Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batai15


batai15
félisten

Amennyire imádom a xiaomi cuccokat (telefonok, band, router, roidmi stb) annyira gyalázatos ez az iphone majmolas. Valljuk be a miuin is van egy adag ios áthallás.
A snapi 625 szintén kezd gáz lenni. Elég elég de már jó ideje ez van csak a mobilokban.
Nőjön már fel a cég tudnak ők egyedi és szép telefonokat is gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#2) Whist válasza batai15 (#1) üzenetére


Whist
aktív tag

Mint Huaweiéknél a Kirin 659 (P10 Lite, P Smart, Mate 10 lite)....

[ Szerkesztve ]

(#3) batai15 válasza Whist (#2) üzenetére


batai15
félisten

Igen bár attól minden még az mtk is jobb.

(#4) juuzer válasza batai15 (#1) üzenetére


juuzer
addikt

+1

Szerettem, hogy nekik a designjuk egyedi volt sok más chinese brandtől eltérően.

Vamos a la playa.

(#5) Whist válasza batai15 (#3) üzenetére


Whist
aktív tag

Azért nem olyan rossz az, középkategóriának teljesen jó.

(#6) batai15 válasza Whist (#5) üzenetére


batai15
félisten

Nem arról van szó hogy nem jó. Galaxy a8at fogok 1 2 hónap múlva venni, az se sokkal erősebb de már ideje lenne lépni. Feljebb

(#7) Whist válasza batai15 (#6) üzenetére


Whist
aktív tag

Nyílván, értem én persze. De amíg ezekkel tudnak újabb és újabb modelleket legyártani és sikeresen eladni,addig nem fognak plusz pénzt beletenni egy újabb SoCba....

(#8) batai15 válasza Whist (#7) üzenetére


batai15
félisten

Régebben a xiaomira igaz volt hogy a brutális ár érték arány melett még erősebbek voltak a telefonjaik mint a konkurencia.
Kezd az s6 előtt időkre emlékeztetni,ott volt hogy rengeteg telefon csak szinte nevében volt más.
Mindamellett már van újabb közép kategóriás soc, és kezdenek csak szimplán jók lenni a telefonjaik de nem kiemelkedőek. Most vagy a konkurencia kezd jobb lenni, vagy a xiaomi adja lentebb.

(#9) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nevetséges ez a dizájn majmolás, legalább ha valami stílusos dizájnt utanoznának, de ez a kötelező jellegű iPhone kopizás vicc. Remélem így már az A2/6X páros nem ezt a ronda hátlapot kapja, mert eddig azok voltak az iPhone copy telefonok. A sima Note 5-nek meg értelme sincs a 4 mellett.

(#10) Halkow.


Halkow.
senior tag

Szégyen ez i copy ismét, két kamerás lesz de a jó képminőség még a 3 éves s6-tól is messze fog álni az szent. Meg csúcskategóriában náluk nincs bövíthetőség ez is egy tré dolog a xiaominál. A lassulást felhozni mentségként a mai csúcsprocik idejében pedig szentségtörés.

[ Szerkesztve ]

(#11) ORCA58 válasza Halkow. (#10) üzenetére


ORCA58
addikt

"két kamerás lesz de a jó képminőség még a 3 éves s6-tól is messze fog álni az szent"
De az ára is!

(#12) roli543


roli543
őstag

Kár az iphone kamera copyért, de holnap minden kiderül...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#13) Gusztáv válasza Halkow. (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mintha középkategóriában más gyártónál jobb kamera lenne. Teljesen felesleges ezeket felsőkategóriás telefonokhoz hasonlítani, az OIS vagy a jó minőségű lencse nem lett olcsóbb. Azért szép lassan a Xiaominál is egyre jobb kamerák kerülnek a telefonokba, a Mi A1-el is már egész jó képeket lehet csinálni.
A design szerintem is elég gázos, bár az már a iPhone X-ben sem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#14) D@niel válasza ORCA58 (#11) üzenetére


D@niel
addikt

ezt a kis apróságot, nevezetesen az árát sokan elfelejtik :)
legyen egyedi design, tudjon másfélszer többet mint a redmi 5+, iPhone x kopi hátlap (hány teló van ezzel a kamera elrendezéssel?), kövekező komment: árban nagyon el fognak szállni - mert ez jellemző a márkára?

ott van jobb áron a redmi 5/5+, alul-felül igaz, hogy műanyag, gyengébb a kamera, gyengébb proci, de jobb áron, mindenki tud majd magának választani, nem? mi a baj a 6 gigás verzióval? miért baj, ha van? elérthető 3-al is, nem?
design-ra vissza térve, szerintem ha tud valaki frankó és olcsón kivitelezhető hátlapot tervezni, nyugodtan küldje el a xiaominak, biztos meg fogják neki köszönni
vásárlók 80%-a meg rádob egy hátlapot, és el is felejti
3 éve még annak örültünk, ha nem nyikorgott a középkategória

nyilván megvárta a márka amíg az sd636-ot meg lehet rendelni, addig kiadta az 5/5+ kombót, mi ezzel a baj? van más teló egyébként, amiben ez a soc elérhető?
miért gond az, ha a note5/5+ magasabb áron fog indulni, mint az 5/5+? többet is fog adni, nem?
akinek nem elég a redmi-redmi note széria, miért nem nézi meg a mi modelleket?
lehet, hogy azokért többet kell fizetni?
lefedik a piacot normálisan, terjeszkednek, ezért tartanak ott-ahol
kb. a polo-golf kombináció jutott eszembe, nagyon hasonló a 2 modell, de van különbség, a másik többet nyújt, magasabb áron, mindegyik elérhető több motorral is

valahogy nem értem a zavart egyesekben ...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#15) Oneforall válasza D@niel (#14) üzenetére


Oneforall
csendes tag

+1

(#16) Graphics válasza batai15 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Khm.

Valahol megerősítették ezeket a képeket? :U Csak mert kb 5 féle kameraelrendezést láttam az elmúlt 2 napban

Snapdragon 625-ös felett mi volt elérhető a középkategóriában? Semmi.. Megvárták a 636-ost, de addig nem lehetnek készülék nélkül a piacon... Ezt nem hiszem el, hogy senki nem érti a fórumon....

Az meg, hogy régen a Xiaomi telefonjaik brutálisan jobbak voltak, mint a konkurencia, ez inkább egy rózsaszín köd, amibe kapaszkodni lehet... Komoly hiányosságok voltak akkor, pl nyelv hiánya, B20 hiánya és egyebek... És nem voltak erősebbek sem a konkurenciánál... Ez az igazság, csak az olcsóságuk miatt mindezek felett hajlamosak voltunk szemet becsukni!

@Halkow.: Bővíthetőség hiányát felhozni a csúcskategóriában azért merész...

@D@niel: Végre valaki érti is, hogy miről van szó :R Többieknek, akik itt fanyalognak a 625 miatt esetleg logikus gondolkozásban kéne egy kis erősítés :D

Ezt eddig is így csinálta a gyártó, anno a RN3-as azért jelent meg 650-essel, mert nem volt más elérhető, a 616 akkor harmatos volt, így nem volt más választásuk bele kellett tenni azt. / MTK-val pedig nem sikerült semmi érdemlegest összehozni, talán az RN2-es volt jó lépés, de hát a fogyasztása... /

És ha már 616, anno ugye az R3-as ezzel jelent meg, mert nem volt a 4xx sorozatban semmi értelmes már.

Kijött az RN4-es, 625-tel, aztán érdekes, üzemidőben bajnok cucc lett... Akinek nem jött be, hát vett mást. És kész.

Most kijön a 636-tal, erősebb, Kryo magos, erős fejlődés, erre ezt is szidják rögtön.

SoC-kal lehet pozicionálni egy terméket, és ezt minden gyártó megteszi.

Az egyik azért hisztizik, mert 60-70 ropiért miért csak ezt kapja.... Értem, akkor miért nem veszi a drágább cuccokat... Ja az már nem oké, mert drágább...

Néha nem értem az itt hozzászólókat.. Van kismillió készülék a piacon.. Ha ez nem jön be neki, miért a gyártó a hülye...

Igazából azt látom örök elégedetlenség az van.. PEdig csak az eszünket kéne kicsit használni, mielőtt vadul a billentyűzet fölé tennénk az ujjainkat.

Nézzük már meg mennyibe kerül akár egy Redmi 4X, egy Note 4, vagy akár az újak...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#17) D@niel válasza Graphics (#16) üzenetére


D@niel
addikt

+1 köszi

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#18) neoforce válasza D@niel (#14) üzenetére


neoforce
aktív tag

Magam sem tudtam volna jobban megfogalmazni! +1Duliee osztom a nézeteidet teljessen. A prora befizetek teccetös.!

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics válasza batai15 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyek voltak ezek a kiemelkedő készülékek régebben?

Azok amikre nem volt magyar nyelv pl, vagy nem volt bennük B20, netán gyengélkedett a GPS-es benne?

Azért a ködöt engedjük el, hogy régen minden jobb volt... Mert nem volt jobb, csak olcsóbbak, és emiatt mindent elnéztünk.

A képre pedig még annyi... Nagyon szar PS munkának néz ki így elsőre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#20) batai15 válasza Graphics (#19) üzenetére


batai15
félisten

Hát azé ne haragudj de mi 3, hongmi például. Igen nem volt b20 akkor de mobilnet is mindenkinek majdnem csak 100 mega volrt.

(#21) Graphics válasza batai15 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem haragszok, de amiket leírtam azokra is érvényes.

Problémás lokalizáció, B20 hiánya. Azért mert kinek mekkora nete volt, a készülék hiányosságait ne ezzel takargassuk.

Hongmi/Redmi , a kor megszépíti azokat is, de nem voltak kiemelkedőek. Újszerű votl a MIUI, és az újdonság varázsa sokaknak bejött, viszont a nyelv szintén eszméletlen problémás volt.

Bevallható, a jelen kor Xiaomi készülékei jutottak el a használhatóság azon szintjére, amikor bárkinek ajánlható, teljes a magyar nyelv pl.

2-3 évvel ezelőtt a bátrak készüléke volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#22) neoforce


neoforce
aktív tag

Egyébként Még szerintem redmi note 5 lefogja nyomni a redmi 5 àràt! Akkor nagyon best buy lesz az 5! A note meg ha beàll az àra akkor annyi lesz mint most az 5! Mivel ez indiàban debütàl akkor ez global lesz szerintetek ??

(#23) batai15 válasza Graphics (#21) üzenetére


batai15
félisten

Lehet de tartom hogy most a xiaomi kezd lassulni. A konkurencia mindig picit közelebb kerül , mert a xiaomi csak ismételni tudja magát.
Mint írtam elfogult vagyok a xiaomival, de azér például felső kategóriaban nálam sehol nincs ki mix2 is csalódás lett.
Nálam egyébként cdak samsung és xiaomi jöhet szóba már, többi gyártó nekem kapufa lett.
Igen kell a 18:9 display meg b20 stb. Xiaomival is el lennék egy note 5el, de már meg untam a márkát annyim volt belőle és ugyan azt a dizájnt is meg untam.
Lehet fura dolog de nem a számokat kell szajkozni hanem a konkurencia készülékeit. Van már közép kategóriában hasonlóan jó készülék ami nem xiaomi.
Xiaomi cuccban nem csalódtam egy rakat cuccom van tőlük

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza neoforce (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általában a hazai piacot követően elég hamar jönnek a B20 modellek most már, ez szerencsére tendencia, elsődlegesen a hazai és indiai piacot szolgálják ki.

1-2 hónapra rá kb már jönnek a B20 modellek.

De szerintem Redmi 5 és Redmi 5 Plus hamarosan lesz itthon is.

@batai15: 4. helyen vannak világszinten a Xiaomi-ék. Fura dolog lassulásról beszélni....

Megmondom őszintén , én inkább annak örülnék, hogy a középkategóriában nagy példányszámban tudnak készüléket értékesíteni, mert így pénz is lesz.

Nálam a funkció az első, unalom kérdése nem merül fel. Nem érek rá unatkozni ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#25) #84490496 válasza Graphics (#21) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bocsi a belepofázásért, de a 625 az már inkább alsó kategória lassan... Oké,hogy meg kellett várni a 636-ot,de akkor miért NEM ugyanúgy csinálták,mint a 650 esetében? 660 túl erős lenne.. tudom. Mégis: ha egyszer már meglépték,megtehetnék most is. A másik az ár: szubjektív,de ezekben az árkategóriákban választék van bőven. Vmi kiemelkedő kell és a miui minden,csak nem az ( lásd pl a saját felmérésüket ,amit már szégyen szemre töröltek is...). Kamera? Ebben a kategóriában is vicc a feldolgozott kamera kép. B20. Van egy kazal teló,ami tudja... Sorolhatom napestig,de sztem érted,mit szeretnék mondani. Szerintem ezért "fanyalognak" páran... Mindezekkel együtt érthető és megértem,amit írtok ,bár számomra xiaomi alapból nem játszik.. :). :R

(#26) batai15 válasza #84490496 (#25) üzenetére


batai15
félisten

Igen így gondolom én is. Ha az árazást nem csak a kategóriákat nézzük, belépő, közép felső akkor az alsóban ugyan nincs, de a közepben van bőven ellenfele, amik általában annyival drágábbak mint amivel többet tudnak.(általában)

(#27) neoforce válasza Graphics (#24) üzenetére


neoforce
aktív tag

Engem a b20 nemérdekel a redmi 3 promba sincs, nem is hiànyzik! Az érdekel hogy ami holnap megjelenik note 5 pro az global roomal lesz e?

(#28) Sn00k


Sn00k
veterán

Azt hittem hogy már ezen a szifon majmolason túl vannak. Egy tok jo márka , miért van erre szükség...😕

3njoy the Lif3

(#29) Graphics válasza Sn00k (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Senki nem mondta , hogy ezek valós képek.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#30) szabi__memo válasza neoforce (#22) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Note 5 starts at $155 and 5 Pro at $217

(#31) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

"Nem lesz meglepetés a Redmi Note 5 Pro"

Mármint azon kívül nem lesz meglepetés, hogy nem Redmi Note 5-nek, hanem Note 5 Pro-nak fogják hívni ? :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) Hunreal


Hunreal
tag

Nekem csak 1 kérdésem van: PRO diájában miért Adreno 506GPU van, amikor Adreno 509 megy hozzá?
Lásd: Link

[ Szerkesztve ]

(#33) szabi__memo válasza Hunreal (#32) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne csodálkozzunk ha ebben a remek elnevezés-rendszerben a szaki elírta ;]
De amúgy szemfüles találat

(#34) Graphics válasza Hunreal (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az még mindig egy pletyka, nem pedig hivatalos forrás anyaga!

Ezt nem szabadna elfelejteni. Photoshop, 3 perc alatt összerakott valami.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#35) szabi__memo válasza Graphics (#34) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"These official renders are the real "
A cím is "Leaked official render confirms Redmi Note 5 Pro, Note 5 specs and design"

[ Szerkesztve ]

(#36) zol84


zol84
tag

Note 4 tulajként várom a Note 5 prot. Sztem jó lesz. Nemtudom a fanyalgók mit akarnak ennyi pénzért.

(#37) Graphics válasza szabi__memo (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reggel kiderül minden. ;)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#38) golyós


golyós
őstag

Pont az ilyen rekeszértékű kamera volt az egyik indok, hogy lecseréljem a Redmi Note 3 Pro-t, pedig az első telefonom volt mi kibírt nálam 23 hónapot. :(

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#39) zol84 válasza golyós (#38) üzenetére


zol84
tag

Megkérdezhetem hogy mire ?

(#40) Donki Hóte válasza zol84 (#36) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nemtudom a fanyalgók mit akarnak ennyi pénzért.

Mit akarunk 217 dollár + ÁFA-ért (azaz kb. 75 ezer Ft-ért)?

Azért ennyi pénzért már lehetnek elvárásai az embernek :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#41) szabi__memo válasza zol84 (#36) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én pl nfc-t

(#42) Graphics válasza Donki Hóte (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az inkább 70 ezer akkor, mai dollár árfolyammal számolva.

De ezen is kar matekozni. A webshopok felfogjak nyomni az árakat.

Az a baj, hogy 70-ert olyan elvárásokkal vannak itt nehanyan, hogy irreális...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#43) zol84 válasza Donki Hóte (#40) üzenetére


zol84
tag

Igen általában S8 szintű soc + kamera.

(#44) zol84 válasza szabi__memo (#41) üzenetére


zol84
tag

Sajnos Redmikben nincs nfc úgy tudom. Ebben igazad van .

(#45) Donki Hóte válasza Graphics (#42) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, erre kiváncsi leszek. Szerintem itthon 70 eFt-ért legfeljebb a 3/32-es változatot lehet majd megkapni a Note 5 Pro-ból.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#46) D@niel válasza zol84 (#43) üzenetére


D@niel
addikt

;] +2

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#47) asanotadanob


asanotadanob
tag

És mi van, ha ez az elnevezés rendszer csak Indiára érvényes? Mindenhol máshol marad a r5 Plus, a 636-os meg síma note lesz? És készítenek mellé egy másik Note Pro-t, ami nem az indiai? Mondjuk SD660-nal? És lesz egy Redmi Note 5A Plus Pro is szerintem a végén.

(#48) szabi__memo válasza Donki Hóte (#45) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Honor 9 lite 3/32 50eFt körül van kint. Van benne nfc és Oreo alapú nem nugat.. nem tudom ez jó vétel e

(#49) Donki Hóte válasza asanotadanob (#47) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, valószínűleg lesz Note 5, Note 5 Pro, Note 5X, Note 5X Pro, Note 5A Pro, Note 5 Prime, Note 5A Prime, stb. stb., csak győzzük sorolni :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50) Graphics válasza asanotadanob (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pihenj le :) Majd holnap

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.