Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nsrking


nsrking
senior tag

:C

(#2) Csyppa


Csyppa
senior tag

Ha jön hozzá a firmware(ami természetesen javít a sávszél.-en), akkor egész jó lesz.

Mindenesetre nekem még marad az Asus.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#3) hruodnand


hruodnand
senior tag

Hát nem tudom.
Elismerésem a cikk írónak, de csak nekem tűnt fel az a bug, hogy a frekvencia Mhz-ben van, nem pedig GHz-ben?
Linksys WRT54GL routerem hasonlóan teljesít a teszt alapján (Tomato-val). :U

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem gyenge, mint a harmat. Wifi-n át ezzel még egy mai átlagos internet-hozzáférést sem lehet kihasználni. Ehhez képest meg borzalmas az ára.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Jim Tonic válasza Csyppa (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, a FW túl sok dolgot nem fog rajta szerintem javítani, szerintem. Inkább a rádió/vezérlő ludas, kételkedek, hogy egy fw megoldaná a dolgot.
Az ASUS WL-500W problémáját a sokadik fw sem tudta eddig megoldani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Tyberius válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Tyberius
aktív tag

"Átlagos" internet-hozzáférés? A Chello medium csomag, amit én használok, 5 Mbit. Ennek elvi maximuma 625 kB/s, amit ez a cucc még bőven elvisz :) A speedtest.net szerint amúgy a magyar átlag ennél kevesebb, 4304 kbit/s.
Szép is volna, ha a házban produkált legrosszabb sávszél (1600 kB/s, ami egy jó 13 Mbites kapcsolatot feltételez) kevesebb lenne, mint a magyar átlag :D

(Ja, hogy félreértés ne essék: kB/s = kilobyte/sec, kb/s = kilobit/sec)

(#7) Jim Tonic válasza Tyberius (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó, kis túlzással fogalmaztam. Az én kapcsolatom speciell 10mbit/s, és ennyi nagyjából át is jön. Külföldön még ennél is jobb megoldások vannak.
De indulj ki az elméleti maximum 54-ből. Vagy abból, hogy általában 33mbit/s sebességet szoktak megadni valós G értéknek. Ez mindkettőtől messze van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hát nekem a sima G-s wifim nemsokkal van lemaradva ezektől az értékektől. Persze mindezt jóval olcsóbban. Nemcsoda hogy még mindig csak szabványtervezet (már mióta), nem hozza azt a gyorsulást amit mindenki várna tőle.

(#9) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sőt, ez N-es, basszus, így ne is az 54-ből és a 33-ból indulj ki. :B N-hez képest elég tetű.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) rudi válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

én meg azt mondom, hogy a tesztben 6-ossal jelzett ponttól kezdve agyonveri a legtöbb normál antennás 54-est ez a conceptronic, és a 9-es pontban normál 54-essel már nem nagyon van jel, ez meg tudott két wi-fi állomás között is 400 kB/s-ot. vissza lehet olvasni, hogy a 9-es pontban mire volt elég az Asus készlete ;)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Jim Tonic válasza rudi (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Magyarán ha a épcsőházból akarsz netezni, vagy az udvarról, akkor érezhető a különbség. Nem túl sok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.