Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A TV távirányítója nem adja át az eszköz(ök)nek a vezérlőjeleket?
Normáliséknál úgy működik a rendszer, hogy a tévé a hang vezérlő jeleket a házimozi erősítőnek adja át.
A bemenet választáson kívül az összes utasítást az aktív HDMI eszköz kapja meg a tévétől.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Murphistic válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Az tényleg kimaradt a cikkból, hogy van HDMI-CEC és a Sony távirányítóval tudok barangolni a menüben. Amihez a Chromecast távirányítója kell, az a hangalapú keresés, mert a mikrofon ebben van.

Egyébként el tudom képzelni, hogy a hangerőszabályozás működhet pl. soundbarral/házimozival, csak azt nem tudom kipróbálni.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Érdekelne, hogy mennyire melegszik, mert a régebbi készülékek esetén ez kiugró volt.
Ami még érdekelne DTS hanggal mennyire boldogul, mert manapság ezt is kezdik kihagyni a TV-ből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Murphistic válasza zsolt501 (#3) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Sajnos nincs viszonyítási alapom, de fél órás fimnézés után is csak langyosnak mondanám. Mindenképpen hűvösebb mint egy DVB-T STB.

Kodival gond nélkül megy a DTS hangsáv. VLC-ből vetítve is, viszont valószínűleg a VLC konvertálja a hangot, mert a DTS-t nem találom a támogatott formátumok között. [link]

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#5) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Karácsony előtt hosszas mérlegelés után vásároltam egy Google Chromecastot. Viszonylag sok időt töltök YouTube videók nézésével és jó ötletnek tűnt a TV-n tenni ezt.Gondolkodtam egy hosszabb cikken is, de győzött a lustaság. Mivel hivatalosan nem kapha(I)tó Közép-Európában,(/I)

Ezt a részt érdemes lenne átgondolni, mivel maga a Chromecast kapható itthon is, nekem is van, a Chromecast TV-re gondoltál szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) Murphistic válasza szabonagyur (#5) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Akkor már értem miért láttam műszaki üzletben az egyszerű Chromecastot. A lényegen nem változtat, hogy pont ennél a változatnál volt egy kis lutri, hogy hogyan fog működni. Kicsit átírtam az indoklást, de a bevezetőt nem módosítottam.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#7) szabonagyur válasza Murphistic (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

A nem TV kiadasbol mind elerhrto itthon, akinek nem kell az okos tv funkcio mert csak kirakja a kepet egy tabletrol vagy telorol az is eleg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) Hieronymus válasza szabonagyur (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván nem tud tévészolgáltatást adni ebben a régióban.
Magyar nyelvűt egyáltalán talán a netflix kivételével.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) ttom26


ttom26
csendes tag

Igen, működik soundbarral vagy esetleg beltérivel is. Bekapcsolja a TV-t a CEC-en keresztül és a hangerő állítás már a soundbar-t kezeli nálam is. Ez nagy piros pont :)
A másik, hogy már az Apple TV+ is működik rajta... sajnos a képminősége még nem az igazi. Van ezzel az app-al valakinek tapasztalata esetleg?

(#10) vampire17


vampire17
addikt

rendeltem en is egyet, kivancsi vagyok. Amire nekem kell, Netflix, HBO Go, Plex, neha Spotify. Ezek gondolom mennek?

(#11) Murphistic válasza vampire17 (#10) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A Spotify-t próbáltam, az első alkalom után, hogy mobilról átküldtem egy zeneszámot, a Chromecaston futó vált szépeb megjegyezte a belépési adataimat.

Netflixre dedikált gomb is van a távirányítón, szóval mennie kell.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#12) P@ppaJoe

Sziasztok.
Valaki aki birtokol egyet, esetleg meg tudná nézni nekem, hogy az alkalmazások között letölthető e a "Tarr mobil tv" app?

(#13) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Aki tud jó áron HUB-ot ami működik is ne tartsa magában. Én vettem egy ilyet de nem kompatibilis, pedig jó áron megvettem mert elárazták. Így megy is vissza.

Tehát ezt ne vegyétek: [link]

Ez elvileg jó hozzá: [link]

P@ppaJoe: Megnézem majd neked.

Pixel 8 Hazel

(#14) P@ppaJoe válasza TaylorPro (#13) üzenetére

:C

[ Szerkesztve ]

(#15) TaylorPro válasza P@ppaJoe (#12) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nincs ilyen. Látom a playen fent van. Magát az appot letöltve biztos hogy lehet telepíteni, kérdés hogy működik-e helyesen?

Pixel 8 Hazel

(#16) P@ppaJoe válasza TaylorPro (#15) üzenetére

Sajnos nem fog, ha nincs az alkalmazások között. :(
Köszönöm, hogy megnézted :R

(#17) TaylorPro válasza P@ppaJoe (#16) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szívesen. Letöltött apk-ként felment. Kérdés hogyan működik. Ahhoz bekellene lépni. Szerintem felejtős. A listában nem jelenik meg a telepítés után. Lépegetni is nehézked a menüben.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#18) P@ppaJoe válasza TaylorPro (#17) üzenetére

Köszi.
A saját oldalán a készüléket amin fut, regisztrálni kellene, de ott az androidos mobil készülékeken kívül más androidost nem enged.(Appletv-n mehet csak). Reméltem, hogy esetleg már bekerült az androidtv alkalmazásai közé.

[ Szerkesztve ]

(#19) TaylorPro válasza P@ppaJoe (#18) üzenetére


TaylorPro
addikt

A telefonos app nem tudja kiküldeni cromecastra a műsort?

Pixel 8 Hazel

(#20) P@ppaJoe válasza TaylorPro (#19) üzenetére

De tudja, csak ahol használni szeretném ott nem mindig van telefon.

(#21) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
be lehet valahogy állítani, hogy figyelmen kívül hagyja pl. a netflix felirat beállításait, és a készüléken állított méret jelenjen meg film közben?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#22) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Beüzemeltem egy ilyen hubot. Tökéletes. A bolt is korrekt. WL10 kuponkóddal lejön 10%.

Pixel 8 Hazel

(#23) r.zozoka


r.zozoka
aktív tag

Sziasztok

Olyan funkciót keresek, hogy a telefonom képernyője megjelenik a tv-n és a telefonom tudjam irányítani közben, a távirányítóval, vagy hub-on keresztül csatlakoztatott egérrel

Tud valaki bmilyen megoldást?

(elvileg az Android 10 alapból tudja is , így a telefonon el is tudom indítani ezt a funkciót , csak nem tudok csatlakozni a tv-hez, mert nem látják egymást, pedig azonos hálózaton vannak )

[ Szerkesztve ]

(#24) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma megrendeltem én is ezt a készüléket innen, ha beválik akkor rendelek még egyet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.