Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A TDD-9000 40 x 29 mm-es kiterjedéssel rendelkezik A méretét egy kicsit kicsinyellem még mobil telóhoz is. :B Gondolom hogy cm-ert akartál írni. :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2) Stiky


Stiky
senior tag

Érdekes dolog. Egy tesztre azért kíváncsi leszek.
Mert az eddigi noti-hűtőknél sem a technikai megvalósítás a rossz, hanem hogy a noti termelt hőjét a műanyag gépház nem tudja elvezetni :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sok notebooknak az alján van a "légbeömlő" nyílása.
Ha egy kicsit is belesüllyed a gép ebbe a hűtőpadba akkor máris oda a saját hűtésének nagy százaléka...

...

(#4) zed1983


zed1983
őstag

Érdekes megoldás, nem tudom mennyire hatékony, de 20 percenként rázogatni...
Ráadásul, nem tudom mennyire lehet sérülés álló, ha valami véletlen kiszúrja lehet belefolyik a notiba...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Tök vicces lehet, ha mondjuk egy nagyobb multi közben 20 percenként rázogatni kell. :DDD

(#6) Móci


Móci
addikt

Inkább párnának lenne jó... :DDD
Franc se rázogatná annyit, jó hogy nem én fújjam a laptopot lassan, mint a forró levest.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Az nem elég, ha rázogatás helyett csak megfordítom?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) helkis


helkis
addikt

ezalá még bemehet a meglévő hűtőpad? ;) akkor talán rázogatni sem kell.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9) Stiky


Stiky
senior tag

Valamelyik cég meg a notik ionszeles hűtésével kísérletezik.
Hátha kikerül itt is hírbe :)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#10) orbano


orbano
félisten

nem egyszerűbb jóminőségű laptopot venni? nekem még egyik gépemre sem kellett ilyen hűtés :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) stevve


stevve
nagyúr

Érdekes megoldás... van már hasonló, csak gondolom más anyaggal: [link]

orbano:
A Dell jó minőségű, mégis 2D terhelés mellett egy D830 CPU-ja 50+ fok, míg a GPU 60+ fok... és ez nekem nem tetszik. :(

helkis:
Hűtő alá hűtő? Nem hiszem, hogy megoldaná a dolgot, mert szerintem ez is halmazállapotot vált valamilyen szinten, azért kell felrázni, gondolom.

Mr.Csizmás:
Szerintem nem, az előbbiek miatt. :)

zed1983:
Nem hiszem, hogy ennek az esélye megfelelően nagy lenne... ez nem lehet túl folyékony egyébként, mint a víz pl.

[ Szerkesztve ]

(#12) marcias válasza juliabrilke (#5) üzenetére


marcias
őstag

Nekem egy üzleti konferencián ugrott be ugyanaz, ahol a nyakkendőtű is platinából van, meg Armani zokni, és a fószer 20 percenként leemeli az X301-et, felrázza, majd vissza. :DDD

Steam: marcias88

(#13) Scalpel válasza orbano (#10) üzenetére


Scalpel
senior tag

Hát ja. Meg ha valaki nem notin játszik, meg nem 3D CAD-re használja, akkor nem kell bele gigantikus teljesítményű VGA. Tudom, most már kikapcsolhatók, de egy évvel ezelőtt ez nem így volt...

marcias: Szerintem az ilyen fószer magasról tesz rá, hogy fél év múlva ki kell-e dobnia a gépet vagy sem. Mondjuk az X301-et nem kell félteni ilyen szempontból, meg a Toshiba Portégé R szériáját sem...

stevve: Hát a D830-at én nem tartanám ölben, meg nem is igazán cipelném, csak ha muszáj. Egyébként azok a hőfokok még úgy ahogy elviselhetők, bár lehet egy alapos portalanítás elkéne neki... láttál már izzó Acert? Én igen! ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) stevve válasza Scalpel (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

Meg ha valaki nem notin játszik, meg nem 3D CAD-re használja, akkor nem kell bele gigantikus teljesítményű VGA.

Egy igen halovány nV Quadro 135M passzívan 2D-ben fűt, mint a radiátor...és ez van a D 830-ban. Nekem elkelne a plusz hűtés.

Portalanítva rendszeresen van, ez sajnos az alap. Acer-t még szerencsére csak olyat láttam, ami értlemesen volt hűtve. :DDD

Ölben nem használom ezt se, de zavar, hogy semmit nem csinálok és így is teker a venti 100%-on. :(((

[ Szerkesztve ]

(#15) adm válasza stevve (#14) üzenetére


adm
őstag

nem lehet, hogy nem veszi vissza az órajelet -> feszeket? egy próbát még a manuális állítgatás is megérne.

16core - 32thread - 64gb

(#16) Gergő_ válasza stevve (#14) üzenetére


Gergő_
őstag

Erre azt tudom mondani hogy a Lenovonak és az Apple-nek is látezik már hybrid megoldása,nem becsmérlem a Dellt,de ez van

(#17) venember83 válasza stevve (#11) üzenetére


venember83
nagyúr

Amiben GPU van, az már nem lehet jó minőségű. Onboard VGA forever. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Psych0


Psych0
őstag

én 20 dollárért tudok egy megoldást: menjetek le a notival a pincébe... most nektek ingyen mondtam, de el fogom adni ezt az ötletet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#19) stevve válasza adm (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos ezt visszavett órajelen műveli. 400-400 helyett 169-100-on megy.

Gergő:
Nem becsmérlem, mert teljesítményben, minőségben tuti a Dell, de ettől még a passzív megoldás és ez a GPU nem tetszik.

venember83:
Nem nagyon értem az analógiát. :DDD Volt egy ATI X300-as notim is, az állat volt és hűs, meg volt egy vacak Intel integrált is, de azzal filmet alig lehetett nézni. Ettől még lehet minőségi a noti.

(#20) NoLF válasza Psych0 (#18) üzenetére


NoLF
addikt

ezt mondd el a multis prezentációt tartó ügyvezetőknek is :D
mellékesen nem 20 dollá, hanem juró :P :DDD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akinek halk hűtés kell, annak marad a rázogatás :)

(#22) Mr.Csizmás válasza Psych0 (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én meg $9.99-ért (akciósan) mondok egy jobbat: tegyétek rá egy méterszer méteres réz, vagy márványtömbre. Elég hűs lesz, nem? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) forgonati


forgonati
őstag

20 percenként rázogatni? Nemá... Nevetséges :W

Örülök neki hogy kisérleteznek, meg megpróbálnak kitalálni valami jó megoldást erre. Na de ilyet, hogy rázogatni kelljen... Nekem hál istennek nincs ilyen gondom, annyira azért nem melegszik a laptopom hogy ilyen hűtésen kelljen gondolkodnom. De még ha kéne is, tuti hogy ezt kihagynám. 20 percenként rázogatni... Fix hogy elfelejteném mindig. És innentől már értelmét is veszti a dolog számomra :(

Keelah Se'lai!

(#24) devast válasza forgonati (#23) üzenetére


devast
addikt

Ugyanerre gondoltam éppen. Mindenki itt a hűtési teljesítményről beszél, miközbe teljesen használhatatlan az egész. Nem tudom belegondoltatok-e, a 20 percenként rázogatni kell metódusba, úgy igazán. Képes lennél ezt megcsinálni? Kötve hinném :D Láttál már olyan tévét amit 20 percenként ki kell kapcsolni, vagy autót ami leáll 20 percenként... lol

(#25) KMT válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


KMT
addikt

Max ha előtte a fagyasztóban volt a fém. ;]

(#26) stevve válasza devast (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

A gyártó ajánlása szerint a hűtőt 20 percenként fel kell rázni, különben romlik a hűtési teljesítménye, ezt azonban kompenzálja a zajmentes működés.

Nem kell, csak érdemes...

(#27) Mr.Csizmás válasza KMT (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Á-á, tavaly nyáron így fáztam meg a seggemen, egy órát ültem egy hűs márványtömbön ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) Ste


Ste
addikt

Felesleges. Korábban is léteztek már ilyen párnák, azok sem tudtak csodát tenni. (ráadásul a teljes alsó felülethez nem is tud rendesen hozzásimulni, mert akkor nuku szellőzés, így meg alig von el valami hőt)

(#29) orbano válasza stevve (#14) üzenetére


orbano
félisten

nekem 14"-os IBMem volt, X1400-as vgaval és T7300-zal és nem fűtött és alig tekert néha a venti, még akkor is ha ágyban használtam. Emellet trégebben volt egy m200-am, 1-6os dothannal és egy überhülyemelegedős geforce FX-szel. na az sem tekerte a ventit... fura... :) pedig utóbbin rendszeresen cséztem...

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Mit razogatni? Veszel 10-et, es csak cserelgetni kell szorgosan :D

(#31) Mr.Csizmás válasza CimbiX (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Cserélgesse az akinek két anyja van :D

10-nek az árából veszek inkább egy ilyet [link] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

ez a cucc bejön!

There is no cloud, just other people's computers!

(#33) nkmedve válasza stevve (#11) üzenetére


nkmedve
őstag

[OFF]Alap használatban hogy viselkedik? EIST megy rendesen?

Nekem egy 14es D631-em van 2 GHz-es Turion procival (65nm), ősrégi Radeon Xpress 1270 IGPvel, 7200as WD Scorpio Black vinyóval. Ez szerintem jobban kéne melegedjen mint a tied de amig nem terhelem le nagyon, addig egész jól viselkedik. Filmnézés közben ritkán kapcsol a venti kettes fokozatba (még az is nagyon halk).

Hallottam még más forrófejű D800-asról is. A Quadro ennyire fűtene bennük?

Esetleg próbáld meg még lennebb venni az órajelét 2Dben ha tudod. Az én Radeonom 400 helyett 60 MHz-en megy 2Dben s az is elég legtöbbször.

Esetleg az is előfordulhat hogy a feszültségeket nem veszi vissza rendesen az órajelekkel együtt?[/OFF]

Nexus érdekesen közelitette meg a hűtés kérdését, de nem biztos hogy olyan praktikus ez a fajta megoldás. Ha takarja a szellőzőnyilásokat vagy könnyen sérülékeny akkor sok értelme nincs. A 20 percenkénti rázogatás viszont :))

(#34) Xero


Xero
nagyúr

Ez a cucc nekem is tetszik. Egy oka van amiért megvenném, mégpedig az akku kímélése. Ugyebár a Lithium cuccok legnagyobb ellensége a hő. Na mármost, ha egy ilyennel picit meghűtöm alulról akkor talán kevésbé pusztul csórikám.
Viszont ez a 20 perces rázogatás kissé vicces!

(#35) stevve válasza nkmedve (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

Meglehet, hogy csak az órajelet veszi vissza, megnézem, a CPU-val nincs gond, az szépen visszaveszi magát, ha nem kell szaladnia, azt is inkább a GPU fűti. Egyetlen heatpipe megy a GPU-n, CPU-n keresztül a pici ventihez leadni a hőt. Ennél jobban is megoldhatták volna...:U

(#36) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdekes megoldás... :U Bár legalább mozogsz! ;]


Ennél már csak anyukám fujitsu notijának hűtése tetszik jobban: Ahol kimenne a levegő, ott a rézbordában akkora bazi nagy heatpipe van, hogy alatta meg felette marad kb fél-fél milliméter a kimenő levegőnek :O (nem mintha a beszívó nyílás sokkal nagyobb lenne). Így nem is csodálkozom rajta, hogy állandóan megy rajta a venti - kivéve, amikor túlmelegedés miatt kikapcsol... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) rebugra


rebugra
aktív tag

Most ki az aki feláll, és 20 percenként elkezdi rázogatni........
más

ha egymásra teszek kettőt akkor 40 perc
ha hármat, akkor elég 1óra után felrázni őket?? :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#38) adm


adm
őstag

alaposan belegondolva...

egy ismeretlen folyadék bársony tasakban, az elterjedt megoldással gumi lábakon álló, műanyag borítású notinál ahol, a hűtés elemei nagy eséllyel nem érintkeznek a burkolattal, ott a melegedésével mit tud kezdeni? hogy adható le annyi hő ennek 3 olyan anyagon keresztül, aminek mindenképp (relatív) nagy a hőellenállása?

esetleg az alu macbook-oknál érhetne el valamit, de a 17°C-nál - ami az üzemi hőmérsékletek 1/3-da esetleg 1/4-de - jóval többet kell tudnia, már csak nem túl nagy hatékonysága miatt is.

ha pedig a levegőt hűtené az még kevésbé lehet hatékony. még nagyobbnak kéne lennie a környezet és a pad közti hőmérséklet különbségnek, ami nem feltétlen kényelmes. sőt egy határon túl az egészségre káros is lehet.

akkor?

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#39) nkmedve válasza adm (#38) üzenetére


nkmedve
őstag

"esetleg az alu macbook-oknál érhetne el valamit, de a 17°C-nál - ami az üzemi hőmérsékletek 1/3-da esetleg 1/4-de - jóval többet kell tudnia, már csak nem túl nagy hatékonysága miatt is."

A magnéziumos Latitude-oknak is segithet kicsit de ha akadályozza az alsó szellőzőnyiláson a légáramlást akkor lehet még többet ront mint javit.

[ Szerkesztve ]

(#40) adm válasza nkmedve (#39) üzenetére


adm
őstag

a latitude-ok alsó borítása magnézium lenne?
vagy a magnézium vázon miért? az pár (műanyag)alátétes csavar hőátadása minimális lehet. ha a melegedő alkatrészek az alaplap felső oldalán vannak, akkor meg teljesen esélytelen.

16core - 32thread - 64gb

(#41) adm válasza adm (#40) üzenetére


adm
őstag

műanyag. gumi talpakkal.

16core - 32thread - 64gb

(#42) nkmedve válasza adm (#40) üzenetére


nkmedve
őstag

Az enyémnél a teljes hátlap magnezium, az akkut boritó müanyagon kivül. Nagyon érződnek rajta a belső hömérsékletingadozások, terheletlen állapotból bármilyen 3D-s dolgot elinditva szinte azonnal melegedik a hátlap is, ezért gondolom hogy van valamifajta hőátadás.

(#43) nkmedve válasza adm (#41) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez valami utángyártott dolog lehet, nem az eredeti hátlap. A D630aknak legalábbis 100% hogy fém az egész alja. Belekarcoltam kicsit próbaképpen onnan is megbizonyosodtam, de ha kiveszem a DVDirot akkor is látszik hogy nem müanyag. Nagyon rigid az egész.

(#44) nkmedve válasza nkmedve (#43) üzenetére


nkmedve
őstag

Az utolsó hsz-ekhez jár egy egy [OFF][/OFF]. Bocsi :)

(#45) stevve válasza nkmedve (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

D 830 alja magnézium. :K

[ Szerkesztve ]

(#46) adm válasza stevve (#45) üzenetére


adm
őstag

eredetinek írták. :B
végül is nincs nagy jelentősége. az átlagos notik alja műanyag. a benn maradó meleg levegő melegíti és nem a közvetlen és szándékos hőátadás. így meg ápr.1. tréfa jellege van a dolognak.

16core - 32thread - 64gb

(#47) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Na ez nagyon bejön, ára is baráti.

(#48) twollah


twollah
nagyúr

Izgalmas lehet 20 percenkent felemelni a notebook-ot, kivenni alola a hutot, felrazni, majd visszarakni a notebook ala.

(#49) DroneZ


DroneZ
aktív tag

most felteszem a kérdést: ennek mi a fene értelme van/lesz? szerintem totál semmi. ha kapni lehet majd rózsaszínben, már látom kik fogják vásárolni. szvsz ez egy akkora -finoman- haszontalan dolog, hogy nem igaz. divat divat divat... a "hasznos hülyék" meg követik :C

szerk: notebook-hűtőtáska mikor érkezik? :U

[ Szerkesztve ]

(#50) orbano válasza DroneZ (#49) üzenetére


orbano
félisten

ez így van. rengeteg ilyen vacak él meg azokból, akik vásárlási lázban égnek hogy kiegészítőket vegyenek életük első notebookjához. olyan ez, mint a babacuccok :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.