Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Es ide kene betorni az EPYC / MI25(VEGA) parosnak...nem egyszeru...
Kivancsi vagyok valaha a jovoben benne lesz ez a top-10-ben egy ilyen rendszer.

OK

(#2) bteebi válasza Z_A_P (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Minden bizonnyal igen. Nagyban számít csak igazán az energiahatékonyság... Mondjuk érdekes lenne utánaszámolni, hogy egy év alatt vajon mennyi pénzt lehet megspórolni a kisebb fogyasztással, és az a design life alatt mekkora összeg a bekerülési költséghez képest. Egyúttal az is érdekes lenne, hogy vajon mennyit mennek PEAK-ben, és átlagosan a teljesítményük mekkora hányadát használják ki.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) lenox válasza Z_A_P (#1) üzenetére


lenox
veterán

Hat ide fp64 kene...

(#4) Vektast


Vektast
aktív tag

Hmmm fura nekem az a 14.x Gflop...Az RX 480-as 5.8 Tflop-ot tud és 140wattot eszik vagyis 43 Gflop/watt a hatékonysága. Hogyis van ez? 🤔

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#5) lenox válasza Vektast (#4) üzenetére


lenox
veterán

Jo lesz az az 5.8 0.4-nek is. FP64, nem FP32.

(#6) #06658560 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ide a Vega? Esélytelen.

(#7) bteebi válasza #06658560 (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Mert? Komolyan kérdezem, nem tudom :B. Teljesítmény, fogyasztás, ár?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) #06658560 válasza bteebi (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Teljesítmény/Fogyasztás mutatója alapján.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy ebből a Fujitsu chipből lesz-e valami: [link]

Még nem volt időm végignézni, de szerencsére számomra is érthető angolt "használnak"

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) #06658560 válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez az, amelyiket az Index megénekelt, itt meg mintha semmi nem jelent volna róla meg?

(#11) Tigerclaw válasza #06658560 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is vártam, hogy lesz valami, sőt még most is várom, de lehet hogy még nincs mit írni róla.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) #06658560 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az is lehet a baj, hogy nem AMD vagy ARM.

(#13) Tigerclaw válasza #06658560 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Végig néztem az előadást, de pont a lényeges részt nem taglalták komolyabban és akkor jött be a Japán kutató, akinek az angolja már túl nagy kihívást jelentett nekem. Annyit vettem ki, hogy a tervezett processzor nem univerzális felhasználásra való, hanem kombinatorikai problémákra, de olyan feladatok esetén szárnyal. Még ha túloztak is, a 17.000x -es sebesség nagyon ütős és ahogy mondták is, elég sok területen bevethető lesz. Ja és nehéz programozni, szóval azon még dolgoznak egy valódi quantum számítógépes csapattal.

Ha bejön és kész lesz, gondolom valamilyen nem univerzális gyorsítókártyaként kerülhet a piacra.

Amúgy ez a Dr. Joseph Reger nagyon szimpatikus, jól magyaráz és látni lehet, hogy nem csak elmondja, de érti is, ami azért ritka a vezetőknél. Mondjuk nem is CEO, hanem CTO.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Fecogame


Fecogame
veterán

Ennek a listának már több értelmét látom a "sima" top500-assal szemben :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.