Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keksz03


Keksz03
senior tag

a kérdés nem az h lesz-e vagy sem! ha jól értesültem itt a gond az h a gigabyte állítja h jó és közbe meg nem jó!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#2) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Ilyen világot élünk... Nem szokatlan, hogy valaki olyasmit állít a termékeiről, ami nem pontosan úgy van, csak általában nem ilyen látványosan csinálják... Ez az egész nem más, mint jól megtervezett marketing hadjárat... Mindenki az Ivy-ról meg az alaplapokról beszél, míg a Bull-al senki nem foglalkozik...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#3) Paul119 válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Foglalkozik vele csak sok embernek ...a csőrét hogy mióta igérik és sehol semmi, aztán majd jó ha sany i5el feltudja venni a versenyt

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) BotaN válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


BotaN
senior tag

Foglalkoznának vele, ha lenne miről írni.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Na újabb Gigabyte szárháziság, remélem jövőre már csak szotyit árulnak vagy azt se mert elrontják.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Petike1007


Petike1007
tag

Milyen király lett volna nekem észrevenni ezt,aztán egy pár millás pert a nyakukba akasztani :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#7) rainmen


rainmen
aktív tag

Elmaradott vagyok. Az asztali PC-ben még AGP-s van... :B :B :B

(#8) Kiflinger


Kiflinger
tag

Ez nagyon nem szerencsés... :(( Nem értem, hogy futottak rá. Gondolom értenek annyira az alaplapokhoz, mint gyártó, hogy tudják mi kell a PCI Express 3.0-hoz. Ennek fényében vajon, hogy gondolták, hogy a konkurencia nem ugrik rá egy egyértelmű "csúsztatásra"? Nem csodálkoznék, ha fejek hullanának a Gigabyte marketing osztályán! :-)

(#9) vanye


vanye
senior tag

Újabb ékes bizonyíték, hogy a mesterségesen felpumpált fogyasztói társadalom merre is tart... :( Dobnék egy hátast, ha ez a 3-as változat nem úgy lenne majd mindenhol reklámozva, hogy: "Faster than..." etc. Persze ez már korábban is így volt. Az átlagember majd benyalja ezt is; mi meg örüljünk annak, hogy megint nem sikerült minket átb... vágni. Valahogy jobban komálom azokat a váltásokat, melyek mögött valós technológiai indokok húzódnak.

Stern des Südens!

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés, hogy lehet vmit eladni úgy mi még nem is biztos?

(#11) vanye válasza Kiflinger (#8) üzenetére


vanye
senior tag

Attól tartok, hogy a piac szűkülése miatt most már mindenhol "szabad rablás" van... Sztem a Gigabyte pontosan tudta, hogy mit csinál.

Stern des Südens!

(#12) Entryy


Entryy
aktív tag

Addig oké,hogy egy két év múlva lesz tényleges hozadéka a 3.0nak, de mi van azokkal akik úgy vásárol(tak)nak, hogy az még akkor is jó legyen.
Nem mindenki cserél konfigot generációnként.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#13) bokapeter


bokapeter
tag

Én is utálom az átnevezgetős technikai "fejlesztéseket" (lásd nvidia), és felháborítónak tartom, mikor egy cég olyat állít egy termékről amit nem is tud. Szerintem a vásárló megtévesztése minden esetben példás büntetést érdemelne! Nekünk vásárlóknak pedig az lenne a feladatunk, hogy nem dőlünk be a kamu dumáknak. Utánanézünk annak, amit veszünk, és csak akkor vesszük meg, ha tényleg kell. (érdemes mindenen gondolkodni, esetleg egy párat aludni rá)
Sajnos ilyen világban élünk el akarják hitetni velünk, hogy minden évben kellene cserélni a komplett számítógépet, az autót a tv-t és mindent modernebbre, energiatakarékosabbra, egészségesebbre. Azt senki nem veszi figyelembe, hogy az elektronikai dolgok előállításánál és megsemmisítésénél mennyi veszélyes melléktermék, hulladék keletkezik, és az új termék előállítása annyi energiával jár, amit a régebbi elavult 20 év alatt sem fogyaszt el (lásd autók)
Mindazonáltal én gigabyte párti vagyok, 3 gigabyte alaplapot is használunk a családban, mind jól működnek. Ezzel szemben egy MSI már elszállt, szerencsére a gari lejárta előtt 1 hónappal :) ,

Üdv:

[ Szerkesztve ]

BP

(#14) atti_2010 válasza Entryy (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lényegtelen hogy ki mikor és meddig használja, eladtak egy terméket egy nemlétező funkcióval és egy fizikailag nem rendelkező csippel, nagyon gyanús volt a dolog már amikor bejelentették, gondolhatták volna hogy rárepül a konkurencia a dologra.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) fatallerror


fatallerror
addikt

ez a hír 1 msi reklám igaz? :B

az új radeonok am nem 3.0ásak lesznek?

don't tell me what i can't do!

(#17) Entryy válasza atti_2010 (#14) üzenetére


Entryy
aktív tag

Igen pont ezért írtam,hogy sokak ezért is választhatták azokat a termékeket,mert úgy voltak vele, hogy erősebb proci (IVY B.) és erősebb VGA is menni fog majd vele.

Azt meg tudja nekem mondani valaki,hogy mikor halt ki a PCIe 1.1?
vagyis,h ogy melyik volt a legkomolyabb deszka amin még ilyen volt.
Meg fordult a fejemben,h megnézem az én VGAm mennyivel esne vissza.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#18) Tomcat


Tomcat
őstag

Attól elvonatkoztatva hogy még a 2.0-t sem használja ki semmi sem és fölösleges (még) a 3.0 globális implementálása, szimpla sárdobálásnak tűnik a részemről a dolog. Sajnos úgy tűnik hogy az MSI is beáll abba a sorba ahol az nVidia áll az élen, azaz ha más más marketing ötletünk nincs húzzuk le a másikat mert az jó. Ejnye-bejnye, ez nem szép húzás! Nálam 1 minusz pont az MSI-nak a jövendő beszerzéseimnél. :(((

Tomcat

(#19) mghltm válasza Enszuke (#15) üzenetére


mghltm
addikt

ez egy nagyon jo kerdes! :K

a hd5870 vagy a gtx480 jol erzi magat 8 vonalas 2.0-as slotban, de meg a 4 vonalas is turheto.

mig az usb3.0-nak latom ertelmet, a pci-e 3.0-nak a sata3-hoz hasonloan nem. ki veszi eszre, hogy 280 megabajt/s-kel olvas az ssd-je vagy 450-nel? a pci-e-nel ki venne eszre, hogy 16x 2.0 vonala van ( 8 gigabajt/s ) vagy 16x 3.0 ( 16 gigabajt/s )?! marketinges bullshit szvsz :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20) atti_2010 válasza Tomcat (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mert akkor mindenki húzza be a farkát és kussoljon, vagy mi ez ilyen kommunista mutyizás vagy mi? Ne is vegyél MSI-t vegyél inkább Gigát lehet még csipkészlet is lesz rajta ha ráfizetel egy kicsit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na most akkor hogy is van ez?A pcie 3-as lapok csak akkor tudják a dupla sávszélt,ha Ivy kerül beléjük?Hogy egyszerűsítsem a dolgot...Az elgondolás,hogy i7 2600k+G3-as deszka+2db 6870-es.A cél az lenne,hogy ne 8/8-ban menjen(mint az összes mostani Sandy-s lap) hanem a pcie3 dupla sávszélének köszönhetően úgynevezett pcie2 16/16-os felosztás jöjjön létre.Akkor ez bukta? :F

(#22) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha emiatt nem drágább a termék, akkor szerintem annyira tök mindegy ha úgysem látnánk belőle hasznát. Az viszont tényleg hülyeség, hogy ilyeneken kell spórolni.
Másrészt ez meg egy újabb bizonyíték hogy ékes tudatlanság uralkodik az emberiségen, ha egy ilyen 2.0 vs 3.0-ás kiíráson kell mindenkinek pattogni mert hogy csak ezzel tudja nagy számban eladni a terméket... Nagyon nagy problémák vannak itt a gazdaságban...

"A szoftveres kiértékelést most nem érdemes idevenni, ugyanis olyan processzorral történt, amire majd csak a következő év tavaszán lesz végleges BIOS, vagyis érdemes csak a hardveres részre szorítkozni."

Ez konkrétabban milyen processzort jelent? Egy olyat ami majd csak jó fél év múlva fog kijönni? IVY BRIDGE?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) Srodney válasza BotaN (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

ittalényeg vagyishogy nincs is lényeg csak csinálják,mekkora celeb lett mostanában ez a pci x16 3.0........fényezik,de semmi nincs mögötte...

(#24) Abu85 válasza Enszuke (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lesz olyan program, ahol az AMD GCN architektúrás Radeonjai használhatják a PRT technológiát, akkor a PCI Express 3.0 valós előny lehet, nem lesz feltétlen, csak lehet. Egyelőre csak Carmack gondolkozik az implementáláson, de ő is csak próbát akar először. Ha nem sokat lehet vele nyerni, akkor felesleges tökölni az NV kártyáknál az IOMMU és a VT-d kezeléssel. Az egész dolog nem szabványos, így sok befektetéssel jár az egész. Persze, ha sokat nyersz vele, akkor megéri, de szvsz ez programfüggő lesz.

(#21) Milka 78: Mi hátrányod származik a 8/8-ból 2.0-s porttal? Lassabb lesz? Semmi értelme, ha dupla a sávszél, mert ettől gyakorlati előnyöd nem lesz, maximum jobbat alszol esténként. :) Egyébként igen. Ivy Bridge kell a PCI Express 3.0-hoz, mert az SB-ben 2.0-s vezérlő van.

(#22) Iscariah: Ivy Bridge-et használtak a képek alapján. Egy 1,4 GHz-es ES modellt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Milka 78 válasza Abu85 (#24) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A válasz a maximalizmus és az általad említett alvás :D .Most is 8/8-ba tolom és 0-5% között van csak a veszteség(legalább is amit én mértem),tehát hanyagolható,de ha már platformváltás van akkor most komoly cuccost akarok venni kerül amimbe kerül.Köszi a választ!Az utóbbi infót nem tudtam.Azt hittem a külső vezérlő miatt megy a Sandy-vel is a móka...

(#26) TOM-202


TOM-202
senior tag

Hát, ezt nem gondoltam volna! Mi lesz most? Vegyünk talán ASUS lapot? Mert az egyik lapít a másik meg árulkodik. Egyik sem szép dolog. Tisztára olyanok mint a gyerekek. :D

(#27) atti_2010 válasza TOM-202 (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aki tisztességtelenül versenyez azt ki kell rúgni, nehogy már az MSI legyen a hibás mert a Giga egy rohadt csaló, a Kínaiak is eladják az olvasztott cukrot méz helyet mert az emberek szemet hunynak, a vevő is rosszul jár meg a Magyar gazda is, ilyen esetekben nem hiszem hogy a hallgatás jó magatartás lett volna az MSI részéről, képzelem menyi szemetet adott el a Giga eddig ha úgy gondolta hogy ezt is megteheti bünti nélkül.

Egyébként meg dolgoztam egy Koreai cégnél aki a Samsung.hu beszállítója láttam menyi szemetet termeltek akarva akaratlanul az meg egy másik hogy eleve úgy vágtak bele az üzletbe hogy majd úgyis csalni fognak az alkatrészekkel, persze sokszor észrevették és egész szériákat dobott vissza a Samu amiket aztán napokig javítgattak néha a főnökök, néha rejtélyes kisbuszokkal érkező honfitársak.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) ViZion válasza vanye (#9) üzenetére


ViZion
félisten

+1
...és a négyes még sokkal jobb lesz, akinek nem az van az nem is ember, etc...
Szokásos marketing bullshit. PCIe 3-nak is kell pár év bevezetés után, hogy tényleg érdemes legyen rá váltani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) h_143570 válasza mghltm (#19) üzenetére


h_143570
addikt

Azert a SATA3nak van ertelme, ha 3+ vinyo van a gepeben esetleg RAIDel.

(#30) TOM-202 válasza atti_2010 (#27) üzenetére


TOM-202
senior tag

Te most az nVidiáról beszélsz? Esetleg az Intel-ről? Vagy talán az AMD-röl? Nem is beszélve az almás cégről. :F
Minden IT cégnek van vaj a füle mögött és mégis veszik az emberek a cuccaikat. Egyik lejáratókmapány sikeresebb a másik kevésbé a konkurens cég részéről aztán mindet elfelejtik az emberek idővel mint ha nem is lett volna.
Hallottál már Te már bárkit is az Intel SB fiaskója vagy az nVidia nyilvánvaló csalásai miatt, esetleg az almások már-már komikus és nem éppen gentleman stílusban előadott piaci magatartása miatt fujjolni és tiltakozni miközben buzgón kiürítette pénztárcája tartalmát ezen vállalatok termékeire a pénztáraknál? Mivel még mindig sokan vásárolnak ezektől így gondolom nem igazán, mert akkor nem vette volna meg ha nem felejti el hamar és tudja hogy minden esetben mi áll a háttérben. :)
Ezen az alapon nem lenne egyetlen cég sem akitől lehetne bármit is venni. Szerintem ez egyénre van bízva hogy mi az aminek "szemet huny" és mi az ami már "megfekszi a gyomrát" és azt mondja hogy ez már neki sok, elég volt ettől vagy attól a cégtől nem veszek semmit. :)

(#31) atti_2010 válasza TOM-202 (#30) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Gigának mindig is durva csúsztatásai voltak, pl most feltalálták a stabilizátor FET tranzisztorokat amik a feszültség ingadozásokat csillapítják, milyen kár hogy ez már a leg gagyibb tápban is benne van, koncentrálni kellene a bugos bioszokra, az össze vissza működő memóriavezérlésre (nem az AMD prociból ered ahogyan ők állítják mert más lapoknál nem jelentkezik), esetleg a rejtélyes nem indulásokra amik csak a táp kikapcsolásával és újraindításával orvosolhatók újra lesznek akik veszik a lapjaikat, jelenleg a gagyi-szar-használhatatlan irányt követik, nekem is volt Giga lapom tudom miről beszélek a mostani Asus egy állom mellette pedig az alap Biosz van rajta, mióta megvettem (3 hónap) még egyszer sem fagyott le pedig tökig van húzva.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) Loha válasza atti_2010 (#31) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem téged álmodban minimum megerőszakolhatott egy Giga lap, vagy vmi hasonló, mert nagyon dühös vagy vmiért... :U ;] Nem kell Giga lapot venni, ha nem tetszik, szép álmokat az ASUS-szal... ;] :DDD Egyébként minden lapgyártónak vannak rossz szériái, lehet a Giga jelenlegi AMD-s szériája ilyen, de itt egyébként Inteles lapokról van szó... :U

A jelenlegi állás szerint lehet semelyik lapban sem lesz PCIe 3.0, mert egyikben sem fog menni az Ivy Bridge, de szerintem akkor is az MSI a szánalmas ezzel a fikázós marketingjével... Majd ha megjelennek a véglegesek Ivyk utána minden kiderül...

(#33) atti_2010 válasza Loha (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a Giga szánalmas hogy ilyenekhez kell folyamodniuk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Entryy válasza Loha (#32) üzenetére


Entryy
aktív tag

Utána minden kiderül és akkor már senki sem fog erre a hírre emlékezni,mert addigra még annyi minden más fog történni... és különben is, akkor mindenki a tesztekkel és a kompatibilitással lesz elfoglalva, meg az árakkal.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#35) Loha válasza atti_2010 (#33) üzenetére


Loha
veterán

Én is elitélem az ilyen húzásokat, amit most a Giga csinál, de magát a Gigát nem tudom elitélni, mert teljesen megértem őket:

MSI sunyiban elkezdi felkészíteni pár Z68-as lapját a PCIe 3.0 -ra, úgy hogy semmilyen hivatalos megerősítés, nem érkezett eddig az Inteltől arra vonatkozóan, hogy az Ivy Bridge menni fog a 6-os szériájú chipsettekkel, és ugye Ivy nélkül nincs PCIe 3.0...
Ezt valszeg az Asrock megszimatolta, és mielött az MSI bejelentette volna a lapjait hivatalosan az Asrock bejelentette a saját PCIe 3.0-ás lapját, ami valszeg nagyon felhúzhatott pár embert az MSI-nél, mert így nem ők lettek az elsők... ;] Ezek elkezdtek vitázni azon, hogy kié az első PCIe 3.0-ás lap, ami csak elméletben tudja a PCIe 3.0-át, mert gyakorlatilag nincs hozzá proci, tehát az egész kérdés teljesen lényegtelen... és akkor egyszer a semmiből előugrik a Gigabyte és azt mondja, hogy nekik kb. minden 6-os szériás lapjuk PCIe 3.0 kompatiblis lesz, mindezt úgy, hogy a lapokon nem változtattak semmit, nem csoda, hogy az MSI-nél kiverte a biztosítékot, de szerintem megérdemlik... ;] A Gigánál meg szerintem röhögnek a markukba... :DDD

Szerintem meg az a szánalmas, hogy igenis a PCIe 3.0 támogatással lehet vevőket szerezni, erre kereslet van, az nem számít, hogy jelenleg parasztvakítás az egész...
Egy példa PH!-ról: Igen mivel ezen már PCIe 3.0 lesz és én erre a lapra várok hogy ne keljen cserélni egy darabig!!! Azzal nem lehet új vevőket szerezni, hogy: "stabil, átgondolt, kiforrott, megbízható, tartós lap" sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

(#36) BotaN válasza Loha (#35) üzenetére


BotaN
senior tag

És ez az egész kurvulás miért van? Mi miattunk tehát mindenki hibáztassa saját magát ne pedig a gyártókat. Ha nem lennénk olyanok hogy egy "World First" meg "PCI-E 3.0" és sorolhatnám logók, plecsnik befolyásolják vásárlási szándékunkat, akkor tisztán játszana mindenki, mert nem állna érdekükben trükközni semmivel.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#37) Petike1007


Petike1007
tag

Tanulság?
Soha ne használj nagy felbontású képeket olyan helyen,ahol nem mondasz igazat...
:D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#38) Zso2


Zso2
őstag

A főcímre reagálva csak ennyi: ..és akkor mi van?

BotaN mi ez-az aláírásodban ,hogy rip.6950, csak nem? _Súlyos... :N

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#39) BotaN válasza Zso2 (#38) üzenetére


BotaN
senior tag

Az kérlek elég súlyos... 3. hete egy GeForce 7300SE-val kell beérnem.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#40) Zso2 válasza BotaN (#39) üzenetére


Zso2
őstag

Így jár aki a tűzzel játszik(megégeti magát,vagyis a vga-t) ki is jött a füst? :) Tudom rossz poén , ha anyagilag közelítjük...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#41) bokapeter


bokapeter
tag

Már az egész MSI lejárató hadjáratot megcáfolta a gigabyte.[link]
Ki tudja mi az igazság... Az éremnek mindig két oldala van, örülök, hogy a gigabyte végre válaszolt.

BP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.