Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Inclitus_pv válasza Inclitus_pv (#50) üzenetére


Inclitus_pv
tag

Bocs, most látom, hogy Fancy-boy ugyanezt megirta. Szóval +1

(#52) Viktor0610 válasza Inclitus_pv (#50) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Most vékonyabb volt a nokiás doboz. ;] )
Úgy, hogy minden teszt szubjektív? ;)

Samsung Galaxy A54

(#53) Fancy-boy válasza Viktor0610 (#52) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Panem et circenses!

Végül is ami itt tesztelés néven folyik az kész cirkusz.
Ennek teljesen eleget tett a cikk.
Lehet valakinek megfelel ez a színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#54) Viktor0610 válasza Fancy-boy (#53) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerencsére sok más, sokkal szuperebb oldal is van. ;]

Samsung Galaxy A54

(#55) Fancy-boy válasza Viktor0610 (#54) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Vakok között a félszemű a király" :))

[ Szerkesztve ]

(#56) AliceWake válasza Inclitus_pv (#50) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ja, csak közben volt egy kis frissítés :U

Non omnis moriar.

(#57) nyivus


nyivus
újonc

Nos, lehet, hogy a telefon egy rakas sz :W r, de legalabb keszult rola egy cikk, amelyen jol szorakoztam :C

(#58) <Adamsky> válasza quailstorm (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Így van! Ha, nem okos, ill. hagyományos telefont keres az ember, akkor érdemes megnézni a Doro-t. A szüleimnek nagyon bejött (Doro 6050).
A Nokia-nak pedig el kellene engednie ezt a telefongyártás dolgot ... :(((

(#59) #56710400


#56710400
törölt tag

Nagyon jó cikk volt, végigröhögtem, köszi! :C

(#60) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Komoly munka lehetett azt a kis képernyőt befotózgatni :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#61) Crafter32


Crafter32
őstag

Tetszik a telefon, jól néz ki. Majd élőben is megnézem, kíváncsi vagyok rá. Nem ülök fel az ilyen cikkeknek, persze attól még lehet rossz, de majd azt én eldöntöm. A 200.000 forintos csúcs telefonokhoz képest kifejezetten olcsó, csak tudni kell hová tenni a dolgokat. Mire akarja használni az ember? A mai lapát telefonokat egyszerűen kényelmetlen használni telefonálásra, ez pedig buta.

(#62) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ugyan ezt nem Nokia név alatt, esetleg nem hajtogatósban megkapod felé pénzért. Ezért drága...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#63) <Adamsky> válasza Crafter32 (#61) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A mai lapát telefonokat egyszerűen kényelmetlen használni ... "
Te, tuti nem olvastad a tesztet. Ez volt az egyik ok - mármint, hogy k. nagy és kényelmetlen a készülék - ami miatt le lett húzva.
De, hajrá, próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

(#64) RetroFighter


RetroFighter
tag

Nem ezzel a telfonnal fogjuk meglepni a nagyszüleinket. :))

(#65) #22743424 válasza RetroFighter (#64) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pedig ilyennel lepnéd meg igazán őket :D :DDD

(#66) MaCS_70 válasza <Adamsky> (#63) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen mindegy, hogy olvasta-e, úgy sem ül fel az ilyen cikkeknek. :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67) janeszgol válasza Crafter32 (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a telefon nem olcsó, ergo drága! Ez max 20 ezret ér, de én még annyit sem adnék érte. Minek? Ott a használt piac. Csak a Nokiákat ajánlom, azok egy részéhez még ma is kapsz új eredeti akkut. (A gombos BB az igazi, csak már nincs hozzájuk akku.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) Cartmenn


Cartmenn
tag

Azért tisztáben kell lenni azzal aki lyen telót (kinyithatót) keres mint én ,azért vettem meguntam az érintősöket pld ,nem kell billenytyűzárat oldogatni (amúgy van képernyő zár) kinyitom felvettem--becsukom leraktam ennyi :) Még egy fontos legyen használható külső kijelző ,kinyitás előtt lássam ki keres, 2 sim ,jó hangminőség (fülhangszórónál) na ennek nagyon kevés teló felel meg .Előtte Alcatel 2051d volt (meg vagy 3féle középkategóriás android) bő fele ennyiért,tök jó volt ,csak egy idő után gond lett (javítás után is) a fülhangszórójával ,így alcatelt inkább kilőttem.Tesztelte a szerző az Evolveo F5 tetszett is csak pont a fülhangszóró hangerejét keveselte nem mertem venni :) (amúgy kérdeztem is őt róla :) ) Pont ez a gondom nekem is a tesztel nem az általános dolgokra,amire pont ezt használnánk ---ment rá.Na én belevágtam bár nem tudtam a műszaki paramétereken kívül milyen lesz a hangminőség amire utaltam .

[ Szerkesztve ]

(#69) Cartmenn


Cartmenn
tag

Szerintem se ér annyit max a felét,bár én újracsomagoltam vettem 27e-ért :) A kamerát tényleg rossz helyre rakták,de nem azért vettem :) persze ennyiért tényleg szégyen a minősége.A hátlapnak a fényes lakkot én sem értem.Meg nem konfigurálható a navi gombja amit szerettem volna,de ezt írta is róla .------Semmilyen beállítással nem volt gondom,mindent megtaláltam,utána úgy se kell állítgatni semmit :) --kicsit szokatlan hogy nemcsak lefelé hanem oldara is mászkálni kell 1-1 menü pontban,de rá lehet érezni :) Egyedi személyre szabott csengő hang van (nekem ez is kellett ezt megszoktam) Sajna SMS és ébresztést sajátot már nem tudtam.Semmilyen előre telepített alkalmazás nem érdekel ami rajta van,nem azért vettem---arra mindenki vegyen okostelót :) Amúgy wifin a YT. videók nem akadnak csak kipróbáltam.És akadás tényleg van néha így is.Volt szolgálati telóm Nokia 2xx ha jól emlészem ,most meg Samsung j3 szerintem jobb a fülhangszórója ennek a Nokiának legalább a hangminőséggel nem nyúltam mellé :) .Ja és fel kellett előtte keresnem a 2 szolgáltatómat mert nano sim-es -- és régi kártyáim voltak .Hogy meddig bírja 2simmel azt még tesztelnem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#70) Cartmenn


Cartmenn
tag

Ja és igen "nagy" kinyitva mint bármelyik kinyitható :) a fent említett Alcatel se volt kissebb--de becsukva bőven elfér ,nem úgy mint a valaki által itt említett lapát mobil :) De nem is azokkal kell hasonlítani mert azok más funkciót is tötenek be :)

(#71) totron válasza Inclitus_pv (#50) üzenetére


totron
addikt

Saját magukat súlytalanítják el csak. Nem kell komolyan venni a komolytalanságot, összefésülendő továbbá a szubjektivitással, mellé a zsurnaliszta attitűdjeivel. Itt sem árt ismerni a közreadót, de magunkat sem, mindezekből kijöhet egy közelítés. Ami engem illet, én már sorjás-vásári műanyag borítású, erősen kellemetlen Nokia-revízióval álmodtam ezelőtt is. A plasztikfröccs tovább hömpölyög. Sokadszorra sikerül megállapítani köznépileg is, hogy nem jó, de várjuk a jót. Ebből már a régi minőség nem lesz.

(#72) RetroFighter válasza #22743424 (#65) üzenetére


RetroFighter
tag

Végül is, ha nem jó a viszonyod velük, akkor ezzel a telefonnal is a tudtukra adhatod :B :DDD

(#73) rnyk


rnyk
tag

Egyszerű, azért van a kamera, hogy ezzel lehessen azokat a remek kém képeket csinálni az új iPhonerol vagy Galaxy Srol :) ha ez nem lenne kénytelenek lennének rendes kamerát használni oszt meg a végén látnánk is valamit :DD

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#74) BBke válasza janeszgol (#67) üzenetére


BBke
tag

Szia, itt van BB-hez akku.

https://jupio-akku.hu/kategoria/blackberry_mobiltelefon_akkumulator.html

Itt vettem egy S4 minihez az akkut, igaz az akku többet ér mint a teló maga. :D
Anyumnak kellett egy kicsi okos telefon, így elővettem a dobozából. Sajnos 50% -nál kikapcsolt a telefon, akku csere...

Nokia 2720:
Ennyi pénzért már jobb nagyi mobilt is kapni.
https://www.doro.com/en-001/products/mobile-phones/

[ Szerkesztve ]

(#75) CrV6000


CrV6000
csendes tag

Zseniális cikk lett :)

(#76) Dhampir válasza Cartmenn (#68) üzenetére


Dhampir
félisten

Iszom a tapasztalataidat. Köszönöm, hogy megosztod velünk. :R

(#77) Postas99


Postas99
senior tag

Úgy szeretnék látni egy Philips Xenium tesztet inkább. Azok a buta telefonok életre valóbbak. Mindegyik elmegy 4 hónapot is.

(#78) Optika01


Optika01
tag

A leírtakat meg tudom erősíteni, saját tapasztalatból sajnos. Én szüleimnek akartam valami olyat, amire képet tudok küldeni költséghatékonyan, nyomógombos, nagy kijelzős. Gondoltam a WhatsApp erre jó lehet (én korábban nem használtam). Sajnos nem az igazi, bár anyum szereti a készüléket, mert nagy :-). Viszont a teszt alapján van még egy pozitívum, amit eddig nem tudtam: VoWifi. Digi kártyám van, nekik is tudnék egyet adni, viszont a szüleimnél nincs Digi térerő, de a VoWifi-vel akár jó is lehetne. Tud esetleg valaki segíteni, hogy a készüléken hol tudnám beállítani, mert eddig nem találtam.
Köszönöm.
üdv:

Optika

(#79) Fancy-boy válasza Optika01 (#78) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"bár anyum szereti a készüléket, mert nagy"

Na most akkor bevált a készülék? Marad? Pontosan mit tudsz megerősíteni? Egy kicsit kifejthetnéd.

(#80) Dhampir válasza Optika01 (#78) üzenetére


Dhampir
félisten

A vowifi-t itt nézd meg 17:55-től, a Beáálításokban a Hálózat és csatlakozás / Hívás alatt kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#81) Optika01 válasza Fancy-boy (#79) üzenetére


Optika01
tag

Telefonálásra alkalmas, de azon kívül nem sok mindenre. Nem logikus a menü, de a billentyűzet kiosztás sem. Lehet ha hosszabb ideig használtam volna, rájönnék a logikára, de csak beállítani akartam anyumnak, és én is elveszek benne. :-(.
Egyébként marad, mert amire neki kell, arra megfelel.
Csak néhány dolog: Az oldalan levő gombot kinyitás közben megnyomja, és megszakad a bejövő hívás. Az értesítések megnézése a közvetlen billentyűzet ellenére sem egyértelmű. Van ahonnan a kilépő gomb csak egyet lép vissza, van ahonnan a fokepernyore. Szóval szokni kell biztos.

Optika

(#82) Optika01 válasza Dhampir (#80) üzenetére


Optika01
tag

Köszi, most nem vagyok otthon, de szerintem ilyen menüt nem tálaltam benne.😔
Igaz, tegnap jelzett egy szoftver frissítést, csak nem ment végig, szerintem alacsony töltöttség miatt. Na, ha megyek hozzájuk megsasolom.

Optika

(#83) Fancy-boy válasza Optika01 (#81) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek inkább a KaiOS sajátosságai. Olyan, amilyen. Az összes KaiOS rendszerű készülék hasonlóan működik.

Egyébként hasonlóan nagy kijelzővel ( 2.8" ) a Telekomnál a napokban megjelent a Mobiwire Oneida 4G.
Természetesen függetlenül adják 16.720 Ft-ért: [link]
Elég jól felszerelt: Wifi, GPS, 4G.

[ Szerkesztve ]

(#84) <Adamsky> válasza Fancy-boy (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egész pofás darab. Kicsit túl szép is, hogy igaz legyen. A GPS működésére kíváncsi lennék ...
Vajon hotspot üzemmódot tud?

(#85) Fancy-boy válasza <Adamsky> (#84) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tudja a hotspot funkciót:

"The Mobiwire Oneida can be used as a WiFi hotspot. The Mobiwire is a very basic Android OS, but with no Playstore or built in Google services like the Nokia has. You can watch Youtube and browse Maps via the browser. If you just want a feature phone with a decent Whatsapp Client and a better FB Lite app then the phone is very good. The Nokia is good because it has the Google Assistant and Maps built in so it feels a bit more Smarter."

A Nokia oldalán diskuráltak róla: [link]
A kép alapján jobb a kijelzője mint a 8110 4G-nek, plusz a 2.8" sokat dob rajta.

[ Szerkesztve ]

(#86) tha_answer válasza Optika01 (#81) üzenetére


tha_answer
őstag

"Csak néhány dolog: Az oldalan levő gombot kinyitás közben megnyomja, és megszakad a bejövő hívás. "

uhh de jo ,hogy ezt leirtad. ez beallitasfuggetlen? egykezes, ketkezes kinyitasnal is meg lehet konnyen nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#87) dementor


dementor
senior tag

Nem ismerem a számokat eladás terén a gyártónál, de nem nagy jövőt jósolok nekik.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#88) thungoozka


thungoozka
kezdő

Szerintem alapvető félreértések vannak. A feature phone-ok lehetőséget kínálnak bizonyos funkciók könnyebb elérésére, de fő szempontjuk a telefonálás. So easy: aki közösségi médiát akar fogyasztani, az ne pazarolja erre az idejét, de aki méregtelenítene vagy éppen megunta a folyamatos pörgést, de pl nem mondana le a whatsapp kényelméről, annak ez a készülék full oké. Felhasználói szokások rlz.

(#89) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

On the 2nd thought: nem értem, miért akkora gond, hogy a telefonhoz nem adnak adatkábelt meg fülhallgatót. Az embernek már annyi ilyen elektronikus szemete van máshonnan, hogy nem hiányoznak szvsz senkinek.
Pláne, hogy a bundle fülesek többnyire low-level vackok, amiket a felhasználók 99 %-a kivált egy külön megvásárolt, normális fej- vagy fülhallgatóval.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#90) tha_answer válasza Necroman_Mk2 (#89) üzenetére


tha_answer
őstag

radioantenna.

(#91) MaCS_70 válasza Necroman_Mk2 (#89) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel egyetértek, szerintem is csak a szeméthegyek építésére jó a mellékelt fülhallgató. Nálam és a barátaimnál is csak gyűlik a kupac belőlük.
Tök mindegy, hogy antennaként is működik, nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha valakinek kell, az vehet, saját választása szerint, de legyártani és kifizettetni egy ilyen, leggyakrabban felesleges extrát, szerintem nettó pazarlás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92) sl30


sl30
csendes tag

8110 után váltottam erre. Gyakorlatilag ugyanaz csak flip-es kivitelben, ami pozitívum a 3x akkora gombok és kijelző. Tapintásra, fogásra kellemes. Még tesztelem.

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#93) Fancy-boy válasza sl30 (#92) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elolvastad a tesztet és utána döntöttél a vásárlás mellett vagy már előtte eldöntötted, hogy kipróbálod?

(#94) tha_answer


tha_answer
őstag

Nagyimobil temaban: slider nokia 6500 azthittem tokeletes lesz. (nem kell gombot nyomogatni a felvetelhez, leteveshez, ill van benne gyorshivas)

ami viszont kiderult , hogy a csusztatashoz pont az optimalis nyomas/csusztatas nem megy.

nem ertettem miert, vagy nagyon erosen lefele nyomta feltolas kozben, vagy nem elegge es akkor az ujak csusznak rajta.

megkerdeztem , es mondta ,hogy nem tud a kezevel mindig olyan erot kifejteni, ami eppen akkor kene. valahogy a tul finom kulonbsegek nem mennek. vagy tul erosen nyomja vagy tul gyengen. par napig kiderul, hogy belejon-e, vagy tenyleg nem megy fizikailag pont az az ero, csak erosebb meg gyengebb, mondjuk 90 fele ez talan elnezheto XD

szoval vadaszunk tovabb.

ugye ebben meg mindig nincs gyorshivas ugye?

(#95) sl30 válasza Fancy-boy (#93) üzenetére


sl30
csendes tag

nem olvastam a tesztet előtte (ami nem volt baj) kizárólag a kinézete és a flip miatt döntöttem. nem bántam meg.

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#96) tha_answer


tha_answer
őstag

gyorstarcsazas meg mindig nincs benne?

(#97) calocsay


calocsay
tag

Picit újfent, - már-már hagyományosan lehúzós Nokia cikk - véleményem szerint erősen felnagyítja a valóságot. 1 hónapot teszteltem én is, a leírtak fele nem igaz sajnos, de azzal a véleménnyel egyet tudok érteni, hogy maga a KaiOS jelen állapotában még erősen javításra szorul. Ennek ugyanakkor nem biztos, hogy kifejezetten egyedül a Nokia az oka. Magam részéről két problémával találkoztam ezen időszak alatt. Az egyik, hogy olykor újra indult a készülék, ami nem lenne egy tragédia, ha utána a magyar ékezetet nem felejtené el. Ezt folyton újra be kellett állítsam. A másik gondom a VoWifi és VoLTE jelenleg szolgáltatói támogatás hiánya. Ezt leszámítva, kifogástalan hívás minőség, hibátlan whatsapp működés, gyors kép és videó megosztás volt tapasztalható. A névjegyzék, a frissítés után kicsit gyorsabb lett ugyan, de még mindig nem elég sebes, ezt szoftveresen meg kell tudni oldaniuk. A kamera viszonylag tűrhető , a wifi megosztás probléma mentes. Google maps kifogástalan és gyors, alkalmazások pedig naponta (!) bővülnek. Ami az árat illeti, valóban picit sok az ár, de azt a dumát elrejteni a cikk végén, hogy a felének a feléért akar valaki ennél jobb hagyományos mobilt (ami persze már ezt is tudja) kicsit nonszensz. Én a 20 ezer körüli árat tartanám valahol életképesnek, de 8 ezer forintért nem tudom ki mit gondol.... persze mindent majdnem ingyen kellene adni a mai mindennel elégedetlen geekeknek. Ám ha kicsit matekozunk a 35 ezer se borzalmasan sok. 20 évvel ezelőtt úgy pengettünk ki 40-80 ezer forintot Nokia mobilokra, hogy a havi fizetés volt 70-110 ezer forint. Ma amikor a 130-150 az átlag bér, sírunk, hogy jaj 35 ezer egy telefon. És szándékosan az olcsóbb nokiakat is bevontam a statisztikába. Simán ellőttük a fizetés felét egy olcsóbb nokiara is. Ma, amikor 35 ezret egy vacsorára el lehet költeni, nyafogás van, hogy de drága. Relatíve az, relatíve meg nem az. Flippes KaiOS telefon konkrétan ez az egy van a bolygón, max valami noname még, de lehet túlzok. Erről az oldalról is meg lehet közelíteni. Ettől eltekintve én is picit olcsóbbnak látnám jobban, de ugye a cikk írásának pillanatában sem 35 ezer hanem 31, ami ha ügyesek vagyunk már 30 sincs. Véleményem szerint ha a KaiOS gyermekbetegségei meg lesznek oldva, simán kifizetik ezt az árat az emberek, röhögve és dalolva.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#98) calocsay válasza tha_answer (#96) üzenetére


calocsay
tag

Hogyne lenne, mindig is volt benne.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#99) Dhampir válasza calocsay (#97) üzenetére


Dhampir
félisten

Ráadásul a forint gyengülése sem támogatja a barátságosabb árcédulákat.

(#100) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Helló.
Elmondanátok, hogy milyen alkalmazások vannak már Kai OS-re? Magyar alkalmazások vannak már?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.