Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Champipi


Champipi
senior tag

72 000 Ft? Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#2) ^Clown válasza Champipi (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Xp-vel együtt szerintem megéri. Nekem jobban tetszik, mint az EEE. Jó lett a teszt! A szerelés minősége engem is nagyon meglepett, nagyon szépen összerakták.

Már várom a kétmagos atommal szerelt verziót...

(#3) Szanya válasza Champipi (#1) üzenetére


Szanya
tag

Ha fele annyiba kerülne egy doboz cigi mint most, akkor megérné?
Nyilván egyeseknek igen, másoknak meg nem.

''Szanya csak egy van.''

(#4) csibor


csibor
őstag

Végre piacra kerülhetne már VIA,és az AMD megoldásai is,mert így lényegében a doboz mérete csak különbség,de nincs igazi verseny.

(#5) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ahhoz képest, hogy az MSI Dula Atom-os lap 30 ezer volt nem rég, ez Windows-al jó árban van.
Jó, hogy rendes DVD fér a házba, viszont lehetne a 330-es procival és nagyobb HD-vel is azért.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) ktg3


ktg3
őstag

phenom 2 tesz gtx 285 gtx295 tesz??? ez így nem vmi naprakész :( :( :(
pedig nem most jelentek meg többnyire..

mod: off

[ Szerkesztve ]

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

nagyon baba lenne, ha azt az idióta dsub csatit elfelejtenék már, vagy csapnának mellé egy DVI-t is. személy szerint évek óta külső dvd-vel tolom így ezek a gondok az optikai meghajtóval nem nagyon tudnak meghatni, de a méret oltárán feláldozhatónak tartom

(#8) pacorro válasza Champipi (#1) üzenetére


pacorro
aktív tag

72 000 Ft? Megéri?

Nézőpont kérdése, szerintem igen.

Nagyon sok felhasználónak bőven elég ez a teljesítmény, hiszen rengetegen csak netezésre, szövegszerkesztésre, és egyéb egyszerűbb dolgokra használják a gépet. Ha azt vesszük, hogy ők ezért a pénzért kapnak egy nagyon szépen összerakott, normális kinézetű, kis helyet elfoglaló, kevest fogyasztó, csendes, hűvös gépet oprendszerrel, amihez nem kell hozzányúlniuk, és valószínűleg évekig hibamentesen használhatják, akkor simán.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#9) GeniusHU válasza pacorro (#8) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Megéri, mert a passzív hűtéssel együtt a nappaliban is elfér simán.
Rá a tft-tvre és htpc is lehet :K
Nekem nagyon tetszik.


nekem ilyen pundit2-m van és imádom! :C

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#10) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Csak az értékelést olvastam egyelőre, de ott a "Sokan ódzkodnak a háttértároló nélküli gépektől..." helyett szerintem szerencsésebb lenne ez: "Sokan ódzkodnak az optikai meghajtó nélküli gépektől...".

Egyébként szerintem 72k-t simán megér.

(#11) pacorro válasza mob_zzz (#10) üzenetére


pacorro
aktív tag

Igazad van. :B

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#12) adorjant


adorjant
senior tag

nekem is jobban tetszik,mint az asus-féle megoldás,de azt nem értem,hogy a kétmagos atommal miért nem jön már ki vééégre egy ilyen masina.
akkor még a 7x ezer forintos árat is elfogadhatónak tartanám,így egy picit sok.

(#13) Hakuoro válasza adorjant (#12) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Azért hogy vegyél core2-őt! :DDD Az Intelnél nem hülyék annyira, hogy a csekély hasznot hozzó atom megnyírbálja a drágább core2-esek piacát. (még jobban :DDD )

(#14) adorjant válasza Hakuoro (#13) üzenetére


adorjant
senior tag

szerintem nem nagyon nyirbálná meg a core2 forgalmát,viszont kétmagos atommal már teljesen hibátlan lenne irodai gépnek.

(#15) Pompi válasza adorjant (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hagyományos irodai gépnek 1 maggal is tökéletesen megfelel (Word, Excel, Outlook és társai). Több darab is ment már át belőle a kezemen, mind irodai használatra és sehol nem panaszkodnak rá, sőt.

És egyébként 720p-ig simán viszi a h264-es HD anyagokat.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#16) rudi válasza GeniusHU (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Noigen, egy Pundit HD videót lejátszó 780G vagy GF9000 chipkészlettel, HDMI kimenettel, alap kétmagos procival HTPC-nek sem az utolsó. 200k alatt megáll Blu-ray íróval meg nagyon okos távirányítóval, a feléből meg kellemes alapgép messze Centrino Atom fölötti teljesítménnyel, de fogyasztással is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) devast


devast
addikt

Kikukázhatnák már végre a 945-öt :W

(#18) ATI válasza devast (#17) üzenetére


ATI
senior tag

Épp azt csinálják. :DDD

(#19) Metalfan válasza ktg3 (#6) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ú, de éreztem, hogy valaki megemlíti ezt is :))

Egy másik topicban már leírtam a véleményem (pontosabban a kifogásaim) a szokásos nettop-receptekről, úgyhogy most csak felsorolás szintjén említem újra: ócska déli híd, DVI hiánya (monitorok közül is akad szép számmal, amelyiknek DVI kellene, nem pedig D-SUB), illetve PS/2 portok nélkül kevésnek érzem hátul azt a 4 USB portot. A másik, hogy ha már van rá lehetőség, igazán kivezethették volna a második WiFi antennát is. Ezeket leszámítva korrekt gép, bár én biztosan nem fizetnék 72k-t egy ilyen gépért :) Egyszerűen nem én vagyok a célközönsége, ennyi.

(#20) ^Clown válasza ATI (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ebben van valami...

(#21) simonzé


simonzé
addikt

Azt maximálisan megértem hogy a Netbookokra igény van. De mi indokolhatja ugyanazt a harmatgyenge hardvert asztali gépként? Ha olyan kell, akkor megveszek egy 3000+-os Athlont Micro ATX-szel, és downclockolom. máris kész a kisfogyasztású gép. Esetleg a helyigény lehet egy jó érv, de önmagában az nagyon kevés.
Jó értem én, hogy a laikus nem így látja, de ez akkor is fura. Ennyiért már lehet kapni full-featured HD képes vasat is.

Szóval ide az MSI Wind netbookal, de nem kérem a nettopot danke.

I don't fit in. I fit out.

(#22) WonderCSabo válasza Pompi (#15) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem értem miért nem raknak ezekbe a nettopokba h.264 és VC-1 gyorsítást. Tök halk lenne egy HDTV mellett és nem nagyon dobná meg az árát...

(#23) simonzé válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


simonzé
addikt

Csak az lehet a magyarázat, hogy az Intel nem akarja a drágább procijainak a felségterületét zavarni. Ha nem ez lenne a helyzet akkor már rég NV chipsetekkel vehetnél nettopot, ahol az int.VGA a proc terhelése nélkül dekódolja a HD cuccot. Ezért van a többi megkötés (csak XP, Atom+Intel945 csak együtt kapható, stb) is.
A lényeg: ha lenne benne HD gyorsítás, akkor megérné a 72k-t, sőt! Nem lenne jobb HTPC.

I don't fit in. I fit out.

(#24) Billu válasza simonzé (#21) üzenetére


Billu
aktív tag

Csak egy gyors keresés az árgépen:

3000+ Athlon 6300Ft
MSI Alaplap AM2 K9NGM4-F V2 NVIDIA MCP68 7800Ft
dvd 4500Ft
WD 160GB 9400Ft
1GB DDR2 2000Ft
Pci wlan 3000Ft
Ház+ táp 15000Ft
Oem win xp 18000Ft
+ --------------
66000Ft

+ utána járás, munka, telepítés.....

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#25) gorlin


gorlin
őstag

Csak én siklottam át felette vagy tényleg nincs megemlítve az egyik legfontosabb dolog a pontos fogyasztás?
Az oké hogy keveset fogyaszt a processzor ,de jó lenne tudni összesen mennyit,ne adj isten egy fogyasztásmérővel megmérve.
Mivel ,nem kis tételt jelenthet ha mondjuk napi 12 órát megy a gép vagy esetleg többet.

Egy példa.
Mondjuk ha egy régi AMD-s gép monitor nélkül fogyaszt 100w-ot(ezt lemértem MatroxG550-es VGA )
Ez meg mondjuk 30-at(mindkettő üresjáratban)
Akkor ez 70W különbség

Az éves szinten 12 órával számolva (35ft/kw((nem tudom pontosan mennyi de e körül van)) ) 10.000Ft

[ Szerkesztve ]

(#26) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ez rablás akárhogy is nézzük. Használtan kb. 30k ért ennek a gépnek 2 szeres teljesítményét kapjuk. Ha meg újat akarunk minek vegyünk 72-ért egy szar gépet amihez még monitor is kell ami mondjuk 20k baráti áron az már 90k billentyű+egér. 100k ért meg már rendes notebookot kapni bár tudom egyeseknek nem gond a pénz de aki szerint ez a gép jó vétel az...

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#27) gorlin válasza Feruendios (#26) üzenetére


gorlin
őstag

Ha nem használod ki a kétszer erősebb gépet akkor csak hallgathatod a ventik suhogását és fizetheted feleslegesen a plusz áramot.
De persze ha kell a teljesítmény az megint más.
Szerintem jó vétel

Arról nem is beszélve hogy azért jelentős összeg a táp meg a ház is .Ha jól látom ez külső tápos ami megint nem két fillér.Egy FSP zen 30e körül van ami ugyan nem külső táp normál pc be de az egyetlen alternativa ha passzív tápot akarsz ujjonnan (tudom van más passziv táp is de talán ez a legmegbízhatóbb)

Ennyi pénzért:
Nagyon j táp,ház
Türhető belső
Dvd rom
WINDOWS!

[ Szerkesztve ]

(#28) harry válasza Feruendios (#26) üzenetére


harry
veterán

Látom sikerült felfogni a lényeget. Milyen gép ez, úgy mégis? Leginkább egy kis szerver, otthoni céloknak tökéletes, és ami nem mindegy: kis méret, alacsony fogyasztás, mégis bővíthető, teljesítménye meg ezeknek teljesen megfelel. Monitor meg perifériák ehhez nem is kellenek. A fogyasztás meg igenis lényeges, ha hosszabb távon üzemel napi 24 órát, nem mindegy, hogy 35W vagy 55W. A minipc házak nem olcsók (10-15) körül?, egy pico psu szintén kb ennyi. Aztán ott a hűtés - ennek kb semennyi sem kell, vagy nagyon minimális (nálam egy kétmagos Atom + északi híd megy passzívan, egy táp keveri a levegőt körülötte, minimálisan). Nem azt mondom, hogy a fentieknek ez a gép felel meg a legjobban - ez azoknak jó, aki egy komplett kis gépet akar. Én pl. inkább magam raktam össze a gépet. Mondjuk ebben is látok fantáziát, de jobb lenne ha kivennék a hdd-t, dvd-t, ramot, oprendszert... De maga a ház, lap+proci, wifi, táp szerintem jó. Ha lenne ilyen összeállítás, meggondolnám.
"Rendes notebookot" meg nem kapsz 100ért, netbookot esetleg.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29) harry válasza Billu (#24) üzenetére


harry
veterán

Csak épp nagyobb (ez szabvány ATX, míg az Atom talán mini), hangosabb, és többet fogyaszt. És van, akinek ez nem mindegy...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#30) Pompi válasza gorlin (#27) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ennyi pénzért:
Nagyon j táp,ház
Türhető belső
Dvd rom
WINDOWS!"

És nem utolsósorban nincs utánajárás, nincs szerelés, nincs esetleges szívás az inkompatibilis dolgokkal, nincs Windows telepítés (leglábbis nem olyan formában, mint egy szűz konfigon) és driver telepítgetés. Az egyszeri user bemegy a boltba, megveszi, hazaviszi és használja.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#31) FefeeX válasza Pompi (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

Kevés az 1 giga memó bele, és gáz hogy nincs hozzá lehetőség bővítésre... Adott esetben legalább 2 magos atom lenne benn 1080p-hez... Ebbe hiába rak akárki BR-t, lejátszani nem fogja tudni :P

Emellett persze igaz amit írtál. A fogyasztás is fontos, de a DVI is az lenne... Szóval az ASUS-ból meg ebből kéne gyúrni egy közöst, meg beletenni normál DDR2 foglalatokat, kettőt, szerintem ebbe spec. bőven bele is férne...

(#32) Pompi válasza FefeeX (#31) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A memóriafoglalatot én is hiányolom kicsit, főleg, hogy netbook verzió Windben van (már amelyikben nem szorította ki helyileg a HSDPA modem).

Feel Good Inc.

(#33) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Szép, szép, de jobb lenne egy Poulsbo chipsetes kétmagos verzió.

Nvidia Ion teszt vajon mikor lesz? ;)

(+ ekkora méret azért nem egy vékonykliens kategória (amiben sokszor nincs optikai meghajtó sem a vinyó hiányán túl)))

(#34) Gergő_


Gergő_
őstag

a fogyasztásmérést hiányolom csak a tesztből

(#35) Jenci


Jenci
csendes tag

Sajnos elég ipari kinézete lett... De irodába biztos kitűnő megoldás. :))
Én inkább kifizetnék 2x ennyit egy mac miniért. Igaz arra már igazán ráférne egy vérfrissítés..

erről lesz valamikor teszt? a saturnban láttam... Érdekes ötlet a touchscreen és a desktop ötvözése: http://www.asus.com/products.aspx?l1=24&l2=169

[ Szerkesztve ]

(#36) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon szimpatikus kis gép! :R
Én is egyedül a második memóriafoglalatot hiányolom
A bent lévő memóriát ki lehet cserélni 2GB-os modulra? Kezeli?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#37) Jenci válasza FefeeX (#31) üzenetére


Jenci
csendes tag

Főleg, hogy a BR-hez 4giga memória illik.

(#38) palbence


palbence
tag

de hogyha az msi ezt nem htpc-nek szánta (márpedig ez nem az), akkor minek bele 1080p-támogatás?? netán 32"-os tv-re akarod dugni? csak mert annál kisebb monitoron ember legyen a talpán, aki lát különbséget 720 és 1080p között. 72k-ért ez egy abszolút korrekt gép, keveset fogyaszt, halk, kicsi, mégis minden fontos megvan benne, irodába tökéletes. és nehezen kapni 72-ért ilyen jól összerakott, ilyen igényes konfigot.

(#39) pzske


pzske
aktív tag

Már majdnem megvettem amikor megláttam ezt :
[link]

Szeirntetek ez itthon mikor lesz elérhető ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#40) rudi válasza gorlin (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Valamivel többet evett mint az Eee Box, idleben 20, terhelve majdnem 30 wattot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) FefeeX válasza palbence (#38) üzenetére


FefeeX
veterán

Hm, legális HD tartalmak közül a BR-t említeném, más a trailereken kívül nemigen van, max amit felveszel magadnak. BR-t messze nem visz el (és ugye BRhez még nagyobb vas kell mint a sima 1080p-hez).

Igen, 37" plazmához kellene olyan gép, ami filmlejátszás közben nem zabálja le a villanyórát, és elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen csúnya a tévé alatt. De ha már itt tartunk, mi van, ha nem tudsz elérni valamit csak 1080p-ben? Akkor kb vagy megnézed, vagy átkódolod (ezzel? :DDD) és bizony a minőségen ez már erősen látszani fog.

Persze, nem annak szánták, nem is lett az, ebben egyetértünk, HTPC-nek egyszerűen erőtlen, nagyon gyenge. Az egyetlen fájdalom, hogy nem kéne olyan sok hozzá, meg is tudták volna oldani bagóért, csak nem tették. Ez a fájó.

(#42) FefeeX válasza pzske (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem meg a monitor hátuljára szerelhető cucc jött be nagyon... Sajnos azokkal is az a bajom mint ezzel... Amíg nem használható HTPC-ként addig nem tartozom én sem a vásárlóközönségébe...

(#43) pzske válasza FefeeX (#41) üzenetére


pzske
aktív tag

Létezik belőle D 130 - as is az atom 330-val szerelve + 2gb rammal vistával az szerintem már el kell , hogy vigye az 1080 p-t

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#44) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én már azt az időszakot várom, amikor ekora méretbe belefér majd egy tisztesebb VGA-si, hogy kompromiszumokkal de alkalmas legyen játékra is. Addig felsleges szerintem ez a méret. Ugyanazt tudja mint egy átlag asztali pc, csak kicsiben, az ár meg szerintem nem ér ennyit. Ha lenne hozzá ajándék tft akkor azt mondanám oké. De ez így felesleges...

Jevons paradox

(#45) harry válasza pzske (#43) üzenetére


harry
veterán

Hát amit láttam neten 330-ról HD videó tesztet, ott bizony az derült ki, hogy nem ment minden 1080p videó korrektül, szóval én nem építenék arra, hogy elég lenne a kétmagos atom a HD filmekhez... De ha gondoljátok megnézem valamelyik nap, talán van is egy 1080p-s videm (na meg egy D945GCLF2 lapom, igaz ez is csak 1 giga rammal).
Mondjuk szerintem ezt a lapot (d945gclf / 2) nem is erre találták ki, egyelőre inkább csak amolyan átmenetnek tekinteném, mert ha csak szervernek kell, akkor azért magas a fogyasztása a gagyi chipset miatt, komolyabb multimédiához meg azért kevéske. Viszont ha a tesztben lévő gép fogyasztása 20W körül van, az elég jó, és már megfelelő lehet az előbbi célra.
Vid: [link] Eleinte jól megy, de a vége felé már szaggat egyes trélereknél.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#46) gorlin válasza rudi (#40) üzenetére


gorlin
őstag

??? :Y
Ez így nagyon erős volt:)
Tehát ha jól értem 20 Watt ha internetezek és szöveg szerkesztek?
Ha ez tényleg így van akkor ez egy nagyon jó vétel.

Mondjuk ha egy iroda,vagy akár egy család kicseréli a régi gépeit(100W)
az( 8*80*20*12 )*3
3 géppel számolva 460KW energia megtakarítás
(Nem tudom miért kezdtem el ezeket mostanában számolni ,de valahogy úgy vagyok hogy csak annyit tudjon a gép amennyit kell és így halkabb lesz és olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#47) Billu válasza gorlin (#46) üzenetére


Billu
aktív tag

Akit a fogyasztás érdekel annak Eee Box vagy ez.

Ja és egy teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#48) Mazsika


Mazsika
őstag

ahogy végigolvastam a tesztet nekem is az futott végig a fejemen hogy faternak jó lenne vagy letöltögetni rá! ;) :D kifejezetten jó kis cucc ez! :DD

Dáccsika

(#49) twollah


twollah
nagyúr

Ezt a haz designt mintha mar lattam volna az IBM vagy Lenovo gepeknel.

(#50) Pompi válasza twollah (#49) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Végülis igaz, fekete tégla az is, ez is ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.