Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

Ha már úgy is "uppolni" akarom magam, akkor elmondom, hogy amit láttok készen az egy gipsz makett.

Úgy készült, hogy előbb megcsinálta apum agyagból, aztán gipszet öntött rá, ez lett a negatív forma.

A negatív formába vas oxid lett keverve abból a célból, hogy a beleöntött pozitív formától meg lehessen különböztetni. / na ezt jólmegaszondtam:D /

Ja és ezek a kövek 6-7 mázsásak, szóval van velük móka. : )

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) Boo89


Boo89
újonc

a világ legjobb és legügyesebb apósa :P
szeretlek kicsim (L)

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

Remek édesapád van és a szobor is remekmunka lett!
Mi az a stillframe a végén a Konvergenciáról? :D

(#4) moha21


moha21
addikt

Bogi, Gergő köszönöm mindkettőtöknek! :B

Gergő: Anno matek órát videóztam. : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Most már tudom, hogy kitől örökölted a tehetségedet, még akkor is, ha a tiéd más jelegű (a tehetség, az tehetség). :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) talmida


talmida
Közösségépítő

:R Gratulálok apudnak! :C Nem lehet könnyű kővel dolgozni. :N Az én nagybácsim is szobrász volt. :B Ő fából faragott kisebb (fél asztalnyi volt a legnagyobb) szobrokat, sakkfigurákat, intarziás hegedűt, ékszert stb. Ha találok képet, akkor beteszem egyszer.

IN GOD WE TRUST!

(#7) szablya


szablya
tag

Nagyon ügyes munka, gratulálok hozzá! :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) moha21


moha21
addikt

Köszönöm szépen, mindenkinek! :R

Majd folyamatosan frissítem a bejegyzést, és persze, ha kész lesz azt is felteszem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) talmida válasza moha21 (#8) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez egyébként betonból lesz, vagy milyen kőből? :F Bocsánat, ha bugyuta a kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#10) moha21 válasza talmida (#9) üzenetére


moha21
addikt

Nem nem beton, hanem kő. Ez mészkő, Esztergomtól nem messze bányásszák.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) potyautas válasza talmida (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem bugyuta a kérdés. Ha öntőforma készül, akkor már a kő kiesett. Lehet műkő - ami lényegében beton - a bronzhoz nem értek, de elméletileg az is lehet, csak nem tudom, mitől lesz üres a belseje. Úgy készül mint a porcelán?

Közben olyan, mintha Moha ellent mondana nekem, de csak annyi történt, hogy nem ugyanarról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bevallom, a videót még csak most néztem meg. Megvilágosodtam. A gipsz szobor valójában csak modell. Jól gondolom?

(#13) moha21 válasza potyautas (#12) üzenetére


moha21
addikt

Igen, igen a gipsz az valóban 1:1 arányú modell.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Szerintem nagyon nagy tudásra és tehetségre utal a szobor.

Én nem büszkélkedhetek ekkora dolgokkal, de azért bemutatnák párat Zalaegerszegen:

a Hevesi Sándor Színház előtti órában lévő mutatók 4mm vastag lemezből:
1
az Orsolya téri kereszt aljánál található "pogánykeresztek" 10mm vastag lemezből:
2
illetve van még pár apróság ... :B

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#15) talmida válasza moha21 (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a választ. ;)

potyautas abból gondoltam arra, hogy beton, ahogyan repedt a filmen...

madmaxxx Amiket a képeken mutatsz, azokat TE csináltad?? :Y Ha igen, akkor gratulálok. Az óramutatók is és a kereszt is nagyon szépek!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#16) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ügyes, ügyes, bár nem egy Hősök terére való stílus, de biztosan tükrözi a megrendelő ízlését. :)

(#17) potyautas válasza Crystalheart (#16) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mi baj van a stílussal? A Hősök terére csupán a mérete miatt nem felelne meg. Aki ezt megfaragja, az olyat farag, amilyet kérsz tőle.

(#18) Gergő_ válasza potyautas (#17) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem ott a monumentalitás a lényeg nem a realitás. Szent István nem volt egy magas ember, ez a valóság. Talán ez a szobor is pontosan akkora mint Vajkunk volt.

(#19) potyautas válasza Gergő_ (#18) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ennek a szobornak szerintem nincs köze István király termetéhez. Nem életnagyságú. Nézd meg a gipsz szobrot, viszonyítsd a mellette álló székhez! A méret megválasztása attól is függ, hová tervezték felállítani. (benne van persze a pakliban a rossz választás is)

(#20) Crystalheart válasza potyautas (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Hősök terére a formája miatt sem felelne meg. :) Nem azt vitatom, hogy apukád ne tudna másmilyent, csak ennél a konkrét esetnél jegyeztem meg, hogy nem oda volna való, még csak azt sem mondtam, hogy rossz. :) Inkább olyan, mintha egy alsós olvasókönyv meseszerű illusztrációját emelték volna ki, és változtatták volna kővé.

Azt mondod, apukád tudna olyan szintű szobrokat, mint amik a Hősök terén vannak? Ha ez igaz, a jövőben számíthat a megrendeléseimre...

(#21) potyautas válasza Crystalheart (#20) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bocsi, de nem Moha reagált a hsz-edre, hanem én - potyautas - mint aki már faragott követ. A kiegészítésedet tudomásul vettem és elfogadom :)

(#22) moha21


moha21
addikt

A Hősök terén található szobor az monumentálisabb valóban. Az bronzból van, ha jól tudom.

Ez valóban egy kicsit kisebb az életnagyságúnál ( 160 cm ) / bár nem tudom, hogy milyen magas volt István :) / elég nehézkes a követ is beszerezni.

Helyileg Kétsopronybanlesz majd egy kis templom előtt.

A helyszínt és a szobrot is előtte a lektorátusi hivatal megnézi és csak az ő jóváhagyásukkal indulhat a munka.

Ez inkább "aranyos"-nak készült szobor ugyanakkor az oszloppal együtt 4 méter magas lesz.

Ugye az anyagi oldaláról nem írok / igazából én sem kérdeztem /, de azt tudom annak is szerepe van, a kő kiválasztásában, mert azért külföldről sokkal többe kerülne hozatni követ.

Ráadásul kicsit el is szabták a hatalmas vágógépekkel a követ. A szobor arcán szerencsétlen módon az orr és hasonló kiálló részek, pont lyukacsosak így az le lesz vágva síkra és az arca hozzá lesz ragasztva. / ugye előre nem tudni milyen a kő belül /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) madmaxxx válasza talmida (#15) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az óramutatókat igen, bár a keresztek kovácsolását Salamon Gyula barátom készítette, én itt csak a lemezeket vágtam ki.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#24) moha21 válasza madmaxxx (#23) üzenetére


moha21
addikt

Az az óra nagyon jópofa lett. :K

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) madmaxxx válasza moha21 (#24) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Köszönöm az elismerést. :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#26) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Jajj, eszméletlen jó lett a szobor! ^^ Puszilom apudat! ;) A Mestert. ;]

Bár nekem a régi munkái is nagyon tetszenek. :K
Meg amikben te is segítettél neki.
Isten áldja meg azt a tehetséges kezeit! :R

(#27) moha21 válasza művésznő4 (#26) üzenetére


moha21
addikt

Lett? Még nincs is kész. : )
Puszi átadva, majd egyszer felrakom a többi képet is ide, lássa ország, világ. =]

Ebben is segítettem, a kompresszorban a gyűrűket én cseréltem ki, hegesztettem neki kereket, átkötöttem deltába a motort. .)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.