Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bici válasza Jim Tonic (#48) üzenetére


Bici
félisten

Tudtommal az apple teljesen custom magokat tervez. Nem tudom pontosan, hogy erre mekkora mogástere van az ISA megtartása mellett, de tuti nem csak összedobálásról van szó.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) joey04 válasza kromatika (#49) üzenetére


joey04
titán

a PH! marketingje?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) Abu85 válasza Bici (#51) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nagyrészt ARM-os alap így is. A munka ~felét készre kapják. Ugyanígy módosítottak az utóbbi időben a PowerVR dizájnokat is. Kb. olyan kaliberű munka, mint saját magokat tervezni az ARM kész alapjára.
A probléma itt a nulláról való fejlesztés, ráadásul az ImgTec azt állítja, hogy az Apple szerint nem sértik meg a szabadalmaikat. Azért ez egy majd három évtizede létező piac, túl sok olyan irány már nincs, ami működik is, és nem sérti valakinek a szabadalmát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54) Ruuwa válasza Abu85 (#53) üzenetére


Ruuwa
tag


;]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#55) janitor01


janitor01
tag

Azért ez az egész nagyon sok szempontból nem mérnöki kérdés.

Az APPLE egy olyan iparban van jelen ahol nagyon nagy átfedésekkel dolgozik. Például a legnagyobb beszállítóik a legnagyobb konkurenciák stb, stb stb. Lehetetlen számukra ellépni attól a piactól ami igazán az Ő beszállítói bázisuk is. Ezért bizonyos dolgokat házon belülre kell vinni.

Lehet ezen vitatkozni, hogy mondjuk mennyire nehéz GPU-t tervezni de igazán üzletileg ez pénz kérdés. Ha kell az APPLE konkrétan bármelyik céget megvásárolhatja ha úgy tartja kedve, ha megnézitek az nvidia mondjuk árbevételét akkor körülbelül $6.91 milliárd dollár az Apple profitja FY 2017 Q1-re $9 milliárd dollár. Profit! és nem árbevétel.

Akkor most tegyük fel, hogy az a cég aki megvehetné a GPU piac vezető cégét képes felállítani egy olyan csapatot aki akármikor kifejleszt akármit és képes-e megfizetni annyi ügyvédet aki könnyedén elpereskedik a következő 25 évben a szabadalmi jogokról. A válaszom az, hogy: szerintem igen. Csak szerintem inkább megveszi a céget amit akar, előtte pedig leveri az árakat! Ezt azért sokan leírták már. Azért az is fura, hogy egy tőzsdei cég bejelenti a legnagyobb megrendelője elvesztését 2 évvel azelőtt, hogy az bekövetkezne..

Tudom, hogy sokan vallási fanatikusként szerettek vagy utáltok cégeket és persze azt is tudom, hogy Magyarországról az NVIDIA vagy az AMD giga cégnek tűnik de az az igazság, hogy a top technology companies of the Fortune 500 listán a top 20 ban sincsenek benne. A GPU, piac pláne azon belül is a gammer szegmens valószínűleg nem a legjövedelmezőbb vállalkozás....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.