Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simi87


Simi87
senior tag

üzemidő, design (oke, szubjektív), hosszú/folyamatos frissítés, és nem a telemax szervizeli. Ezek pont olyan plussz pontok, hogy legalább egy tetsziket kapjon. Sőt, ha hozzátesszük, hogy ez nyitóár, akkor pár hónap múlva bestbuy lesz.

(#2) gutriqper válasza Simi87 (#1) üzenetére


gutriqper
tag

Vicces, hogy sok emberrel elhitették azt, hogy szüksége van arra, amit egy ehhez hasonló, 200ezer forintnál is telefon kínál. Sokkal meghittebb a facebookozás így :)

(#3) Simi87 válasza gutriqper (#2) üzenetére


Simi87
senior tag

Ha valakinek van rá pénze, miért ne?
Az a gáz, ha részletre vesznek telefont. És az sem vicces, hanem szomorú.

(#4) ferrari1 válasza gutriqper (#2) üzenetére


ferrari1
őstag

Fel sem merül benned az a lehetőség, hogy valaki munkára is használhatja a telefont nem csak facebook-ra?

[ Szerkesztve ]

(#5) Wesder válasza ferrari1 (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Azon szerkeszt doksikat meg java-t programoz :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) helixP válasza Wesder (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyilván csak ezek a munka szinonimái... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Simi87 válasza helixP (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Most itt áll a takarítónő a bolt mellett, és éppen programoz az iPhone clone-ján. De lehet hogy facebook-ozik munkaidőben? :D

(#8) Terentius válasza helixP (#6) üzenetére


Terentius
őstag

Mert milyen munkára kellhet mondjuk egy QHD kijelző? ROFL :D

Poco F5 12/256 Gb

(#9) Simi87 válasza Terentius (#8) üzenetére


Simi87
senior tag

Én egy csomót GTA-zok munkában, és sokkal jobb "retinán", mint a régi iPad Minin. Tehát a jó kijelző javít a munkahelyi körülményeimen.

(#10) Terentius válasza Simi87 (#9) üzenetére


Terentius
őstag

Aha, értem. Tehát te játszol és ehhez kell. Mondjuk ez még érthető is, de munkára minek a QHD?

Poco F5 12/256 Gb

(#11) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Kamera még ebben az időben is néhol korrekt, de ez már művészi :)

(#12) Simi87 válasza Terentius (#10) üzenetére


Simi87
senior tag

Fűtött helyen dolgozol? Menne fűtés nélkül is, kabátban? Megvan összefüggés?

(#13) helixP válasza Terentius (#8) üzenetére


helixP
nagyúr

Túlzás a QHD kijelző, de nem is erről volt szó.

(#14) Hatii


Hatii
tag

Ha nem kapható itthon hivatalosan, hogy-hogy van rajta magyar menü? 2014-es moto x-em van, az is kintről jött, és azon nincs. Nem érzem, hogy hátrányban lennék, tudom, hogy meg lehetne oldani a dolgot, inkább csak a miért érdekel.

(#15) Terentius válasza Hatii (#14) üzenetére


Terentius
őstag

Azért, amiért a kínai telókon is van még zulu is. Talán lenne rá külföldi vevő is.

Poco F5 12/256 Gb

(#16) K82


K82
őstag

Az a törhetetlen kijelző nagyon jól jönne...

(#14) Hatii
Sok egyéb más telefon is van, amit nem kaphatsz meg itthon hivatalosan, mégis van magyar nyelv rajta. Ez csak a Motorola hülyesége, hogy kihagyja a nyelvi fájlokat. X, X2014-em angol volt, az X Syte-omon viszont már ott figyel a magyar nyelv.

Pixel / OnePlus Pad

(#17) ghiottone válasza Hatii (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 3. generációs Moto-kon (G, X) már megszüntették a lokalizációs korlátozásokat - hogy most a visszajelzések miatt vagy sem, a fene se tudja :D + nekem legalább nincs vele dolgom ;)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#18) aelod válasza ferrari1 (#4) üzenetére


aelod
veterán

Milyen munkára :U :F

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19) noisia válasza aelod (#18) üzenetére


noisia
aktív tag

Komolyan mondom, soha egyetlen embert sem láttam még telefonon dolgozni (pedig egy elég nagy IT-cégnél vagyok). Egész egyszerűen kamu, hogy valaki a telefonján dolgozik. Hogyan? Meg minek? A céges laptopok meg tabletek korában? Mütyürészel meg idétlenkedsz az egérmozin? Dokumentumokat kezelni nem tudsz, vagyis tudsz de nem rendesen. Programozni? :D pff ... Call-okra nyílván jó, de arra meg ott a céges ip-telefon vagy a húszforintos melós. Saját lóvén senki nem telefonál külföldre meg ideoda. Talán csak annyi lehet a munka, hogy belépsz megnézni a céges levelezést, de arra meg csak egy böngésző kell, az meg manapság már a hűtőmön is van :) (kis túlzással). Szóval nincs olyan hogy telefonon dolgozni.

Ja és ezt nem neked céloztam, no offense :)

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#20) aelod válasza noisia (#19) üzenetére


aelod
veterán

+1 :R :C

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) batai15


batai15
félisten

Jók ezek a Motorolák ,csak kicsit le vannak maradva. Marshallow ,de nincs fingerprint este usb c.

(#22) istnag válasza noisia (#19) üzenetére


istnag
addikt

Elég "szűk látókörű" vagy, már bocsánat. Attól ,hogy Te még nem láttál létezhet, vagy nem? Vagy mert, ha IT cégnél nem létezik, akkor abszolút nincs ilyen? :R

(#23) proradeon válasza batai15 (#21) üzenetére


proradeon
őstag

Valóban hiányoznak az említett technológiák, de ennek ellenére én pont az ellenkezőjét látom: A Motorola olyan technológiákat használ, melyek meglehetősen hasznosak, más gyártók mégsem alkalmazzák. (Gondolok itt az Ambient Display-re, ill. jelen esetben a törhetetlen üvegre.)

Azt pedig ugyebár tudjuk, hogy a Motorola miért nem alkalmaz ujjlenyomat olvasót. Volt szerencsém látni, hogy pl. a Samsung Galaxy S5-ben hogy "működik" (vagy inkább nem működik) az ujjlenyomat olvasó... Ezzel a tapasztalattal a zsebemben azt mondom, hogy inkább ne legyen a Motorola telefonokban ujjlenyomat olvasó, minthogy ilyen gagyi megoldás kerüljön bele, mint az S5-be.

Megjegyzem, hogy baromi jó lenne, ha a telefon hátulján található Motorola "mélyedés" egy ujjlenyomat olvasó lenne. Moto X 2014 tulajként tudom, hogy nagyon kézre esne. :)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#24) F.E.K.. válasza noisia (#19) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Azért előfordul hogy valaki valóban dolgozik a telefonon... példa: megnyitok egy excel táblát (egyszerű de elegendő nyilvántartás), aztán elindítom a jelszó kezelőm, majd egy böngésző/sftp, visszaváltanék az excel táblára... ah, bezárta, jelszó újra (igen, 1gb ramnál ezek előforulnak).

Használtam már ssh elérést a telefonomon menet közben, mert éppen úton voltam, ott nem árt ha látod is hogy mit gépelsz, de egyszerűbb wifi mérésekhez is jól jön. Ezenkívűl most így hirtelen szétnézve: van a telefonomon szereveket felügyelő app (van ami csak időnként ellenőrzi hogy fut-e az adott szolgáltatás, van ami logokat fogad), 4 e-mail cím forgalmaz, de például facebook egyáltalán nincs.

Ja, és olykor telefonálok is, na ahhoz nem kell sok ram és nagy kijelző az is igaz. ;)

Ha valakinek van pénze és tetszik is neki akkor miért ne venné meg amit kinézett? Neked nem szükséges ilyen telefon, akkor te boldogan spórolsz rajta és mindenki boldog.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25) helixP válasza noisia (#19) üzenetére


helixP
nagyúr

Navigálok ügyfélhez, közben telefonkonferenciázom, esetleg rámondok egy jegyzetet a telefonmegbeszélés után a telefonra, az ügyfélnél pendrive-ként használva lenyomom a prezentációt, majd esetleg rögzítek egy tárgyalásrészt, lefotózok pár terméket vele, vagy beolvasom a rendelés QR-kódját.

Ez nem munka?

"Call-okra nyilván jó" nem vagyok egy nyelvtannáci, de könyörgöm... Call-ok? Tényleg?

[ Szerkesztve ]

(#26) Quasi_modo válasza Simi87 (#3) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a gáz, ha részletre vesznek telefont
Hülyeség.

valami

(#27) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Régebben, volt egy must have érzésem a Force-szal kapcsolatban, de az már elillant, ha az ember egy jól működő prémium motot szeretne, hát ott van a Style, ez a telefon amolyan Flex 2, hogy oké van, oké belepakoltunk mindent, de ez csak egy próbálkozás még.

Finn the human

(#28) Shyciii válasza proradeon (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

Galaxy S5 ujjlenyomatolvasójánál már régóta továbbléptek a gyártók. Olyan szinten, hogy egyes kínai modellekben gyorsabb is, mint pl egy iPhone esetében (gondolom addig, míg ki nem jön az új verzió). Szal közel sem olyan pontatlan és béna az ujjlenyomatolvasó már, mint a Galaxy S5-ben volt.
Az Ambient Display-t meg nem csak a Motorola alkalmazza már. Sőt. Ha valaki CM rom-ra vált, akkor ott már régóta van ez a lehetőség, szal ezért sem kell Motorola. Sőt. Még csak Androidos teló sem kell ehhez, mert WP esetén is vannak ilyen telók már. A törhetetlen üvegtől én meg nem estem hanyatt. Mindhiába, ha közben rohadtul karcolódik. Nekem inkább karcálló kellene, mint törhetetlen. Főleg hogy én nem dobálom a telefonjaimat, csak néha esett eddig le, de sosem tört be egy telónál sem. Karcolódni viszont sokkal könnyebb, sőt.

(#29) Simi87 válasza Quasi_modo (#26) üzenetére


Simi87
senior tag

Ezzel a nyomós érvel nem tudok vitatkozni.

(#30) citkar válasza helixP (#25) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem helyesebb azt mondani: gyakorlatilag nem dolgozik mobilon senki, csak egy szűk réteg és nekik is elég lenne (az általad megfogalmazott dolgokból következtetve) az én egy bő éve kb. 45 ezer forintért vásárolt mobilom, mert mindenre alkalmas, amit leírtál.
Azt nem mondom, hogy nincs olyan ember, akiknek valóban ne lenne szüksége egy 810-es SoC-ra a munkájához, de a döntő (rendkívül túlsúlyban lévő) többségnek nincs, különösen azok között akik ilyen erős hardware-rel szerelt mobilt vásárolnak. Szóval a döntő többség csak azért veszi, mert a reklámok azt sugallják, hogy ez "jó", pedig még játszani is lehetne egy sokkal olcsóbb mobilon (mindenki elhiszi, hogy valóban nem rossz a készülék, de ezt a SOC-t és a QHD felbontást ilyen méretben használni ahhoz hasonlíthatnám, hogy minek vegyek magamnak 50 kg banánt naponta, ha csak egy felet tudok megenni, hisz rám romlik, kidobott pénz, na a felesleges teljesítmény és a szükségtelenül nagy felbontás is a döntő többségnél ugyanígy megy a "lecsóba", gyakorlatilag semmivel sem növeli az élményt).

[ Szerkesztve ]

(#31) proradeon válasza Shyciii (#28) üzenetére


proradeon
őstag

"Az Ambient Display-t meg nem csak a Motorola alkalmazza már. Sőt. Ha valaki CM rom-ra vált, akkor ott már régóta van ez a lehetőség, szal ezért sem kell Motorola. Sőt. Még csak Androidos teló sem kell ehhez, mert WP esetén is vannak ilyen telók már."

Az általad említett alternatív lehetőségeknek a világon semmi köze az Ambient Display-hez. Azok csak alternatív megoldások, melyek közel sem működnek olyan hatékonyan, mint a Motorola Ambient Display, aminek hardveres követelménye is van (infra szenzorok). Utóbbi nyilvánvalóan nem található meg se az általad említett CM kompatibilis telefonokban, sem a WP telefonokban, így aligha fog bekapcsolni a kijelzőjük, amint a telefon felé nyúlsz.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32) istnag válasza citkar (#30) üzenetére


istnag
addikt

Ezzel sem értek egyet. Ill. részben, dolgozni mobilon lehet, ha már kell munkára mobil, miért ne vegyek olyat, amit eltudok vinni esetleg nyaralásra és megörökíteni vele az élményeket. Lehet, hogy munkára elég, de akkor már szívesen vonom össze az igényeket. Ez csak egy példa a sok közül.

(#29) Simi87
Én simán megveszem részletre, ugyanis egy kamatmentes hitel nem oszt nem szoroz a végeredményt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#33) weiss válasza noisia (#19) üzenetére


weiss
addikt

On call dutyn vagy, épp medencéből mászol ki havernál, és jön a hívás, hogy befosott egy eszköz. Telefonról besshzol, megnézed mi van, újraindítod, örülsz. Nálam ez pl. bőven kimeríti a munka fogalmát, mert megfizetnek érte, és köteles vagy vele foglalkozni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34) Beri78


Beri78
őstag

nem tudom miért, de most nem fogott el a must have érzés
valahogy nem tetszik az egész :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#35) ghiottone válasza proradeon (#31) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezzel egyetértek - CM romban nem olyan okés az ambient display, korlátozott a Moto féle megoldáshoz képest.

Az Active Display-t már átnevezték Moto Display-re és a 2. genes Moto E után a 3. genes G is megkapta - ezeknél már annyi csak a szépséghibája - vagyis inkább az IPS kijelző hátránya az amoledhez képest, hogy nem energiatakarékos - Az infra szenzorok per-pillanat csak az IPS kijelzős Style/Pure-ban vannak benne (az amoledes 2.nd genes X-hez és a tsztünk alanya mellett) - és ott működik teljes erőbedobással.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#36) Shyciii válasza proradeon (#31) üzenetére


Shyciii
veterán

Igazad van. A WP telefonnál egyfolytában látszanak az infók, és mégse fogyaszt többet, mint a Motorola megoldása. Márpedig ezt biztosan nem szoftveresen érték el ugyebár.
Az hogy TE szerinted nem működik más szenzor hatékonyan, csak a Motorola megoldása, az a te véleményed. Ettől még más megelégedéssel használja továbbra is. Én ennyire nem isteníteném a Motorolát. Volt nekem is Moto X-em, és semmivel sem működött stabilabban. Ugyanúgy volt hogy hiába hadonásztam, vagy mozdítottam meg, és észre sem vette (amúgy erre volt is javítás, mert hogy szerinted olyan jól működik) a javítás után is. Arról nem beszélve, hogy az ide-oda fordítás se hozta mindig elő a kamerát, de ez már másik tészta. Ennyit erről.

(#37) Shyciii válasza ghiottone (#35) üzenetére


Shyciii
veterán

Amúgy én Mi4-en nem a CM-ét használtam, hanem a Play-ről letöltött appot (2-őt), és semmivel sem volt rosszabb hatékonyságban, mint a Moto X-é.

(#38) citkar válasza istnag (#32) üzenetére


citkar
addikt

Mint írtam van aki használja munkára is, de szerintem kevesen, ezen felül még kevesebben igénylik valóban ennek a hardware-nek a szükségét. Szerintem kevesen tudnának olyan mobilos munkatevékenységet mondani, amihez nélkülözhetetlen a QHD és a 810-es SoC.

Lesarkítva én is használom munkához a mobilom, mert a naptárt azon vezetem, de ehhez és az emailjeimhez elég lehetne egy alsó (nagyon alsó) kategóriás mobil is.

Az meg más (nem "munkás") kérdés, hogy a fényképezőt ugyan viszem magammal nyaralásra, de már nem is tudom minek, alig használom, mert részben lusta vagyok elővenni és cipelni, másrészt, amiért lehet megköveznek páran, de (a döntő ok: ) nekem már ennek a mobilnak (mármint a sajátomnak) is elegendő a fotózási képessége.

[ Szerkesztve ]

(#39) velizare válasza noisia (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

én igen. az istencsapása miatt kellett nekem minden riportot blackberry-kompatibilisan előállítanom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40) .DLL


.DLL
veterán

Kár ezekért a vastag kávákért, így jóval nagyobb darabnak hat a telefon mint akár csak néhány márkatársa, vagy az LG G-k, ami kompaktabbnak és "hi-tech"-ebbnek is tűnnek emiatt; vastagságra sem épp filigrán termet... Ekkora házban már akár a "strapa" minősítést is megoldhatták volna.
A hardver többi részéhez nem tudok mit hozzáfűzni, korrekt, ahogyan a kamerát is meg kell védjem, a kevés fény, ködös idő tényleg mostoha körülményeket teremt egy ilyen kis mütyűr szenzornak, de a részletesség, a szövegek olvashatósága még így is remek, hirtelen dokumentálásra tökéletes. Ezen a képen a távoli téglafal részletessége pl. meglepett, képszélen apró sárga matrica is olvasható, bár tény, hogy nem olyan éles mint a kép közepe. Az egyébként nem derült ki a tesztből, hogy Camera2 API-t támogat-e a kütyü.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#41) proradeon válasza Shyciii (#36) üzenetére


proradeon
őstag

"Az hogy TE szerinted nem működik más szenzor hatékonyan, csak a Motorola megoldása, az a te véleményed."

Nem. Ez tény. ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#42) ghiottone válasza Shyciii (#37) üzenetére


ghiottone
nagyúr

AC Display - azt használtam a 2nd genes G-n anno - tényleg jól működött, egy időben, még a tabletomra is felraktam. Az 1 genes X-ből a Lollipop frissítéssel kiszedték a suhintós ébresztést ("jedi touch") mert egy bug volt ;] , nem kellett volna tudnia a telónak - az már ugye más kérdés, hogy akkor már csak a 2nd genes X-be ment ez a funkció....

.DLL
A DxOMark Mobile tesztje szerint is ez egy jó kamera. :K Camera2 API-t sajna nem támogatja sem ez, sem a Style/Pure ill. Play sem (mindháromban ugyanaz a Sony szenzor van)

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#43) Shyciii válasza ghiottone (#42) üzenetére


Shyciii
veterán

Azt én is próbáltam, de jobban tetszett a jobban testreszabható DynamicNotifications. Ezt használtam a Moto X-en is, mert a gyári változat testreszabhatóság egyenlő volt a nullával.
Lollipop alatt kiszedték a suhintást?? :D Bakker. Akkor még jó is, hogy nem vártam meg a frissítést, és túladtam rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Uzi74


Uzi74
senior tag

A QI töltést nem hagyták ki belőle, a mai világban nagy pozitívum. 699 eur-ért viszont kapni két moto x play-t ..... 400-500 Eur-t viszont adnék érte, ha lemenne fél éven belül

(#45) ghiottone válasza Shyciii (#43) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sokat kellett arra a frissítésre várni ;) hamar leléptél. A megvásárolt verzióban már tényleg jobb volt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#46) Shyciii válasza ghiottone (#45) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem bírtam már várni rá. Elég bizonytalanul kommunikált a Motorola, és ez nem tetszett már. No meg ki akartam próbálni a "kínai vonalat" is :)

(#47) batai15 válasza proradeon (#23) üzenetére


batai15
félisten

Hát az s5 nagyon nem mai telefon, es elég kezdetleges volt benne a fingerprint. Azóta elég jól működnek ezek a dolgok, szóval elég régi és idejét múlt a tapasztalatod.

(#49) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#50) helixP válasza Fejvadi (#49) üzenetére


helixP
nagyúr

Már kezdtem aggódni, hogy valami történt Veled és elmarad a szokásos kommented :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.