Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Gondoltam, hogy nem 300w-400w környékén...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2) fanti válasza Sanchez638 (#1) üzenetére


fanti
addikt

Szép is, jó is, venném is. De bizonyára őrült drága lesz. Az 550-es talán még megéri, és használható is értelmesen.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezeknek a nagy teljesítményű tápoknak nem lehet már nagy piaca. Egy kifejezetten erőse GTX 1080-as kártyához az ajánlott táp csak 500W-os. Gondolom az AMD hasonló kártyájához szintén. Az abszolút prémium kategória meg nem lehet túl nagy szegmens a tápok között. Még a Titan X-hez is csak 600W az ajánlás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Sanchez638 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Csatlakozó szám miatt volt piaca ezeknek.. 500w-os tápom van és 2x6 pin vga.. De a mostani kártyához 6+8 kellene, ezért mókoltam. Nem volt még problem vele..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) bozont válasza Sanchez638 (#4) üzenetére


bozont
veterán

Akkor nem megfelelő tápot vettél. Az enyémen 2x8 pin van, pedig "csak" 500w-os.

(#6) Sipike19 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Sipike19
tag

sli, cf, oc.
Firepro, RadeonPro, mert nem csak gamerek léteznek
Többmerevlemezes gépek, mondjuk egy kisebb háziszerver, amit valaki hobbiból üzemeltet mondjuk egy ilyen táppal.
Szóval nem gondolom, hogy egy 850-es tápnak nincs piaca

Sipi

(#7) Cifu válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yupp, de ha például 2 VGA-t akarsz belerakni (ugyebár a Dx12 / Vulkan támogatja továbbra is), akkor már szükség van komolyabb tápra, pláne, ha tuningolsz.

Persze tény, hogy ez egy szűk piac, de ahogy az autóknál sem a fapad Skoda Fabia kerül első sorban a tesztelőkhöz, itt sem a 300W-os Straight vagy Pure Power széria fog az asztalon landolni (nekem 8-as Pure Power-em van, 7/24-be megy már lassan 4 éve hibátlanul).

Egyébként a 850W a Dark Power szériának a közepe, a vége az 1,2kW-os szörny... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Reggie0 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

FX-8170 125W
Fury X 350W
es meg jon a memo, hdd, alaplap. Szoval 500W feletti tap kell.
Ha van ket GPU benne, akkor mar 900W korul jarunk. (Olcsobb gepnel ugyan ez a felallas pl. r9 290-ek eseten).

[ Szerkesztve ]

(#9) #65675776 válasza Cifu (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma csak az, hogy a tesztelőkhöz csak akkor jut el a 3-4-500 W-os kategória, ha megveszik maguk. A gyártók nem igazán erőltetik magukat, hogy ezeket is elküldjék. A kereskedők szintén nem.

(#10) Tigerclaw válasza Sipike19 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze...egyértelmű, hogy többkártyás konfigokhoz kell ez, de azért az elég ritka lehet. Rendes szerverhez, munkaállomáshoz viszont valami ahhoz illő redundáns komolyabb kell, nem ilyen kommersz. Háziszervernek meg szintén túl erős, hacsak nem valami régebbi CPU van benne.

Gyakorlatilag prémium több GPU-s gamer konfigokba kell, másba nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tigerclaw válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerencsére ezek az energiazabáló CPU-k, GPU-k végre leváltásra kerülnek/kerültek. Végre az AMD is tovább tudott lépni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) rottenbull válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


rottenbull
senior tag

Miert ne lenne piaca ?
A megadott hatekonysag az 50% kornyeken valos. Van akinel ez szamit, es ugy meretezi a tapot.

(#13) Reggie0 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

?? Azert mert van 1 darab kartyajuk? A boltok meg az energiazabalokkal vannak teli. Mondjuk 2-3 ev mulva erdekes lehet a kerdes, bar az AMD meg mindig nem fog megallni 250W alatt a csucskartyainal, mert most jutottak el arra az energiahatekonysagi szintre, ahol az NVIDIA az elozo generacional tartott es ezt is foleg csikselesseg valtassal ertek el, nem architekturalisan.

[ Szerkesztve ]

(#14) FireKeeper válasza Reggie0 (#13) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Amíg marad a GCN alap, ez nem is nagyon fog változni...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Modulárisnál mikor csinálnak már olyat a gyártók, hogy adnak hozzá rövid kábeleket is?
Ne adj Isten lenne egy normál és egy kis házba szánt változat ami már eleve olyan kábelekkel rendelkezne.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16) KAMELOT válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja és aki tuningol vagy SLI-ben hajtja a dolgokat? Szóval van rá kereslet.Én még pont időben vettem, meg a CM tápot. Nagy szerencsém volt, talán már nem árulják.
Jók a BQ tápok. FSP beles.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) radi8tor válasza KAMELOT (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arról nem beszélve, hogy egyes platinum tápok kis terhelés mellett passzívan (venti off) végzik a dolgukat. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18) KAMELOT válasza radi8tor (#17) üzenetére


KAMELOT
titán

Enyém 600W terhelés után kezd el hűteni, de még akkor sem hallok semmit! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) #97716736 válasza radi8tor (#15) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ez sajnos sose lesz, szerintem itt ezeknel a tapoknal csak szabvany meret lehet, de mivel modularis, ezert bitfenix hosszabbitot hasznalhatsz, ami 30-45-60cm-esek, igy csak a hosszabbitott veget hasznalod, es mar is van egy rovid kabeled a gyari hosszu helyett ;)

(#20) Cifu válasza rottenbull (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aham, és azért vesz két nagyságrenddel erősebb tápot, háromszor drágábban, hogy aztán elmondhassa, hogy márpedig Ő mondjuk 5W-al alacsonyabb fogyasztást realizálhat, úgyhogy ha 7/24-ben megy a gépe, akkor 10 év alatt megtérül az, hogy 500W-os helyett 1kW-os tápegységet vett... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) KAMELOT válasza Cifu (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a 5W kicsit több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) rottenbull válasza Cifu (#20) üzenetére


rottenbull
senior tag

Csinald meg a matekot rendesen, lehet meglepodsz, hogy mikorra is terul meg az arkulonbseg.
Illetve itt sem 1000W-os taprol van szo. A sok 500W-os tap, ami persze nem tucatszar, kozel sem annyival olcsobb, hogy ne lenne ertelme a nagyobb, platinumoknak.

(#23) rottenbull válasza radi8tor (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

En azt varom, amikor a kabelen a csatik is modularisak lesznek, es en allitom ossze azt, hogy mibol mennyi is legyen rajtuk.

(#24) Reggie0 válasza Cifu (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Bronzhoz kepest 8-9% a kulonbseg. Tehat 850-es tap eseten feles terhelesen ez olyan 38W. 24/7 uzem eseten 1.6 ev alatt behozza az arkulonbseget, ha feltetelezzuk, hogy nem klimazott helyisegrol van szo. Ha van klima, akkor hamarabb. (20ezer Ft-os alkulonbseggel szamolva).

[ Szerkesztve ]

(#25) -Alvin-


-Alvin-
tag

Jól elkérik az árát.
Mondjuk én ezt néztem ki
[link]

nemtom h miben lehet több egy platinum táp megspórolsz vele 10 wattot óránként? :D

(#26) #97716736 válasza -Alvin- (#25) üzenetére


#97716736
törölt tag

AeroCool? Hm hat mit ne mondjak :DDD
Nalam csak a Corsair, Seasonic, BeQuiet johetnek szoba, na meg az EVGA talan.

(#27) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Értem én, hogy a csúcskategórián kívül nincs élet, de ez már tényleg rohadt unalmas, hogy megint egy 1,21 GWattos tápot tesztelnek. AKezdünk átmenni erősáramba. 750KV-os távvezetékteszt nem lesz?

x gon' give it to ya

(#28) Acélfarkas válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

850W az az 1,21GW. Talán át kéne olvasni a cikket is, nem csak beköhögni az elsőnek kiszúrt számot.

Jó kis táp. Valszeg a következő tápom a 600W-os verzió lesz. Már ha 1x tönkremegy a mostani, 5 éve megy hibátlanul. :))

#29Reggie: Köszi ezen jót röhögtem :DD

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#29) Reggie0 válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt tesztelheted magad is, hiszen ukrajna fele megy egy. Csak felmaszol az oszlopra es megnyalod.
Majd mond el milyen izu volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na mifene, egész korrektnek tűnik elsőre.

De marad a passzív platina Seasonic ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) KAMELOT válasza -Alvin- (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez tényleg jó kategória...Andyson meg HEC beles a legjobbak! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) -Alvin- válasza KAMELOT (#31) üzenetére


-Alvin-
tag

Szal jobban megéri a 2x drágább táp ami "jó" beles? :D
Egy tesztet azért linkelhetnél h honnan tod milyen beles vagy mi a baj velük...
Értem én ez alatt h egy hec beles nem stabil vagy mire gondolsz. Mert bátyámnál 7 éve megy egy gigabyte táp haveromnál aercool gm750es teszi a dolgát 4 hónapja. Értem én h a drágább táp jobb, de ezekre is 3 év gart adnak ha azt elviszi már jó és ha tönkremegy vehetsz egy zsír újat... :))

[ Szerkesztve ]

(#33) Tikakukac válasza -Alvin- (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Tök jó, hogy a tápra van garid.

Amiket a táp elvisz azokra is van? Grátisz adatok amik nincsenek mentve viszlát. Na ez szokott kimaradni, volt már zokogó kislány így a boltban.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) -Alvin- válasza Tikakukac (#33) üzenetére


-Alvin-
tag

Codegen és vargánya tápnál találkoztam én is h minden alkatrészt elvitt a pcből.
Nekem enermax táp pukkant el semmit nem vitt magával...

De amúgy miből gondolod hogy a "minőségi" beles táp nem visz magával semmit illetve h ki van zárva? :D

A drágább táp általában jobb meg minőségibb meg bla bla bla, de mindegyik made in tw vagy china szal szerintem ez inkább már csak hype hogy minőségi táp 2x pénzt megéri a fogyasztói társadalomban :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Tikakukac válasza -Alvin- (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

De amúgy miből gondolod hogy a "minőségi" beles táp nem visz magával semmit illetve h ki van zárva?

Nem azt mondtam, hogy kizárva. Semmi sincs kizárva. Egyébként laboros tapasztalatokból gondolom, egy szimpla kábelnél is lehetett látni mi az ami szabványra készült és mi az ami valódi minőség volt. Ez csak kábel volt, akkor mekkora diffi lehet ha egészében nézünk egy rendszer 1 kisebb raklap kondival és forrasztásokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) KAMELOT válasza -Alvin- (#32) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék
Azért olcsóbb az a táp, mert olyan beles. Sajnos az alkatrészek gyengébb minőségűek az a baj velük. Láttam már én is 1000W tápot 50euroért.
Azért vesznek drágább tápot, mert arra vannak rákötve ezek a cuccok.
300eu alaplap
300eu cpu
jó pár HDD
5-600eu kártya lehet 2-3 darab is
Na most ha ezek bármelyike megsérül, akkor viszed az üzletbe, hogy a táp cseszte neked el????

Sokan nem értik meg valójában miről szól a minőségi táp!
A feszültséget minél egyenletesebben adja le, azért minőségi és drága táp!

Azt a gigabyte táp típusát leírhatnád!

Öcsémnek is FSP BLUESTORM II 400W tápja van. 8 éve megy.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) Tikakukac válasza -Alvin- (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja és igen, volt ezres Corsair, elviekben szintén minőségi és még drága tápom. Konkrétan féltem tőle, mert kimértem és bőven kilógott a 12V is a szabványból kisebb terhelésen. Csak ugye nem mindenki méregeti így a dolgokat. Megveszi-berakja aztán szipiszupi. Közben lehet, hogy nagyon nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) Zoltn


Zoltn
senior tag

Kár, hogy nincs benne RGB-led! Már venném is!

;]

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#39) -Alvin- válasza Tikakukac (#37) üzenetére


-Alvin-
tag

Ezért sokszor nem értem ezt a hype vonatot :D A minőségi is lehet hibás gyártású illetve az "olcsóbb" is lehet túléli a drágábbat. Jó persze nyilván ha 2000 eur gépet raksz össze akkor már a táp is legyen olyan.

Én csak azt próbálom megérteni h mi ez a fanatizmus h minőségi vagy sem. Aláírom hogy statisztikailag biztos kevesebb a meghibásodás a 2x drágább tápoknál de ez talán el is várható ha vmi 2x annyiba kerül :D

(#40) Tikakukac válasza -Alvin- (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Leírtad. Ha +20k az, hogy megtegyem a tőlem telhetőt, hogy az 50k-s programozható előlapi panelem és a teljes gépem rendesen menjen, akkor bele fog menni. A hype az mondjuk pont ott szokott lenni, ami drága és nem tud többet semmivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) ViZion válasza Tikakukac (#40) üzenetére


ViZion
félisten

add fel, aki nem látott még táptól megbarnult alaplapi csatikat, az nem is érti miről van szó.

"Maga a táp nekünk tetszett, az ára viszont nem." ez a BQ! tápok 140%-ra igaz... :D
Ezért is kizártak nálam és inkább FPS, XFX, Seasonic játszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) Sipike19 válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Sipike19
tag

Az R9 fury x az nem 275Watt?

Sipi

(#43) pomorski válasza Zoltn (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Kac-kac!

(#44) Reggie0 válasza Sipike19 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mit csinalsz vele. Tesztek sokkal jobban megizzasztjak es gondolom nem art, ha egy teszttol nem hal le a gep.

(#37) Tikakukac: Par szazalek a 12V-nal mit sem szamit, plane terheles nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#45) Chp


Chp
őstag

A mázlista hegesztők! Minden tápgyártónakcímkézőnek elment az esze? :((( Észbontóan unom már. Mi a fene van a tápegységekkel? 300-400W-os kategóra? Olyan már nincs? Röhejes az egész helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#46) Lacok válasza Chp (#45) üzenetére


Lacok
őstag

Vannak nagyon jó tápok 300-400W-os kategóriában is nekem egy Seasonic 400W -os Fanless Platinum tápom volt sokáig és maximálisan ki tudta szolgálni az igényeimet. Ezek a nagyteljesítményű tápok inkább a tuning lovagok igényeihez készülnek.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) core i7


core i7
addikt

Nekem mai napig Be Quiet van és nagyon megvagyok vele elégedve és az enyém csak 80+ Gold :) de tényleg teszi a dolgát

(#48) Flashcash válasza Chp (#45) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem elsősorban marketing okai vannak, hogy a nagyobb teljesítményt preferálják kb. a következő okok miatt:
-az átlag felhasználó a több watt -> jobb táp elv alapján gondolkodik
-alacsony teljesítményű tápok esetén a táp saját, alap fogyasztása miatt nehezebb a (20% vagy 10% / 20 % terhelésnél) elérni a 80plus Platinum / Titanium hatásfokot ami a 80plus pecséthez kell, aminek szintén van reklám értéke, emiatt inkább 80plus gold tápok vannak ebben a kategóriában
-a tápgyártók is abban érdekeltek, hogy minél nagyobb tápokat adjanak el nagyobb haszonkulccsal :)

Szerintem a BeQuiet-nek a 400W kategóriában is vannak nagyon jó tápjaik:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49) Gróf...


Gróf...
aktív tag

" a lapos szalagkábeleket viszont hiányoltuk."
Amikor a kezembe került egy ilyen laposkábeles táp, akkor mindenkinek kívántam valami rosszat, akinek köze van hozzá, vagy csak egyszerűen rajong érte!
Ez inkább ilyen: Hülyegyerek hatás! "HŰŰŰŰŰ! LAPOSKÁBEL!"

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#50) Cifu válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kezdhetnénk ott, hogy akkor végig 50%-os terheltség mellett nézzük? Folyamatosan ekkora terhelést fog kapni? Mondjuk miner gépnél még oké, de a hétköznapi használatnál azért ez ritka jelenség.

De lépjünk tovább, a második az almát almával, ha Be Quiet! tápot nézünk, akkor ahhoz mérjünk.

Mivel a Dark Power Pro sorozatból nincs fele méret, nézzük a Be Quiet Pure Power 430W CM-et, ami detto félmoduláris, 80 plus Bronze. A 430W-os ára ~21,6e Ft, a Dark Power Pro 11 850W ugyanott (Ipon) 72,8e Ft. A különbség 51,2e Ft.

Tegyük fel marad az általad felhozott 38W különbség, én most 36 Ft-t fizetek itthon egy kWh áramért.

1000 / 38 = 26,31 óra működés kell 1kW-hoz fogyasztás különbséghez, ami 36 Ft
51200 (a két táp közötti árkülönbség) / 36 = 1422
1422 * 26,31 = 37418 óra alatt térül meg a különbség. Ez 1559 nap vagy 4 év folyamatos, 7/24-es használat esetén.

Ha folyamatos a 38W-os fogyasztáskülönbség...

Nekem mondjuk mindegy, ha valaki 50%-on akar járatni közel kW-os tápegységeket 7/24-ben, azért, mert kisebb tápegységnél valamivel nagyobb lenne a fogyasztás, hát hajrá, csak ha már ilyen érvvel jön elő, akkor nézzen utána a mateknak, mert nem biztos, hogy őt fogja igazolni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.