Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez a bejegyzés valami vicc? 26 évesen középvezető, előrelépési lehetőséggel (felsővezető) és akkor se lesz akkora jövedelem, hogy "előre tudj lépni"? :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102) #90088192 válasza sztanozs (#101) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod, igen ez egy vicc.

Ha végig néz az ember a jövőjén, akkor azt látja, sokkal jobban jár, ha drogokat vesz belőle, mintsem végig dolgozza, a nagy büdös semmiért, miközben csak másnak hajt hasznot, miközben maga csak vegetál/közel vegetál.

Valaki ezt meglátja elég korán....

(#103) sztanozs válasza #90088192 (#102) üzenetére


sztanozs
veterán

Menjen el strómannak, vagy kitartottnak - azzal biztos jobban lehet keresni, mint pénzügyi vezetőként.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#104) #90088192 válasza sztanozs (#103) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod minden kereset relatív, ha azt mondjuk jól keres, ez igaz, de akkor most vegyél fel egy hitelt, és számold ki, miért is dolgozol. Nem valami rózsás kép fog kirajzolódni a 10 év után vissza fizetett hitellel, hanem egy 40 éves periódus folyamatosan kiszolgáltatott helyzetbe, teljes létbizonytalanság árnyékába.

(#105) sztanozs válasza #90088192 (#104) üzenetére


sztanozs
veterán

Szvsz bárki, aki a saját társadalmi szintjéből ki szeretne törni (természetesen felfelé), annak egész életében gürizni kell, és a gyerekei (ha jól neveli őket) vagy az unokái fogják csak ezt élvezni (hacsak nem ők is feljebb szeretnének jutni).
Én személy szerint nulláról (legalább is vagyon tekintetében, de privilegizáltan, hiszen főiskolát végezhettem) indultam, és 40 éves koromra eljutottam odáig, hogy +25 év hitellel bele tudtam ugrani egy családi házba Budapest vonzáskörzetében. A környezetemet elnézve ez még egy kifejezetten "szerencsés" helyzet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#106) stickermajom válasza sztanozs (#103) üzenetére


stickermajom
addikt

Cégfüggő is, de az, hogy középvezető jelentheti azt is, hogy 300-400 ezer nettót visz haza havonta, felsővezetőként lehet a bűvös 5-600-at is elérné. Vond le az albérletet, az autó fenntartását, a kaját. Nem sok marad.

(#107) sztanozs válasza stickermajom (#106) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor nyelvet kell tanulni és céget váltani. Idehaza kifejezetten sok nemzetközi cég van, ahol nemhogy csoportvezetőként, de még "öreg" elemzőként is haza lehet vinni a mágikus 5-600 nettót.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#108) #90088192 válasza sztanozs (#105) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én ezt értem, nem arra gondolok, hogy milliomos akar lenni, hanem egy relatíve kiszámítható életet szeretne anyagilag, a munkája segítségével. Ez a jelen világban eljutott arra a szintre, hogy kb lehetetlen. Vagyis ezért is jött a kérdés, mit kellene csinálni, hogy ha a tőzsde cápák azt mondják, most betontjuk ezt a szektort.

Sajnos ez van, sokan el tudjuk ezt fogadni és szerencsénk is van, de sokaknak ezek a dolgok a leg remisztobb dolog. :R

[ Szerkesztve ]

(#109) sztanozs válasza #90088192 (#108) üzenetére


sztanozs
veterán

Hááát, ha fél a világ összeomlásától, akkor tanulja ki az agyagos, vagy kovácsmesterséget. Ha jön az apokalipszis, akkor autó-, víz- vagy villanyszerelőként sem fog tudni boldogulni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#110) Luck Dragon válasza sztanozs (#109) üzenetére

Szerintem ilyen mély mértékben nem kell gondolkodni . Bár most elképzelem mi lenne ha egy újabb 2008 szituáció esetében .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#111) #90088192 válasza sztanozs (#109) üzenetére


#90088192
törölt tag

Megelőztek....

Érted miről van szó, nincs stabil szakma, minden irdatlan gyorsan változik, kivéve az embert magát.

(#112) sztanozs válasza #90088192 (#111) üzenetére


sztanozs
veterán

Aki előre látja mi fog történni, az inkább tőzsdézzen - felesleges mellette dolgozni is.

Vagy most minden pénzügyes attól retteg, hogy jön az online NAV könyvelés meg a bitcoin és utcára kerülnek? :F

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#113) nevemfel válasza sztanozs (#107) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ez túlságosan kézenfekvő lenne. Tehát nem jó. :DDD Mert minden olyan izé manapság.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#114) #90088192 válasza sztanozs (#112) üzenetére


#90088192
törölt tag

Fordítva, nem azt látja mi fog történni hanem pont azt, hogy semmi sem kiszámítható.

(#115) Luck Dragon válasza #90088192 (#114) üzenetére

Szóval te mindig számolsz azzal hogy a teknőc kuckódat el fogod veszíteni ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#116) #90088192 válasza Luck Dragon (#115) üzenetére


#90088192
törölt tag

Így van, mivel bármikor bármi történhet akár velem, akár asszonykával. Mindig van B terv legalább.
Esetemben a B terv, ha élnünk kell valahol, akkor az lehet sátor, csak északra kell költözni. Az óceán mellett lehet zuhanyozni.....

Lehet furcsán hangzik de már 4edszer kezdem 0-rol

[ Szerkesztve ]

(#117) mustang08 válasza sztanozs (#101) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A-a, felső vezetőiről szó sincs, én a feljebb lépésnél csak egy tyúklépésre gondoltam.
A nettó keresetem közel sincs az általatok emlegetett összegekhez, de szerencsére az egyéb juttatások pont annyira megtolják, hogy nem érdemes 400-ért elmennem pestre, mert az albérlet elvinné.
Ahogy te is írtad, úgy nekem is magamra kell támaszkodnom, a családom sajnos nincs olyan helyzetben, hogy segítsenek.
Haladok az életben szépen lassan előre, de nem érzem természetesnek, hogy ez ilyen lassan megy. 10 év múlva vehetek fel hitel egy házra, amit utána életem nagy részén keresztül fizethetek?
Biztos nagyon túlgondolom, de bennem van hogy csak magamra számíthatok, ha valamit szeretnék elérni, ahhoz cselekednem kell. Tanulni, képezni, helyezkedni, vagy lépni.

(#118) bkercso válasza mustang08 (#117) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, jól látod szerintem. Ha addig jutsz, hogy a másét tolva sajna nem lesz belőle ház, akkor jön a vállalkozókedv. Szerintem legkésőbb ekkor érdemes mellélátni, milyen vállalkozni itthon (és milyen máshol).
Ha nem "feljebb" akarsz lépni, hanem az életben előre, akkor 1) szeress valamit és 2) gyűjts rá egy kis pénzt, hogy komolyan elkezdhesd. Kellhet még hozzá 1-2 megbízható ember (kész, veszett fejsze nyele ;] ), esetleg külföldi tapasztalat (és bejelentett lakcím :P ), és talán jópár év spórolás, mire elindulhat.

Vagy találj egy helyet, ami ad annyit, hogy elvagy vele és meg is tudsz ott maradni 10-20 évig, mire már nem csak a fogd meg - húzd meg van belőle. Normális kollégákkal és normális főnökkel. Ha "csak" ez van, már az se egy isten csapása, igaz-e? :) Ha van ennyi türelmed és nyugalmad ~35 évesen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#119) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, szigorúan napi és pártpolitikamentesen, ha 26 éves lennék, politikusnak mennék....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#120) Eastman válasza philoxenia (#119) üzenetére


Eastman
őstag

Szigorúnak?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#121) philoxenia válasza Eastman (#120) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Függetlennek.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#122) DraXoN válasza Eastman (#120) üzenetére


DraXoN
addikt

Ha szigorúnak akkor esélye sincs, de a többi esetben is már levannak osztva a lapok, hogy ki mit visz, mi a szerepe... nem jutna abból a torából túl sok (eleinte?)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#123) philoxenia válasza DraXoN (#122) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nem megyek most. '91-ben voltam 26.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#124) AxBattler válasza philoxenia (#121) üzenetére


AxBattler
félisten

A lámpavasaktól mindenképpen. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#125) #90088192 válasza philoxenia (#119) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha minden semmirekellő politikus lesz, akkor ki fog adót fizetni amit el lehet lopni? :DDD

(#126) #90088192 válasza #90088192 (#125) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem sértésnek szántam :N

(#127) philoxenia válasza #90088192 (#126) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vettem annak... ;]

Az a baj a politikai pályával, hogy páran el tudják uralni, ha a "jelenlévők közül" csak ők ütnek meg egy szintet, a többi beáll mögéjük...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#128) #90088192 válasza philoxenia (#127) üzenetére


#90088192
törölt tag

Most azt mondod, ha elkezdek trollkodni, akkor mindenki más is trollkodni fog? :DDD

(#129) Eastman válasza philoxenia (#121) üzenetére


Eastman
őstag

Egy olyan, mindenkitől független politikai pártot képzelek el ideálisnak, amiben hárman vagyunk tagok; T. Kata, D. Dóra, és én abszolút középen. Az éves pártértekezlet egy teljes évig tartana, mialatt ki sem jönnénk a balatontavaszodi kempingből, esetleg fagyiért vagy Martiniért. Meg szeretném vitatni velük az ország működésének minden apró részletét, a konszenzustól a SzentJézusig, több cikluson át.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#130) AxBattler válasza Eastman (#129) üzenetére


AxBattler
félisten

Baszki, nemá'! A Katát megértem, a Mártát még inkább "érteném", na de a Dóra!

:P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#131) Eastman válasza AxBattler (#130) üzenetére


Eastman
őstag

Meg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#132) #90088192 válasza Eastman (#129) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet egyből értelmes döntések/javaslatokat tennének. ;]

(#133) Eastman válasza #90088192 (#132) üzenetére


Eastman
őstag

Mindenképpen a közös megbékélésre való törekvéseim tolnám előtérbe.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#134) philoxenia válasza Eastman (#129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meglepően értelmesen beszél a Dóra, ha nem "propaganda fellépésről" van szó... [link]
Ne legyünk már hímsoviniszták... :(
Kérdés mindig a mérték... Milyen szintű szemétség esetén tudunk még tükörbe nézni, mi az amit még meg tudunk magyarázni az "eszközöt centesítje a cél" lózunggal?
Kicsit mindenki álszent, melyik ember képes vallási okokból tűrni bárhány szúnyog csípését tűrni stb. ....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#135) #90088192 válasza philoxenia (#134) üzenetére


#90088192
törölt tag

Remélem egyszer eljön a nap, mikor az emberek nem holmi potcselekvessel próbálják megoldani a problémájukat, hanem onismerettel.

Addig a vallások, populisták, és egyéb álszent csoportosulások terelik a jobbra érdemes tömegeket. :(

(#136) Eastman válasza philoxenia (#134) üzenetére


Eastman
őstag

Kérdés mindig a mérték.

Teljes mértékkel. :) Szerintem mindkét hölgy fantasztikus nő.

A politikus az meg politikus. Sajnos nem tudom egyiket sem komolyan venni. Nálam a taxisofőr és a felszolgáló között lebegnek valahol.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#137) #90088192 válasza Eastman (#133) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyből más lenne a kép főleg a szexuális beállítottságuk nem lenne mérvadó többé, így máris szabadabb és boldogabb életet élhetnek. Eddig sajnos nem volt benne részük.. :DDD

(#138) AxBattler válasza Eastman (#131) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó, legalább rajta nem veszünk össze.

#134 philoxenia
Igen, a Partizánban is meglepően emberarcúak a súlyosabb közszereplők, honatyák, egyéb állatfajták, csak ez nem jut el széles tömegekhez, a Tények és az m1 Híradó meg igen...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#139) Eastman válasza AxBattler (#138) üzenetére


Eastman
őstag

#133.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#140) bkercso válasza #90088192 (#135) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez mindig egy szűk réteg számára vonzó. Kell hozzá sok minden, egyfajta belső életre való igény, biz. szintű tudatosság stb. Sokan egyáltalán nem gondoljodnak ebben, így szerinteü sosem lesz mindenki ilyen vagy olyan.
A szelekció viszont utat tör magának, hiába nyomjuk el! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#141) nevemfel válasza mustang08 (#117) üzenetére


nevemfel
senior tag

Miért nem keresel másik céget? Nem kell ahhoz feltétlenül külföldre menni.

Egyébként ez most nem jó időszak a váltáshoz, a cégek kivárnak, de nem lesz ez mindig így.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#142) Eastman válasza philoxenia (#134) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy nagyon fontos videó, köszönöm, hogy ajánlottad. Élesen rajzolt társadalmi kor-, és kórkép.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#143) #90088192 válasza bkercso (#140) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez össze köthető azzal, is, hogy senki nem akar semmiért felelősséget vállalni. Pedig erre nagyobb igény lenne. ;]

(#144) bkercso válasza #90088192 (#143) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ld. covid: a saját egészségükért se vállalnak sokan, ezért is krónikus betegek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.