Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) haxiboy válasza Graphics (#49) üzenetére


haxiboy
veterán

Ejha, egyszer ha lesz pénzem ellátogatok. :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#52) Graphics válasza haxiboy (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én úgy tervezem, hogy ha cserélem a notim ,akkor az utód is onnan lesz / nem beszélve, hogy nemzetközi garis cuccot vettem ,így itthon is tudom intézni , ja és egy kellemes kirándulással, városnézéssel kell összekötni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Sztbeni válasza Graphics (#52) üzenetére


Sztbeni
őstag

én meg majd jövő nyáron Erdélyi körutazással egybekötve akarok új telót venni :). Amúgy te hol vetted pontosan a notit?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#54) kovsol


kovsol
titán

Megyek 8 napot nyaralni Erdélybe, lehet veszek kint addig egy kártyát a telóba. Angliában is mikor múlt nyáron kint voltam melózni tök le voltam döbbenve, hogy mennyivel olcsóbb kint a mobilozás. Na meg olcsóbban telefonáltam haza Magyarországra, mint itt a céges mobil előfizetésemmel beszélek. :O

May the Force be with you!

(#55) gzbotii válasza musculus (#19) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt nagyon elszamoltad.
Kicsivel kissebb az atlagfiztes, viszont minden olcsobb. Tudom, mert nem egy unokatestverem es szuleim is dolgoztak Budan, de mar nem eri meg kimenni. A teljesen lemaradt es sokkal fejletlenwbb romani kb mar csak berogozodes.

Nezd meg a nagyobb varosokat Google Street Viewval ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#56) gzbotii válasza alevan (#26) üzenetére


gzbotii
veterán

Oferta az ajanlatot jelent ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#57) Sztbeni válasza gzbotii (#55) üzenetére


Sztbeni
őstag

hát igen. Ha 220 ezer lenne a nettó átlagfizetés, akkor nem azt tervezgetném, hogy hova menjek ki dolgozni :D. Meg Romániában 6% körüli a munkanélküliség, Magyarországon pedig 12%. És sokan a mai napig azt hiszik, hogy Románia elmaradott és éheznek az emberek. Ennek egy része igaz is lehetett 10-15 éve. Meg amin én ledöbbentem, hogy milyen a vasút. Erdélybe mentem vonattal másodosztályon, és csak néztem. Köze nincs a széteső MÁV szerelvényekhez.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#58) Csorosz válasza gzbotii (#55) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Mostanában egy projekt kapcsán sokat jártam Kolozsváron.
Azért van leszakadás még bőven, de tényleg nagyon nyomja őket az únió. Főleg a franciák. Irgalmatlan sok beruházást inditottak, de akkor is kb akkora a rés, mint Németország-Magyarország vonatkozásban. Na jó, egy kicsivel lájtosabb, de igen szembeötlő még mindig.
És az átlagfizu inkább 50-60k odakint forintban.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#59) gzbotii válasza Sztbeni (#57) üzenetére


gzbotii
veterán

2007bem gazdasagilag majdnem bertuk Magyaroszagot. Utanna sem esett vissza annyira, mint nallatok.
A vasut meg: IR (inter regio) az teljesen oke, europai szintu de par helyi..tragyadomb.
De peldaul a Hargita vagy a Korona, amivel te utazhattal az tenyleg komoly.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#60) gzbotii válasza Csorosz (#58) üzenetére


gzbotii
veterán

19 eves koromig Gyergyoban eltem, 3 eve Kolozsvaron.
Budapesten is eltem egy rovid ideig, Magyarorszag minden nagyobb varosaban jartam, de Kelet-Mo azert nem egy csudaszep hely (Eszak-Erdely sem rosszabb).

Ja, meg csak tudom, mennyi az atlag kereset, egyetem mellet 3 eve melozok. En keresek, diakkent havi 60.000, heti 5 nap /6 ora munkaval :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#61) Sztbeni válasza Csorosz (#58) üzenetére


Sztbeni
őstag

hogy a fenében lenne akkora különbség? Németország egy vezető hatalom, Mo. meg az unio legszegényebb országai közé tartozik Romániával és Bulgáriával együtt. Németországban dolgozik ismerősöm. Takarít. Netto 1200€-ért.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#62) Midway


Midway
senior tag

Mit gondoltok itthon miért golyózták ki a digit mint 4. szolgáltatót?
A cikkből, árakból világosan kiderül.

(#63) vegyszer


vegyszer
addikt

Ilyen díjak itthon is lehetnének...
:W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#64) Space marine válasza Sztbeni (#44) üzenetére


Space marine
aktív tag

Nagyon Köszi! :)

Tegnap nem láttam ezt a baszott nagy román zászlót tabletről, lehet jobban jártam :O

[ Szerkesztve ]

(#65) draff


draff
aktív tag

Ez mind szép és jó, ámde mindezeket én már akkor tudtam, amikor még egyáltalán nem euróban, hanem dollárban számolták el Romániában a SIM árakat. Amikor kimentünk, mindig vettem 4 $-ért egy Orange kártyát a Siemens C30-asomba. Akkoriban még rendre másodperc alapú volt(!) az elszámolásuk - a kártyához járó teljes összeget egyszerűen sose tudtam róla lebeszélni. Ej, pedig az asszonnyal együtt rendesen fostuk a szót a hazai rokonságnak ...
Így nyaraltuk végig 2004-ben, 2005-ben Székelyföldet - Szovátától Brassóig.

(#66) Vangelis válasza vegyszer (#63) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nyugi nálunk soha nem lesznek ilyen díjak!

Rajtunk nyerészkednek...

Még hogy Ők vannak elmaradva.

Pedig mennyi földet oroztak el tőlünk... :O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#67) draff válasza Sztbeni (#21) üzenetére


draff
aktív tag

Melyik Magyarországon 145 ezer a nettó fizetés?
Nekem 42 év munkaviszony után egy "jól fizető" cégnél speciális végzettséget igénylő munkám után sem volt annyi soha!
Persze ha abba az ország-átlagba beleszámoljuk a miniszterek, fontos elvtársak, a mindenféle ügyeskedő, már-már a bűnözés határait súroló magánvállalkozó s a többi simlis adózatlan jövedelmét, akkor így eltorzulva, de csak kihoz valami ilyesmit a statisztika.
Én lakossági átlagjövedelemnek inkább a 100 ezres nettóbért mondanám, de jól az is csak Budapesten és környékén működik. A vidék az ennél sokkal lejjebb van! Azaz - a fordulat óta az alacsonyabb áraikhoz viszonyítva a románok nálunk sokkal jobban keresnek!

(#68) vjozsef válasza qad (#1) üzenetére


vjozsef
senior tag

A percdij legfeljebb alacsony, az olcso meg a szolgaltatas. :N

(#69) alevan válasza gzbotii (#56) üzenetére


alevan
őstag

Ezen törtem a fejem, de elvetettem az ajánlat szót már az elején. :W :W :W

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#70) Dark Archon válasza draff (#67) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezen a Magyarországon. Én legalább 5-6 éve felette vagyok (bőven), barátnőm is épp, hogy keres ennyit (bérlet hozzájárulással); édesanyám is kb. ennyit kap, ráadásul állami cég; tesóm is új munkahelyen megkap ennyit. Konklúzió? Te dolgozol sz*r helyen.

Egyébként is elcsépelt már ez az átlagfizetés téma Magyarországon, aki tanul, tesz a céljaiért (pl. vidékről felköltözik Bp-re), az esetek többségében megtérül. Persze ehhez az kellene, hogy a politikusok és mások fizetésén sopánkodás helyett a sajátunkon próbáljunk javítani.

100eFt Bp-n? Ne viccelj. 8 általánossal esetleg... de hát az ne panaszkodjon. Egyébként meg rendszerint az ember alábecsüli magát és nem mer egy rendes fizetést kérni. Nyilván vannak esetek, mikor kenyérre kell a pénz, akkor el kell vállalni bármit.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#71) epityesz


epityesz
aktív tag

azta.............ezek tényleg durva árak :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#72) Sztbeni


Sztbeni
őstag

szerintem itt zárjuk le a gazdasági elemzéseket, nem ide tartozik.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#73) HawerKing


HawerKing
őstag

Gratulalok, nagyon jol sikerult iras, biztos nem keves idobe telt osszeszedni az adatokat. En jelenleg egy hatarmenti telepulesen elek ami a Magyar hatar mellett van s Orange a szolgaltatom. Van egy olyan infom hogy az Orange direkt csokkenti a lefedetseget a hatarokhoz kozel mert nem szeretne ha a hataron tuliak is orange t hasznaljanak bizonyos korzetben...
Szerintem az Orange a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#74) gzbotii válasza HawerKing (#73) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt nem latom logikusnak...ha a teljes hatar menten 1000 ember hasznalna Oranget, es havonta feltoltenek 5€ mar az is haszon lenne nekik...

Vagy a MO-i szolgaltatokkal van ilyen megegyezesuk :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75) HawerKing válasza gzbotii (#74) üzenetére


HawerKing
őstag

Valoszinu , hogy veluk van ilyen megalapodas.
Csak gondolj bele a Roman Magyar hatrvonal eleg nagy s ha az oranget lehetne fogni kb a hatartol 20-30km ig akkor hanyan hasznalnak Magyarorszagon is.... S ez mind kieses lenne a magyar szolgaltatoknak...
De ez mar forditva nem igy van , en pl fullba fogom a vodafone HU t, es a T mobilet is kb 20km re a hatartol romaniaban.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#76) maximilian4


maximilian4
addikt

Fúh de utálom a románokat, iszonyat mocskos egy népség. Erdély az más tészta, az magyarföld. Ezt a román zászlót meg berakni képnek. Magyarország 1/3 része ezekhez a mocskos szőröstalpúakhoz került... Vesszen trianon!

Maxi

(#77) Alpee válasza Sztbeni (#57) üzenetére


Alpee
aktív tag

én azért annyira nem hiszek a statisztikáknak, meg vannak azok kozmetikázva rendesen. A munkanélküliek közé csak azok számítanak, akik igényeltek segélyt, akik meghaladták a lejárati időt és nem álltak munkába utána, azok nem számítanak munkanélkülinek statisztika szerint...az átlag ember fizuja meg inkább 200-250 euro - hó...

(#78) HawerKing válasza maximilian4 (#76) üzenetére


HawerKing
őstag

Kb teged ezert 6orara tiltanak :DDD de Trianon tenyleg hulyeseg volt.... :((

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#79) gzbotii válasza HawerKing (#78) üzenetére


gzbotii
veterán

Inkabb igazsagtalansag. De reszletekbe ne menyunk bele mert mindenki kap egy banhammert.

Viszont az a roman zaszlot igazan kivehetnek mar onnan :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#80) stifi82


stifi82
aktív tag

Ezt a magyar szolgáltatok figyelmébe kellene ajánlani hogy mi milyen drágán is telefonálunk .

(#81) Zealot80 válasza qad (#1) üzenetére


Zealot80
tag

Lehet hogy olcsonak tunik a percdij de ha figyelembe veszed mennyit vihetsz haza egy atlagos melobol meg ennyi is soknak fog tunni. Atlagfizu felet lazan kajara koltheted ugy hogy odafigyelsz mit veszel meg a tobbibol meg futes stb eppen le van tudva. Aztan ha meg szorakozni is akarsz vallalsz plussz melot...13 evet meloztam ott, most UK-ba zsibbadok mert az olcso percdijak mellett 100 ev sem eleg egy lakas arat osszeszedni :DDD

(#82) gzbotii válasza Zealot80 (#81) üzenetére


gzbotii
veterán

Es szerinted Magyaroszagon jelenleg jobb a helyzet? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83) Stanlee


Stanlee
őstag

A szerbeknél a Telenor-nak van olyan opciója, hogy - a prepaid kártyák esetében is - ha regisztrálsz, a saját hálón belül ingyenes a beszélgetés. Amikor kint dolgoztam mindenkinek akivel kapcsolatban voltam Telenoros előfizetése volt, így csak heti egy alkalommal kellett talán 500 Ft-ért feltölteni a kártyát, hogy az ingyen beszélgetés meglegyen.

A roaming a szerbeknél "érdekes". Hívásfogadás 144 Ft/p, hívásindítás 393 Ft/p.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#84) musculus válasza gzbotii (#55) üzenetére


musculus
tag

Á nem, nem számoltam semmit, a pénzcentrum weboldaláról vettem a tavalyi számokat.
De van frissebb, már idei, link
A táblázat csalóka, mert USD-ben írja ki.

Amúgy nem csoda, hogy olcsóbb minden keleten.
Ugyanis ha bemegyek az osztrákoknál egy boltba, ott sem drágább pl. a kaja (az éttermek drágák, persze, mert a pincér is ezer ojrót keres minimum), gyakran azonos áron vannak cuccok, csak jobb minőségben :(

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#85) Sztbeni válasza Zealot80 (#81) üzenetére


Sztbeni
őstag

még ha duplája lenne a fizetés, az se indokolna ekkora árkülönbséget. Hálón belül van vagy 40x-es különbség.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#86) Zealot80 válasza gzbotii (#82) üzenetére


Zealot80
tag

Nem mondtam egy szoval sem hogy jobb lenne...de nem kell ugy elsapadni hogy a roman miert mobilozik olyan olcson. Hivatalos statisztikai adat szerint az atlag roman netto ber 340 euro...de ebbe benne van a sok fejes irdatlan fizetese, atlagember 200 kap kezbe egy gyari munkas meg annyit se (sokszor meg a minimalbert is kijatszak, teljesitmenyalapon szamolnak es a minimalberert lehetetlent kernek). Arakat pedig ehez mernek. En is hozonghetnek hogy itt ahol elek miert kerul 3x annyiba a cigi mint otthon...de itt ennyiert el tudjak adni es kesz...inkabb leszoktam. Ahol nagyobbak a jovedelmek ott mindenert tobbet fizetsz. Csak havi lakberre es kajara elkoltom azt a penzt amit otthon 3 honap alatt kerestem. Ilyen egyszeru.

(#87) csabili74


csabili74
aktív tag

Köszi, ez jól jön, van Orange kártyám, de ezek a beállítások idegenek voltak nekem eddig:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#88) vegyszer válasza gzbotii (#74) üzenetére


vegyszer
addikt

Mi jugaba vodáztunk évekig nagyanyámékkal. (ugyan egy idő után kellett egy külső antenna, de egye fene, akkor is simán ellátott a határig. ami 15-16 km volt)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#89) Sztbeni válasza Zealot80 (#86) üzenetére


Sztbeni
őstag

reálisan nézve itthon is hasonló árak kellenének. Ausztria is jóval olcsóbb. Csak mo. ilyen kurvadrága.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#90) csabili74 válasza Sztbeni (#89) üzenetére


csabili74
aktív tag

Mint mindenben:) De vígan és boldogan élünk vezéreink szerint 47000 vagy éppen máskor 500 euróból:)

De tény, olcsóbb Erdélyben. Nagybátyámnak annyi pontja van, hogy egy évig beszélhetne.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#91) Zealot80 válasza Sztbeni (#85) üzenetére


Zealot80
tag

Minden orszagba annyiert adjak el amit akarnak amennyit a piac megfizet.Lehet hogy a romannak olcsobb de a szolgaltato igy is kaszal meg ha kevesebbet is. De ha megemelnek az araikat 20-25%-al cseszhetnek az egeszet.Meg amit kapsz a penzedert az sem annyira szep. Hirdetesben jol hasit a net, mobiltelcsin szetbasz az ideg amig betolt egy emailt. Es ez csak egy pelda, de hasonloan kell elkepzelni az egesz orszagot :P

(#92) gzbotii válasza Zealot80 (#91) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vagyok a legtapasztaltabb ember, 22 eves vagyok, nem is titkolom, 3 eve dolgozom csak.
Mobilnet: Orange HSDPA nyaron nyomtam speedtestet, 3.6MB/s jott be. Tegnap elott a lakotarsam Digin nyomott, neki ~3 MB/s jott ki.
A fizetesek az ismerosi korombe: 900 es 1500 kozrul vannak atlagban, posztol fuggoen. Ami ugy 200-300 euro. Mind ketkezi munkasok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#93) t.imi válasza Lewzke (#15) üzenetére


t.imi
addikt

Szolvákoknál, osztrákoknál sem több a perc, internet dijja.
Egy gvh-s mutatványt megérne voda,tmob szinten.

(#94) HawerKing


HawerKing
őstag

en havi 350-390 eurot keresek romaniaban :( s erre mindenki azt mondja eleg jo a normal 200-250hez

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#95) Zealot80 válasza gzbotii (#92) üzenetére


Zealot80
tag

Minden orszag kormanya annyira sanyargatja a nepet amennyire nem sajnalja...a cegek meg annyit aratnak amennyit csak tudnak.Dolgoztam romaniaba, usa-ba most meg angliaba. Erdekes hogy az elelmiszer kb hasonlo aron megy, kivetelek itt is vannak. Ami romaniaban olcsobb volt az a szesz a cigi es a kave.Jol kell forgasd magad es akkor semmi nem draga. Amugy epp az elobb talaltam: [link] bar amit itt ir a bukaresti gyerekrol az kicsit elszallt...vagy en valasztottam rossz egyetemet/szakmat.
A netsebessegrol meg annyit hogy vodas kartyam volt (ceges elofizetes) megsem hasznaltam.Szerzodesben szepen leirva mennyi a garantalt sebesseg...nem volt hozza turelmem. Vezetekes net hasonloan. Mivel ceges volt az is kb 10x annyiba kerult mint maganszemelyeknek, de sebessege jo esetben is csak negyede (ugyanazzal a geppel ugyanabbol a forrasbol probaltam tolteni). Speedtestet futtathatsz de szerintem az sem ad realis kepet.

[ Szerkesztve ]

(#96) gzbotii válasza Zealot80 (#95) üzenetére


gzbotii
veterán

Veztekes net :Y OMG...aval mi a baj?
Ezt ma lottem, itthon:

Es ez a net nekunk 25 lejbe (5.58 euro, 1660Ft)

Ok, Speedtest nem realis, ezt most toltom:

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#97) Zealot80 válasza gzbotii (#96) üzenetére


Zealot80
tag

Na errol beszeltem...ceges net kb 50 euro es max 1MB/sec-el torrentezel.

[ Szerkesztve ]

(#98) gzbotii válasza Zealot80 (#97) üzenetére


gzbotii
veterán

Te azt irtad, hogy a net is lassu nallunk. Akkor most nem ertem. :F
Vagy te MO irtad?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#99) HawerKing válasza Zealot80 (#97) üzenetére


HawerKing
őstag

Ceges nettel torrentezni ;]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#100) Sztbeni válasza gzbotii (#96) üzenetére


Sztbeni
őstag

elképesztő. Nagyon olcsó és jó

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.