Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Az 1 TB-os példányokból egész kis helytakarékos NAS is építhető lenne már. Horror áron.

Amúgy :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) shiftac


shiftac
aktív tag

Jó cuccok. Nálam szépen teszi a dolgát a 850 PRO. Azért az 1TB-snak megvan az ára XD

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#3) Reinkz


Reinkz
senior tag

Azt hittem az M.2-es foglalatban felülfogja múlni a sata3.0-t de ezek szerint ezek a lapkák ennyit tudnak, nem mintha ez keves lenne :)

(#4) Sinesol válasza Reinkz (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, én is ugy hallottam hogy azért kell az M.2, mert kevés a Sata, dehát ugy tünik ez sem volt igaz. :(

(#5) Amacs


Amacs
aktív tag

Ugyanazt a vezérlőt használják mindkét csatolónál, ezzel nem érték el az M2 szabvány határát, míg a sata3-é kb ennyinél tetőzik.

(#6) Fire/SOUL/CD válasza Reinkz (#3) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A PCIE bázisúak felül is múlják jócskán, de ez "sajnos csak" SATA bázisú M.2 meghajtó...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Itt is lesznek sebesség problémák, mint a 840-es EVO-knál? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8) RZozo


RZozo
aktív tag

Csak segítő szándékkal. :R
A cím így lenne helyes: mSATA és M.2 foglalattal is elérhető már a Samsung 850 EVO SSD
Az utolsó mondat pedig így lenne jó: Az első példányok már a hazai boltokban is felbukkantak.

(#9) Szirtimorc válasza RZozo (#8) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Viszont a foglalat nem az SSD-n van, tehát helyesen ... foglalatba való..., tehát az eredeti helyesebb

[ Szerkesztve ]

(#10) Steeve84


Steeve84
csendes tag

Jéézus. Emlékszem mikor havernál pakoltuk a warcraft 2-öt a 240 megás vinyójára cseppcsikó korunkban mikor féllábszárig értünk magunknak. Most meg 1TB kisebb mint a bankkártyám.

May the Schwartz be with you! :-)

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

En a Pro-t varom M.2-ben, az EVO-val csak a baj van.

(#12) nubreed válasza Reggie0 (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem EVO van, nincs vele semmi bajom. Szóval, mi a baj?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) Reggie0 válasza nubreed (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Az jo, nekem EVO van a munkahelyi gepben es a lassulasi problema megvolt. Es meg mindig sokan panaszkodnak lassulasra. Amikor SSD-t veszek nem oroszrulettezni akarok.

(#14) #72042496 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lassulási probléma a 840 EVO-nál jött elő, ezek pedig 850-esek. A 850-eseknél nem hallottam hasonló gondról.

(#15) RZozo válasza Szirtimorc (#9) üzenetére


RZozo
aktív tag

Igaz. "foglalatba való" a helyesebb. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Reggie0 válasza #72042496 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

A 840 evonal is kellett vagy fel ev mire kiderult, szoval az, hogy meg nincs gond, nem azt jelenti, hogy nem is lesz. Jobb ovatosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#17) sb válasza #72042496 (#14) üzenetére


sb
veterán

Épp az SSD topicban kérdeztem rá melyik-melyik típus pontosan, mert az aprón OEM 850-esként árult PM851-ekre a Samsung oldalán már van fent degradation fix.

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor ezek szerint a #13-ban nem a 850 EVO-ról írtál, hanem a 840-esről. Egyébként a 850 próval is voltak komoly gondok; teljesen biztosra sajnos nem lehet menni.

(#17) sb:

Hmm, köszi, benézek a topicba.

[ Szerkesztve ]

(#19) Reggie0 válasza #72042496 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan. A lenyeg, hogy 840 EVO, 850 EVO egyarant TLC-t hasznal, tehat ugyan az a technologia ami a 840-ben befocsizott, emiatt nem art ovatosnak lenni.
A 850 Pro gondja nem volt komoly, mert ha nincs problema az SSD-vel, akkor tok felesleges firmwaret frissiteni. Ez csak azoknak gond, akik korosan frissitgetnek mindent. Raadasul ez frissitesi gond volt, nem az SSD hibaja.

[ Szerkesztve ]

(#20) TeeJay


TeeJay
félisten

remélem idén már minden laptopot M2-vel adnak ki, és akkor 1 SSD rendszernek meg kettő darab 1TB-os normál 2,5" vinyó simán beférhet. 15,6" méretben ODD-SSD racket használva, 17,3"-os laptopnál meg akár 3HDD is beférhet. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A 840 EVO meg a 850 EVO, 2 teljesen más technológia, még csak összehasonlítani sem lehet.
2. Az csak hab a tortán, hogy nem minden 840 EVO érintett(urban legend, hogy mind...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

1. Miert ne lehetne? 840 EVO: TLC, 850 EVO: TLC. Latod, sikerult.

2. Sehol sem mondam, hogy mind erintett lenne. Azt mondtam, hogy oroszrulett.

(#23) TeeJay válasza Reggie0 (#22) üzenetére


TeeJay
félisten

az hogy TLC csak egy dolog
előbbiben 2x nm-es TLC van utóbbiban meg 40nm-es VNAND TLC és utóbbival vagon dolgot kiküszöböltek
nem lepődnék meg ha NAND gyilkolós tesztben hozna annyit mint egy 2x nm-es MLC :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. a 850-ben egy teljesen más vezérlő, teljesen más NAND-ot vezérelve, teljesen más FW-el karöltve teljesít szolgálatot. Szóval melyik 1 bitesnek sikerült ezt összehasonlítani?
(Persze, lehet, hogy x nap/hónap stb múlva kiderül, hogy valami gebasz van, de ezt ma senki állíthatja tutira) :N

2. "A 840 evonal is kellett vagy fel ev mire kiderult"
MA - (mínusz) fél év max, nem pedig a kezdetektől... Nem az összes érintett, mint ahogy sokan sugallják sajnos...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25) #72042496 válasza Reggie0 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

A TLC-ről írtak a többiek, a 850 pro gondja pedig nagyon is komoly volt; még szerencse hogy nem azt mondod hogy megérdemelte akinek tönkrement a meghajtója, minek frissített. Ezt a Samsung volt az, aki jó keményen elcseszte.

[ Szerkesztve ]

(#26) kromatika


kromatika
veterán

UP-

(#27) sb válasza Reggie0 (#22) üzenetére


sb
veterán

Azt viszont még sehol nem láttam hivatalosan leírva, hogy köze lenne a TLC voltához a problémának.
Vagy hogy megoldhatatlan lenne TLC-vel ez a gond.

A feszültségszintekkel kapcsolatos a probléma amire nyilván hatással vagy, hogy 3 állapotú egy cella de senki nem mondta, hogy ne lehetne 3 értéket normálisan is elkülöníteni attól, hogy az egyik modellben épp nem sikerült.
Ahogy arra sem garancia, hogy 2 értéknél (MLC) ugyanez a gond nem jöhet elő. A technológia ugyanaz:
- különböző feszültségszintek a bitek megkülönböztetésére
- feszültségváltozás is van ugyanúgy

Kihagytam valamit?

(Ettől függetlenül én is megnézem mit veszek, lásd pm851...
Attól függetlenül nyilván nem szeretném megszívni, hogy nekem is volt 2db 840 EVO-m, mindkettő be is lassult, de mindkettőt javította a patch, azóta nem lassult.)

(#28) Reggie0 válasza TeeJay (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a csikszelesseg novelese nem megoldja, csak javitja. Azaz idoben kitolja az eloregedest/szivargast/stb..

(#24) Fire/SOUL/CD: Teljesen mindegy a vezerlo es a firmware, ha a felvezeto szinten van problema a TLC-vel.

(#25) Balika911: Megis mitol volt az nagyon komoly?

(#27) sb: Persze, hogy nem lattad, miert kotnek a vasarlok orrara? Csak elijesztene az embereket a TLC-tol.
Igazabol semmi sem gatolja, hogy menjen 3 ertek tarolasa, ahogy a CD-t is ugy harangoztak be, hogy orokre tarol sok adatot. Aztan jott a gyakorlat es kiderult, hogy az elmelet szepen hangzik de a felhasznalas korulmenyei jelentos hatassal birnak. Na ez van a TLC-nel is. Az, ha ugyan abba a meretbe beszoritja, mint egy MLC azt hozza magaval, hogy a cella tokeletlensegei nagyobb problemat okoznak, mint MLC eseten.

[ Szerkesztve ]

(#29) faltumd96


faltumd96
csendes tag

Bocsássatok meg, de én úgy tudom, hogy az mSATA technológiának nincs igazán jövője, ezért is lepődtem meg, hogy a Samsung miért pazarolt erre pénzt... Ötlet? Vagy valamit nem jól tudok?

(#30) sb válasza Reggie0 (#28) üzenetére


sb
veterán

"Az, ha ugyan abba a meretbe beszoritja, mint egy MLC azt hozza magaval, hogy a cella tokeletlensegei nagyobb problemat okoznak, mint MLC eseten."
Ez pontosan így van.
Viszont egyáltalán nem következik belőle, hogy ettől egy TLC nem lesz a használhatóság határán belül bőven és nem oldható meg ez a probléma a tervezés során.

Eddig egyféle - az első generációs, mivel több nem is volt eddig - TLC-t láthattál kb. a problémával. Ki mondta, hogy ez egy megoldhatatlan probléma és nem egy rossz egyedi tervezés eredménye?

A mérnöki munka soha nem arról szól, hogy a világ legtartósabb/leggyorsabb cuccát megalkosd, hanem, hogy használható terméket hozz létre emberi áron.

Ilyen alapon az SLC-t is lehetne szarozni, mert miért ne tároljunk mondjuk 4 cellán egy bitet redundánsan?
Meg versenyeztethetjük az SLC-t is a CD-vel, szalaggal, nézzük meg mi lesz rajta 20-120 év múlva.
Mit kapunk szerinted? Erre van szükségünk? Mint átlagusernek?

Vagy a szaros, átlagos napi 5-10GB írással mondjuk jó lesz a szaros TLC is? :)

De napestig sorolhatnánk a példákat. A dízel autó se jó semmire csak a 4.2-es V8... meg az LCD TV se... stb, stb...

[ Szerkesztve ]

(#31) kromatika


kromatika
veterán

De könyörgöm M2 esetében miért nem a42mm hoszban adta ki az Samsung :W A legtöbb m2 -es notiban,PL Elite bokk 850,840,Think pad T440.T540,L540.L551. csak 42 mm hoszzu fér be.Trasncenden,és Adata sokkal jobban megoldotta,42mm adta ki,és csomagolt hozzá bővítőt is ha netán hosszabb slot lenne a notin.Ekkor baklövést. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.