Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) AusWolf válasza #32839680 (#150) üzenetére


AusWolf
őstag

Öcsém gépében első generációs i5-750 van. Az 1-2 magot terhelve stabil 3,2 GHz-en megy, 3-4-et terhelve meg 2,8-on, teljesen függetlenül a fogyasztástól (pedig egy mezei Intel lapban van, nem valami "szupertuning kétezer" csodában). Az én i7-7700-am egymagos turbója 4,2 GHz, de csak nagyon ritkán, egy-egy másodpercre látom, hogy túllépi a 4,1-et még egyszálas terhelésnél is. Ha csak a működési mechanizmust nézem, a régi nekem egyértelműen szimpatikusabb.

Lassan kezdek úgy lenni a hardverekkel, mint az élelmiszerrel. Ha látom a csomagoláson, hogy "új recept", egyből sírásra görbül a szám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#152) Gyuri27 válasza #32839680 (#148) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert ők értenek hozzá.
Nekem van egy PII 965-m. Gyári csöves hűtővel 55-57 fok max. Ha 3400-n megy 1,35 viden. Ha szépen két kattintásból 1,2875-t kap máris 8-10 fok a minusz. De ez igaz pl a 3xx szériás vga-ra és még hosszasan lehetne sorolni. Mondom ez két kattintás. Nem teszteltem ki az utolsó mv-ig. Szóval lehet menne ez még lejjebb is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#153) sb válasza schawo (#59) üzenetére


sb
veterán

Eltévedtetek szerintem.
Nem azzal van a gond, hogy a K vagy a jobb lap többet tud. Hanem, hogy nincs ráírva a procira egyértelműen, hogy mit tud. Ill. ami rá van, na azt úgy abban a formában nem tudja.

Miért ne venne nonK-t valaki? Ha annyi elég neki? És gyengébb lapot? Vagy fordítva: épp jobb lapot + K-t, de 65W-ot vár fogyiban. Annyit kap, ha megvan a +10-15%-a? Nem... 80W-ot ami a dobozon sehol nem volt ráírva.

@Duracellm...
A te érvelésednél is ez a gond. Csak ott egyel még tovább megyünk. Ha 65W-ot tart akkor valóban betart minden betűt a specből. Csak ettől még szar a spec. Ennyi erővel ráírhatták volna azt is, hogy "upto" 6GHz és 15W... aztán bekonfigolják, hogy néha mehet annyit is 0.00001s-re vagy 1.4GHz-ből.

Nem véletlen vette le az Intel a specből az allcore órajeleket. Ha sumákolni akarunk a betűk betartásával minél kevesebb betűt kell leírni. Alap trükk, de nem túl korrekt. Mobil vonalon már rég megszoktuk, de attól még ködösítés, max nem most kezdték, sokat ez nem javít a helyzeten.

szerk: Amúgy régi hír, coffee topicba is linkeltem. Várható volt, én már az első speciknél írtam. Szóval nem estem hanyatt tőle, nem ez az ok. De ettől még látom mire megy ki és hány embert vernek át szolídan vele.
Akár csak annyira, hogy egy i5-8400-el ugyanott tartana, mint i7-tel...

[ Szerkesztve ]

(#154) arabus


arabus
addikt

Már 1 bit lett a szinvonal.
Honnan vették urak hogy a 65w tdp egyenlő a fogyasztéssal a 8700 teljes
terhelésen felwesz 180 wattot is.
Az az ECS lap ezt nemigen tudja táplálni árammal.
Ennyi a történet felesleges okoskodás a többi.
A hütés meg enyhénszolva viccesen silány.
Talán az a nagyszerú a történetben hogy egyáltalán müködik igy. :Y

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#155) sb válasza arabus (#154) üzenetére


sb
veterán

terhelésen felwesz 180 wattot is.
Hol és mikor? Ez így érdekes lenne nagyon, mert akkor végképp dobókockával kell kidobni milyen lapot vegyél alá. :)

(#156) arabus válasza sb (#155) üzenetére


arabus
addikt

A kupakon pedig szerepel hogy 3.2 ghz.
Jol olvashatoan.
[link]

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#157) fanti


fanti
addikt

Azért ez olyan visszás így.

Intel : ha nem szarakodna a hülye fos pasztázással és ismét forrasztana, valamint hagyná ezt a TDP-s mizériát a picsába, nyerő lenne.

AMD : megcsinálta a Ryzent, de elbaszta a memória kompatibilitást, pedig ha az Intel szintű...... szarrá verné a piacot.

Ennyit a procigyártókról.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#158) Dr. Akula válasza fanti (#157) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"de elbaszta a memória kompatibilitást"

???

(#159) t72killer válasza fanti (#157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Intel = marketing, illetve a fejlesztés minimumát adja csak. A zen2-re majd válaszképp megszülik a forrasztott kupakot és a 4.6GHz-es alapórajelet, mondjuk 5.0GHz turbóval.

AMD = bétaverzió, procifronton kb Athlon64 x2 óta, vga-fronton Radeon x1950 pro óta. Lásd még "nagyon jövőbemutató termékek" (LOL)... A Ryzen amúgy jó cucc, de <6magos felhasználásnál egy i5 8600k elpáholja akármelyik Ryzen/Threadripper cuccot. Ráadásul az AMD tuningtartaléka továbbra is egy nagy nulla. (Igaz, intelnél meg delidelni kell - de legalább azzal lehet húzni).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161) t72killer válasza #32839680 (#160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A Ryzennél azért kritikus, mert gamek alatt iszonyatosan meghálálja a magas memória órajelet. Az egész platform memória órajel limites, viszont drága és nehéz alá olyan ramot találni ami megy 3200-on"

Amíg nem lesznek mindennaposak a stabil 4GHz-es ramok, addig ez bizony egy nagyon ronda konstrukciós baki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#162) schawo válasza sb (#153) üzenetére


schawo
titán

Nem azzal van a gond, hogy a K vagy a jobb lap többet tud. Hanem, hogy nincs ráírva a procira egyértelműen, hogy mit tud. Ill. ami rá van, na azt úgy abban a formában nem tudja.

Melyik procira van ráírva? Bármilyen processzort említhetsz, ami a microcontroller szint fölött van. Nem jut eszembe egyetlen x86 cpu, arm cpu, gpu, semmi ami konkrétan előre meghatározott órajelen vagy teljesítményen menjen. Megy minden össze-vissza, ahogy kedve tartja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164) t72killer válasza #32839680 (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hiába álmodsz gyors+olcsó RAM-ról, a valóság a drága+lutri. És ebből a valóságból az AMD ismét sikeresen halászta ki a kakit, jól megszivatva nem egy vásárlóját.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#166) apatyas válasza #32839680 (#163) üzenetére


apatyas
Korrektor

"mert az egyetlen arch a piacon ami kihasználja"

Igazság szerint sajnos nem kihasználja, hanem a belső kommunikáció a memória alapórajeléhez kötött, és bottlenecket képez a 4-es magcsoportok közti kommunikációban, ha nem elég gyors. Nem a rendelkezésre bocsátott több memósávszéltől táltosodik meg sajnos.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#167) hokuszpk válasza apatyas (#166) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz ez saccperkb. 2800 - 2933 -ig igaz, afolott mar nem korlatoz a fabric ; de majd ha megjonnek az apuk, letiltott igpu mellett kimerjuk mennyit hoz csak a memoriaorajel, ugy elvileg csak 1 negyes csoport lesz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#168) Milka 78 válasza Abu85 (#147) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt te is tudod,hogy nem igaz.Amióta világ a világ van cpu qvl és abban fel van tüntetve a max tdp is,sőt a legröbb gyártó külön kihangsúlyozza eme infót.Most mondom,hogy egy 8700k kompatibilis lapban azon proci tdp-jével fog menni bármely non k-s proci.
Annyit adok az egész sztoriból,hogy az aldis,tescós kókmány gépeknél ezt a qvl-t valószínű,hogy nem fogod elérni,de egy MSI,Asrock,Asus,Giga lapnál ez a veszély nem fenyeget,sőt a fenti kis rémhír hatására az Asrock nagy betűvel fogja hirdetni a tdp kitolást,úgy ahogy minden más kikapus oc-t (de ugye ez továbbra is jóslás,kártyavetés,kitaláció amig ki nem adják az olcsóbb lapokat).

(#169) AusWolf válasza t72killer (#159) üzenetére


AusWolf
őstag

"AMD = bétaverzió, procifronton kb Athlon64 x2 óta, vga-fronton Radeon x1950 pro óta"

Ezt elképzelni sem tudom, hogy miből szűrted le. :F

Az Athlon/Phenom x2/x4 procik nem mentek rosszul a korukhoz mérten, és kellően jó áron adták őket. Az FX-szel se volt problémám 4 éven keresztül (az egyszálas teljesítményét ne firtassuk, az inkább tervezési hiányosság, mintsem kijavítandó hiba). VGA fronton meg pláne nem így van. Nekem volt a legelső GCN videokártyából (HD 7970), és semmi bétaverziós nem volt benne. Egyetlen hibát nem produkált az évek alatt, és kellően gyors is volt. A Catalystot is jobban szerettem, mint a korabeli rongy Geforce drivereket (mondjuk azóta fordult a helyzet). A "jövőbemutató termékek" elképzelést jogosan röhögte ki a nép az FX procik esetén, amik csak multitaskingban hozták az elvárt szintet, VGA fronton viszont a GCN a mai napig teljesen rendben van, csak a termékfelhozatal és a készlet egyre szegényesebb.

Az én személyes problémám az AMD-vel az, hogy nem tud miniatürizálni. Ryzenhez mini-ITX alaplap elég ritka (FX-hez nem is volt), és rövid videokártyájuk is legfeljebb az indie/mmo gamer kategóriában van szemben a sokféle 1060/1070 minivel.

Intelnél igazad van, marketing ezerrel. Na és? :) Másra úgyse kellett költeniük egészen a Ryzenig. Igény se lesz többre amíg egy 5 éves Core i7 a felhasználók 80%-ának teljesen megfelel mindenre. Őket meg azért bántom, mert nem igaz, hogy még a több mint 100 ezer forintos procijaik gyártási költségébe sem fér bele mondjuk egy Arctic MX-4 szintű paszta, amiből egy 4 grammos tubus is csak kétezer rongy.

Más: Nem értem, hogy miért jön mindenki a tuningtartalékkal, mint érv egy proci mellett vagy ellen. Ennyi erővel adják mindegyiket gyári 1 GHz-en, és akkor aztán lesz itt 4-500 százalékos tuningtartalék is. :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#170) fanti válasza #32839680 (#160) üzenetére


fanti
addikt

Pont azt mondom, hogy mi a jó büdös francért nem tudták jól megcsinálni a Ryzen memória kezelését.
Csináltak egy kurva jó procit, ami többszálon szarrá ver mindent és olcsó is. De ugye a sok magot etetni kell, ahhoz meg vagy baromi nagy cache rendszer kell, vagy iszonyat gyors memóriák. Miért nem tudták Ryzenék megcsinálni azt, hogy a 3200-as memókat természetesen 3200-on kezelje bűvészkedés nélkül.
Ha megcsinálták volna ki a fene venné az Intelt.....?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#171) hokuszpk válasza AusWolf (#169) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"egy 4 grammos tubus is csak kétezer rongy."

hm. az annyi mint.
jo draga.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#173) Gyuri27 válasza #32839680 (#172) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ő azért hibáztatja, mert a rizsa nem 2400-s (esetleg 1600-s ingyé ramokkal) futja ki magát. Azaz mennyivel jobb lenne ha a 2400-s ramokkal felszerelt konfigok ugyanannyit hoznának mint a 3200-al felszereltek.
Teccik érteni?
Mert a világtörténelemben még nem volt olyan egyszer sem, hogy adott architektúra profitált volna a jobb és/vagy több ramból.
Ezt is a mocskos amd találta ki most. Hogy a népek a 3200-s ramokat vegyék. Meg még a gyártókat is felbujtotta, hogy ezek a ramok legyenek jó drágák. Meg még az összes vegát is a bányászoknak adja el kamion számra. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#174) Bici válasza Gyuri27 (#173) üzenetére


Bici
félisten

Mondjuk, ha azonos tempohoz gyorsabb RAM kell AMD oldalon, akkor az valoban architekturalis lemaradas a masikhoz kepest.
Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy egy AMD meretu (anyagi helyzetu) ceg nem tud helybol felugrani a hegyre a szakadek legaljarol. Kell egy koztes lepcsofok, ami mar hozza a penzt, es idoben kiadhato.
Ha "rendesen megcsinaltak volna", akkor meg most sem lenne a piacon, es akkor meg az lenne a baj.

Ennyi fert ki az AMD-nel a csovon, igy is hatalmas lepes. Majd ha osszeszedik magaukat anyagilag, akkor lesz penz rendesen megcsinalni a dolgokat.
De szerintem jobban teszik, ha eloszor a Radeon vonalat rakjak rendbe, mert ott nagyobb a baj, mint a Ryzen memoria vezerloje.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#176) sutyi^ válasza Bici (#174) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tájékoztató jelleggel hozzá tenném hogy Intel oldalon is van kb. 10% különbség 2133 vs 3000-es RAM között memória igényes felhasználási területeken.

Sávszélesség temető gamekben mint Fallout 4 vagy ARMA III pedig akár több is:

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#177) ivarg


ivarg
tag

Nem értem a nyafogást, úgy csinál itt szinte mindenki, mintha az Aldi előtti sorban állás közben jött volna az infó hogy ez nincs megcsavarva.
Az itt írogatók nagyjából 0%-a vásárolt volna ebből termékből, ami egyébként sokkal inkább fogyasztási elektronikai cikk 3 év élettartamra tervezve, mint hardcore gamer gép.
Németországban ezt kb. helyén is kezelik, ha jól értettem 999Euro az ára annyiért ez pont rendben van és három évig tökéletesen kiszolgál egy átlag felhasználót aki néha tol valamit rajta.
Az, hogy kevesebb, vagy max félhavi keresetét beletolta egy ilyenbe és ez tudhatna bizony 10-15%-al többet kiapöcstérdekel.
Egyébként az összes brand gépben ilyen beállítás mellett fog futni az i7 8xxx széria ebben kb 100%-ig vagyok biztos, és jól jár mindenki a júzer megkapta jóáron a kórájszevent a gyártó megkapta olcsóbban a procit az intel meg rajzolhat értékesítési grafikonokat.
Mit lehet ezen ennyit pampogni????

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#178) sutyi^ válasza ivarg (#177) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tudod ez egy olyan dolog hogy a kárt már megtette a launch napi tesztek objektivitásán...

Mert példának okán ahol ASUS Z370-as lapot kaptak a Coffee Lake tesztekhez ott szinte minden esetben bekapcsolt állapotú MCE opcióval mértek, mert egy sima XMP állítással auto beállításra vált ez a funkció.

Az adott MCE pedg "csak" annyit tesz hogy a processzort TDP kereten kívül üzemelteti emelt feszültségen és minden magot 1C Turbó órajelen járat.

Értsd:

8700K fix 4.7GHz (vs. 4.3GHz 6C)
8700 fix 4.6GHz (vs. 4.3GHz 6C)
8600K fix 4.3GHz (vs. 4.1GHz 6C)
8400 fix 4.0GHz (vs. 3.8GHz 6C)

Míg alap esetben a zárójelbe írt órajeleket is csak akkor fogja elérni bármelyik processzor is ha hőmérséklet és TDP keret függvényében belefér.

Az ilyen módon elbarmolt teszteket persze azóta sem redaktálták vagy mérték újra az esetek 98%-ban. Az egyszerű felhasználó meg felmegy és látja hogy pont azzal a 10-15%-al gyorsabb azon a felhasználási területen amire vásárolná a CPU-t / PC-t, mint a konkurencia terméke. Majd elbattyog és nyílván az esetek többségében azt fogja megvásárolni ami "papírforma" szerint gyorsabb. Még akkor is ha kinézett CPU egy lőre összeállított OEM kompó gépben van, olyan alaplap és hűtés mellett ahol a büdös életben nem lesz meg az a teljesítmény szint amit a kedves vásárló korábban látott a "neves" hardver oldalak tömkelegén.

Persze ahogy te is írtad a kiapöcstérdekel 10-15%-ot nem fogja érezni a kedves vásárló ha csak nem egy stopper órát néz munka közben, viszont pénze ugye már Brian Krzanich bátyjánk bukszáját vastagítja.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#180) AusWolf válasza hokuszpk (#171) üzenetére


AusWolf
őstag

1. 2000 forint abszolút nem drága egy tubus pasztáért, ami évekig elég akkor is, ha a fél rokonság hozzád hordja a gépét karbantartásra (tapasztaltam).
2. Az Intelnek csak egy pöttyöt kéne a kupak alá nyomnia a saját hulladékuk helyett, ami a 4 grammos árra levetítve mennyi lehet... 100 forint? :U

A pasztán spórolni egy százezres procinál olyan, mint bontóban keresni olcsó használt gumit a Ferraridra. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#181) Joci10 válasza AusWolf (#180) üzenetére


Joci10
őstag

"A pasztán spórolni egy százezres procinál olyan, mint bontóban keresni olcsó használt gumit a Ferraridra."
Vagy mint egy iPhone-nál az aksin spórolni. Vagy várj csak; azt hiszem, ez túl életszerű példa lett. :)
Vagyis -sajnos- nem egyedi eset az ilyen spórolás, vagy bevétel-optimalizálás. :(

(#182) schawo válasza AusWolf (#169) üzenetére


schawo
titán

MX4-gyel se lenne senki kisegítve. Delid esetén folyékony fémmel szokás cserélni a pasztát, nem másik trutyival. Van egyáltalán infó arról, hogy milyet használ az intel. Szerintem annyira nagyon kalapszar nem lehet. 120-130W-ig simán hűthető vele a proci. A zsíros trutyik jók a nagyon vékony helyekre, ahol a két felület jól nyomja egymást (mint az IHS és a hűtő alapja között), de (szinte) nullánál nagyobb vastagság áthidalása esetén szarul teljesítenek. A folyékony fémet meg drága meló felvinni, akkor már inkább forrasztanák.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#183) t72killer válasza AusWolf (#169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor kicsit félrement, tehát az x2-t tartom az utolsó innovatív "state-of-art" procijuknak, ami ténylegesen legyűrte a konkurrenciát. A vga-piacon meg elég sok kazánt gyártottak, igaz, a teljesítmény/fogyasztás arányban lemaradás inkább a Hawwaii-al kezdődött, és tart azóta is, olyan bakikkal tarkítva, mint a referencia rx 480 selejtes tápellátása - miközben a partnereknek csak később tették lehetővé az egyedi nyákos karik gyártását.

A Ryzen is félkarú óriás a RAM-tól drogosként függő fabriccal - illetve azzal, hogy még mindíg nincs ott a magonkénti teljesítmény, mint amit egy tuningos Haswelltől megkapunk már 3 éve.

#182: "drága meló" - tudom, a topic a kommersz platfirmról szól, de könyörgöm, hogy a rákba nem fér ez bele egy 1000+$-os i9 proci árába?? A HEDT userek vígan és dalolva fizetnének 100$-os felárat is, ha normál léghűtőkkel turbóztathatók, horribile dictu tuningolhatók lennének ezek a procik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184) gV válasza t72killer (#183) üzenetére


gV
őstag

A Ryzen is félkarú óriás a RAM-tól drogosként függő fabriccal - illetve azzal, hogy még mindíg nincs ott a magonkénti teljesítmény, mint amit egy tuningos Haswelltől megkapunk már 3 éve.

örülök, h más is látja az alapvető problémát, annyi helyesbítéssel h az nem 3 hanem inkább 4 év.
nem azt mondom, h mint a core 2 2006-ban jött látott győzőtt sémának kellett volna lennie a ryzenek*, de h sorban a 2. zsír új arch-al (bulldozer, zen) jött ki az amd -míg az intel fejlesztés helyett a zöldhasuk számolgatásával volt elfoglalva- és mégsem tudott semmiben sem élre kerülni, a i5 8400 lévén még ár/telj-ben sem övék a prim. szóval itt van tőlük a haswell 2017-ben 14nm-en, nem fogom megtapsolni

illetve, de csak nem akkora %-al kellett volna verni a skylaket a ryzennek mint anno a c2 az x2-ket, tehát egy egyértelmű ~10% körüli előnyre már azt mondanám faja

[ Szerkesztve ]

(#185) t72killer válasza gV (#184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt a helyesbítés, az én 4770k konfim is több mint 3 éves már, és még ma sincs a kommersz szekcióban proci, amire érdemes lenne fejlesztenem. Szép kis trade-off, -20% =<4magos teljesítmény a duplázott cinébencs multi eredményekhez képest...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#186) schawo válasza t72killer (#183) üzenetére


schawo
titán

Valóban, HEDT-ben külön vicces. Itt sem a legjobb dolog, mert a forrasztás nem volna hú, de drága. A drágát a folyékony fémes pasztázásra értettem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#188) schawo válasza #32839680 (#187) üzenetére


schawo
titán

Nem az anyag a drága. A munka mindig sokkal drágább, mint az anyag maga. A folyékonyfémes pasztázást nem lehet megbízhatóan automatizálni. Minden darabot kézzel kéne megcsinálni. amerikai kézzel, amerikai munkaidőben, amerikai fizetésért.

A forrasztás viszont teljesen automatizálható, ahogy a bevonatolás is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#189) ivarg válasza #32839680 (#179) üzenetére


ivarg
tag

Átlag felhasználó NEM TUDJA mi az hogy processzor teszt sőt azt sem, hogy mi az a processzor.
Mi az hogy konkurencia???
AMD? az meg mi a pöcs???
NA ez az átlag felhasználó.
Naponta találkozom velük 20x és ha ilyen gépeket ennyiért letudnék tenni nekik plafonhozveretném velük a seggüket, mert ennyiből nem tudod ezt aminőséget letenni kicsiben ebben a megjelenésben.

Átlag felhasználó azt tudja, hogy oda van írva i7, meg gen8, + 1070GTX (bár itt már összehúzza a szemoldőkét) , +2TB HDD és jobb esetben tudja, hogy ki tudja e fizetni és pont ez az átlag felhasználó.
Azok a grafikonbubusok akiknek elsősorban véleménye van a dolgokról, mert ilyeneket csak papíron látnak, legfeljebb ellátják "jó tanácsokkal" az ilyen típusú vásárlókat akik örömmel és teljesen összezavarodva veszik meg az ilyen gépeket amikor belefáradnak abba, hogy nem értik, mert nem érdekli őket egyetlen szaros részlet sem.
Nos ők az átlag vásárlók, és hogy becsapják e őket??
NEM
Mert min 20-30%al jobb áron kapnak 10-15%.al kevesebb processzor teljesítményt egy olyan szinten ahol annak a jelentősége még évekig marginális lesz.
Kis szerencsével már rég újabb gépet használ mire ez kevés lehet neki.
Hogy közben valaki hasonló konfigon 79FPS-el tolta ő meg csak 64-el azt ki nem szarja le???
És azért ma full had-ban nem sok dolog van ami ezen a konfigon100FPS alatt maradna.
Az FPS szempontjából úgyis a VGA mérvadó ebben az esetben aligha hiszem, hogy CPU limites lesz egy 1070 egy i7 től...

Értem én az álláspontodat csak ez egy fogyasztói termék és ezt egy fogyasztó szemével kell megnézni ahogy a linkelt videóban is teszik.
Az, hogy te össze ügyeskedsz e jobbat az egy dolog az meg egy másik, hogy ryzen-es brand gépet lasszóval sem fogsz egyenlőre olyan ritka ha meg van, sanszos, hogy bele tolnak egy 560-570-es radeont és máris szar az egész ehhez képest és a radeon ára miatt nem is olcsóbb lényegesen.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#190) DraXoN válasza ivarg (#189) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Hiszed vagy sem, de aldiban lehet kapni 6 magos ryzen 5-el szerelt gépet 200eFt ért.. bár pontosan nem tudom mi van benne, de azt hiszem egész korrekt az árhoz.. SSD és mellette HDD szintén van benne... pont ilyen Medion márkájú az is..
Anno Aldi újságban is volt, de voltam már és élőben is ott van a boltban (abban az üveg vitrinben)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#191) ivarg válasza DraXoN (#190) üzenetére


ivarg
tag

Az még véletlenül sem ez a kategória talán HP-ból láttam eddig kizárólag 1700(x)-as ryzennel gépet azt is csak katalógusban volt boltban nem.

Arra viszont nagyon alkalmas egy alsóbb kategóriát alá lőni, hogy elültessék az átlag jóskákban, hogy az AMD szarabb mer csak olcsóbb van belőle....

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#192) AusWolf válasza t72killer (#183) üzenetére


AusWolf
őstag

Szerintem az AMD-s VGA-világban az a baj, hogy bár a HD 7970-nel taroltak, aztán szépen skálázták lefelé, de felfelé már nem ment olyan jól. Gyakorlatilag csak úgy tudtak növelni a teljesítményen, hogy magát a chipet növelték, amivel nem tudtak a hűthetőség határain belül maradni. Azóta csak a fejüket vakarják, mert ami szépen működött 2048 shader maggal, az 4096+ maggal már nem annyira, maga a rendszer viszont túl komplex ahhoz, hogy újratervezzék. A HBM, meg a többi csoda jól hangzik, de a GPU még mindig túl nagy és forró (volt olyan, amikor az nvidia járt hasonló cipőben már nem is tudom, melyik generációval - talán pont a HD 7970 idején). Közben az nvidia átpakolt pár shadert ide, párat oda, egy kis L2 cache, és megszületett az új, kétszer gyorsabb és takarékosabb architektúra. Majd a következő is.

Egy Ryzent egyszer szívesen kipróbálnék, hogy arról is tudjak véleményt mondani, de amíg kb. esélytelen normális mini-ITX konfigot építeni vele, addig felejtős.

(#184) gV: Az Intelnek nagy mákja volt azzal, hogy az AMD-nek zsír új architektúrát kellett összerakni a Bulldozerrel való bukás után, így megtehetik, hogy a zöldhasúkat számolják érdembeli fejlesztés helyett. Én nem hibáztatom őket semmiben, sőt, én is így tettem volna. Minek pénzt ölni a fejlesztésbe, ha nincs rá szükség, és közel nulla ráfordítással is ugyanúgy dől a bevétel? ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#193) gV válasza AusWolf (#192) üzenetére


gV
őstag

azért mert én ahoz az intelhez szoktam ami 2006-2010 években jellemezte, akkor is hasonló volt már a helyzet mégis jöttek a jobbnál jobb termékek -árat figyelembe véve is(!) pl i7 920 $284, mostmár lassan i5-ért kell ennyit letenni, 8600k $258- illetve vehetjük 2003-tól is azzal a megkötéssel h kis ideig laptop proci gyártó volt csak

[ Szerkesztve ]

(#194) schawo válasza gV (#193) üzenetére


schawo
titán

Azért lássuk be, hogy a 920 volt a legolcsóbb i7. Vele együtt bemutattak egy 1000 dollárost is (meg a kettő között még párat). Ráadásul az a 284 dollár az inflációval számolva 335 2017-es dollárt ér. Most már lehet kapni 303 dollárért is i7-et a legújabb sorozatból. Az 10%-kal olcsóbb, mint a 920 volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#195) gV válasza schawo (#194) üzenetére


gV
őstag

azt nem lehet túlhajtani és köze nincs a 7900-hoz (maradjunk az $1000-os prociknál) míg a 920 csak órajelekben tért el a 965EE-től. tehát megkaptad a (OC-al) leggyorsabb procit $284-ért amihez elég volt a gyári hűtője és pl 166x21-es beállítással még a nemsokkal rá kiadott 975EE-t is foghattad.

(#196) schawo válasza gV (#195) üzenetére


schawo
titán

Ezt is lehet "túlhajtani". Pont ettől szól ez a cikk. Ez megfelelő lapban simán elmegy 4,6-ot, 6 magon.

Tudom, hogy milyen volt, volt nekem is 920-am. Szerintem ha túrok egyet, akkor még van legalább kettő itt a fiókban. Még most is van 4 működő, ebből 3 üzemben tartott X58 konfigom (már nem 920 van bennük, ugye).

Szűk 4-et is ki lehetett belőle hozni. De a gyári hűtőt nem kívántam senkinek. Hangos és szar volt, a proci meg iszonyú forrófejű. Főleg 4 körül. Forrasztott kupak ide, forrasztott kupak oda.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#197) gV válasza schawo (#196) üzenetére


gV
őstag

4.6, 4.3 helyett :Y, de a lényeg az volt a mondandómban, h a 920-al egy több szintel árban feljebb lévő terméket hoztál ki, itt erről szó sincs

kapaszkodj én most is egy ilyen gyári ventit használok csak már X5650-en ami 4GHz-en megy, az ok meg egyszerű: a procira nézve legjobb hűtővel is csak ennyin menne az elszabaduló fogyasztás miatt viszont az nem hűtené kialakításából adodóan az alaplapot. hangja meg ref GTX 680 mellett nem tűnik hangosnak, annak meg szerintem elfogatható

(#199) schawo válasza gV (#197) üzenetére


schawo
titán

Ha 2,66 helyett menne 4,6-on, az akkor jobb ajánlat volna 303 dollárért?

(#198) morgyi
Delid nélkül 4,7-4,8 körül van a vége, újrakenve 5,0-5,1.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.