Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez jó hír, mert Firefox-ot használok...

(#2) UnlimitedN20 válasza Apika (#1) üzenetére


UnlimitedN20
tag

És ha nem is Firefox-ot használ valaki akkor is jó hír, mert jó ha már ilyen korán ráfekszenek a software gyártók a windows 8 kezelőfelületének az alkalmazkodásához, ami hosszútávon csak jó lehet :K

[ Szerkesztve ]

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#4) catroot válasza manutdcsabi (#3) üzenetére


catroot
veterán

Próbáld meg itt.

Árakat érdemes több helyről is nézni. Vatera, olcsobbat.hu, itt a hardveraprón is.

Próbáld majd a keresést a fórumtémáknál.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#5) johnny_gold


johnny_gold
tag

Remek, de tudnám minek, ilyen csempe felületű rémséget nem hiszem, hogy valaha használni fogok...

(#6) AMD Power válasza Apika (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Pont ezt akartam én is írni. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7) alevan válasza johnny_gold (#5) üzenetére


alevan
őstag

Te nem, de más igen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Csodálatos :DD :C

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#9) Воланд válasza johnny_gold (#5) üzenetére


Воланд
titán

aha, logikus, ha te nem hasznalod, akkor egyaltalan minek csinaljak... :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) daniel909


daniel909
addikt

asztali gépen van valami értelme upgrédelni win 8ra?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#11) nicu71 válasza daniel909 (#10) üzenetére


nicu71
addikt

természetesen.rengeteg újdonság lesz benne ,amiről nagyon sokat lehet olvasni,és nemcsak a Metro UI-ra gondolok.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#12) Fkris válasza daniel909 (#10) üzenetére


Fkris
őstag

Úgytudom feleakkora vason elfut majd, illetve kissebb esztétikai javítások is lesznek a NEM Metro UI-s részében.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#13) Воланд válasza daniel909 (#10) üzenetére


Воланд
titán

kiprobalni mindenkeppen erdemes, de fejest ugrani es a megjeleneskor beruhazni egy peldanyra szvsz nem ajanlott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) dani3l


dani3l
őstag

Hát ez remek. Csak jó lenne, ha a "sima" windowsos vonal fejlesztésénél is összeszednék magukat, mert nekem a 3.6 óta egyre rosszabb meg bugosabb a firefox, nem beszélve a ~hónaponkénti főverzió-váltásról, ami után persze egyik kiegészítőm sem kompatibilis az új verzióval. Mostmár a flashtől is instant kifagy az egész, úgyhogy nagyjából használhatatlan.. Pedig nem egyszer újraraktam, direkt ezért frissítettem újabb verzióra is, hátha megoldja, dehát semmi..

(#15) catroot válasza dani3l (#14) üzenetére


catroot
veterán

"Mostmár a flashtől is instant kifagy az egész..."

Látom akkor ezzel nem vagyok egyedül. Igazat megvallva kezdem már unni...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16) dani3l válasza catroot (#15) üzenetére


dani3l
őstag

Én is, csak egyelőre lusta voltam valami alternatíva után nézni. Egy ideje már a safari is fut mellette, aztán ha youtube videot vagy valami videot kell megnézni, akkor azt megnyitom abban, de ez a windowsos safari is elég ergya. Chromeot próbáltam régebben, nem igazán jött be, de szerintem majd teszek még egy próbát, hátha az legalább "rendeltetésszerűen" működik.

(#17) catroot válasza dani3l (#16) üzenetére


catroot
veterán

Nekem fent van most még az Opera is, de egyelőre tűröm a Firefox-ot...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#18) nicu71 válasza dani3l (#16) üzenetére


nicu71
addikt

és ha esetleg megpróbálnád az IE9-t?
megjelenése óta a kedvencem,google toolbarral teljesen,minden célra megfelel.
A rókát szegényt már régóta száműztem,régen megválás volt az IE/6-8/ után,most pedig fordítva.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#19) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Nagyon szép tőlük, de nem én vagyok a célcsoportjuk. Nekem eddig csak gondjaim voltak a Firefoxszal, sose értettem mások miért vannak oda érte. A céges laptopomra is, akár hányszor az IT-sek kezébe kerül, folyton felteszik rá a Ffoxot, nekem meg az első dolgom, hogy töröljem és a megszokott Chrome-ot telepítsem helyette. Az otthoni notebookomon is Win8 DP mellett Chrome és IE9 fut, az utóbbit csak a barátnőm miatt :D

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#20) pzstm válasza Gadgetfan_ (#19) üzenetére


pzstm
titán

W8 DP-n ott az IE10 nem IE9...vagy félreértelek :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21) johnny_gold válasza nicu71 (#18) üzenetére


johnny_gold
tag

A korábbi IE-khez képest a 9 valóban sokkal jobb, de azért valljuk be, ez nem olyan nagy szó... Például egy mai Chrome-al, Opera-val, Firefox-al összemérve még mindig szánalmas próbálkozás...

Amúgy szerintem is Chrome a legjobb most, telefonomon is azt használom...

[ Szerkesztve ]

(#22) Gabás válasza johnny_gold (#21) üzenetére


Gabás
addikt

ezt a véleményedet biztosan érvekkel is alá tudod támasztani :U

[ Szerkesztve ]

(#23) nicu71 válasza johnny_gold (#21) üzenetére


nicu71
addikt

az IE9 nem jobb se nem rosszabb a chrome-nál,és társainál.Szinte alig van különbség.Lásd különféle tesztek,ahol mindegyik többé kevésbé jól szerepel,vagy elhasal ,attól függően melyiknek szeretnének kedvezni :)
Mégis a statisztikák,és az én egyéni véleményem is azt mutatja,hogy a win7 felhasználók túlnyomó többsége az IE9 és a Chrome közül választ böngészőt.Nekem is ez a kettő van,de a chrome csak tartaléknak..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#24) johnny_gold válasza nicu71 (#23) üzenetére


johnny_gold
tag

Nem tudom milyen statisztikát láttál te, de én élő embert nem ismerek, akinek IE9 lenne az elsődleges böngészője... Az IE részesedése még sajnos viszonylag nagy, de annak a túlnyomó részét az IE6-os fogalmatlan felhasználók teszik ki...
Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy az IE9 ne lenne rosszabb a Chrome-nál, sokkal rosszabb, és kb mindenben, egy érv nem jut eszembe az IE mellett...
IE-t csak azok használnak kb, akiknek az internet egyenlő azzal a kék e betűvel az asztalon, és nem véletlenül...

(#25) Воланд válasza johnny_gold (#24) üzenetére


Воланд
titán

jaj, hagyjad mar, ez megint ugyan az az altalanositas, mint amit fentebb irtal, hogy ha te nem hasznalsz "csempe feluletu remseget" akkor egyaltalan minek csinaljak meg. nem lehet, hogy esetleg a maradek par szaz millio felhasznalo kozott van olyan aki mas velemenyen van mint te es mas bongeszot hasznal?

en meg nem lattam egybe 10 millio forintot, akkor biztos nem is letezik.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Gabás válasza johnny_gold (#24) üzenetére


Gabás
addikt

sejtettem, csak bullshit

(#27) johnny_gold válasza Воланд (#25) üzenetére


johnny_gold
tag

Itt egy random aktuális sebességteszt, végeredményben:

Chrome: 69%
Firefox and Opera: 63.2%
Internet Explorer: 48%

Kb pont az lett a dolog eredménye, amit én magam is is sejtettem... És akkor ez akkor csak a sebesség, nem beszéltünk még kompatibilitásról (amiben az IE legendásan szar) stabilitásról, addon-okról, támogatottságról, stb...
Akár hogy is nézed a dolgot, objektíven szemlélve gyakorlatilag nagyjából mindenben jóval jobb minden felsorolt böngésző az IE-nél...

Tőlem pedig aztán használhat bárki IE6-ot is, csak ne próbálja meg megmagyarázni, hogy az nem rosszabb, mint például a Chrome, mert agyvérzést kapok...

(#28) Воланд válasza johnny_gold (#27) üzenetére


Воланд
titán

"Tőlem pedig aztán használhat bárki IE6-ot is, csak ne próbálja meg megmagyarázni, hogy az nem rosszabb, mint például a Chrome, mert agyvérzést kapok..."

eloszor is nem az ie6-rol volt szo, hanem az ie9, szoval ne terelj.

masreszt en mint felhasznalo pont leszarom a kulonbozo sebessegteszteket. parhuzamosan hasznalok operat es ie9-et (ugyan azon a konfigon) es nem veszek eszre semmi egetvero kulonbseget a ketto kozott. de biztos velem van a problema.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) Gabás válasza johnny_gold (#27) üzenetére


Gabás
addikt

Előtöltéssel tökmindegy, melyik böngészőt használod, ugyanolyan gyors lesz. A többi előrángatott dolog is ugyanilyen semmitmondó. Egyébként szólok, hogy nem ez a topik témája, és trollkodsz.

(#30) johnny_gold válasza Воланд (#28) üzenetére


johnny_gold
tag

IE9-ről beszéltem én is, a teszt is erről szólt, nem terelek...
És mint írtam, a sebesség még a legkisebb hátránya az IE9-nek...

(#31) Воланд válasza johnny_gold (#30) üzenetére


Воланд
titán

most idezzem meg egyszer a sajat hozzaszolasod?

"Tőlem pedig aztán használhat bárki IE6-ot is, csak ne próbálja meg megmagyarázni, hogy az nem rosszabb, mint például a Chrome, mert agyvérzést kapok..."

ie6-rol nem beszelt senki ilyen kontextusban, csak te.

"És mint írtam, a sebesség még a legkisebb hátránya az IE9-nek..."

[link]

reszemrol a tema lezarva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) nicu71 válasza johnny_gold (#24) üzenetére


nicu71
addikt

[link]
[link]
olvassál.értelmezd úgy ahogy akarod.
Például nálam sok év tűzrókázás után default az IE,és ezen nem kivánok változtatni.
aki meg olyan bugyuta,hogy az internetet neki a kék e betű jelenti,annál általában felbukkan egy okostojás ismerős,és azonnal felteszi a firefoxot,hogy ez milyen jó lesz neki.

[ Módosította: 7 ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33) johnny_gold válasza Воланд (#31) üzenetére


johnny_gold
tag

IE6-ot IS, egy random példa volt, tetszőleges másik ótvar böngésző mehetett volna a helyére, azt gondoltam ez eléggé egyértelmű, hogy ne kelljen külön elmagyarázni, de akkor tessék, remélem most már világos...

A másikkal nem értem, hogy mit akartál mondani...

(#34) johnny_gold válasza nicu71 (#32) üzenetére


johnny_gold
tag

Nahát, 0,1%-ot visszaesett a Chrome? Micsoda bombahír. biztosan alapjaiban rázta meg őket... :)

LOL, egyre népszerűbb az IE9 Windows 7-en, ahol automatikusan mindenhova felrakódik a Windows Update miatt és ugyanakkor az IE8 népszerűsége rohamosan csökken amit felvált a frissítés? Ez aztán meglepő fordulat , soha nem gondoltam volna :DDD

Amúgy szerintem nem jó a statisztika, nem elég specifikus az, hogy csak Windows 7-et futtató gépeken nézik az elterjedtséget, ahova magától letöltődik az IE9... Azokon a Windows 7 gépeken kellene nézni a statisztikát, amiken az IE9 fent van, így ezek között az IE9 popularitása 100% lehetne! Az még ennél is korrektebb statisztika lenne :C

(#35) Воланд válasza johnny_gold (#33) üzenetére


Воланд
titán

csupan arra probaltam ravilagitani, hogy az altalad irt sebesseg beli elmaradast en nem veszem eszre es feleslegesnek tartottam meg egyszer ugyan azt leirni...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) johnny_gold válasza Воланд (#35) üzenetére


johnny_gold
tag

Igen, és erre írtam annó, hogy az még a legkisebb baja az IE9-nek, azaz más dolgokban is rosszabb, amik sokat számíthatnak...

(#37) pzstm válasza johnny_gold (#34) üzenetére


pzstm
titán

Windows7-en kívül esetleg még Vista-n nézhetnék, aminek elterjedsége rohamosan zuhan a Win7 javára, más otthoni oprendszerre meg nem megy fel az IE9 :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) Воланд válasza johnny_gold (#36) üzenetére


Воланд
titán

ertelmezd lecives ezt a hozzaszolasomat. kiemelem a lenyeget: "parhuzamosan hasznalok operat es ie9-et (ugyan azon a konfigon) es nem veszek eszre semmi egetvero kulonbseget a ketto kozott. de biztos velem van a problema."

teljesen felesleges hitvitakat folytatni, meg teszteket linkelni, mivel a sajat felhasznaloi tapasztalataim alapjan az ie9 szerintem egy hasznalhato bongeszo.

pzstm: ilyen aprosagokkal nem kell foglalkozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) johnny_gold válasza pzstm (#37) üzenetére


johnny_gold
tag

Ez igaz, de ez attól még nem kifogás... A böngészők elterdedtségét ha csak egy platformon vizsgálják, az fogalmazzunk úgy, hogy nem éppen ad átfogó képet az egészről... Ez kb olyan, mintha azon kéne csodálkozni, hogy Mac-en a Safari-t használják a legtöbben...

woland_y2k: Senki nem mondta, hogy nem használható, csak azt mondtam, hogy azért például a Chrome összességében jobb nála...

(#40) Gadgetfan_ válasza pzstm (#20) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

De, de! :R Az IE10 van rajta... :)

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#41) pzstm válasza johnny_gold (#39) üzenetére


pzstm
titán

ez is totál változó és használati szokásoktól, egyéni preferenciáktól, megszokástól függ.
Ettől frissebbet amúgy nem találtam:

Tudom ez USA és ők lusták... :U

Itt van tehát a Worldwide is:

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42) Gadgetfan_ válasza johnny_gold (#24) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Nem tudom milyen statisztikát láttál te, de én élő embert nem ismerek, akinek IE9 lenne az elsődleges böngészője... Az IE részesedése még sajnos viszonylag nagy, de annak a túlnyomó részét az IE6-os fogalmatlan felhasználók teszik ki..."

Lentebb meg ezt írod:

"LOL, egyre népszerűbb az IE9 Windows 7-en, ahol automatikusan mindenhova felrakódik a Windows Update miatt..."

Össze-vissza beszélsz. Akkor most a Win7 felhasználók fogalmatlan(sic) felhasználók akik beragadtak a IE6-nál, vagy most mégis csak az IE9-et használják, csak mert automatikusan frissül... :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#43) nicu71 válasza pzstm (#41) üzenetére


nicu71
addikt

pont ezt linkeltem én is be neki,ill csak az usa statisztikát,és írtam hogy értelmezze ahogy akarja.
Hát értelmezte is...pont ezt vártam,nem csalódtam,sajnos. :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#44) pzstm válasza nicu71 (#43) üzenetére


pzstm
titán

tesztelőként biztosan állíthatom, hogy el nem hinnék emberek, hogy egy-egy újabb kisebb "látványos" feature bevezetése egy céges felületen mekkora tesztelést igényel. Mikor 3 oprendszeren, 3fajta böngészőt kell támogatni. (Chrome és FF legfrissebb verzióit, IE8 és IE9)

Nem egyszer volt olyan, hogy az IE9 újdonsága, fejlesztők nem naprakészsége miatt 1-2 hetet simán csúszott egy új dolog bevezetése, mert nem engedtem ki a nyilvánosság elé...vállalhatatlan hiba volt részemről (business critical)

viszonylag komoly rendszer mögött vagyok ott, és bizony 50-60% körül van az IE9-el való látogatottsága az "alkalmazásnak". Tehát IE9-et figyelmen kívül nem lehet hagyni, 1.0-s usernek semmiképp, business életben végképp nem ( mondom ezt úgy, hogy a felhasználóink 90%-a Magyarország területéről jön, szóval erről ennyit)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45) nicu71 válasza pzstm (#44) üzenetére


nicu71
addikt

:R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.