Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

:)
31 évesen talán kicsit furcsán hangzik tőlem, de bárcsak minden korodbeli ilyen normális és értelmes lenne...
Örülök, hogy találkoztam veled, és annak is, hogy ezt elolvastam. Remélem, hamar összejön a francia csoda :)

(#2) Thunderzolee

Régebben pizzériákban dolgoztam, és előfordult, h besegítettem a szórólapozásba. Nekem tetszett, mivel nem volt kötelező, de esőben nem csináltam. :N

Mondjuk azt nem értem, ha valaki nem kér szórólapot, mifelénk kiírja a postaládára, h "Nem kérek reklámújságot", azokba a postaládákba nem dobtunk be. Úgyhogy felesleges a nagymenő mozdulat, amikor kidobja a szemed láttára olvasatlanul, elég ha kiírja, h nem kér újságot... de hát észt sajnos nem adhatunk az embereknek.

A másik, mikor zárt lépcsőház volt, és becsöngettem valakihez találomra, h engedjen be, és megpróbáltak lecs×szni, h miért csengetek délben, itt kisgyerekek alszanak... Hát édes drága tündér bogár virágszálam... ha nem akakrod, h felkeltsenek, miért nincsen annyi ész a fejedben, h lenémítod (mellérakod) a kagylót? Hát sajnálom, észt nem adhatok.. na erre aztán k×pni-nyelni nem tudott a drága.. :P

Én pl. nem szoktam felvenni a kaputelefont, ha nem várok látogatót, tőlem aztán csöröghetnek, a postás tudja a kapukódot, olyan ismerőseim meg nincsnenek akik ne tudnák a tel. számom, vagy a neten ne érnének el, ...vagy a kapukódot ne tudnák... Nem akarom, h zavarjanak, és nem veszem fel a telefont... ennyi. Nem kezdem el ecsetelni, h minek mer zavarni engem egy szórólapozó ember...

Érdekes amiket írtál, tiszta h×lye emberek vannak... :( Az ilyenek költözzenek tanyára, semmi keresni valójuk egy nagyvárosban. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) Eastman válasza Dr. Oid (#1) üzenetére


Eastman
őstag

+1 :R

...nem tudok mit hozzátenni Bozodi elv. soraihoz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) joey04


joey04
titán

én is csináltam régebben ezt a melót, amikor előttem dobták ki a kukába én visszaszóltam mosolyogva: én is pont ezt teszem otthon. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Thunderzolee válasza joey04 (#4) üzenetére

Remek válsz! :K :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) nemma válasza Dr. Oid (#1) üzenetére


nemma
addikt

És mindazok ellenére, hogy fizetni is majdnem elfelejtettem neked ilyen dicséretet kapok? Hát köszönöm, és neked is Eastman, bele is pirultam, kb így :B

Thunderzolee: Én nem ítélem el azokat, akik kidobják, és az sem juthat mindenkinek eszébe, hogy kiírja a saját postaládájára, hogy nem kérek reklámot, csak egyszerűen ne próbáljon meg engem megalázni ilyesmivel, lője inkább fejbe magát, ha ennyire utálja az életet.
Persze tényleg hozzá kell tennem, hogy sok az idős, főleg a régebbi házakban, akik kedvesen megkérdezik, hogy "Mit hozott fiatalember?", és nem kötnek bele abba, hogy hogy rakom le, hova, és miért.

joey20: Elhiheted, én sem úgy állok hozzá, hogy majd mindenki vidáman elolvassa, sőt igazából nem is érdekel, mivel nem én vagyok az újságok szerkesztője, tehát tényleg nem érint érzékenyen, csak ne nézzen le azért, mert az újságot hordom ki hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#7) remington2 válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


remington2
senior tag

Mi nem rakjuk félre, mert olyan szuper kis mikrofon van benne, hogy alul lehet hallani mindent :DDD

szerk: nekünk viszont ilyen célra van egy kis falikosár, hogy abba pakolják a szórólapokat. Leszámol egy tucatot, belerakja, és annyi.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#8) joey04 válasza nemma (#6) üzenetére


joey04
titán

csak ne nézzen le azért, mert az újságot hordom ki hozzá...
ha lenéz az az ő bizonyítványa... ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) concret_hp


concret_hp
addikt

legtutibb ha több helyen lebizniszeled, hoyg az adott környékre te vidd a cuccot, így lehet növelni az órabért (3-4 féle cuccot elvinni ugyanoda nem tart 3-4szer addig)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) nemma válasza remington2 (#7) üzenetére


nemma
addikt

Jaja, jó a falikosár, csak tudod van olyan, amikor külön kérés az, hogy dobjam be a postaládába. :U

joey20: Ja, hát én tudom, csak ő nem :D

concret_hp: Jó a meglátás, de sajnos több újságterjesztéssel foglakozó cég dolgozik(illetve dolgoztat) párhuzamosan ezeken a körzeteken belül, tehát mindent nem vihetek én, csak ha két külön cégnek csinálom. Amúgy meg hónaptól függ, hogy mennyi van egyszerre, volt, hogy négyféle cucc is volt, de januárban két hétig csak otthon ültem.

[ Szerkesztve ]

(#11) kételkedem


kételkedem
addikt

Akinek nincsenek tervei, az nem is tudja megvalósítani azokat!
Neked vannak terveid... :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#12) concret_hp válasza nemma (#10) üzenetére


concret_hp
addikt

pont azt írtam, hoyg több cégnél kell lebizniszelni.

ismerek olyan figurát aki 3 cégnél tolja nagyjából ugyan azt a 2-2 körzetet, úgy már egész jó pénz összejön neki belőle. persze ezt azért nem 5 perc összehozni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) concret_hp válasza Kalandor (#13) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként ebből is látszik, mennyire egy elb@szott dolog a szórólapozás, már sry :U

vidéken pl. amíg csak "teszkósújság" volt addig a többség azért nagyjából csekkolta, hoyg mi van benne, meg 1-1 szórólap, megnézi az ember. ez pár év alatt odáig jutott, hogy heti 5-6 ilyen spam jön kb, még a családi házas környéken is + megjelentek a szórólaposztogatók is. bp meg katasztrófa egyenesen.

namost a hatékonysága a szórólapnak az kb. 0 asszem, ellenben aránylag olcsó. így viszont szopás annak aki terjeszti, meg annak is aki megkapja :( és 1 csomó teljesen felesleges konfliktus keletkezik az egészből :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) nemma válasza concret_hp (#12) üzenetére


nemma
addikt

Ja, mikor írtam a választ, már leesett, hogy tényleg erre gondolsz, csak lusta voltam átírni:)
Szóval nem rossz ötlet, hétvégén még vállalnám is, de azért suli mellett nem tudnék többet csinálni, így is volt (nagyon kevésszer ugyan), hogy a tanulás rovására ment az újságozás. Ezt pedig nem szeretném.

kételkedem: Tenk jú, azóta már itt áll a ház előtt szerencsére :)

Kalandor: Abszolút egyetértek azzal, hogy ne csöngessen fel semmi hülye a lakásomba azért, hogy teledobja szeméttel a postaládámat. Én is állok a másik oldalon is, ezért úgy próbálom végezni a munkám, ahogy én is elvárnám attól, aki itt csinálja, a mi kerületünkben.
Ezért egyszer sem fordult még elő, hogy bárkihez is felcsöngettem volna, hogy bejuthassak. Csak ha épp jött ki, vagy be, akkor megkérdeztem, hogy beenged-e, mert szórólapot hoztam. Volt olyan, aki elzavart, meg is értettem, csak nem kell bunkónak lenni, mert azt utálom. Tehát a "takarodj innen, mert letöröm a kezed!"-eket nem szeretem :U

[ Szerkesztve ]

(#16) adalbert1 válasza concret_hp (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Annyira jó, hogy otthon Szentesen van mivel begyújtani. ;]
Ott meg szerencsére nem zavarnak, ugyanis csöngetniük nem kell, hogy a postaládába be tudják dobni.

Engem inkább az zavar, hogy mekkora környezetterhelést jelenthet az évi x tonna olyan szórólap (gondolom az x egy rohadt nagy szám, pontos adataim sajnos nincsenek) amit totál feleslegesen gyártanak le, pl.: bármelyik szuper és hipermarket aktuális akcióját meg tudom nézni a neten is ha akarom...

(#17) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én/mi mindig megnézzük a szorolapokat. teszkós, MM, stb-böl a müszaki dolgok érdekelnek, a többit (élelmiszer) csajom csekkolja, mert ha van vmi akció, ami megéri, akkor oda megyünk, és ott vesszük meg. Pécsi vagyok, itt egymáson vannak egy rakáson a boltok, igy megoldható. szorólap ruuulz

a környezetterheléssel egyetértek,de eszembe nem jutna a neten megnézni az akciós ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#18) nemma válasza Magnum_ (#17) üzenetére


nemma
addikt

Pedig szerintem is jó ötlet lenne, ha nem lenne ennyi szemét a szórólapok miatt, sokkal egyszerűbb felmenni a netre. Egyébként meg elvileg válság van, tehát nézed, hogy min tudsz spórolni, kaján pedig szerintem sokat lehet. Jó, plazmatévén még többet... :)

(#19) Magnum_ válasza nemma (#18) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kérlek alássa, kajára költök a legtöbbet, ezért nincs plazma tévém :)) de igy, a szórólapokkal még többet sporolok (vagyis barátnöm, mert ha rajtam múlna, akkor....) amugy nálunk ugy van megoldva, hogy amit betesznek szrolapok, a közös képviselö (nagyn rendes ember, mindenre figyel) 2nap után kiviszi a ház elött található szelektiv gyűjtőbe a papirokat.

I humbly and respectfully decline™

(#20) nemma válasza Magnum_ (#19) üzenetére


nemma
addikt

Ja, bocs:)
Egyébként ez jó, ha valaki üríti, sokszor van, hogy a lakók annyira leszarják(pedig tényleg az ő dolguk lenne szerintem), hogy már nem fér semmi a gyűjtőbe. Ma például megtaláltam egy két héttel ezelőtti Euronicsot, amit én vittem ki. Máshol viszont kirakták az ajtó elé, hogy arra folyjon rá a latyak a cipőkről. Végül is kreatív :D

(#21) proof88


proof88
addikt

Én csak kis ideig csináltam hasonlót. 17 éves voltam amúgy, diákmunkaként csináltam azt, hogy 2 hétig a IX. kerből, ahol megkaptam a szórólapokat, elmetróztam XIX.-XXI. kerületekbe (persze értsd: buszoztam is és sokat gyalogoltam), jó nehéz hátizsákkal, és dobáltam pe a postaládákba (ott inkább családi házak vannak). Pechemre az volt kb a legforróbb, legszárazabb 2 hete a nyárnak, de aztán megtanultam úgy öltözni h ne égjek le és ne legyen túl nagy melegem. Meg hát családi házak között nem könnyű mindig árnyékban lenni. :D Egyszer találtam egy telephelyet, ahol vehettem ásványvizet, de rohadt olcsó volt, mármint a bolti árához képest. Pedig a Plusos és G-Roby-s árát is tudtam neki, de tök jó volt. :D
Aztán később adsl modemeket mentem dobozolni egy helyre. Viszont úgy örültem a sok pénznek, h bevállaltam a reggeltől délutánig tartó dobozolás mellett még újságkihordást itt a lakóhelyemen, a VIII. kerületben. :) Ilyen nagymamis bevásárlókocsival hordtam az újságokat. Kicsit dolgoztam a délutáni dobozolás után is, és kicsit előtte is, hajnalban. Egyszer megszívtam, mert hasmenésem volt és majdnem kifutottam a határidőből, de sikerült. :D Egyébként tök jó volt, hogy itt is hordtam újságokat, nem csak idegen helyen. Kicsit féltem, h vajon el kell-e viselnem atrocitásokat a helyi lakosoktól :D, de nem történt semmi extra.

Egyébként azt, hogy az emberek se a jobbkezes utcákat nem ismerik, sem parkolni nem tudnak, nem nehéz felismerni: vagy kinézek az ablakon, vagy megállok pár percre egy jobbkezesnél és elgondolkodok, hogy hogyan nem történik itt baleset legalább percenként...

Egyébként én azért csináltam a fenti melókat, mert szegényebb sorsunk volt, és persze örültem h végre kereshetek pénzt én is, csak akkor még kis láma voltam és júliusban kezdtem diákmelót keresni...

Mondjuk következő évben, írásbeli érettségik után, májusban elkezdtem melózni, ilyenkor még vannak jó melók diákszövetkezetnél. Elmentem az Educatio-hoz adatrögzíteni a diákig. igénylő lapokat feldolgozó részleghez, de csak 1 hétig voltam ott. Ennek oka az, hogy elvileg napi 8 óra meló lett volna, de többször is korábban kellett hazamenni: vagy elfogyott az anyag, vagy a szerverrel volt gond, pfff... 400-as órabérrel ráadásul amúgyis havi kb 8*5*4*400 = 64 ezret tudtam volna keresni, ami kevesebb, mint amennyit szórólappal meg újsággal meg dobozolással kerestem meg 3 hét alatt. És az biztosabb volt, mindig volt rakat meló, ez meg bizonytalan volt.

De jól jártam, mert találtam ott a szövetkezetnél végre egy szakmai melót, nevezetesen animátorként dolgozhattam 20 percnyire kb a lakhelyemtől egy cégnél, flash-ben. Napi 8-9 óra, és még hétvégére is lehetett vállalni. Rakat meló volt, teamként dolgoztunk. 900-as órabér, hétvégére 1200. Nagyon boldog voltam. Dolgoztam ott 3 hónapot, aztán befejeztem, mert nem akartam ötödév mellett. :)

(#22) Magnum_ válasza nemma (#20) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerencsére itt üritik rendesen (vagy csak kevesen használják? :F ) régen nem törödtem ezekkel, de amiota együtt lakunk barátnömmel, igyekszem szelektálni, vagyis én csak leviszem, ö külön teszi az iylen ujságokat, münyagüvegeket...

na de egy szó mint száz, én szeretem a szórólapokat, föleg a müszaki tartalmúakat :C az élelmiszert tartalmazók pedig pénzt takaritanak meg.

I humbly and respectfully decline™

(#23) adalbert1 válasza Magnum_ (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Na jó, de a probléma forrása szerintem eleve a gyártása a szórólapoknak.
Mert szép és jó dolog az újrahasznosítás, de nyilván az is jár bizonyos szintű környezetterheléssel (persze még mindig jóval alacsonyabbal mint az ha nem hasznosítják újra).

(#24) Magnum_ válasza adalbert1 (#23) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez tisztasor

I humbly and respectfully decline™

(#25) Jadro


Jadro
veterán

Nekem sincs bajom a szórólakpokkal. Kaja közben szeretem nézegetni őket. Tűzgyújtásra viszont nem nagyon alkalmasak. (Akadnak azért kivételek.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26) #51736960


#51736960
törölt tag

én a xii-ben lakom egy társasházban, és mivel már elegem volt abból, hogy alig találtam meg a leveleimet a reklámanyagok között, kiírtam a postaládámra, hogy "köszi, de nem kérek reklámot"

azóta minden nap úgy megtömik a postaládámat, hogy van, amikor az egész háznak szánt anyagot az én postaládámba sűrítik bele.
úgyhogy én nem vagyok oda a reklámcucc kihordókért, gondolom érthető okokból.

persze ez nem ellened szól, úgyhogy peace :)

(#27) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Én azt nem èrtem, hogy a munkåltatò honnan tudja azt hogy te tènyleg szèthortad-e a szòròlapokat, annyi erövel elviszed egy papirhulladèk ujjrahasznositò központhoz ès mèg ott is kapnål pènzt

Cseberből vederbe

(#28) adalbert1 válasza #51736960 (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ezért nem írtam ki többek között eddig sehol sem hogy nem kérek, nehogy valami ilyen egyszerű bosszú áldozata legyek. :)

(#29) concret_hp válasza LEFTHORSE1 (#27) üzenetére


concret_hp
addikt

pl. onnan hoyg véltelenszerűen becsöngetnek pár helyre vagy felhívnak telefonon. ha túl sokan nem kapnak arrafele amerre te vitted, nos akkro ráb@sztál ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30) nemma válasza proof88 (#21) üzenetére


nemma
addikt

Ehhez nem tudok igazán semmit hozzáfűzni, üdv, és egyszerre viszlát a klubban, nem vagy semmi :R

Saint_: Én is mindig a műszaki újságokat olvastam, de már annyi fordult meg a kezem közt, hogy elment tőlük a kedvem. Azért néha egyet-egyet felhozok, és átnézem, de már elmúlt a varázs:)

Loveless: Nézd, ezt a munkát nem feltétlenül az értelmiség végzi, bár azért írtam, hogy volt ofőm is erre a sorsra jutott, ami tényleg szomorú. Egyébként sokszor van, hogy más után is takarítom a szemetet, vagy elrendezem az újságokat, mert olyan mértékű igénytelenség van, hogy az már nem emberi. Rengeteg kedves kolléga azt a műanyag valamit, amivel össze vannak kötve az újságok, otthagyja a gyűjtőben, vagy egyszerűen ledobja a földre. :(

[ Szerkesztve ]

(#31) nemma válasza LEFTHORSE1 (#27) üzenetére


nemma
addikt

Bocs, lejárt a limit.

Ööö, egyébként ezt most miért mondod? Nekem az a feladatom, hogy széthordjam az újságokat, ami egyébként inkább a kinti gyűjtőbe kerül, mint postaládába, ahol egyrészt az ellenőr megtalálja, másrészt hangsúlyozom, engem ezért fizetnek.
Nem fogom sem a főnökömet, sem magamat beégetni azzal, hogy a semmiért veszem át a pénzemet.

(#32) proof88 válasza nemma (#30) üzenetére


proof88
addikt

Rengeteg kedves kolléga azt a műanyag valamit, amivel össze vannak kötve az újságok, otthagyja a gyűjtőben, vagy egyszerűen ledobja a földre. - na igen, én mindig egyből raktam is be őket a táskámba, aztán útközben ha találtam kukát, dobtam be őket a kaja szalvétákkal együtt. :D

(#33) nemma válasza proof88 (#32) üzenetére


nemma
addikt

Ja, pedig neked nehezebb dolgod is volt, mert gyalog csináltad. Ezeket az újságokat viszont leginkább autóval hozzák-viszik, mivel máshogy nem lehet elbírni.
Én mindig az autóban bontom ki, és ott gyűjtöm össze, hogy ne kelljen máshova szemetelni, de szerintem ez így normális... :U

(#34) veronika1990


veronika1990
újonc

Sziasztok
Szeretnék tőletek segitséget kérni ha lehet. Szeretnék ilyenel foglalkozni de sajnos nem találok ilyet és a saját szakmámba nem tudok el helyezkedni hat hónapja vagyok itthon.

(#35) Gergő_ válasza veronika1990 (#34) üzenetére


Gergő_
őstag

Szia
diákmunka-közvetítő szövetkezeteknél érdemes próbálkozni, ők biztosan tudnak segíteni.

(#36) veronika1990 válasza Gergő_ (#35) üzenetére


veronika1990
újonc

értem de én már nem vagyok tanuló nekem csak egy szakmám van és nem hiszem hogy ugy alkalmaznának.

(#37) cukorbogyó


cukorbogyó
újonc

Sziasztok
Nagyonjók vagytok.Segítséget szeretnék kérni.Másod állást kell vállalnom és olvasom, hogy sokat tudtok az újságkihordásról.Én egyszerüen nem találok olyan elérhetőségeket ahol jelentkezni tudnék ilyen munkakörben.Ha leen egy telefon számotok vagy email címetek nagyon örülnék neki. :(

(#38) laccika1987


laccika1987
újonc

sziasztok!

én is csináltam elég sokszor elég sok helyen, de nekem valahogy inkább az jött be amikor valamelyik külső kerületben kellett csinálni mert ott nem kellett csöngetni soha igaz többet kellett sétálni.
most viszont sajnos nem igazán találok ilyen munkát sem pedig lenne rá szabad időm délutánonként bőven meg az egész hétvégém is ott lenne.
ha valaki tud valami ilyen munkát az irhatna nekem :tasi_laszlo@freemail.hu-ra..
előre is köszönöm válaszotokat...

(#39) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Újságot is hordtam,postás is voltam már vagy 6 kerületben,ember,és élettapasztalatot lehet szerezni,alaposat...azért volt sok szép pillanat is,és ezek az igazán fontosak...

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.