Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dr. Kind válasza darvinya (#213) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Igen, a telefonokat összekevertem a műsor elején, my bad. Az újfajta appváltót viszont bemutattam, az onnan elérhető programokkal egyetemben, 17 percnél érdemes megnézned a videót ;)

(#252) Carasc0 válasza petipetya (#250) üzenetére


Carasc0
őstag

Akár 4S de inkább az 5 amivel versenyképes a T. Bár tudtommal a T jobb mint az Iphone 5. :B

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#253) lugosi válasza petipetya (#250) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az egy trollhívó varázsszó. :DDD

(#254) darvinya válasza lugosi (#253) üzenetére


darvinya
titán

Júj…ne emlegetsd még a végén teli szemetelik a topikot. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#255) petipetya


petipetya
nagyúr

Egy külön állatfaj, az már biztos. Amikor az Iphone 5 teszt után csak tetszett plecsnit kapott a telefon, ha tehették volna akkor bedarálták volna az egész mobilarénás stábot, hogy Iphone virslit készítsenek belőlük. :D

Elnézést az offért.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#256) Kis@ válasza BroCreSt (#237) üzenetére


Kis@
tag

Nna voltam a Vodánál, de nem volt náluk, viszont szívesen megrendelik nekem, vagy várhatok is, hogy magától legyen a boltban. A srác szintén nem is tudta először, hogy miről is beszélek, folyamatosan P-t értett a T helyett. Aztán megnézte az árlistát és közölte, hogy ez annyira új, hogy csak ma került rá az árlistára ... stb-stb.

Szóval lehet hogy vodás lesz, már csak az kérdésem, hogy mi a helyzet a Vodás Xperia T és a root szavak megférnek egy mondatban anélkül, hogy komolyabb bonyodalmat okoznék magamnak? Nekem az a tapasztalatom, hogy a voda nem nagyon szokott késlekedni a frissítésekkel, de rootolni azért szeretném majd a telefont.

Kis@

(#257) pepe091 válasza Kis@ (#256) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem nagyon értem a kérdést, mert a frissítések szolgáltatós gördülékenysége, és a root között mi az összefüggés.. Ha sokáig nem akarják kiadni a frissítést, vagy nem akarja megvárni az ember, csak felrakja flashtoolal a gyárit, és kész. Ehhez nem kell root, és gari vesztés sincs. De itt még nem tartunk.. :D

(#258) pepe091 válasza Kis@ (#256) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Dupla.. :W

[ Szerkesztve ]

(#259) szimike79 válasza dr. Kind (#251) üzenetére


szimike79
őstag

A telefonokat tényleg összekeverted, és az árak összehasonlítása sem volt az igazi (OneX, SGS3). De védelmedre kelek, tényleg egész jó bemutatót tartottál a telóról 1-2 óra használat után. Megvolt az új app váltó, és a mini alkalmazások bemutatása is. Ezek tetszenek is, mint ahogy az új Sony is összeségében. Remélem az SXS is megkapja majd őket frissítés formájában.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#260) lugosi válasza petipetya (#255) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem szifonom is van meg androidos telóm is, tiszta tudathasadásos vagyok hogy hol és mit kell trollkodnom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#261) Carasc0 válasza dr. Kind (#251) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet! Tesómmal néztük miközben bemutatod a telcsit. A poén hogy közben meg kezemben fogtam a sajátomat és vártam hátha lesz olyasmi amit gyorsan kitudok próbálni. Volt is. Az alkalmazás futtatásának kilövöldözése a 3. koppintós menüpont segítségével. :B

Azért egy olyanra kiváncsi lennék, hogy te hogy minősítenéd a telcsit? "Ajánlott" "Tetszett" ilyenekre gondolok. Így elsőre milyen plecsnit adnál rá? :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#262) tomatos válasza lordyka (#249) üzenetére


tomatos
aktív tag

Itt a nyitáshoz az info:
Unlock bootloader

Viszont ha T-s szerintem felejtsd el, nem romtól függ a bootloader, legalábbis azthiszem a Sony régebben ezt már lenyilatkozta és sokan bajba is voltak akik akkor Xperia arc-ot vettek vodába és t-be.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#263) Carasc0


Carasc0
őstag

Aki kiváncsi az Xperia T tényleges gyári paramétereire, szoftvereire stb... ezt a dokumentumot ajánlom figyelmébe:[link]

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#264) Kis@ válasza pepe091 (#257) üzenetére


Kis@
tag

Kicsit tömör lett ezért voltam félreérthető. A lényeg az, hogy nem félek a voda sim lockos telótól, mert tudom, hogy nem fogok a frissítésekre várni hónapokig, mint a t-mobilosok. De félek a sim lockos telótól olyan értelemben, hogy vajon tudom-e majd rootolni. Tehát ha a vodásat közel lehetetlen rootolni, akkor nem vennék olyat.

Kis@

(#265) szimike79 válasza Kis@ (#264) üzenetére


szimike79
őstag

A root nem valószínű, hogy gond lesz. Az Xperia S-nél is megoldották a bootloader nyitás nélküli root-ot. Csak tovább tartott.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#266) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv!

Elsősorban azokhoz szólna a kérdésem, akiknek már van Xperia T-je... Mennyiben eltérőek a szolgáltatóknál kapható verziók a később érkező független típusoktól? Külsőn valami változtatás (pl. hova nyomták a t-mobile-os logót) illetve a rendszerbe mennyire nyúltak bele? sok a kacat benne? Rég volt sony-m, konkrétan t-mobile-os K550i, abba aztán rendesen nyomtak pink témát meg plusz szolgáltatói vackokat, ezektől herótom van... várnám a függetlent, de elég drága, T-nél meg adott az előfizu, részletre "kellemesebb" megvenni.

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#267) Carasc0 válasza Nfsman20 (#266) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem a készüléken sehol nincs T-mobilos embléma.Csak a kijelzőn jelzi ki, mikor bekapcsolom de azt se állandóan. Hát hogy a T-mobil pakolt-e rá szoftvereket külön nem hiszem. Alapból elég sok minden fenn van, persze van ami felesleges.Témákból van kb 5-6. Nem bonyolított a telcsi. Átlagosan 300Mb-ot foglal és még van szabad 350Mb. Tehát normál használatnál a belső memória félig foglalt. Ha kihajigálnám advanced módszerekkel a progikat akkor nyernék vele kb +10 vagy +15%-ot. Szóval korrekt szerintem.

Megnéztem rajta egy komoly játékot, hát brutál grafika és reccenés mentes volt. Valami autós ami TOP 1 a google play-en. Akksit mondjuk ette, de azt hiszem még nem vagyok azzal tisztába mik a telcsi képességei.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#268) Nfsman20 válasza Carasc0 (#267) üzenetére


Nfsman20
tag

Értem, köszönöm a gyors választ! :) Akkor igazából nem sokat "bukok", ha beruházok egy szolgáltatói verzióba. Gondolom az még egy jó darabig nem várható, hogy olcsóbb lesz, eléggé tartja az árát a Xperia S is :S

Más kérdés: A kamera milyen? Szép képeket lő? Esetleg jobb is, mint ami pl. a Xperia S-é?

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#269) Carasc0 válasza Nfsman20 (#268) üzenetére


Carasc0
őstag

A kamera az fullos! Tehát annyira éles, és gyors majdnem felér egy full HD-s valódi kamerával leszámítva az optikai zoomot. A fényképezője már nem annyira fullos, de a célnak megteszi. Xperia S-t nem ismerem.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#270) Nfsman20 válasza Carasc0 (#269) üzenetére


Nfsman20
tag

Értem... akkor azon is csiszoltak, mert az S a tesztekben nem igazán tudott kitűnni a tömegből, gyengén muzsikált. Megvárom a MA-s tesztet, aztán meglátjuk mi lesz :) Eredetileg Nokia 808-ra pályáztam, de az brutálisan drága :S T-mobile-nál meg nem nagyon akarják behozni...

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#271) Carasc0 válasza Nfsman20 (#270) üzenetére


Carasc0
őstag

Én azt jósoltam hogy ajánlott plecsnit fog kapni! :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#272) petymeg


petymeg
addikt

Xperia v kapható lesz vajon itthon a t mobilnál?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#273) lordyka válasza petymeg (#272) üzenetére


lordyka
aktív tag

nem, hivatalosan nem jön Magyarországra, h miért azt nem tudom mert baromi jó telefon lesz az :D

amúgy ahogy nézegettem a t-mobile honlapján a szoftverfrissítéses oldalt, az oldal átirányít a sony oldalára így a t-mobile nem tudja megfogni a frissítést mert nem ők adják ki hanem a sony. az én értelmezésem szerint.

(#274) lordyka válasza szabogabor10 (#242) üzenetére


lordyka
aktív tag

itt van független CE rom T-re és ha kéne ott a T-mobile-os is

(#275) Orlin válasza tomatos (#232) üzenetére


Orlin
addikt

Hát ezüstben nem tetszik :) Fehérben akkor nem is lesz?
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#276) markyy18 válasza Nfsman20 (#266) üzenetére


markyy18
aktív tag

Nekem is T-Mobile-os van és semmiben nem különbözik a függetlentől így ránézésre azon kívül persze h sim lockolt. :D Nincs pink téma meg T logó a telefonra nyomatva,nincs semmilyen plusz kigyomlálhatatlan T-s szoftver. :D Ők egyedül a tartozékokat gyomlálják kicsit. :W

(#277) Zaji válasza lordyka (#273) üzenetére


Zaji
őstag

Hacsak nem úgy jár, mint az Ion. Azt sem tervezték árusítani az öreg kontinensen.

(#278) Nfsman20 válasza markyy18 (#276) üzenetére


Nfsman20
tag

A tartozékokat?! Mit vettek ki a dobozból?

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#279) lugosi válasza Nfsman20 (#278) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez engem is érdekelne!

(#280) markyy18 válasza Nfsman20 (#278) üzenetére


markyy18
aktív tag

Legjobb információm szerint adnak hozzá még HDMI kábelt, fóliát meg tokot. Sőt hallottam olyat is h adnak OTG kábelt hozzá. Na a T-nél adnak töltőt meg fülest. A doboz fel is volt bontva amit adtak. :Y

(#281) petymeg válasza lordyka (#273) üzenetére


petymeg
addikt

Kár, mer az még ezt is veri. Meg szebb is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#282) darvinya válasza petymeg (#281) üzenetére


darvinya
titán

Engem is jobban érdekel a V.
Nekem a 4"-os kijelző passzentos, tudom inkább 4.5"-ös lenne jó a kezem mérete miatt, de az már tepsi.
Ha nem jön be 6 hónap alatt, akkor P lesz a vége.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#283) pepe091 válasza markyy18 (#280) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Máshol NFC tag-eket adtak hozzá, de a T azt sem, pedig az nem egy hú de drága dolog.

(#284) markyy18 válasza pepe091 (#283) üzenetére


markyy18
aktív tag

Ezt nem szeretem bennük hogy egy gyártó van olyan kedves és ad a telefonjai mellé valamit akkor ők miért veszik ki belőle vagy adnak olyan áron telefont mintha minden lenne mellé :F Közben meg olyan csomagot rendelnek be amihez alapból nincs tartozék vagy ugye kibontják és kiveszik belőle. :W

(#285) mrlujoak válasza markyy18 (#284) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez már évek, ha nem évtized(ek) óta így megy...
Egyébként többnyire a szolgáltatói modellek esetében komoly tárgyalások folynak, mit tegyen bele az adott gyártó az adott csomagba, azaz mit, milyen áron vesz meg a szolgáltató...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#286) markyy18 válasza mrlujoak (#285) üzenetére


markyy18
aktív tag

Sajnos nem fullos csomagban küldik de már mindegy a telefon jó és kész. :D

Más: tapasztalta más is a T tulajok közül hogy videózás közben mikor fókuszál a telefon ilyen kerregő hangot ad ki? Ez nem lenne baj csak a mikrofon is felveszi ezt a hangot ami egy csendes videónál elég illúzió romboló. :(((

(#287) pepe091 válasza markyy18 (#286) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A másik topikban már írtam erről, hogy az egyik tesztbe berakott videón is hallatszik rendesen: Videó. Bár engem nem zavarna, csak kicsit fura. A mini promnál is hasonló volt mert ott meg ciripelt, persze az más okból. De szerintem nem olyan vészes ez.

(#288) pepe091 válasza markyy18 (#286) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Bocs a dupláért..

Napfénynél mennyire olvasható a kijelző? Szintén egy youtubeon láttam egy videóban, hogy nagyon gyenge, alig olvasható. Azt mondták, max fényerőn volt pedig. Ez mennyire igaz?

(#289) markyy18 válasza pepe091 (#287) üzenetére


markyy18
aktív tag

Igen ilyen hangot ad ki nekem is csak tudnám h miért kerreg ennyire fókuszálás közben. :O de azért nem végzetes hiba nagyon jó telefon attól még. :D
Amennyire napfényes időnk van még nem volt alkalmam vizsgálgatni napfényben. Elég jónak tűnik de azért vannak masszívabb fényerejű telefonok de teszem hozzá én sosem szoktam fullon használni egyik telómat se és nem is volt bajom az olvashatósággal. :)

(#290) taxy88 válasza markyy18 (#286) üzenetére


taxy88
aktív tag

Üdv!

Én is megvettem tegnap és tapasztaltam a "kerregő" hangot a videófelvétel visszajátszásakor.
Kicsit meg is lepődtem rajta.Gondolom valami fókuszáló hang lehet, mert akkor lehet hallani.
A fényképezésben nagyon tetszik a makró mód, mivel előtte egy Neo-m volt és azon minden makró módban készült kép beégett vakuhasználat mellett.Hát ebben nem.

pepe091:

maximum fényerő mellet sem tökéletes szabadban, de ha ki van kapcsolva az auto fényerő szabályozás, akkor teljesen jó.

(#291) markyy18 válasza taxy88 (#290) üzenetére


markyy18
aktív tag

Persze ez a fókuszálási hang csak kicsit erős. Neked ha rezeg a telefon nem olyan mintha szét akarna esni?? Olyan nekem kicsit mintha szét akarna esni a telefonnak a felső fele. :F
Fényképezésben és ahogy írtad makróban nagyon ott van a telefon. :D Csak ez kicsit fura h videónál így zajong.

[ Szerkesztve ]

(#292) tipuka


tipuka
addikt

Hali!
A tulajdonosok közül tudna valaki nekem mesélni a zenei élményről ? :)
Kihangosítva és valami jó fülessel is egyaránt, egy másik telefonhoz viszonyítva.
Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#293) szabogabor10 válasza lordyka (#274) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi szépen! Sokat segítettél! :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#294) hanati1 válasza pepe091 (#283) üzenetére


hanati1
csendes tag

Csak egy kicsomagolós videón láttam, hogy volt a dobozban HDMI kábel és 2db NFC cimke.
Egyébként 4 db-os NFC cimkét itt lehet venni

(#295) Carasc0 válasza markyy18 (#280) üzenetére


Carasc0
őstag

Na stop! Mi az hogy kivesznek tartozékokat a dobozból? Ez ki van csukva. Előttem bontották ki a telcsi dobozát. Továbbá hiába tok emg HDMi kábel, a dobozba az tuti nem férne el. Tehát itt valaki nagyot téved! :B

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#296) taxy88 válasza markyy18 (#291) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hát szétesni nem esik szét, de az erőssége nagyon rendben van.

tipuka: Nekem előtte(most most is itt van) egy SE Neo-volt, és szerintem ahhoz képest kicsit talán visszalépés.Kihangosítva kicsit doboz hangja van.De szerintem pl HTC ONE X-hez képest sokkal jobb.
A gyári füles(mh-750) jó minőségű, bár ez egyértelmű a sony-tól.
Viszont én egy Denon-t használok vele,amit a neo-val is.Érdekes viszont az,hogy ezzel a fülessel a power amp ugyanazzal a beállítással a két telefonon különbség van.

(#297) hanati1 válasza Carasc0 (#295) üzenetére


hanati1
csendes tag

Lehet, hogy nem HDMI, de akkor ezen a videón 1perc17mp-nél milyen kábelt mutat?

[ Szerkesztve ]

(#298) markyy18 válasza Carasc0 (#295) üzenetére


markyy18
aktív tag

Hát akkor nem tudom de én is láttam több helyen h adnak HDMI kábelt, fóliát meg Tageket. Igaz lehet a T alapból olyan csomagot rendel amiben ezek alapból nincsenek ez valószínűbb is. Hidd el elfér az van róla videó amiben az általam felsorolt dolgok benne vannak. :)

Taxy88: Hát erősnek erős az tuti csak nekem kicsit csörög is ha rezeg. Ha a sarkát nyomom akkor nem csinálja.

Hanati1: bizony az HDMI kábel. :)

szabogabor10: Inkább az lesz h alapból olyan csomagot rendelnek be amiben "gyárilag" nincsenek is benne. A tartozékok régiónként eltérhetnek. Van a dobozon 2 fehér papír zárócsík az nekem át volt vágva mikor kihozta a raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#299) szabogabor10 válasza hanati1 (#297) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az bizony egy MHL-HDMI kábel. Ha ez meg az NFC tagek tényleg alaptartozékok és kiveszi a T (vagy alapból ilyent rendel), az a világ legnagyobb szemétsége lenne. Az enyém doboza nem tűnt úgy, hogy fel lett volna már bontva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#300) hanati1 válasza szabogabor10 (#299) üzenetére


hanati1
csendes tag

Szerintem sem veszik ki, hanem csak az alap tartozékokkal (töltő+füles) kérte az ő beszállítójától, falura jó lesz alapon :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.