Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Az Asustor NAS-ok HDMI-vel és Kodi-val komoly gépek, főleg olyanoknak, akik egy kütyüben szeretnék letudni a fájltárolást és a HTPC-t. Én örülök, hogy szépen fejlődnek és most belecsaptak a lecsóba. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) MaUser válasza Patice (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Huhh, megnéztem milyen appok vannak Asustor nas-okra és Synology meg a többi "nagy" elbújhat a fasorban. XMBC, utorrent, tomcat, sql-ek, alapból négy kamera támogatása, stb. Valószínűleg az ok, hogy nem köti őket az arm-okkal való kényszerű kompatibilitás. A köv. nas viszont innentől kezve már nem syno lesz itthon. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) macilaci78 válasza MaUser (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vajon az USB-re a BT és wifi mellé hangkártyát is lehet tenni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Patice válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem simán.

Synology-ra én aggattam USB-s DAC-ot és működött. :K

(#2) MaUser:

Igen, a Synology-t kezdik leelőzni a konkurensek. Én ezért kezdtem saját NAS építésbe. Synology marad backupnak. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) MaUser válasza macilaci78 (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Saját oldaluk szerint a sajátjaikkal biztosan mennek.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) davidsone


davidsone
addikt

Az okos konnektor kéne 4990 Ft-ért ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#7) Sanya válasza davidsone (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha annyit nem is, de kb 2000 forintot ér, nem 20.000-et.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) vimes


vimes
senior tag

Annak az okos konnektornak semmi értelme, főleg nem ennyiért.
A i7-es lenovo gépbe is hogy kerülhetett 1366x768-as kijelző, főleg hogy a kisebbben is FHD van? :F

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#9) davidsone válasza vimes (#8) üzenetére


davidsone
addikt

ja mondjuk egy sima 300 Ft-os időzítő kapcsolós helyettesíti.

de 2000ért megérné :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#10) #21715712


#21715712
törölt tag

Az asus zenbookra marha kivancsi vagyok,mikor megy ki a teszt?

(#11) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Elhiszem, hogy business class, meg öltönyös laptop, de miért kell ezt az ótvar, retro, ezeréves dizájnt nyomatni a TP sorozatban? Nem értem... A gémer cuccok nyilván nem jönnek be, de valami arany középutat igazán találhatnának már.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A Lenovo félmillióért ezzel a fossal mehet is a levesbe. :O :W Se a "gyorsított HDD, se a felbontás nem megbocsátható. De a Zenbook az bejövős! :K

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#13) vimes válasza TigerCat (#11) üzenetére


vimes
senior tag

Nekem pl. kifejezetten tetszik a ThinkPad-ek kinézete, abszolút szubjektív a dolog. Vedd úgy mint egy markáns stílusjegy. Ránézel, és már látod, hogy ThinkPad.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Nekem is 115-ös Syno-m van és nagyon elégedett vagyok vele.
Bátran ajánlom mindenkinek aki kisebb összegből szeretne kihozni egy otthoni mini "szervert".

(#15) Alchemist válasza TigerCat (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

A Hummer sem a lágy vonalairól ismerhető fel, a Thinkpad is egy férfias gép. :)

A "modern" dizájnokban is elég kevés igazán jó van, a fényes burkolatú lekerekített izékből végképp nem kérek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Egy syno DS1815+ van 3 hónapja. Elégedett vagyok vele, kétszer annyi a ram és a procimag és fele annyit fogyaszt standby vagy HDD hibernation esetében. Igaz nincs HDMI és optikai hang... Viszont megálítás nélkül bővíthető vagy cserélhető minden disk. A szoftvertámogatási idő elég hosszú.
Jó lenne egyszer a 8 lemezes Asussal együtt kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#17) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Media-Tech Soundbar-2X3W 7200ft és 42cm széles....ez aztán az igazi "parasztvakítás" :Y :C

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#18) TigerCat válasza vimes (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt értem, de nekem nem jön be sajnos.

Alchemist:
Mac-et használok, nagyon szeretem, hogy semmi felesleges rés, semmi felesleges kiugró-beugró, vagy illesztés. Tényleg szép és ez bejön. Talán a Dell gépek tetszenek még. A 13-as XPS jól néz ki, az sem agyon cicomázott masina.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) Alchemist válasza TigerCat (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

Oké, ezek nem rosszak... de lehessen kapni masszívabb (ugyanakkor nem workstation vagy toughbook) üzleti gépeket is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) pigster


pigster
senior tag

Semmi

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#21) haddent


haddent
addikt

Boccs ezt nem lehet kihagyni:
"Érdekessége, hogy egyik tengelye mentén 340, a másik tengelye mentén pedig 120 fokban motorosan fordítható, 16 fok/perc sebességgel."
És ez milyen betörőt fog lekövetni? Járókeretes mozgássérült ex-mafia nagypappert? :DDD Azért ez olyan bitang lassú, hogy el nem tudom képzelni milyen kis motor lehet benne. Vagy lehet, hogy nincs is, csak valami vitorlával kapaszkodik a széláramba? :F :DDD

Patice nem tudom miről beszélsz se nem kicsit, se nem olcsó. Méretben, árban és funkcionalitásban is elmarad 1 géptől amit te építessz és ráhúzol 1 linuxot :F
szerk. ja látom írtad is, hogy te is építed. Na hát akkor? :DDD Egyébként leírhatnád miből és mit, érdekelne, én is ilyen projekt előtt állok :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Aucor válasza haddent (#21) üzenetére


Aucor
senior tag

Az egy elírás, 16°/mp a mydlink oldala szerint.

(#23) pigster


pigster
senior tag

Asustor AS-202TE HDMI csatlakozón keresztül hang is megy vagy csak kép?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#24) haddent válasza Aucor (#22) üzenetére


haddent
addikt

Aha.. mindjárt más. Hát nem tűntek egy profi cuccnak, ezért elhittem a hibás adatot :W :R

(#25) Aucor válasza haddent (#24) üzenetére


Aucor
senior tag

Szerintem sem profi cuccok, ennyiért tuti kapni jobbat, ami profi, és funkcionalitásban is tud ennyit. :K

(#26) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Korábban kacérkodtam az ASUSTOR 202-TE-vel, aztán a fórumán beleakadtam egy külön olyan topikba, ami azzal kínlódik, hogy XBMC alatt csúszik a hang. Ezek után kitalálható, hogy vettem-e ilyen masinát, vagy se :)

A Synology USBstationöm, amúgy kiválóan megy, még ezen is van MySQL-em (nem gyári), meg minden egyéb, ami kel (gyári)l, és ami a fontos: közel 100%-ig stabil. Korábban feltettem rá rtorrentet ha jól emlékszem, de lépten-nyomon kardjába dőlt. Jó lesz az a gyár transmission is. :)

(#27) kromatika


kromatika
veterán

helyesen már Full HD felbontású kijelző jár. :K végre jó döntés szerintem is.

(#28) beteg


beteg
őstag

Nem hangos egy NAS médiaplayernek?

Csak futni kell!

(#29) atike válasza beteg (#28) üzenetére


atike
nagyúr

Nem hangos... :)

Arra kíváncsi lennék, hogy milyen ez a HDMI-s megoldás... Mondjuk részemről jobban szeretem, hogy a (gigabites) hálózaton jön át a média a tévére, mert így bárhová el lehet rakni a nast... :U Igen, a tévémen is gigabites a hálókártya. :)

(#30) beteg válasza atike (#29) üzenetére


beteg
őstag

Igaz, van annak 3 éve is, hogy volt qnap 4-es nas-om, nem mediaplayernek, csak nas-nak, de az hangos volt. Azóta ennyit fejlődött a technika? :o :)

Csak futni kell!

(#31) atike válasza beteg (#30) üzenetére


atike
nagyúr

Mondjuk az 4 lemezes, ott gondolom azért lehet picivel több hang.

Az enyém (Synology 213J) 17 dB zajszintet produkál hivatalos adatok szerint. forrás

Nem tudom, hogy gyakorlatban is annyi-e, de volt már elhelyezve a lakás több pontján is, még este sem nagyon lehetett észrevenni, hogy dolgozik... :)

(#32) beteg válasza atike (#31) üzenetére


beteg
őstag

Köszi

Csak futni kell!

(#33) Hooper


Hooper
őstag

Bay trail alapon valaki vagy htpct épít valaki nasnak használja. Szoftver függő. Pont ezt akartam modt össze gyúrni..Elvégre minek 2 hw. Asustor egybegyurta. Nagyon várok egy tesztet hogy mit tud.

(#34) caprine


caprine
aktív tag

Cefet jó a T550, szívesen bevállalnám. Nekem T61 volt, de imádtam. A tapipad a tetejére helyezett gombokkal szuper, nem is értem miért teszi minden gyártó a 2 gombot az aljára amikor fent esik kézre, illetve ujjra.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.