Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Csak így sikerült utolérni úgy-ahogy a ryzeneket? Ez elég szánalmas.

Az élet kegyetlen .

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ez minden csak nem korrekt. Ha méricskélni kell, meg tesztre küldeni konfigot, akkor persze tudja az emelt "tuning" órajeleket, a valóságban meg vagy igen vagy nem. Aljas szar húzás zintel bácsitól.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) AAAgold


AAAgold
senior tag

a fogyasztás az igazi ok, vagy a hűthetőség? vagy ekkora a szórás a végtermékeknél, hogy igaziból külön típusként kellene árulni, de inkább a kereteket tágították?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#4) Duddi


Duddi
aktív tag

Szóval akkor ez egy nagy adag gőzölgő Kopi luwak kávé. Nagyon menő, drága és kevés van belőle de mégis csak átment egy macskaféle gyomrán.

(#5) pusszycat válasza AAAgold (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet egy kisebb házban nem pörgetik úgy mint egy 17"-ban. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Duddi válasza AAAgold (#3) üzenetére


Duddi
aktív tag

Valószínűleg közel lehetsz az igazsághoz.
A minimum 3.1 et mind tudja és a turbót meg nem osztják meg a világgal így lehet az 3.2 - 4.5 ig bármi am zseniális. Minek kínlódni a kicsi kihozatalú nagy turbóra képes darabokkal mikor szélesebb elbírálás alatt a kevésbé jó darabok is beférnek. A tesztekre válogatott jóságot küldenek. A vásárlót meg úgy sem érdekli mit vesz amíg az Intel, rajta van a nagy szám és (mint a Warhammer40K ban az orokonál a piros szín itt) a vevő olyan erősen hisz a kék szín erejében hogy gyorsabban megy tőle minden.

[ Szerkesztve ]

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Első tesztekre is különböző képességű processzorok kerültek ki az újságírókhoz, ezt a helyzetet már abból lehetett sejteni/jósolni.

Aki neki akar menni emiatt Intelnek, az olvassa el az apró betűt mit garantál üzemi körülmények között a gyártó.

(#8) subaruwrc


subaruwrc
félisten

thx intel !

more bullshit for more price :DDD

(#9) Motyi


Motyi
senior tag

Azért nem kellene bedőlni a baromságoknak. Ez egy Aldis rakás szar gép, nem igazán mérvadó, hogy egy ilyen noname konfigban a benne lévő feltehetőleg low end kategóriás alaplap és hűtő mellett mennyit megy egy ilyen CPU. Nálam a 8700K érdekes 5 Ghz-en megy simán, igaz nem ipari hulladék komponensek mellett...

(#10) subaruwrc Delid nélkül 4.7-en ment egy "bazi nagy" Corsair AIO vízhűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#10) subaruwrc válasza Motyi (#9) üzenetére


subaruwrc
félisten

érdekes
és véletlenül nem delidelve egy bazi hűtővel ?

hú de mérvadó,tényleg...

(#11) Abu85 válasza Motyi (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Medion egy ismert partnere az Intelnek. Nekik is ugyanazokat az előírásokat kell teljesíteni, mint bármelyik más partnernek. Az semmit sem jelent, hogy az Aldi árulja, elvégre ők csak forgalmazók. Árulhatja ezt pistabá is a sarkon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes hír, köszi.

(#13) apatyas


apatyas
Korrektor

dízelbotrány

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) Motyi válasza Abu85 (#11) üzenetére


Motyi
senior tag

Itt megleshető a videóban az érintett konfig és a CPU hűtése. Szerintem nem kell nagyon csodálkozni miért veszi vissza az órajelet...[link]

(#15) Abu85 Bocsi, akkor félreértettem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza Motyi (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a hűtés miatt veszi vissza az órajelet. A TDP keret van úgy konfigurálva, hogy csak 15 másodpercig adhat a procinak a rendszer 80 wattot, utána le kell csapnia 65 wattra pont úgy, ahogy az Intel azt előírja, elvégre ez egy 65 wattos TDP kerettel árult proci. Az egyes alaplapok pedig ezt nem teszik meg, és alapból 80 watton tartják, ami tuningnak számít ugyan, de így tesznek. A hűtés itt mit sem számít, egyébként ez az a hűtés, amit az Intel csomagol a dobozba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) AAAgold válasza Motyi (#14) üzenetére


AAAgold
senior tag

80W keretet azért annyira nem nehéz hűteni talán...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#17) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem akarom védeni az Intelt, de nem hiszem hogy felfog tűnni ez a 10-15 százalék azoknak akik egyben vásárolnak gépet. Nem azt mondom, hogy az ilyeneket át kell baszni, de a leírtak szerint nincsenek is átbaszva.
Akik pedig építik a gépet, azok betudják állítani, hogy 65 Watt helyett folyamatosan 80 Watt legyen a korlát.

(#18) b. válasza Abu85 (#15) üzenetére


b.
félisten

Itt annyi a lényeg, hogy okosan kell venni alaplapot akkor. Egyébként nem védeni akarom a mundért, de hiába hivatalos partner , a leghulladékabb deszkákat nyomják ki ezekbe a cuccokba.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Abu85 válasza FLATRONW (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak azt lenne jó jelezni a gépeknél, hogy melyik alaplap hogyan van konfigurálva. Onnantól kezdve ugye nincs zsákbamacska.

(#18) b. : Ezek nem hulladék deszkák. Ezek az Intel hivatalos ajánlásai. Nem a Medion megy alá azoknak, hanem pár drága alaplap alkalmaz kikapcsolhatatlan tuningot. Muszáj így csinálni, mert a Ryzen 1700-at így sem mindig kapja el az i7-8700, pedig 80 watton járatták a tesztlapok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) b. válasza Abu85 (#19) üzenetére


b.
félisten

hát nem tudom, én azért még várnék a dologgal, mielőtt véleményt nyilvánítok. Itt a fórumban is belinkeltek több mérést és tesztet és nem dobálta le 15 másodperc után az órajelet sőt...[link]Gondolom ezek nem válogatott példányok, de nem is medion deszkában használják. Ezek szerint el kell kerülni azokat a deszkákat, amik a gyári specifikációkat betartják. Mondjuk nekem mindegy, valószínűleg kimarad ez a generáció, vagy megvárom a 390 deszkákat.
Egyébként ez a K s procikat gondolom nem érinti?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Gyuri27 válasza lsc (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban korrekt. Pici betűvel le van irva, hogy visszamennyé. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Bici válasza b. (#18) üzenetére


Bici
félisten

Pont ez a medion gep muxik az elvarasnak / specifikacionak megfeleloen.
Az a gond, hogy a tesztek alatt ment kvazi tuningolt proci.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Dilikutya válasza Abu85 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudod jól, hogy ami nem megy a termék gyári specifikációi fölött, az szar. Ez kivételesen bőrszíntől függetlenül igaz a kék és piros vérfanokra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) #16939776 válasza Motyi (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lényeg: hogy, olyan alaplap kell alá, ami rávehető, vagy alapból nem veszi figyelembe a cpu-hoz rendelt TDP limitet, egyébként gyári specnek megfelelő lapban alacsonyabb tartós teljesítményt nyújt, mint amit kimértek és közzétettek a CPU-ról.

Ki tévesztette meg a usert, ugye?!

[ Szerkesztve ]

(#25) Wuzy


Wuzy
tag

Érdekes...

RTFM

(#26) Petykemano


Petykemano
veterán

Benchmarketing

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27) maross válasza #16939776 (#24) üzenetére


maross
veterán

szerencse hogy most mar erre is figyeli kell, es nem lehet "csak ugy" alaplapot venni alá...nem eleg hogy baromi dragan vannak tartva a prociárak 5+ éve, most még ez is...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28) Cs1csó válasza maross (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem "talán" az SSD az ami folyamatos árcsökkenést mutat egy PC alkatrészei közül: se a CPU, se GPU, se a RAM (sőt ez látványos áremelkedésben van még most is), se az alapap, se a HDD
Jah és talán a TÁP-ok még stagnálnak főleg, hogy alapvetően mivel dual GPU-s konfigokat mondhatni kiherélték az egyéb paraméterek áramfogyaszása pedig nem emelkedik ezért abból sem kell giga nagy.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dilikutya válasza maross (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 65W-os TDP-t mind kezeli, 80W már OC-nek számít. Ez eddig is így volt. Manuálisan biztos jó pár drágább lapban ez megoldható, és akkor senkit sem ér "kár".

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) Raymond


Raymond
félisten

Elnezest, de a szerzo el is olvasta es ertelmezte azt a CB cikket? Mert az itteni hirbol nem az jon le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) XMI válasza Bici (#22) üzenetére


XMI
csendes tag

Vagy tekinthetjük a másik oldalról: valójában a 65W-os TDP paraméter a kamu akarommondani "creative engineering" eredménye, amit most látunk az már csak ennek a következménye.

(#32) #16939776 válasza maross (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó ideje ugyan ilyen szabályok szerint működött-működik az összes Intel cpu, különösebb meglepetés nem kellene okoznia. Ezek több magot, és magasabb Turbó órajelet kapott látványosabb a hatása.

[ Szerkesztve ]

(#33) Aprósólyom válasza Motyi (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A többiben helyre tettek, de annyira te is legyél őszinte magadhoz, hogy a te esetedben K-s prociról és OC-ról van szó, addig a cikk egy elméletben fixen specifikált proceszorról ír, így igen csak jogos a furcsaság, hogy nem állandó a teljesítménye.
Miközben az Intel állásfoglalása szerint a Medion eljárása a helyes, addig az Intel, ha jól értettem a saját specifikációit áthágva küldött hardvereket a tesztelekőknek, ezzel megtévesztve az újságírókat és a vásárlókat.

Jevons paradox

(#34) Milka 78 válasza Raymond (#30) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jó kérdés,mert megint megy itt a melléduma.Az eredeti cikkből tök más a tanulság:DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Röviden: Kellett beletenni valami apró, de bosszantó hibát, amit majd a következő - tick-tock stratégiának köszönhetően - generációban tud "frissíteni", foltozni az Intel.

Azt viszont jó lenne tudni hogy ez a 15mp -s túlhajtási korlát mennyire szigorú? Úgy értem, hogy mindenképp visszaveszi az órajelet (max kisebb mértékben) vagy teljes mértékben kikapcsolható az adott alaplapoknál. Így a K-s prociknál ennek nincs is jelentősége, mert azok viszik kb az ~5,0 ghz-et.

Visca el Barcelona!

(#36) Petykemano válasza #16939776 (#24) üzenetére


Petykemano
veterán

Valójában "Te".
Ez nem jut el az átlaguserhez. Az intel pedig nem az átlagusert csalja lépre, hanem olyanokat, mint Te, vagy olyanokat használ fel erre. A hangadókat, akiktől Józsi, meg Béla megkérdezi, milyen számítógépet vegyen, vagy hogy látott egy ilyen konfigot az Aldiban és azt szerinted megvegye-e.

Józsi és Béla, mint átlaguser - persze mint desktop számítógép vásárló rendesen fogyatkozóban van - ebből a szempontból teljesen lényegtelen. Ők nem fogják megnézni a teszteket és nem fogják nézni a csíkokat. Azt Mátyás fogja a prohardver olvasó hobbijátékos. Mátyás megnézi a benchmarkokat, és látja, hogy fűűűdebeelőzi a kék csík a pirosat. Mátyás látja, hogy egy 65W TDP-s proci, könnyen és jól hűthető, csöndes, még akár agyári hűtővel is. Amikor Mátyás átnavigál a fogyasztási csíkok oldalára, látja, hogy hát kicsit többet fogyaszt a névlegesnél, nadehát gyorsabb is, most nem az a 15Wfog senkit se gallyra vágni, megvonja a vállát: "le van szarva, rárakok egy valami noname 10e Ft-os hűtőt és megoldja." és még büszke is, hogy a kedvence milyen jól skálázódik, kiaknázza a lehetőségeket a felhasználó megelégedésére és meleg szívvel fogja ajánlani Józsinak és Bélának ezt a típust, vagy akár ezt a szériát és különösen ezt a márkát.

Józsi és Béla lehet, hogy még annyit felfog belőle, hogy a 65W az kevesebbet fogyaszt, mint a 95W és neki azért fontos, hogy takarékos legyen. Ő persze nem fogja buherálni. Két eset lehetséges: vagy megkapja azt a teljesítményt, amit Mátyás reklámozott, de magasabb fogyasztással, mint a névleges, vagy fogyasztás lesz névleges, de az a teljesítmény elmarad, amiért Mátyás ezt a terméket ajánlotta.

Tudod mihez hasonlít ez? Ahhoz, amikor az eredetileg 200g-os töltőtömegű joghurt 175g lett azonos áron, majd 150g, végül 125g. Pedig 1 doboz joghurt. Vagy az üdítő, ami 2l helyett már csak 1.75l egy palack.

Úgy látom, hogy mind a 8700K, mind a 8700, mind pedig a 8400 esetén bocsánatos bűn a vártnál alacsonyabb órajel, vagy magasabb TDP - mondván, hogy
1.) attól még hűthető
2.) viszi a 5Ghz-et, vagyis skálázódik

Nyilvánvaló, hogy a Ryzen erre nem képes, mert 45Ghz fölött nem skálázódik.
Én arra lennék/leszek majd kiváncsi, hogy ha neadjaisten a Pinnacle ridge esetleg tényleg HP node-on készül és fog tudni skálázódni, esetleg az XFR is nem 100Mhz-et, hanem mondjuk 3-400Mhz-et fog hozzátoldani mondjuk 50%-os átmeneti fogyasztástöbblet mellett - amíg a hűtés bírja - és papíron a többet fog fogyasztani, mint a TDP keret, akkor abból mekkora botrány lenne?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom az átlag PH user inkább épít / építtet saját gépet, így számára az lesz a fontos, hogy a választott alaplap hogy van konfigurálva. Tesztekből meg gondolom érdemesebb a hosszabb, több percig tartó verziókra támaszkodni.

Amúgy Intel részéről: "business as usual" :(((

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Qkackca


Qkackca
őstag

Ez csak notebook fronton érvényes vagy rendes asztali konfigurációknál is?

Szerk: ja, utólag néztem meg hogy ez asztali konfig. Akkor mindegy...

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#39) Tigerclaw válasza FLATRONW (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel mostanában a +10-15% -nyi teljesítménykülönbséget 1-2 generáció alatt hoz össze az Intel...miközben drága alaplapcserére is késztet, ennyi sem jelentéktelen, mert akkor azt mondja a vásárló, hogy "kösz, de kösz nem" és elhalasztja az upgradet 1-2 évvel. Jó lesz neki a jelenlegi is még egy darabig.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) CsigaGyilkos válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Így van egyetértek! Egyelőre én kivárok mi lesz a vége.

Visca el Barcelona!

(#41) Pernyo válasza b. (#20) üzenetére


Pernyo
csendes tag

A K-s procikat is érinti, azok id túllépik a megadott TDP keretet. Olvasd el a PH-s tesztet a 8700K-ról.

(#42) AusWolf


AusWolf
őstag

i7-7700, 65 W + 2 mag = i7-8700, szintén 65 W.
Sejtettem, hogy nem lesz ez ilyen egyszerű.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#43) kolopele


kolopele
nagyúr

Szerintem meg nagyon mindegy hogy egy mai I7 3,4 vagy 4,3 GHZ - en megy, mert aki teszem fel játszik elsősorban semmit nem fog ebből érzékelni max. annyit hogy kevésbé melegszik a processzor. Fel van fújva ez az órajel dolog az utóbbi időben nagyon, nálam is fel volt húzva 4,5 GHZ - re a 6700K de visszatettem alapra és semmi különbség nincs. FPS huszároknál van inkább jelentősége, akiknek nem mindegy hogy 130 vagy 135 fps van e egy játékban vagy benchmark programok alatt, aki pedig továbbra is 60-75 HZ - es monitort használ inkább vesz egy I7 - et és mellé minimum egy 1070 - et, ugyanis a kártya sokkal többet számít mint a processzorra húzni pár száz mhz - et.

(#44) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez egy elég nyomorult húzás az Inteltől, meg gondolom a semmitérő pasztájuk is hozza a szintet. :( Ezek után méginkább bestbuy a Ryzen 1600.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#45) Meridian


Meridian
senior tag

Sztem azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy az a CPU ami 65W TDP-re van méretezve, és 80W-os működésen tartani gyári ajánlás szerint max 15 másodpercig javasolt, az tartós 80W-os működés esetén mennyi ideig marad hibamentes?

Ha nem lenne problémás dolog ez, akkor nem lenne gyári ajánlás az, hogy ne használd 80W-on, hanem az lenne akkor a hivatalos duma, hogy alapból 65W-al megy, de tud "ez" menni akár 80-al is ha neked az kell...!

(#46) kolopele válasza Meridian (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

A gyerekeimnek a sima 6700 van, ami ugye 65W TDP, de ha a turbo mód be van kapcsolva akkor teszt program alatt 90W - on is megy és vissza sem veszi nagyon magát. Mivel ennek semmi értelme turbo mód kikapcsol és onnantól marad a 65 és az alatt kicsivel. Teljesítményben semmit nem jelent.

(#47) AusWolf válasza kolopele (#43) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezzel én is így vagyok. Ezért vettem K nélküli 7700-at (meg azért is, mert ITX méretben a fogyasztás/hőtermelés többet számít, mint az órajel). Ettől függetlenül igazán adhatott volna az Intel nagyobb TDP keretet, vagy kisebb turbó órajelet az új prociknak, hogy stabilan fussanak. 8-15 másodperc az semmi.

(#46) kolopele: Azt hogy? Az én 7700-am turbóval, maximumra járatott CPU és GPU magokkal (Aida64 stressz teszt) 75 W körül eszik maximum (GPU, vagy turbó nélkül tartja 65 Wattot, ha mindkettőt kikapcsolom, akkor 50-55 W max).

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#48) Meridian válasza Cs1csó (#28) üzenetére


Meridian
senior tag

SSD árcsökkenés? Tavaly szeptemberben vettem egy ilyet (Samsung 850EVO 500GB), 51ezerért...
Most is ugyanannyi az ára...
[link]

(#49) Bici válasza XMI (#31) üzenetére


Bici
félisten

Persze, en csak azt akartam alatamasztani, hogy nem az olcso alaplap hibaja, hogy lassabban megy a proci.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) kolopele válasza AusWolf (#47) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha az Aida alatt csak az fpu - t pipálod be akkor akár 90 W is lehet, persze normál körülmények között a 70-75W a jellemző (azaz amikor mellette a ramokat, videokártyát is terheled). Én csak az Aida fpu stressz tesztjére céloztam, habár külföldi szaksajtók szerint a prime ugyanezen tesztje sokkal mérvadóbb, annál már csak 70 W körüli az érték. Lehet az Aida feleslegesen túllövi, ahogy a furmark is a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.