Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy szerviznek igen hasznos lehet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2) Tikakukac válasza Pubszon (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehetne, ha nem lenne minden töltőből legalább egy a boltban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) Muerte válasza Pubszon (#1) üzenetére


Muerte
addikt

A usereknek meg még hasznosabb,mert 980M/1070/1080 SLI-hez eddig sem volt elég 1db 330W-os táp és most a két nagy böhömöt 1 db viszonylag vállalható méretűre cserélhetik (sajnos eléggé borsos áron)[link]

(#4) Pubszon válasza Tikakukac (#2) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, de azért egyszerűbb egy ilyen, főleg ha van hozzá cserélhető dugó, meg van rajta monitorozó is. :K

Muerte75: No igen, de aki ilyen SLI-s notit vesz, azt nem fogja ennek az ára sem földhöz vágni. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5) Tikakukac válasza Pubszon (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Párhuzamosan futnak a dolgok, plusz ez ennyiért nevetségesen sok is.

Monitorozni meg nem ilyennel fogsz. Ez is ilyen legyen valami, mert uncsiztunk termék ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) Muerte válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Muerte
addikt

Hát ez pont nem az "uncsiztunk termék".Egy hasonló olyan 600W körüli táp már évekkel ezelőtt esedékes lett volna,mert már a 780M sli-nek sem volt elég az egy db 330W ha picit is húzott órajeleket akart a user használni,aztán a 880M/980M sli-nek meg már alapon is necces volt.

(#7) Tikakukac válasza Muerte (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek a vásárlóközönsége hány jegyű számot takar? Mondjuk itthon szerintem 2 kezemen megszámolom, de kint sem nagyon hallom, hogy vernék userek az ajtót, hogy Istenem, univerzális tápot akarok a laptopomhoz kilowattos teljesítménnyel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Muerte válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Muerte
addikt

Ezek szerint keveset jársz az USA-ba :) ,ott van,meg lesz rá kereslet bőven hidd el.Lassan már majd az egykártyás high-end gépekhez is komolyabb táp kell,mivel szinte egy az egyben belevágják az asztali ~200W-os vga-kat+asztali proci ~90W és már kevés is az eddigi szabvány 330W-os tégla.

(#9) Pubszon válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy irodába is jó, ahol van vagy 5 notebook. Egyszerre elviszi mindet. :D
Van ennek piaca, csak az nem mi vagyunk.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10) Tikakukac válasza Muerte (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát USA nálam nem pálya, én a délig dolgokat kedvelem, meg azért vadkeleten nőttem fel, a véremben van :B

Nyugodtan vegyék, ha nekik így jó. Hogy szervizek erre nem harapnak az tuti, ilyen hombár DTR eladások meg hát-hát, finoman szólva nem pörög szét a készlet itthon sem :P

Pubszon: Tudok olyan grafikus részleget ahol van 50 komoly ROG és egyéb mókás gép, oda viszont értelme nem sok van, mert 2 gépenként kéne egy ilyen. Nem jön az ki sehogy az elosztó olcsóbb és a saját táp.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) XuChi válasza Pubszon (#1) üzenetére


XuChi
addikt

Labor tàppal dolgozom, van hozzà minden fajta kàbel banàndugó véggel. Nem kell nekem semmilyen plusz tàp :)

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo kis "notebook" lehet, amihez ez kell. :D

(#13) #06658560 válasza Tikakukac (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Magyarországon ezer ember már nem rossz. Ha nagyon hasogatni akarom, akkor 59000+

Eléggé tudtam anyázni, mikor adott WS noti A helyen hálózatról egy modellt egy percnél rövidebb idő alatt megnyitott, B helyen masszívan öt perc felett kellett neki ugyanahoz a modellhez, s két nap rohangálás után derült ki, azért, mert rossz táp volt ott. A Hp 200W-os nem volt jó a Dell 200W-os helyett. Mert pár tized amperrel kevesebbet tudott leadni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tikakukac válasza #06658560 (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Tapsolna random nagyker ezer ilyenért :DDD

Töltő hiszti az van, mindig. E7440 pölö nem eszik meg minden Dell töltőt, sőt azonos áramerősségre képesből sem. Nem hittem el, 4-et megnéztünk és tényleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

1.3 kg :Y Precision mellé passzentos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) forandor válasza XuChi (#11) üzenetére


forandor
tag

Ott a pont! :)

(#17) Reggie0


Reggie0
félisten

Biztos ezustbol van a hutoborda a jo hovezetes miatt. Ezert ilyen draga :)

(#18) Pubszon válasza Tikakukac (#10) üzenetére


Pubszon
veterán

Gondolom az nem is olyan iroda ahol dokumentumot szerkesztenek meg interneteznek. Sok normál notinak 65W-os a töltője, olyanra írtam, hogy elbír 5-öt.

XuChi: Egy ilyen teljesítményű labortáp olcsóbb? Kisebb? :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19) Tikakukac válasza Pubszon (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

5 normál táp főleg cégesre ahova esélyesen nem 5 kell darabra mondjuk legyen 10k és brutál keményen fölé mentem. Ez 50k. Ez a táp ennek mire ideér lesz a triplája ha nem több.

Nem jön ez ki sehogy miért is lenne jobb. Az 1 pontból vezetékelés már csak habocska.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) tecsu válasza Muerte (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Mi köze ennek az USÁ-hoz? Az egész világon így megy ez, legalábbis a fejlett részén.
Arrafelé inkább kevésbé tudatosak a vásárlók és jobban követik a trendeket, impulzusokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) tecsu


tecsu
addikt

Kötelezni kellene a gyártókat egyféle szabványra és kész. Mindegyik töltő "univerzális" lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) Tikakukac válasza tecsu (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

Szerintem ezt valamikor még ennek a regnek az elején is leírtam egy cikkhez. Volt az lassan 10 éve. Na, hát ennyi idő alatt az történt, hogy sikerült az eddigi dugókat is megszaporítani egyes márkákon belül :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem ezt a piaci szegmenst, de az ilyen notikhoz nem divat gyári töltőt adni? :F
Akkora kihívás olyan tápot adni, amivel használni is lehet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy gumi/hab keret elférne az éleire, sarkaira. Kevésbé lenne ön és közveszélyes a 1,3Kg-nyi tömeg a fém házban.

Beteg dolog az, amihez ilyen kvalitású külső tápegység kell...

[ Szerkesztve ]

(#25) Dhampir válasza tecsu (#21) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy az nem lenne jó üzlet a gyártóknak és a kereskedőknek.

Bár inkább a töltő legyen univerzális, mint például a terjengő bürokráciát felélesztő Európai Uniós minőségszabályozás, amely a "szabálytalan méretű vagy formájú" mezőgazdasági termékeket kárhoztatta kidobásra.

[ Szerkesztve ]

(#26) tecsu válasza Dhampir (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Persze, hogy rosszabb nekik, hasonlóan a telefontöltőkhöz, az alacsonyabb roaming díjhoz stb. Szabályozni kell őket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) Formaster


Formaster
addikt

Ez igen... nem spóroltak a rézzel :))

(#28) nemlehet válasza Dhampir (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

Én úgy tudom, hogy nem akkora üzlet a töltő dolog. Kicsi rajta a haszon.

Plusz én úgy látom, hogy mind otthoni, mind céges környezetben eléggé nyírják az emberek a töltőket, tehát tulajdonképpen kb ugyan annyit lehetne eladni belőle. Univerzális töltők meg már most is vannak, szóval aki nagyon akart eddig is tudott beszerezni.

A mobil töltők egységesítése sem rengette meg az ipart, pedig én azért több embert ismerek akinek 4-5 mobiltöltöje volt (már 10-15 éve is) mint akinek 2-3 laptoptöltője.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) macilaci78 válasza nemlehet (#28) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért egy mobil és egy laptop kicsit más. Egy mobil egy húzósabb munkanapot is elmegy egy töltéssel és 2-3 óra alatt feltöltöd egy pár dekás, kis méretű töltővel.
Ezzel szemben egy ilyen tápigényű lapos mondjuk, másfél órát megy el egy töltéssel és töltöd pár órán át egy bő kilós, nagy méretű töltővel.

Márpedig mindkét eszköz esetén lehet reális igény, hogy a töltőt ne kelljen magunkkal vinni. Míg egy mobilnál ezt a hosszabb akkus üzemidő, esetleg powerbank teszi lehetővé, addig notebooknál a több töltő különböző elhelyezése adja a megoldást. Például otthon, munkahelyen, nyaralóban...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30) nemlehet válasza macilaci78 (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát nem tudom, én nem látom azt a rést aki olyan géppel rendelkezik amihez egy ilyen táp kell, ellenben már nem akarja cipelni magát a tápot. Persze nem én vagyok a marketinges :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.