Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) forceberg válasza g@bo (#49) üzenetére


forceberg
veterán

Erről szól az USA piac, meg már az itteni is. Parasztvakítás.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#52) ChromeX válasza VW_Beetle (#43) üzenetére


ChromeX
addikt

ezek megint olyan dolgok amikbe teljesen fölösleges belekötni, nem mindegy, hogy hova rakja a fegyvereket :( a távcsőről meg csak annyit, ha megnézted [link] ezt a képet kitalálhatod a visor, nyilván lehet vele zoomolni :))

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#53) animatrix11


animatrix11
őstag

Nekem az irányitás nem jelentett akkora gondot, nem tudom neked miért... ami nálam negatívum valahogy ténleg sablonos a játék, nagyjából mindig ugyanaz van... ellentétben pl az episode 2-vel ami nagyon válzotatos

de való igaz a prostreet kurvára nagy szar lett, grafikaliag és irányításban iszonyat, el sem hittem hogy a mw és a carbon után ilyen fost csináltak :((( :((( :(((

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#54) cor


cor
őstag

nincs hozzá jo gépem elismerem:D de a kiváncsiság gyözött:D
de mikor már sokadjára volt az a szitu h vászonsapis koreai vs headsot ugy ér véget h elsö fejlövésnél csak lerepül rola a sapi,s a másodikba esetleg már tényleg belehal,na az nem kicsit vicces kategoria számomra
az hagyján h át akarták "ültetni" a régi mohaa "poént" de h mindneféle fejfedönél alkalmazzák azért az vitzz :))
a mesterlövész se öl minidg elsöre...a másik ilyen h az elaltatott k-hoz odamenve azért szintén elvártam volna h 1 pisztolyfejes megölje,de az se volt mindig elég:)
szoval nekem ugy tünt h az egész hitbox rendszere ugy ahogy van nemnagyonjo...

összességében azért nem lenne rossz játék,talán 4/5-ös ill -1 a gépigényre :P

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#55) [CaveMaN] válasza cor (#54) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Nyehehe, nem a sisakját kell lelőni róla és akkor elsőre elfekszik. Persze nem lehet elkerülni, hogy néha az ember ne a sisakot lője le róla, mint Tell Vilmos, de 10-ből 1x-2x belefér. (Ha ezt ki szeretnéd védeni, van olyan csúzli, ami sisakkal együtt megöli.) Pisztolyhoz nem tudok hozzászólni, nem használtam, altatót sem.

Cikkhez: 1 tár vs 1 koreai, nagy rohangászás közben, előre, hátra, jobbra, balra még akkor se fogja minden golyó eltalálni, ha közben fixen rajta bírod tartani a célkeresztet, bár ez utóbbi erősen kétséges. Nem nagyon láttam még olyan fps-t, ahol ugrabugra közben 5 golyó elég lett volna az ellenfél leterítéséhez (kivéve cs-ben a véletlen headshotok). A crysisban a vége előtt közvetlenül, amikor még a koreaiakat kell lődözni, az automata gépfegyverből 3 golyó a fejre és simán eldől az ürge.

Helikopter hangokhoz nincs mit hozzászólnom, nem nagyon vettem észre, de ha a legkisebb fennakadás volt abban, hogy honnan van a micsoda, akkor bekapcsoltam az álcázást, arrébb mentem 20 méterrel és már láttam is mi a helyzet. Közben persze nem géppuskáztak le.

A hummve-s gépágyús témát meg nem nagyon próbáltam én csak elütöttem vele a disznókat, aki meg félreugrott, az életben maradt, de úgyis elhajtottam a retekbe.

A legnagyobb problémám meg az írásoddal van (sajnos): úgy írsz kritikát egy könyről, hogy elolvastad belőle az első 20 oldalt. Ami alapján még bőven lehet rossz is, csak hátra van még a 90%-a, hogy ezt biztosra állíthasd. így viszont messziről jött ember azt mond amit akar.

(#56) Horbal válasza [CaveMaN] (#55) üzenetére


Horbal
őstag

Nem vitatkozom veled, ha neked bejött akkor jó, nekem símán nem jött be a kritika pláne he egy játék kritikája meg teljesen szubjektív...

Más: állati kitartó fazon vagyok szal ha arról van szó 200x nekimegyek egy problémának de a hülyeséget nem szeretem, az pedig, hogy gépkarabéllyal fejbelőve egy ellen legyen az bármilyen sisakban ne murdeljen meg az hülyeség, mert úgy szétviszi mint a xart...

Másik: nem azt mondtam, hogy az ugrabugráló stréfelő alakzatokra kell egy teljes tár, az egyhelyben vergődő görnyedező félhalottra kel ez milyen? reális nagyon nem...az meg pláne nem, hogy még akkor is úgy fut mint a nyúl amikor már tele van ólommal...pl a FEAR-ben mikor lábon lőttél egy katonát az már csak vánszorgott...na mindegy...

Akik meg azt írták, hogy jó nekem hogy ennyi a bajom, meg hasonlók, azoknak csak annyi, hogy közel se ennyi csak szerettem volna egy kicsit szórakozni, 1x az elmúlt évben és ezen akadtam ki, hogy még ez sem jöhet össze - pedig sztem nem túl nagy elvárás na mindegy...

Boldog Új Évet mindenkinek.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#57) Cane válasza philoxenia (#3) üzenetére


Cane
őstag

[OFF]Jól mondod! Ha valaki harci-taktikai FPS-t akar nyomni, annak ott van valóban az Operation Flashpoint (2 majd jön) és az Armed Assault (2 is később). A grafikája nem lélegzetelállító, de az EAX működik benne, az AI szerintem a legjobb, amit játékban láttam.
Bár jó konfiggal az Armed Assault grafikája a menüben max-ra állítható, úgy már kicsit pöpecebb.

Mind solo pályákon, mind multiplayer (coop) játékban bátran lehet nyomni az AI ellen, ugyanis elég nagy meglepiket tud okozni: bekerít, elrejtőzik, üres táraknál felveszi a legközelebbi fegyvert, beszáll a járművekbe és azzal harcol tovább, stb. A sérülésekről annyit, hogy ott pl, a fejlövés az fejlövés, de láblövés esetén -orvos híjján- kúszva oldható meg a küldetés. Nincs EÜ láda, nincs egyszerre nálad 10 féle fegyver, stb. Akkora szigeteken játszódik a küldetés, hogy gyakorlatilag bármerről közelíthető a célpont, nincsenek gagyi tereptárgyak, amelyek elzárják az utadat, mintha labirintusban járnál, ja és a töltényekre hat a gravitáció. Nagyvonalakban ennyit.
[/OFF]

Ha ez az új kríziscsoda ennyire gyengusz, akkor inkább kihagyom.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#58) [CaveMaN] válasza Horbal (#56) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Tévedés ne essék, én sem játszottam volna végig, ha a gépágyú mögött guggoló alakot 4-5 golyóval nem tudtam volna lelőlni közvetlen közelről, de a tapasztalatok szerint ez bőven elég volt, sőt ha észrevett és elkezdett ugrálni, fél tárnál több akkor sem kellett. Sisak téma, ugye az automatából 3nál rövidebbett nehéz kilőni sorozatnál (nekem legalábbis nem sikerült), ez esetben is simán elhullott az ellen (hangtompítóval együtt). Viszont miután már nekem is 2-3szor esett le a sipkája mesterlövész puskával, utána elkezdtem nyakon lődözni a feje búbja helyett, az eredmény sok elhullott koreai és 1 vagy 2 sapka, mert párszáz méterről azért nem volt mindig egyszerű pont állkapcson lőni a manust.

A vánszorgásos témához, az a gyanúm, hogy ennek a Crysisnál így kell lennie. Az a szomorú helyzet, ha a lábonlőtt katona csak vánszorogna, akkor mi mint játékosok a legkönnyebb fokozaton se nagyon jutnánk túl a 2. 3. pályán, ha egyáltalán odáig. Mivel minket eltalálva egy 10 fős koreai csoport valószínűleg pillanatokkal később le is hentelne, mert esély se lenne elfutni. Az eredmény így döntetlenre jön ki, mert most azért nem tetszik (többek között), mert nem elég reális, viszont ha az lenne, szinte lehetetlen lenne végigjátszani, ami szintén baj lenne. (Fear-re visszatérve, ha téged ott lábonlőttek, akkor te is csak vászorogni tudtál?)

Azt kellett volna írnod a cikkbe is, amit ebbe a hozzászólásba. Érthető, hogy vannak dolgok ami miatt nem tetszik, de az ilyen kvázi indokok, hogy egy tár kell bele, nem védhetőek. Nem utolsó sorban, jobb lett volna, ha leírod az egészet, hogy mi a gondod a játékkal, mert a rövidre vágás közben a hülye problémák kerültek volna ki a cikkből, az értelmesek meg bele.

Még valami a végére, nem célom, hogy fényezzem a játékot, én is látok benne problémákat, sőt volt amikor a hajamat téptem, de azért bőven a játszható kategóriában van.

(#59) Solad válasza parandroid (#7) üzenetére


Solad
őstag

Azert meg kell jegyezni hogy a CS az egy eleg durva bughalmaz:) vicces tud lenni pl amikor latsz ket ellent egymastol par meterre (nem egymas mogott) es ugyanazzal a golyoval fejbelovod mindkettot
De en is szinte csak azzal jatszom a mai napig

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#60) dabadab válasza Cane (#57) üzenetére


dabadab
titán

Az Abandoned Armies kuldetest lattad OFP-hez?
Egy nagyobb szigeten van ket hadur, mindegyiknek egy kb 300 fos, viszonylag jol felszerelt serege, oket kell lenyomni. Ehhez kap az ember egy embert, egy pisztolyt, meg egy tar loszert. Csak expert fokozaton jatszhato, idogyorsitas nincs, csereben viszont 42-szer lehet menteni (kell is, husz-harminc ora siman kell a vegigjatszashoz)

DRM is theft

(#61) Horbal válasza [CaveMaN] (#58) üzenetére


Horbal
őstag

Szerintem nem voltam részrehajló, hiszen 1000+1 cikk leírta a játék pozitívumait. Véleményem szerint egy ekkora durranásként beharangozott, minden FPS-ek FPS-ének dedikált játék picit nyújthatna többet.

Ugyanakkor azt az egyet elismerem, hogy a "cikk" némileg indulattól vezérelve íródott, akkor írtam meg miután kiléptem a játékból, lehet sok volt még az adrenalin:)

Ugyanakkor kénytelen vagyok fenntartani azt a már szintén x+1x elhangzott véleményt, hogy a mai játékok (utóbbi 2 év tisztelet a kivételnek), elnagyoltak, bugyuták, mellőzik a realitást, történetileg sehol sincsenek, hangulatilag szegényesek...viszont legalább vizuálisan elképesztőek, csak sajnos ez az "igazi" játékosok többségének kevés...és sajnos a Crysis is beállt ebbe a sorba...

ui.: a játék amúgy még nem jutott az unistal sorsra, szal lehet, hogy még bővítem majd a cikket...és akkor árnyalódni fog a kép, csak sajnos az első látásra megszeretem érzés már nagyon nincs meg, pedig a demó még tetszett...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#62) Cane válasza dabadab (#60) üzenetére


Cane
őstag

Nem láttam még, de nagyon jól hangzik! Ha lesz egy "kis" időm, kipróbálom. Az külön tetszik, hogy nincs időgyorsítás és láttam a német oldalon a tetszési indexben, hogy a küldetés asszem 10/10; 4/5; 5/5 minősítést kapott! :K

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#63) [CaveMaN] válasza Horbal (#61) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Ugyanakkor kénytelen vagyok fenntartani azt a már szintén x+1x elhangzott véleményt, hogy a mai játékok (utóbbi 2 év tisztelet a kivételnek), elnagyoltak, bugyuták, mellőzik a realitást, történetileg sehol sincsenek, hangulatilag szegényesek...viszont legalább vizuálisan elképesztőek, csak sajnos ez az "igazi" játékosok többségének kevés...és sajnos a Crysis is beállt ebbe a sorba...

Ezzel tökéletesen egyetértek, bár az összes hibát nem rónám fel a Crysis-nak, de van benne olyan, ami gyakorlatilag halálra tudja ítélni, ha épp az hiányzik valakinek.

(#64) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez legyen életed során a legnagyobb problémád, amit a cikkben leírtál! :C

(#65) Horbal válasza juliabrilke (#64) üzenetére


Horbal
őstag

Olvass feljebb pár hsz-t és ott találsz erre választ...

Nemtom hol írtam ilyet az írásomban, hogy ez a fő gondom...szövegértés jeles neked is meg még pár embernek hasonló hsz-ekkel...köszi

BUÉK

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#66) faevike29 válasza Horbal (#65) üzenetére


faevike29
tag

Várjál, akkor te nem is ismered a végét a játéknak... :D
Párom az ünnepek alatt tolta végig, sok igazság van abban, amit megállapítottál a játékról.
NA, mindegy, dzsungelharc, stb. aztán meg jönnek az ufók, hogy jön ez ide...? :Y
Majd megvesztem, annyira szar, uncsi volt az egész! Agyrém...
Elnézést kérek azoktól, akiknek bejött a játék.
A grafó, tényleg jó, meg még az, hogy lövöldözöl, stb. de az hogy az egész dzsungeles izé átmegy valami, fagyos ufó barlangba...Áhhh hagyjuk inkább.

(#67) juliabrilke válasza Horbal (#65) üzenetére


juliabrilke
addikt

Semmi gond... Én csak leírtam a véleményemet. Ha nem tetszik a játék, akkor nem veszed meg/töltöd le.
Ha meg már megtörtént, akkor uninstall és már meg is lett oldva a probléma. :DDD

Hasonló csalódás után, mint a tied sokan ezt a lehetőséget választották.

(#68) feka007 válasza [CaveMaN] (#55) üzenetére


feka007
nagyúr

Főleg azért nehéz mozgó célpontokra lőni sniperrel is, mert a játékban minden golyónak van sebessége, így lehet, hogy mire odaér a golyó, addigra már el is tűnt a célpont...

(#69) feka007


feka007
nagyúr

Egyébként ha már a CoD4 annyira tökéletes: Milyen dolog az, hogy ott a legnagyobb bivalyerős sniperből is kettő kell a gyomorba? Rögtön csak egy fejlövéstől hal meg, ez singlebe még el is menne, de legalább multiba ne lenne így... Egyszer lőnének rájuk egy ekkora sniperrel, nem hullazsákba vinnék el...

[ Szerkesztve ]

(#70) #96302336


#96302336
törölt tag

Egy újabb példa, hogy divat lett szidni az éppen aktuális newest game-et.
Ez van. Valakinek bejön, valakinek nem. Csak azt nem értem, hogy miért is kell véresen komolyan venni egy alapjában véve nagyon is sci-fi témát. Azért sci-fi, mert a valóságtól elrugaszkodott. Én ettől kezdve belemagyarázható akármi. Szerintem egy könnyed, és hangulatos játék lett, ami sajna tényleg csak hétvégi kikapcsolódás, a rövidsége miatt.

És az is sajnálatos, hogy egyik kiadó sem mer bevállalni olyan játékot, ami merőben más elemeket hordoz, mint a standard modell. Lásd. pl. Deus Ex. Egy abban az időben radikális újdonságnak számított, és a mai napig nincs hozzá fogható játék, pedig nem mai darab. RPG elemekkel átitatott FPS játék, ahol valóban működött is a fejlődés, nem úgy mint az utána következő összes többi játékban. A mai napig az etalon.

Aki pedig arra vágyik, hogy valósághű FPS legyen egy játék, arra bizony jó sokat várhat, mert bár akad jópár játék, ami azért közelíti valamennyire a valóságot, azért azoknak is vannak kompromisszumai. A legalapvetőbb, hogy a fegyver zaja párszáz méterről már egyáltalán nem hallatszik. nincs ballisztika, nincs szél, nincs bizonytalan fegyvertartás (kevés kivételtől eltekintve) nincs lihegés futás után, egy ember sem tud 100 méter sprint után hasravágódva ponlövéseket csinálni. nincs élethű sérülésmodell, ha valakit eltalál egy golyó, az nem futkozik tovább, hanem vagy elpatkol, vagy ott fetreng a földön, és lényegtelen, hogy mit találtak el. (kézfej, lábfej, váll, stb stb...)
Úgyhogy, aki valósághű FPS-t szeretne az kap egy gyakorlatilag flusztrálóan játszhatatlan játékot.

(#71) #96302336


#96302336
törölt tag

Ja, és egy valódi harcmezőn nincs korlátlan tárcsere, hogy mindig teli tár van a fegyverben, és a hátizsában a csupasz golyók...

(#72) [CaveMaN] válasza #96302336 (#70) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Azért lehet bármelyik FPS-t kvázi valósághűen játszani (ballisztika stb azért kimarad), kiváncsi vagyok hányan vállalnák be a következő szabályt: "Ha egy golyó eltalál kezd előről." avagy sebesülés nélkül végigjátszani. A crysis-t így lehetetlen, de egy érdekes próbát a bányáig bőven megérne.

(#73) Moddingfan válasza Macka (#29) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hát Geri...nemtom :F Nekem nagyon nem jön be, bár még csak kb. egy órát játszottam vele...sok a zavaró hiba...és kiakadok a gépigényétől...messze nem olyan szép, mint amekkora gép kell neki...pl a Jericho 5x szebb és fullon megy, ha még nem tetted meg próbáld ki feltétlenül..nagy élmény lesz...garantálom ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#74) feka007 válasza Moddingfan (#73) üzenetére


feka007
nagyúr

Ott már komoly bajok vannak, ha 8800GT-vel azt mondod, hogy a Jericho ötször szebb... ;)
Szerintem nagyon ronda, egyhangú, ötlettelen tájak, undorító szörnyek, vacak hdr és shader használat, maga a játék pedig élvezhetetlenül szar, egy óra után töröltem a francba, undorító az egész... A grafikát meg aztán végképp össze se lehet hasonlítani a Crysisszel, ezt bárki épeszű ember megmondja...

[ Szerkesztve ]

(#75) juliabrilke


juliabrilke
addikt

feka007, Moddingfan

Egyezzünk meg döntetlenben! Mind a 2 játék sz@r! :DDD

(#76) cor válasza [CaveMaN] (#55) üzenetére


cor
őstag

hihi akkor te is szépen átsiklottál afelett h nem katonai sisak volt a gond(olyan is volt,de ott ráfogtam arra) hanem az egyszerü mezei nyári vászonsapka:D
s lejebb irtad h automatábol nem lehet 3nál kevesebett löni, de ha átálitod 1-es lövésre :DDD

más: egyik tábor se fogja meggyözni a másikat,de hanyagoljuk már ezt a divatfikázás v mifen szot...sztem mindenki várta ezt a játékot,ahoz képest nem sokat nyujtott, s ez az zavaro benne
Egy átlag géppel rendelkezö átlagjátékosnak,ahol ugye nem jön le az überszüpermegasiten blabla grafika, annak (pl nekem:D) máris csak egy közepes kinézetü játék,átlagos küldikkel,ergo egyszerü átlagjátékká redukálodott,s nem vmi 110%-os nemtommivé
(ugyanez volt nálam az uj moha-val is,vártam s ahhoz képest sajna nem hozott semmi "pluszt",csak szintén a gépigényt :( )

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#77) feka007 válasza juliabrilke (#75) üzenetére


feka007
nagyúr

A Crysist csak az EA eltúlzott hypeja miatt fikázzák sokan, a csapból is ez folyt már, viszont a Jericho az tényleg szar. :DDD

(#78) [CaveMaN] válasza cor (#76) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Persze, ha átállítom lehet, de minek állítsam át? :) Egy golyóra ott a mesterlövészpuska. Nekem a vászonsapka nem tűnt fel, csak a sisak. Lehet nem figyeltem annyira. De nekiállok deltában álcázás nélkül :) Meglássuk mire jutok.

(#79) Moddingfan válasza feka007 (#74) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hát, nem vita képpen, de kinek a pap...nekem a Crysis nem jött be, uncsi, egyhangú tájak, bár leszögezem, még csak kb 1 órát toltam vele, hétvégén még adok neki egy esélyt, mert az alapötlet nagyon is jó...csak hát az zavar, hogy fél óráig lövöm az ellennt és semmi...nincs olyan, hogy fejlövés és nyekk...abból is bevesznek párat fixen. Mondjuk visszatérve a Crysis gépigényére gondolom jobban menne, ha nem lenne összerogyva az XPm hétvégén kap egy jó kis reinstallt és meglátjuk, mit mutat (kicsit sokszor volt mostanában VGA csere, ATI vs. nVidia) és ez nem tett neki jót, mint ahogyan azt a mellékelt ábra hűen tükrözi. Minden, Jerciho nekem bejött (mondjuk eszméletlen gusztustalan, de jól megcsinálták, ez tény), ezzel tudom, hogy egyedül vagyok, de hát valakinek ez jön be, pl.: Nekem :D Amúgy én érdekes vagyok, a F.E.A.R PM sem tetszett senkinek, én pedig jobban élveztem, mint a COD4-et, ami mellesleg nem rossz game, de messze nem COD2, igaz ez a MOHAA sorozatra is, szvsz.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#80) Moddingfan válasza animatrix11 (#53) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nekem pl a ProStreet nagyon bejött, MW és Carbon nekem nagyon nem tetszett, MW még csak-csak, de a Carbon sztem rettentő fos lett. A ProStreet újat hozott sztem és ez az, ami megfogott benne - mellesleg nagyon szépre sikeredett, ami azért egy ilyen stílusú játéknál -valljuk be- nem hátrány :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#81) feka007 válasza Moddingfan (#79) üzenetére


feka007
nagyúr

Ezt komolyan nem értem, nekem normal fokozaton egy sima gépfegyverrel is elég sokszor egy golyó. Nem lehet, hogy csak célozni kellene? :F
79 :A Dirt sokkal szebb és jobb is szvsz a PS-nél, néhol még a Crysis szintjét is hozza autós gamma létére. A PS szerintem egyáltalán nem nevezhető szépnek (boxon szebb állítólag, bár szerintem ott se egy Dirt...), az meg szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de amúgy tényleg érdekes vagy, úgy látszik te a szar játékokra buksz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82) Moddingfan válasza feka007 (#81) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem, nem lehet. Van, hogy full telibe lövöm, egy golyó és kész, máskor meg kell egy fél tár...egyszerűen hibázik a game, ennyi. Mondjuk a Dirt tényleg szép, nem kicsit, de annak a gépigénye sztem még a Crysis-t is veri, bár 8800GT-vel még nem próbáltam, holnap kapom vissza, és rögvest megnézem, mert nagyon érdekel, állítólag nagyon jó spiel. Amúgy a szar gamékra is kell buknia valakinek, bár hogy mi szar és mi nem, az csak nézőpont kérdése ;) Pl.: Condemned-et mindenki lehúzta, pedig az egyik legjobb nyomozós game, ami az utóbbi években láttam...csak sokan az FPS-t keresték benne elsődlegesen...és tény, abban van nála jobb is, csak hát elsősorban nem annak készült :U

[ Szerkesztve ]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#83) #96302336 válasza Moddingfan (#79) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egyhangú tájak? Olyan megjelenítés van a játékban, hogy simán mehet Wallpaper-nek is némelyik. A Jericho-t megnéztem én is, majd töröltem pár óra után. Agyoneffektezett, műanyag hatású az egész. Ráadásul szerintem eléggé unalmas, agyatlan gyilok.
A FEAR jó játék, azt én is szeretem, pedig az is megyek és ölök, de valahogy ott megvan a hangulat.
A Crysis-nek is vannak hibái, a legnagyobb, hogy rettenet rövid, és a vége, hát hogy is mondjam...de alapjában véve egész jó. Bár a FarCry hangulatban és újrajátszhatóságban jobb nála.
Akkor is a best a DeusEx :K

[ Szerkesztve ]

(#84) feka007 válasza #96302336 (#83) üzenetére


feka007
nagyúr

Én is így gondolom. ;) Végre valaki megmondta a frankót. :D

(#85) Moddingfan válasza #96302336 (#83) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Akkor is a best a DeusEx - na, ebben maximálisan egyetértek, mindkét részt végitoltam és nagyon tetszett, főleg az első rész :R Na de ne vitázzunk, kinek, mi jön be...épp most léptem ki a Crysis-ból, grafot felhúztam, majd minden high-on van, felbontás 1680x1050 és jól megy, nincs vele gond, szép is, elismerem (mondjuk még mindig nem este hagyatt tőle) de valahogy nem jöt át az érzés...bár mondjuk nekem a FarCry sem tetszett, talánn épp ezért, amiért ezt sem :U

u.i.: de az abszolut best mégiscsak a Half-Life ;)

[ Szerkesztve ]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#86) [CaveMaN] válasza Moddingfan (#82) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Erősen távolságfüggő ez a golyóigény / ellenfél. Kb a domb tetejéről a völgyben levő katonára épp fél órája toltam rá egy tárat, nem igazán hatotta meg. Ellenben tíz lépés távolságról néhány golyó. (Ez most épp Delta fokozaton).

(#87) Moddingfan válasza [CaveMaN] (#86) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Erősen távolságfüggő ez a golyóigény / ellenfél - jó, ez evidens, mindegy, egy szó, mint száz, nekem nem jött be, kövezzetek meg, akkor sem, hiába ez most az überonthetopgame, akkor sem jön be, slussz-passz :D Amúgy meg UT3 RULEZ!!! :DD

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#88) feka007 válasza Moddingfan (#85) üzenetére


feka007
nagyúr

Vedd le a felbontást 1280-ra, vagy kapcsold ki az AA-t, és tweakeld fel very highra, és ha még mindig nem esel hanyatt, akkor gondolkozz el, hogy esetleg veled lehet valami... :D
Nekem meg a mindenki által istenített HL2 nem jött be anno, a Far Cry nálam magasan überelte (meg nem csak nálam ;) ). Az Ep. 1 pedig nevetségesen szar volt szvsz, 4 óra alatt lazán kipörgettem, de még ez alatt is halálra untam magam, a Prey is sokkal jobb volt. Szerintem a második epizód a legtűrhetőbb a szériában, ott már némi fílinget is véltem felfedezni.
Mod: "UT3 RULEZ" Végre valami, amiben egyetértünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#89) Horbal


Horbal
őstag

Aki még 1x ezt a divathájp fikázás kombót nekem betolja azt megharapom:)
Legalább nekem ne aki, minimálisat szólok hozzá bármihez is pont ezért mert csak akkor ha már muszájnak érzem...
Én kurvára vártam ezt a gámét, vazze HSDPA-n szedtem le a demót nem volt öröm elhihetitek, 1xű-en szerettem volna egy jót tolni vele és ettől akadtam ki...

Más: PS nekem nagyon bejött a grafja, mondom szép is jó is lehet száguldozni, erre amikor léptem egy szintet (köv csomópont a térképen) mintha elfelejtett volna a karakterem autót vezetni a Grippeket nyerem 30-40 másodpercekkel, a dragen meg nem tok el se indulni missed shift nélkül - ez mi ez mondom, na nem baj majd a drift, erre a verda (az amivel addig is mentem 2000 pontokat) elfelejt kanyarodni, ez mi? Hát ez remek...
Amúgy... az U az U2 és az MW király volt (arcade autósnak) a Carbon már nem tetszett...

Ja és a PS konzolon ezerszer jobban irányítható, akkor csak el van itt baxva valami - lehet le akarnak nevelni a PC-ről...

De fogok tenni még egy kísérletet a Crysis-val mert lenyomom akkor is ha nem engedi, de most már nem élvezet lesz hanem küzdelem amit meg akarok majd nyerni ez van kár...

Ui.: én nemtom de nekem ez a graf még így is überfasza, erről sztem nem lehet vitázni már már művészi, amíg nem a bádogvárosokban kell mozogni...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#90) Horbal válasza #96302336 (#83) üzenetére


Horbal
őstag

Egyet értek mindenben mondjuk a jerikót nem ösmerem...

A FEAR nem volt szép de pont lexartam mikor 5 percenként fostam össze magam mert mindig volt valami horor - - az valami irdatlan jó hangulatú gáme volt és szerintem a nyomasztó dizájn amit mindig a szemére vetnek pontosan illet oda...

A FafCry a szörnyekig nagyon cool volt onnantól picit eröltetett de asszem nem véletlenül toltam végig vagy 10x minden fokozaton...

Ezt a Deus Ex-et meg meg fogom szerezni mert nincs meg... :))

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#91) Moddingfan válasza feka007 (#88) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na, tegnap majdnem mindent feltoltam maxra, felbontást hagytam 1680x1050-en (nem akarod tudni, hogy néz ki 1280-ban), AA kikapcs, jól megy, és elismerem, hogy szép a game...most épp egy olyan pályán vagyok, ahol légvédelmi járműveket kell semlegesíteni és itt már egész akciódús is a game (idegesít, hogy láthatatlanul beugrok a vízbe, az alján úszok és egyszercsak elkezd sorozni a helikopter :F ), de ennél már számtalan élménydúsabb játékot láttam, pl.: HL2 + Exp, F.E.A.R. + Exp, COD sorozat, MOHA sorozat, Mahhjong ;], stb.
Egy mondatot szöget ütött a fejembe: a FarCry jobb, mint a HL2?! :F :Y Játékélményben főben járó bűn a kettő összehasonlítani, de történet és megvalósítások terén is...a FarCry-t az emberek 99%-a nem jónak, hanem szépnek mondja, mert szép a víz, bla-bla-bla...a víz mondjuk HL2-ben sem sz@r (a fizika meg pláne), mondjuk ki őszintén, de én a a magam részéről teszek rá, hogy milyen a víz, ha egyszer unalmas a játék és a FarCry az, ezen kár szépíteni, és ezzel a meglátásommal nem vagyok egyedül.
Az EP1 nekem sem tesztett, de az EP2 ellenben ödaszögezett a gép elé :R
Szerintem a második epizód a legtűrhetőbb a szériában, ott már némi fílinget is véltem felfedezni - megütöttem magam, ahogy leestem a székről, na újra nyeregben, szóval ha abban felfedeztél "némi fílinget", akkor a FarCry-ban mégis mi fogott meg? Sztem az agyatlan gyilok, semmi több, pont, mint a Jericho (de az legalább brutális is ;] , meló után kész felüdülés :D ) A Prey nem volt rossz, többet vártam tőle, de végtére is egész jó kis game volt, ötletes megoldásokkal, de másodszor nem tolnám végig, az tuti.
Multiban sokan dicsőítették a F.E.A.R combatot...nekem nem jött be, pedig jó game, de nekem egyszerűen nem fekszik, ellenben az UT3-mal, na, az fekszik, meg a CS:S, azzal is duzzogva leülök kicsit lazítani.
Nemigen esett még szó egy másik ütős kis gaméról, a Blacksite: Area51-ről. Vegyes érzelmekkel keltem fel a gép elől...a grafika csodaszép, ehhez nem fér kétség, de szvsz ebből a játékból sokkkal, de sokkal többet is ki lehetett volna hozni, mondjuk ha paráztatótt...és pláne hosszabb, mert mondjuk ki őszintén, szemtelenül rövidre sikeredett.
Autós gamékbna a DIRT hozta a formát, játékélmény, grfaika: 5*. A másik vitatott játék az NFS;)S - két tábort vélek felfedezni: 1.) Godlike 2.) Shit - átmenet nincs. Akinek tetszik (Nekem is), annak azért mert szép és nem a megszokott NFS séma, akinek nem tetszik, annak pont azért nem tetszik, mert nem Underground 2 :D Nekem tetszik, hogy egy olyan világot tár elénk, amit más game nem. Sokan azzal jöttek, hogy uncsi, mert sima verseny - hát pénzkóddal tuti uncsi, elismerem, de én pl a Drag King-et úgy toltam le, hogy egyszerűen nem volt pénzem fejleszteni, így elkezdtem bíbelődni a beállításokkal (váltóút, nitroszabályozás, stb) és csodák csodájára letoltam a királyt!
Stratégiákról sem esett szó, de ezt meg is hagyom másnak, mielőtt még megkövez valaki :D

Köszöntem, megyek vissza dolgozni :U

Üdv

Modi

Horbal:

A FEAR nem volt szép - :F :Y FX5200-on talán, de amúgy... :U De látom a hangulata Tádeg is megfogott :R
Ezt a Deus Ex-et meg meg fogom szerezni mert nincs meg... - sürgősen, sürgősen :D

u.i.: játszátok végig a Condemned-et, vétek kihagyni. Aki kedveli a horror kontra krimi játékokat, annak talán ez lesz az etalon :)

[ Szerkesztve ]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#92) feka007 válasza Horbal (#90) üzenetére


feka007
nagyúr

Mindig is szerettem a Sierra játékokban a hihetetlenül pörgős akciót, éppp ezért nekem a Fear is rohadtul tetszett, és a grafikája is überkirály volt szvsz. Kár volt a Timeshiftben így elbaxni a harcrendszert (meg nem csak azt...)

(#93) feka007 válasza Moddingfan (#91) üzenetére


feka007
nagyúr

Kinek a pap, kinek a papné tudod. :) Ahogy neked se jön be a Crysis, úgy nekem sem jött be a HL2. Nálam magasan überelte a Far Cry dzsungelének és szigeteinek a hangulata a HL2 számomra unalmas, sablonos lepukkant városi helyszíneit... Amúgy sose értettem mi olyan zseniális a HL történetében, de ha az is, nálam akkor is többet számít a hangulat és az akció egy fps esetében mint az állandó fecsegés... A csőben haladásról ne is beszéljünk, a Far Cryban néhol még ott is volt élet, ahol nem is gondolta volna az ember.

(#94) feka007 válasza Moddingfan (#91) üzenetére


feka007
nagyúr

Amúgy a Far Cryban leginkább a táj hangulata fogott meg, tökéletesen átjött a trópusi feeling, egyszerűen nagyon megfogott a hangulata. Bár a mutánsos pályák elég lightosak lettek, onnantól nem volt túl élvezetes, de még évekkel később is gyakran elővettem a játék első feléért, ahol még szabadon kóborolhattunk. A HL2-t anno kijátszottam úgy egy hónap alatt, egyszer elment, de többször elő nem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#95) Moddingfan válasza feka007 (#94) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Kezdem átlátni, hogy mi az alapvető különbség az ízlésvilágunkban: más hangulati elemeket vonzzunk. Nekem pl. a trópusi feeling uncsi, ha arra vágyok, nézem a Travel Channelt, viszont ez a Csernobil feeling nekem nagyon tetszik, ez olyasmi, amit alapban nem látsz (VIII. Kerületet ne számítsuk), talán épp ez tetszett. Sztem a STALKER sem lett volna olyan hangulatú, amilyen, ha Hawai-on játszódott volna, épp a környezet nyomasztó mivolta kölcsönzött egyedi hangulatot a játéknak és ezt különös hangulatot hiányolom én ma is sok játékban. Igazából, ha belegondolsz, nem a grafika a lényeg, olyan ez, mint egy nő, az a fontos, hogy megfogjon benne valami, mindegy mi, nem kell ahhoz topmodellnek lennie, csak Pély Barna szavaival élve "valami jöjjön át és ennyi elég is (Nekem legalábbis)...mondjuk azért csak legyen szép, biztos, ami biztos :D
Amúgy én nagyon kevés játékot toltam ki többször, leginkább stratégiákat, amelyik tetszett, az még évekkel később is vissza-vissza köszön, ha csak pár nap erejéig is...na, ezeket tartom én JÓ játéknak.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#96) feka007 válasza Moddingfan (#95) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is tetszett a Stalker hangulata, éppen a téma miatt, de ha nem ott játszódna, akkor egy középszerű vmit se kaptunk volna... Viszont a Csernobil feelinget tényleg tökéletesen áthozta, talán a CoD4-ben még jobb is lett.
Nekem sem a shader meg a hádéer az elsődleges, de legyen szép és hangulatos a grafika, ennyi...

(#97) Moddingfan válasza feka007 (#96) üzenetére


Moddingfan
senior tag

COD4-ben nekem a kedvenc részem volt, mikor a két mesterlövésszel kellett menni az elhagyott házak között...rettentő nagy volt :R

Csalódásokhoz visszatérve, nekem a Hellgate: London volt az egyik legnagyobb...nagyon mást vártam, mint amit kaptam. Alapjában véve nem rossz játék, de sztem azt is túlságosan beharangozták, szvsz sokkal nagyobb siker lett volna, ha nem körítenek neki ekkora hírverést :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#98) Horbal válasza Moddingfan (#97) üzenetére


Horbal
őstag

A Fear nem volt szépet a szépségre értettem, mármint, hogy nem voltak benne növények, szép tájak, naplamente, plüssállatok, pillangók meg ilyenek :)) (pedig cool lett volna ahogy alma játszadozik egy teddy mackóval...)

Nyomasztó pincék, meg irodaházak, de nekem akkor is forevör gamma, mert nagyon élveztem...és ezeknek a grafja a nagyon tutkó volt, meg sztem még most is az...

Sose volt 5200-am meg geforce kártíám se semmilyen, ATI fan vagyok, bár ez mostanság elég nagy fejetlenség sajnos:))

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#99) feka007 válasza Horbal (#98) üzenetére


feka007
nagyúr

A középkategóriában jó az Ati, de ha felsőkategóriában gondolkodsz, felejsd el az R600-at...

(#100) maedve


maedve
csendes tag

Mivel az EA adta ki a crysis-t, tudtam hogy a hype-ot el kell felejteni. Ezzel együtt nekem a játék bejött, egy techdemonál jobb,(pedig 800x600-ban medium grafon kellett végignyomnom egy amd3700+ -al, és egy gef7300gt-vel), bár lehetett volna sokkal jobb is.

Látszik több helyen hogy a kiadó csúnyán belenyúlt a játékmenetbe, pedig egymás hulláival agyondobálni a koreaiakat nagy móka lett volna:)
Célozni tényleg tudni kell, van fejlövés szépen, igaz a sapka dolog tényleg gáz, de szerintem megbocsájtható.
A játék nehézsége delta-n kívül gáz.
Gépágyú tényleg harmatgyenge.

Szerintem a játék bonyolultságából, és a kiadó által sürgetett kiadási időpontból adódik hogy pár bug benne maradt a játékban(pl.: cloakolva megmarad az árnyékod, függőlegesen repkedő helikopter), illetve kimaradt pár feature.
Ja és hova lettek a nagyobb épületek? Én épületharcokat is akartam:D
Nanosuitos csókák se épp a legokosabbak. Helyenként butábbak, mint a sima katonák, csak több lövést bírnak.

Hibái ellenére nekem bejött a játék, bár a hírveréshez nem ért fel. Annak idején(régi szép idők) a Far Cry nagyobb durranás volt, változatosabb, és izgalmasabb is. Deus Ex első része mellet meg elbújhat az összes mai vicc amit rpg-nek és fps-nek hívnak. Ma ha fordulatos történetet akarok inkább olvasok egy jó könyvet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.