Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Igen hangzatos tech. ez... de ezzel akkor vége az lcd-k fejlesztésének, azaz már nincs tovább?

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Oké most a marketing bullshit után írja le valaki, hogy valójában jó e valamire a hangzatos izé :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) index31


index31
tag

Lg marketing PH szinten :) Merre is kell húzni ? :)

(#4) macilaci78 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, írni már lusták, mondjuk, amíg az értő olvasást is kevesek választják hobbijukként, nem csodálom.

De most komolyan legalább nyomtatóbarát formában szívesen olvasnék cikkeket ilyen tech újdonságokról. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Celtis


Celtis
veterán

Miért kell a kvantum pöttyhöz hasonlítgatni (méret, egyenletesség), ha az égvilágon semmi közük egymáshoz?

Ha jól értem, ez kb. egy tükröződéscsökkentő felületi kiképzés. Kb, az lehet mint a Samsung ultra black technológia, csak talán nem szórja, a hátulról, a pixelek felől jövő fényt.
Kb. annyit jelent, hogy feltalálták a melegvizet.

[ Szerkesztve ]

(#6) sTERNI


sTERNI
senior tag

Ha videót akarok nézni, akkor YouTube-ra kattintok nem PH-ra. Dugig van tech vlogokkal az egész.
Ellenben sokan szeretjük a hosszú, információdús, lapozható/kereshető cikkeket.
A cikket bármikor, bárhol tudom nézni, át tudom futni gyorsan vagy el tudok merülni benne..videónál max beletekerek aztán szentségelve pörgetem vissza, mert lemaradtam valamiről.
A cikkből tudok másolni, ha épp mással beszélem meg és hivatkozni szeretnék rá.. videóval ez megintcsak nehezebb falat.

Persze lehet csak én vagyok ezekkel így.

[ Szerkesztve ]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#7) #95904256 válasza sTERNI (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#8) Duree válasza Celtis (#5) üzenetére


Duree
veterán

Nézd meg figyelmesen a videót még egyszer mert valamit nagyon félreértettél.

duree54

(#9) Ribi válasza Duree (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig a rövidke leírás alapján igen hasonló a két cucc.
Máshol van elhelyezve elvileg a 2 réteg, de pl fényvisszaverődés csökkentő hatása mindkettőnek van.

(#10) Astroboy


Astroboy
őstag

"Mit csinálnak a nanocellák a tévében?"

Parasztot vakítanak :F

(#11) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Telefon kijelzőkben miért nincs ilyen?

(#12) Sinisi válasza Watchdog (#11) üzenetére


Sinisi
senior tag

Gondolom lesz majd az is, csak addig ne álljunk féllábon

(#13) Watchdog válasza Ribi (#9) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Vajon miképpen csökkenti a 390 és 750 nanométer közé eső hullámhosszú látható fény visszaverődését az 1 nanométeres sugarú gömb? Túl kicsinek tűnik...

(#14) Watchdog válasza Sinisi (#12) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Arra tudok csak gondolni, hogy ha egy TV-n el tudnak adni egy négyzetméter bevonatot, akkor minek a telefonnal aprózni... :DDD

(#15) Ribi válasza Watchdog (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Telefont viszont sokan cserélgetik 1-2 évente.

Gondolom a direkt beeső fényt szórja szét így nem direkt világít bele az arcodba, hanem annak már csak töredéke megy tovább feléd.

(#16) Sinisi válasza Watchdog (#14) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem amennyiben beválik a tehchnológia és a korábbi fejlesztésekket "kifuttatták" lesz ez majd mindenben (pl. tablet...).

(#17) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Egy kis segítség a "kezdő atomfizikusoknak" .... [link] .... :D

Hmm ....

(#18) Celtis válasza Duree (#8) üzenetére


Celtis
veterán

Szerinte meg te érted félre A videó is - helyesen- kiemeli, hogy a két dolog elhelyezkedése és funkciója tök más.

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Ugyan olyan "lenyűgöző", bár a quantom dot jobban hangzott...

(#20) arty


arty
veterán

Ez se épít szarból várat.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) Duree válasza Celtis (#18) üzenetére


Duree
veterán

Az lehet de nem a tükrözödés mentesítés a fö szempont ez csak egy ráadás.Igaz a QLED másképp müködik de a végeredmény hasonló.

duree54

(#22) gordonfreemN válasza macilaci78 (#4) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Áhított teszt
Van róla teszt is, csak olyan sokan értetlenkedtek ott (szövegértelmezés 0), hogy gondolom hasznosnak találták a videót. :)


arty
(PH! addikt)

Ez se épít szarból várat.

Maximálisan egyetértek. Az LCD-t már lassan 5+ éve felejtenünk kellett volna.

szerk:


sTERNI
(senior tag)

fentebb találod te is a tesztet. Ezért nem is értem a panaszkodás okát. Csak keresni kellene :F ...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23) #56573440 válasza gordonfreemN (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ennyi. Megnyit, legördít, 6.oldal, ajánlott. Ezen mit nem értenek? ;]

(#24) Seraph 16 válasza sTERNI (#6) üzenetére


Seraph 16
őstag

+1
Jó, ha van videó, de egy szöveges összefoglalónak én is nagyon tudok örülni, mert sokszor utazás közben olvasgatok, és ott a videó kiesik.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#25) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Remélem a PH nem megy el a videós irányba. Hagyományos cikkeket pls!

never go full retard

(#26) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

De valószínű, hogy a legfontosabb, a sok technikai újításon túl, hogy kell egy jól csengő valami, amivel idén karácsonykor is el lehet adni a TV-ket.

(#27) OutsideR


OutsideR
aktív tag

A bevágott reklám anyagok és az általatok felvett kép között durva minőségbeli difi van. Mivel veszitek fel a videókat? Valami 2000-es évek beli VGA webkamerával? Vagy direkt elé tesztek a lencsének valami áttetsző nylonzacskót? Szörnyen életlen a kép.

(#28) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Másnak is feltünt,vagy csak nekem? A végén "Különösen ajánlott" pólót viselt a "mester"? :DDD Tetszett. Nem rossz volt ez a videó.. de én is inkább a klasszikus teszteket preferálom. Nem mondom,néha meg lehetne szinesíteni az oldalt.. De a "szó elszáll".... ;) Well done guys.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#29) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Ezen a tévén jobb filmek lesznek.

(#30) Gicz


Gicz
addikt

Az nem fér csak a fejembe, hogy hogy lehet valami HDR - nagy dinamika tartományú, jóesetben 1300:1 kontraszttal? :U

Ennyi erővel az összes plazma meg oled HDR, azok legalább tényleg nagy dinamika átfogással rendelkeznek.
Volt LG IPS-em, most is van a családban, az esti fimezésre kb alkalmatlan volt, utána plazmáztam, most pedig oled.... Azt mondom aki egyszer lát otthoni normál esti körülmények között oledet, az legközelebb egy bármilyen LCD láttán elsírja magát. :(

[ Szerkesztve ]

(#31) arty válasza Gicz (#30) üzenetére


arty
veterán

ráragasztják a matricát és máris hdr.
ha emellett még a kontraszt is jó és a napsütéstől megfájdul a fejed, annyira világít, akkor pláne "jó" ;)

jelenleg főleg az oledek (árcédulái) előtt látok zokogó embereket, sajnos.

és azt egyébként megértem, hogy a samsung oled nélkül mindenféle baromságot kitalál, de hogy az LG mit bohóckodik ezekkel az elcédékkel, arról fogalmam sincs. különösen vicces a majdnem oled áras kategóriájuk....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) junkpod


junkpod
nagyúr

"Ilyen fejlesztés a Nano Cell, vagy nanocellás technológia"

Meg a Google fordító is "sejt"-et fordít, helyesen. Tehát nem nano cella, hanem nano-sejt a helyes fordítás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#33) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Fas*ért kell erőltetni ezt. UV-ből állitja elő a fényt ez is.Biztos hogy nincs ennek semmilyen látáskárositó hatása? :F
Sztem van. Azért legyünk realisták nem tudja semmilyen gyártó garantálni hogy nem ''szökik" ki UV fény is.

OLED pedig nem kéne mert beég+minor banding
https://www.avforums.com/review/lg-g7-65g7-oled65g7v-4k-ultra-hd-hdr-oled-tv-review.13753
https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-55ez952b-uhd-4k-hdr-oled-tv-review.13391
+beéghet rossz a PWM-je vhol olvastam h 1 ember nem birta 1 hétnél tovább.

Projektor a legjobb (egészségügyi szempontból mert sima izzó van benne +hatalmas kép nem guvad ki a szemed(szerintem) Persze vannak hátrányai is (fekete gyengébb modelleknél rossz friss freq hely stb)
.

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#34) nemlehet válasza arty (#31) üzenetére


nemlehet
őstag

1 misit ráköltenek az R&D-re (tehát elenyésző). Gyártani ugyan annyit mint a sima LCD-t szóval kb h*gyért sz*rért megy. Ellenben lehet OLED áron adni. A boltokban álló LG-s mókusoknak ki lesz adva, hogy tessék marketingelni, hogy ez ugyan olyan jó mint az OLED csak újabb! Még modernebb! Profit és magánsziget vásárlás.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) #56573440 válasza pmartin96 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

"nincs ennek semmilyen látáskárositó hatása? :F Sztem van."

Szerintem az uv sugárzást születésünk óta kapjuk kültéren, visszaverődik mindenhonnan, és a szemüveg feltalálása előtt se vakultak meg emberek túl nagy mértékben. Arról nem is beszélve hogy a napszemüveg mindegyiket szűri? Tökéletesen? Mindegyik? Bemérték? Biztos nem hazudnak hogy megvakítsanak?

"Projektor a legjobb (egészségügyi szempontból mert sima izzó van benne "

Kivéve pár dlp projektorban.

"+hatalmas kép nem guvad ki a szemed(szerintem)"

Az akkut cadunt oculus egy ismer orvosi probléma amit elhallgatnak, sőt függőséget is okoz, lásd a fórumtársakat akik telesírják a topikokat a mobilok miatt, mert nekik 4"-os telefon kell, a 6.4-es nem jó ;]

(#36) PrinceHerceg válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez kb csak egy újabb hangzatos marketing elnevezés, h ne kvantum rétegnek kelljen hívniuk, ami technológiát átvettek SONY-éktól, SAMU-ékkal egyetemben! ;)

(#37) Vertic


Vertic
aktív tag

baszki, ha már videót csináltok, legalább azt nézzétek meg, hogy a krumpli amit kamera helyett használtatok legalább fókuszált-e rendesen és ha nem, akkor újra kéne venni az adott képsort... nem élőadás ez, te jó ég, hogy lehet kiadni ilyen minőségű izét, mint bemutató? Arról már nem is beszélve, hogy a prezenter kb. olyan stílusban olvassa fel az előre megírt izzadságszagú szöveget, mint egy alsós. Katasztrófa. Nekem kínos nézni.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#38) forgonati


forgonati
őstag

Én is kb. ezt éreztem. Tudod, amikor lesütöd a szemed, mert már te, mint néző vagy zavarban a gagyi műsor miatt. Nincs a toppon az igényesség itt mostanában.

Keelah Se'lai!

(#39) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Nemhogy örülnétek, hogy valaki kipróbálta (és le is videózta) és nem nektek kellett elbuszozni/vonatozni az egyik MM-ba megnézni, hogy "mekkora sz@r is ez a TV" .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#40) pumpedlix


pumpedlix
tag

Szóval gazdag sasszemű embereknek készült technológia akik nem magyar tv adókat néznek és gigabites neten élvezik az UHD-s filmek sorozatok százait ezreit

(#41) csendes válasza junkpod (#32) üzenetére


csendes
őstag

Nem, a nanocella a szokásos magyar kifejezés. Hasonlóan a fotocellához, makrocellához és mikrocellához [link]. Egyébként a sejtbiológiát is szokták celluláris biológiának nevezni [link]. Mobiltechnológiában elterjedtebb a "celluláris hálózat" megnevezés, mint a "sejthálózat", stb. Latinban (és ebből eredően az angolban is) a cella eredetileg kis szobát jelentett, innen vették át a biológusok [link]
A magyar "sejt" szó az Etimológiai Szótár szerint [link] "elsődlegesen a méz kipergetése után visszamaradott lépet jelölte, s mivel ezt a tiszta mézhez képest értéktelennek, rossznak tartották, a selejt főnévi jelentéséhez kapcsolódott. A későbbiekben névátvitellel a méhek hatszögletű kamrácskájára is alkalmazták (a lép sejtje), s ebből a jelentéskörből fejlődtek ki a szó mai jelentései, melyekhez a német Zelle ’cella; a lép sejtje; élettani sejt; politikai sejt’ hasonló jelentései is mintául szolgáltak. A szót a legkisebb élettani alaki egység fogalmának jelölésére először Bugát Pál alkalmazta".

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#42) ANOka


ANOka
őstag

Mit csinálnak az újságírók a Prohardver-nél?
Fel****nak egy videót, mivel lusták értelmes cikket írni!

(#43) #56573440 válasza ANOka (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem meg kár hogy nem linkelték be.

[ Szerkesztve ]

(#44) #94529552 válasza PrinceHerceg (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

:DDD Átvették a panelt se gyártó Sonytól a panelgyártás technológiáját, ha te mondod.... :N

(#45) salapp válasza ANOka (#42) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem ez már az a "cikk", ami után ott kéne lennie a (X) jelnek. Ha nem klikkelitek sűrűn a bannereket, akkor egyre több ilyen várható a PH-n, valamiből élni kell, no.

Az LG marketingesei meg gargalizáljanak micellás vízzel az újabb supercalifragilistic agyszüleményhez, avagy "klónozott rókáról a huszonnyolcadik bőrt is..."

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46) pomorski


pomorski
őstag

a melóhelyen látok nanocuccokat, meg hallottam már nano-robotokról is, sőt nanocellákról is, de ezt mégsem értem

(#47) #94529552 válasza pomorski (#46) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért kellene érteni egy marketing elnevezést? Azon értesz valamit, hogy Trulominos kijelző, vagy Quantum panel? Az ilyen neveket nem kell érteni csak elfogadni, hogy vannak.

(#48) pomorski válasza #94529552 (#47) üzenetére


pomorski
őstag

akkor elfogadom

(#49) Dißnäëß válasza sTERNI (#6) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bejön ez a "csodás" képminőség (élesség, fehérek) most, hogy átváltottam 1080p-be a youtube-ot.
Inkább monnyon le :) vagy hagyják 480-ban :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#50) junkpod válasza csendes (#41) üzenetére


junkpod
nagyúr

pont az etimológiai magyarázat miatt lenne jobb a sejt mint a "kis szobácska"...
amúgy meg a cell-es példáid nem a helyeset, hanem az anglicizmust mutatják meg kishazánkban, amikor minden angol szóra magyar ragot rakunk és már jó is, én is multinál dolgozom, de nagyon zavar ez a nyelv errózió...

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.