Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ha bírni fogja a Samsung anyagilag. Egyelőre megvan a korlátlan forrás

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#2) Fiery


Fiery
veterán

"míg a Qualcomm és az Intel figyelmét más, sokkal súlyosabb egyéni problémák kötik le, minthogy a mobil játékok grafikájának feljavításával foglalkozzanak."

Ize, a hir nem az Exynosrol szolt? Akkor feltetelezem, hogy ultramobil SoC-okra gondolsz. Ha pedig az Intel idei uj ultramobil SoC-ait nezem, akkor nem az jut eszembe, hogy a grafika feljavitasaval foglalkoznak, hanem az, hogy _egyetlen_ rohadt ultramobil SoC-ot sem adott ki iden az Intel! De a Qualcomm se all tul jol, hol a Snapdragon 820? A kalyha 810 utan? Szerinted az Intel es a Qualcomm vezetoi pont azon idegeskednek, hogy mikepp neznek ki a mobil jatekok? OMG...

(#3) #72042496 válasza Fiery (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet kéne egy koffeinlöket, mert nem értem miért írtad ezt. Abu is éppen azt mondja, hogy a Qualcomm és az Intel háza táján is más gondok vannak, nem a mobilos játékok grafikájával foglalkoznak.

(#4) Fiery: Én úgy értettem, hogy lehet, nekem kéne (lezombultam mára), de akkor jól értettem a hírt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Fiery válasza #72042496 (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Basszus, igazad van, felreertettem a mondatot. tenyleg kell egy kave, elnezest Abutol!

Mindenesetre azt tartom, hogy az intel toketlenkedik az ultramobil SoC-okkal.

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Azt nem értem, miért kell megemlíteni az Intelt, Qualcommot ebben a hírben.

(#6) haddent


haddent
addikt

Az intel és az nvidia mobil piacon egyhulladék, legyünk őszinték. A Qualcomm jó de nem ártana egy kis egészséges versenyszellem.
Ha a Samsung ezt meg meri lépni, akkor szépen elindulhat egy olyan irányba, hogy teljesen önálló legyen majd valamikor. Ez baromi előnyös lenne, hiszen jól tudjuk, az Apple is csak ezért tud ennyire hatékony lenni: saját hardverre saját szoftver.
Na most utóbbi felől vannak kétségeim Samsung programozóink részéről, de majd addigra erősítenek :B
Hát hajrá, legyen így! :R

(#7) Fiery válasza haddent (#6) üzenetére


Fiery
veterán

En az nVIDIA-ban azt dijazom, hogy ok legalabb probalkoznak sajat core-ral, mig a legtobb gyarto Cortexet hasznal -- iden me'g a Qualcomm is a high-end SoC-aiban. Az Intelben meg -- szerintem -- azt lehet dijazni, hogy milyen messzirol (a beka s***e aloli elso Atombol) jutottak el oda, hogy ertelmes alternativai tudnak lenni az ARM-nak. Ezert is nehezen magyarazhato, hogy mi ez a mostani latszolagos megtorpanas. Azt hittem, ha osszerakjak a 14 nanot, egybol kihozza a Merrifield es Moorefield utodait, 14 nanon, es robbantanak veluk. Egy Exynos 7420-at valoszinuleg ugy sem tudtak volna befogni, de masodik-harmadik helyre jo lehetett volna az altalam elkepzelt SoC-uk.

"az Apple is csak ezért tud ennyire hatékony lenni: saját hardverre saját szoftver."

Ezzel nem ertek egyet. Az A9 objektive is egy qrva jo SoC, es ennyi erovel Win10 Mobile vagy Android is futhatna rajta, akkor is egy rohadt gyors SoC lenne. Az megint mas kerdes, hogy az Apple sajat oprendszerehez kevesebb eroforras (kisebb RAM, kisebb aksi) is elegendo, de maga a SoC akarmivel meg tudna birkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8) haddent válasza Fiery (#7) üzenetére


haddent
addikt

Az intel minden csak nem alternatíva az ARM -re. Az ARM borzasztó olcsó, sok gyártó tudja gyártani, keveset fogyaszt, év(tized)ek óta ebben az iparban nyomulnak. Nagyon jó. Nem véletlen vannak próbálkozások cluster-szerverekre olcsó pici arm magokból rengeteget összepakolnak. Az nvidia (csakúgy mint pc -én) megy a saját hülye feje után, és nem igazán érezni, hogy "húúúú, egy igazi pc -és gpu gyártó legenda szállt le közénk soc -ot csinálni".

Nem csak az A9 -ről van szó, hanem iPhone 4 -től felfele mindenről (talán A4 volt ugye?). És talán iphone5 / A6 óta saját nyulkálás is van a SoC -ban ha jól emlékszem? Szóval lehet utálni, itt most nem erről van szó, csupán objektíven arról, hogy ők a követendő példakép olyan értelemben, hogy egy SoC -ot a szoftver alá tervezni, és szoftvert a SoC -ra optimalizálni/írni.
Nyílván barokkos túlzás volt, hogy csak emiatt maradnak fenn, de ez a fő profil technikailag, nagyon helyesen. Hogy az Android mit kezdene 2 maggal legyen az bármilyen is... meg 2gb rammal... hááááttttt :)) 8 maggal (jó oké, 4 little és 4 BIG de akkor is...) sem sikerül befogdosni :))

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Gondolom kiokoskodták, hogy anyagilag így jobban megéri. Főleg, ha bejön másoknak is és Qualcomm vagy más SOC-ról inkább erre váltanak.

(#10) Petykemano válasza haddent (#8) üzenetére


Petykemano
veterán

De az Android ha szar is, legalább jól skálázódik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#11) Fiery válasza haddent (#8) üzenetére


Fiery
veterán

"Az intel minden csak nem alternatíva az ARM -re."

Ahhoz kepest sokkal tobb device-ban talalhato Atom, mint ARM magokra epulo Tegra ;) Legutoljara az a szam ragadt meg a fejemben, hogy az osszes eladott androidos tablet 7%-aban van Atom. Az mar szerintem alternativa szagu -- es ebben me'g nincsenek benne a telefonok ugyebar. De me'g csak nem is az ar/ertek aranyra gondoltam, hanem egyszeruen a teljesitmenyre es a fogyasztasra. Idezet az alabbi cikkbol:

"Összegzés. A Zenfone 5 meglehetősen jól sikerült telefon. Pofás, jó a kijelző, elég gyors, nem melegszik, stabil, korrekt az üzemidő."

"SoC típusa: Intel Atom Z2560 / Z2580"

ASUS Zenfone 5 - harmónia öt inchen

[ Szerkesztve ]

(#12) Fiery válasza Petykemano (#10) üzenetére


Fiery
veterán

Nincs sok ertelme az Androidot ekezni, plane a Lollipop ota -- ami egy igen eros frissites volt, nagyon sok problemat kijavitott a Google. Ugyanazt tudja, mint a PC-s Windows: mindenen elfut, "good enough" modon, rengeteg szoftver (app) van hozza, mindenki tudja hasznalni, mindenki ismeri. Kvazi iparagi standard lett belole, ami valahol tok jo, valahol meg lassan mar monopoliumba hajlik.

(#13) Sir Ny válasza Fiery (#11) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Ahhoz kepest sokkal tobb device-ban talalhato Atom, mint ARM magokra epulo Tegra"

És ez a dömpingáras akció azért okozott vagy annyi veszteséget az intelnek, mint az nv teljes pénzállománya. Fiery, pls

-

(#14) Fiery válasza Sir Ny (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Ki igy oldja meg, ki ugy. Nem mondtam, hogy jobb az Atom, mint a Tegra. Csak azt mondtam, hogy az egyik egesz jol terjed, a masik sajnos nem. Megjegyzem, ha annyira szutyok lenne az Atom, akkor hiaba raknak be X device-ba, nem venné meg senki. Hiszen van boven alternativa ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) Petykemano válasza Fiery (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Ahhoz képest, milyen jól indult a tegra (3) tabletekbe, helyenként telefonba is, eléggé megtorpant.
De most nyertek egy Pixel C-t, ami nyilván kb annyit jelent, mint az apple-be szállított AMD gpu (Gondolom az, hogy az IBM az Nvidiával bútoroz össze, többet fog hozni a konyhára), de azért mégis találtak helyet neki. Bár ez valószínűleg sokkal inkább a gyártókat pörgető Google érdeme, mintsem az nvidia, vagy a tegra kiemelkedő kiválósága.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) ƬΛЯΛ válasza Sza_Sa (#1) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

A kérdés, hogy meddig? :U

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

A telefon hardverben jó a Samsung, most már ideje lenne a szoftverre is rágyúrnia.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Cathulhu válasza Fiery (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

A vevők nem nézik, főleg abban az ársávban, hogy mi hajtja. Az intel ultramobil procik az intel marketingjével ellentétben inkább a középkategóriát célozták meg, tableteknél itt mondjuk az allwinnerrel kell megküzdeni, de olyat is csak az vesz, akit nem érdekel mi van benne, innentől kezdve a gyártó dönt, azt fogja megvenni, amelyik olcsóbb, nem azt amelyik jobb. Most az intel az olcsóbb, ezért terjed, mind tudjuk miért. Amint nem lesz olcsóbb, a gyártók is szívfájdalom nélkül fognak váltani és a vevők se fogják az aszalt verni, hogy nekik márpedig intel kell, sőt, ők tulajdonképpen az x86al csak hátrányban vannak, ez is mutatja mennyire nem tudatos vásárlókról beszélünk a 7% esetében.
De nyilván az intelmek ezt most muszáj így csinálnia, a fejlesztőket kell meggyőzni az x86ról, ahhoz meg most kellenek a számok. Bár szvsz jobban járt volna, ha évekkel ezelőtt visszatér az ARM gyártáshoz, abban jobbak voltak

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Abu85 válasza Fiery (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem teljesen igaz. Az Atom x3 vonal az a generáció, amely a korábbi ultramobil Atomokat váltja, illetve váltotta. Ezek már elérhetők a partnereknek három verzióban. Később jönni fog több verzió is, de meg kell érteni, hogy a Rockchip és a Spreadtrum tervezőkapacitása korlátozott. Emellett igazából a mostani Atom x3 verziók a felmerülő igényeket nagyjából lefedik, tehát nincs igazából szükség több Atomra ezen a vonalon.
Atom x3 konkurenseket az Intel feleslegesen fejleszt. Képtelenek lesznek 5 dolláros listaárat szabni rájuk. Egyszerűen az új 14 nm-es node-on nem lehetséges ennyire olcsón lapkát gyártani. Olyan jövőképben gondolkodik az Intel, ahol az ultramobil irányzat nem kerül évi 5 milliárd dollár mínuszukba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Fiery válasza Abu85 (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, az igaz, hogy volt iden is bejelentes, de az Atom x3 "SoFIA" valojaban nem egy ujgeneracios SoC, csak egy ujracsomagolt, es _rosszabb_ gyartastechnologian gyartott tavalyi Silvermont. Tehat nem hogy jo iranyba menne a gyartas, es 22 nano utan kapnank egy 14 nanos ultramobil SoC-ot, hanem kaptunk egy 28 nanosat. Remek, erre erdemes volt varni :)

De persze ertem en az Intel motivaciojat, csak egyelore nem vilagos szamomra, hogy ezzel hova tud kifutni a projekt. Ha a sajat 14 nanojan valoban sosem lesz ertelme ultramobil SoC-ot gyartani, akkor nem is lesz utoda a Merrifield es Moorefieldnek? Csak low-end kacatokat fognak a partnerek gyartani? Azt hittem, az igazi cel az Exynos 7420 es tarsai befogasa hosszutavon. Es egyebkent ha a Samsung nyeresegesen tud Exynost gyartani 14 nanon, a sajat gyaraiban, akkor ez az Intelnek miert nem sikerul? Vagy sikerulne nekik is, ha eleg sok penzt kerhetnenek egy-egy ilyen SoC-ert? Tehat egy Exynos 7420 konkurenst tudnanak ok is gyartani, 14 nanon, versenykepes teljesitmennyel, csak epp a piac me'g nem keszult fel ra, hogy high-end telefonban is x86 proci duruzsoljon?

"Olyan jövőképben gondolkodik az Intel, ahol az ultramobil irányzat nem kerül évi 5 milliárd dollár mínuszukba."

Pontosan erre a jovokepre lennék kivancsi. Van errol valami info, vagy keszul errol valamikor elemzes? (velemeny rovatba pl?)

[ Szerkesztve ]

(#21) Abu85 válasza Fiery (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 28 nm-es SoC gyártása számottevően olcsóbb, és az energiahatékonyság területén is nagyon jó eredményt mutat. Egyszerűen a 14 nm-es opció csak nagyon picit jobb, és ez nem indokolja a gyártási költség sokszorosára emelését.

Az Apple és a Samsung azért képes a csúcstechnikára, mert saját maguknak gyártanak eszközöket. Számukra megéri bevállalni a jóval magasabb gyártási költségeket, mert képesek olyan telefonokat kiadni, amelyekért a vásárló lerak 300-500 dollárt is. Az Intel erre képtelen. Ők a 50-150 dolláros kategóriában utazó kínai gyártókat célozzák, és ők nem vesznek 50 dolláros SoC-ot.

Ha az Intel nem fog bevonulni erre a piacra saját tabletekkel és telefonokkal, akkor nincs értelme szuperchipeket fejleszteniük, mert a Samsung, az Apple és a Microsoft nem fog Intelt választani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Fiery válasza Abu85 (#21) üzenetére


Fiery
veterán

"Egyszerűen a 14 nm-es opció csak nagyon picit jobb, és ez nem indokolja a gyártási költség sokszorosára emelését"

De a Samsungnak miert eri akkor meg a 14 nano, vagy a TSMC-nek a 16 nano? Nekik is van 28 nanojuk, miert nem azon gyartjak iden is a "szuperSoC"-okat?

"Ha az Intel nem fog bevonulni erre a piacra saját tabletekkel és telefonokkal, akkor nincs értelme szuperchipeket fejleszteniük, mert a Samsung, az Apple és a Microsoft nem fog Intelt választani."

Na varj, azert nem ennyire egyszeru ez a keplet. A Microsoft is Qualcomm SoC-okat hasznal, es azok kozul sem mind keszul 28 nanon mar, mint ahogy a remelhetoleg hamarosan megjeleno SD 820 sem 28 nanos lesz. Mi a kulonbseg akozott, hogy a Qualcommnak megeri bergyartoval legyartatni 20, 16 vagy 14 nanon egy high-end Snapdragont, es azt "furcsamod" egy csomo gyarto berakja a keszulekebe; ill. hogy az Intel sajat maga vagy egy bergyartoval legyartat egy high-end x86 ultramobil SoC-ot? Mert ha az Intel sajat 14 nanojan dragabb legyartani valamit, akkor le tudja gyartatni a TSMC-vel is, miert ne?

Es ha mar elohoztad a Microsoftot, mi a helyzet a (pletykak szintjen legalabbis letezo) Surface Phone-nal? Abba nem az Intel gyartja az x86 SoC-ot? De ha azt me'g zarojelbe is tesszuk, es az altalad felvazolt trendet tovabbgondoljuk, akkor nem lenne logikus a Microsoftnak is egy sajat SoC tervezo reszleget fenntartania, akár nullarol felepitve, akár mondjuk felvasarolva az AMD-t (jo-jo, tudom, tudom... de ok is egy opcio), a Qualcommot vagy mast? Mert az azert jol latszik, hogy a idei ev szupersztarjai valahogy pont azoktol a cegektol (Apple es Samsung) erkeztek, akik sajat telefonjaikba tervezik a sajat SoC-aikat, bar adott esetben nem a sajat gyarukban gyartatjak le.

Tovabbra is tartom, hogy ez megerne egy hosszabb lelegzetvetelu irast ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#23) Abu85 válasza Fiery (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha megnézed eddig csak azok a cégek váltottak 28 nm-ről, akik az új SoC-okkal nem az 50-250 dolláros kategóriát célozzák. Efölött éri meg.

Az Intelnek csak az a gondja, hogy nem tudja ezeket a drága mobil termékeket megcélozni. Egyszerűen az Apple csinál magának rendszerchipet, a Samsung szintén, de ha az nem jó, akkor ott a Qualcomm, és a Microsoft szintén megoldja a Qualcommal.

A Microsoft nem akar a WP vonalon az Intellel dolgozni. A Qualcomm csomagjára optimalizálták ez egész koncepciójukat. Két gyártót nem akarnak, mert nehezebb lenne optimalizálni.
Az AMD-t nem éri meg felvásárolni, mert ott a semi-custom üzletág. Ha akar tőlük valamit az MS, akkor megkérik, hogy fejlesszék ki és gyártsák le.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Petykemano válasza Fiery (#22) üzenetére


Petykemano
veterán

Úgy hallottam, erre a megoldás a HSA-val egyidőben érkező a 22FDX, a Globalfoundries forradalmi FD SOI gyártástechnológiája lehet, ami finfet teljesítményt (még annál is jobb fogyasztást) ígér közel 28nm-es bulk áron.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#25) Abu85 válasza Petykemano (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak nagyon kevés cégnek van tapasztalata a SOI-val, illetve ehhez SOI waferek is kellenek. Ide leginkább az IoT-ben utazó cégek fognak áttérni, mert nekik kritikus fontosságú, hogy olcsón kapjanak csúcstechnikát, és ezért megéri bevállalni a SOI wafereket is.
Hosszabb távon egyébként a SOI úgyis elkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Fiery válasza Abu85 (#23) üzenetére


Fiery
veterán

"A Microsoft nem akar a WP vonalon az Intellel dolgozni. A Qualcomm csomagjára optimalizálták ez egész koncepciójukat."

Ez nyilvanvalo, eleg csak megnezni, hogy a WP7/8/8.1 telefonokban milyen SoC talalhato :)

"Két gyártót nem akarnak, mert nehezebb lenne optimalizálni."

Ez logikus lenne, csak epp az a poen, hogy a Continuum for Phones akkor tudna me'g nagyobbat villantani, akkor tudna az egesz univerzalis app koncepcio kifutni magat, ha a telefonban is x86 SoC lenne. Akkor ugyanis megoldhato lenne a Project Centennial (azaz Win32 x86) szoftverek futtatasa is a telefonokon. Nem lenne kis melo, de az elso lepes az x86 SoC kellene, hogy legyen.

"Az AMD-t nem éri meg felvásárolni, mert ott a semi-custom üzletág. Ha akar tőlük valamit az MS, akkor megkérik, hogy fejlesszék ki és gyártsák le."

Erre majd terjunk vissza majusban, amikor a pletykak szerint erkezhet a Surface Phone. Ha x86 lesz, kizartnak tartom, hogy AMD keruljon bele. Az AMD-nek egyszeruen nincs olyan SoC-a, ami le tudna menni 3W TDP kornyekere, mig az Intelnek mar most is van. Vagy egy modositott Nolan kepes lenne erre szerinted, megfelelo teljesitmeny mellett? (oszinten erdekel, hogy az AMD tudna-e ilyen custom SoC-ot szallitani a Microsoftnak, semmi gunyolodas nincs a kerdesemben)

(#27) Petykemano válasza Fiery (#26) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem ha a mullins finfeten jött volna ki, (vagy FD-SOI-n, de ott a chip mérete még problémás lehet), a fogyasztása alkalmas lett volna arra, hogy versenyképes alternatíva legyen minimum a korabeli atommal szemben. 4,5W TDP helyett lenne ~2,5W - elvégre a 28nm bulk és a 14nm finfet között valami 70%-os fogyasztáskülönbség van. Persze lehet, hogy ma már az a teljesítmény ezzel a 2,5W fogyasztással kevés lenne, de azért nem lehetetlen kategória.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.