lehet oldani kulturáltan is a dolgot, mint például a C6-00-nál. Ott lenyomod a menü gombot, látod az időt, dátumot, és még fel is tudod oldani ha kell. Szerintem ez a villanás dolog csak egy bug, amit remélhetőleg javítanak.
Amúgy a telefon külsőre nekem tetszik. Lehet, hogy semmilyen, de nem olyan mint a többi :DDD Az árazást viszont egyáltalán nem értem. Ennyiért nem hogy kategórián belül, de még házon belül is van sokkal jobb vétel.

(#29) Alexios válasza endruboy1 (#21) üzenetére


Alexios
veterán

Nem nagyon tudom milyen csilivilire gondolsz ios terén, de kicsit vicces hallani, hogy az lassítja az ios-t, ami ígyis fényévekkel gyorsabb akármelyik s60-nál

(#30) rizso válasza schawo (#25) üzenetére


rizso
addikt

Hát azért ebben ne legyél biztos ;) Az ilyen olcsóbb kompaktok előnye annyi, hogy van bennük xenon vaku és optikai zoom...Viszont képminőségben sokszor jobb egy korrekt kamerás mobil - tapasztalat!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#31) David75


David75
őstag

ha már a régi symbian van rajta adhatnék nagyon olcsóért mondjuk 40 körül akkor biztos nagy sikere lenne...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#32) Aftereffect


Aftereffect
tag

Ha van kamera, nem kötelező használni..

(#33) Gabi 8906 válasza stewe780 (#26) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Azok más technológiájuak szerintem.+ebben szerintem nincs is grafikus gyórsító chip. :U
És azért az számít a sebességnél.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#34) Quasi_modo válasza dr. Kind (#27) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Nem néztem meg a vidijót....

valami

(#35) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Most esett csak le, hogy a Nokia már csinált C5 néven telefont. Ööö szerintetek egy átlag júzer fogja tudni, hogy van C5 meg C5-03? :F

Eléggé elkúrt számozás... :U

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#36) kokyt válasza Valentino K. (#35) üzenetére


kokyt
senior tag

Átlag user a telefon típusát sem tudja :DDD
Máskülönben ha más elqrt számozásnál tartunk: a samsung féle agymenést könnyebb megjegyezni? Vagy esetleg név alapján beazonosítani egy lg coockie-t? Ugyan már... :P

(#37) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Mikor erről a telefonról kijött az első hír, akkor azt hittem, hogy ezt akarják az 5230 utódjának. Amúgy a Nokia Online Shopban 64.000-be kerül csak, bár ez sem sokat segít a telefonon :)

(#38) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Egyáltalán van még olyan ember aki vesz nokiát a mai világban? Ha igen, az szomorú...

(#39) Arthuro_Adam válasza stewe780 (#26) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A cikkben is leírják, hogy az jobban optimalizált, meg ha elolvasod a tesztjeit, akkor nem írtak rosszat róla.

(#40) Lotusomega válasza BoneDragon (#38) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Pff. nem mindenkinek van pénze és igénye ájfónra :U

[ Szerkesztve ]

(#41) Arthuro_Adam válasza Lotusomega (#40) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Meg létezik olyan ember, aki nem akar érintőkijelzőt, és egy telefonra nem hajlandó pár ezernél többet kiadni. Persze a Nokia csak szarokat gyárt minden szegmensben... :)

(#42) Misály válasza BoneDragon (#38) üzenetére


Misály
addikt

Pl az osszes nagyvallalat?

(#43) Gabi 8906 válasza Arthuro_Adam (#41) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Gyárt ő jókat is. :K
Alsó,alsó-közép,közép,felső(N8) kategóriában nem rosszak.A probléma a közép-felső kategóriában van....

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#44) Tim82 válasza Gabi 8906 (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van kamera nélküli Nokia a piacon.(Pl: Nokia E50)

Max. használtpiacon van E50.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) kokyt válasza BoneDragon (#38) üzenetére


kokyt
senior tag

"Sorstársaim" nevében is köszönöm, hogy lesajnálsz minket. Esetleg lenne valami kevésbé divatos, ámbár építőjellegű hsz-ed is a témához?

(#46) BoneDragon válasza kokyt (#45) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nincsen. Sajnos amiket mostanában dob piacra a nokia, azokhoz nem tudok értelmes dolgot hozzáfűzni.

De ha bárkit is megsértettem ezzel, akkor elnézést kérek! :R

[ Szerkesztve ]

(#47) kennyke


kennyke
aktív tag

Az a 75eFt-os ár kicsit elrugaszkodott...
Máshol 10-el olcsóbban lehet venni...[link]

(#48) stewe780 válasza Arthuro_Adam (#39) üzenetére


stewe780
őstag

Konkretan ezt irjak: ”Az áttűnések lassúak, a menü görgetése darabos, a programok nyögvenyelősen indulnak”
Ez nem eppen a nem irnak rosszat kategoria.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#49) stewe780 válasza Gabi 8906 (#33) üzenetére


stewe780
őstag

Ugyanaz a kategoria. A 3D gyorsitast meg csak a jatekok hasznaljak.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#50) Stunts666 válasza BoneDragon (#38) üzenetére


Stunts666
őstag

Egyáltalán van olyan ember a mai világban, aki ár/érték arányban 10-es skálán adna 2 feletti pontszámot az iPhone-nak???

Egyébként az ingyenes navi a Nokia érdeme, nem a készüléké. Ezt azért írtam le, mert minden Nokia tesztnél le van írva pozitívumként. Tehát a készülék nagy fos, de a Nokia szépíti az ingyenes navival. :D

(#22) N4ri87
Ezzel teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.