Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Azért összességében még mindig nyereségesek maradtak...

(#2) Abu85 válasza Apika (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Éves szinten igen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Mozsa


Mozsa
tag

Pár szám hátha érdekel valakit:
A grafikus részleg nagy csalódást okozott és az egész vállalat teljesítményét visszahúzta, hiába érkezett meg az év végén a Radeon HD 7970, a világ leggyorsabb GPU-ja. A GPU-üzletág forgalma éves szinten 10 százalékkal 382 millió dollárra csökkent, miközben üzemi eredménye kevesebb mint felére, 27 millió dollárra esett vissza.

(#4) Abu85 válasza Mozsa (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez benne van a hírben. Az IGP-k terjedése elsöpri a VGA-k iránti keresletet. Lassan egy éve ezt mondom, hogy így lesz, és a platform lesz a lényeg. Nem tud egy piac növekedni, ha olyan platformok jönnek, amibe nem lehet dGPU-t rakni (ultrabook, thin Mini-ITX például).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

"A GPU-divízió árbevétele egy év alatt tíz százalékkal, 382 millió dollárra csökkent, elsősorban azért, mert a notebookokba és desktopokba szánt önálló GPU-k iránt gyenge volt a kereslet."

Tán el kéne gondolkodni, hogy a "minek vegyek új végéát, ha elfut tökéletesen a régin is" userek miért mondanak ilyen "böszmeségeket :B "? Talán mert valóban, a mai játékok 90%-ára igaz ez a hozzáállás. Ki tehet róla? Leginkább a Konzolipar.

szvsz

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

"A veszteség a leépítésekkel és a félvezetőgyártó leányvállalattal kapcsolatos költségeknek köszönhető." - Ez most hogy van nyelvtanilag?

De Abunak tényleg igaza van, és ha pár év múlva az IGP-k hozzák egy mai erős középkategóriás VGA teljesítményét, senki nem is fogja különösebben siratni a dGPU-kat.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) Löncsi


Löncsi
őstag

Szegény AMD, valahogy mindig null-szaldó környékén mozog. Pár éve valahogy nem gondoltam volna, hogy ilyesmi helyzetben lesz, az ATI felvásárlása nehéz lépés volt, lehet sose heverik ki.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8) Z10N válasza gordonfreemN (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Ez igaz. Viszont a konzolokba is az AMD/NV gyartja a GPU-kat, szoval nekik mindegy, bar az utobbin mar eleg kicsi lehet az haszon.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9) gordonfreemN válasza Z10N (#8) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen. (szerk: illetve nem tudom, a konzolokba szánt kártyákat minek sorolják. dGPU-nak?) De mit tesznek a konzolokba? Hány éves fejlesztést? Ezt sugallja a mondandóm is, majd ha jön az új konzolgeneráció, meglátjuk mi lesz. Valószínűsíthető, hogy ugrunk egyet, és emiatt nem kell elfelejteni a dGPU-kat. Vagy kimondottan arra törekednek, hogy ne is legyen game PC-n, annak ott a konzol :F :W
Abu?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10) rudi válasza Löncsi (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Naigen... pedig ha az APU-kat a megjelenéstől tudnák olyan ütemben gyártani, amekkora kereslet van rájuk, akkor ezek a számok nagyon másképp alakultak volna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza gordonfreemN (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, hogy kezdenek ráébredni, nem feltétlenül a csilli-villi grafika adja el a játékokat, illetve azt a szintet, ami ma egy jó játék közepes minőségben futtatásához kell egyszerűen már egy integrált GPU is tudja. Aztán ott van még az a dolog, hogy pár éve igencsak recesszió és válság van, szóval nyugaton is erősen meggondolják, hogy pusztán egy VGA-ra kiadják a konzol árához közeli összeget. Marad egy szűk PC-s réteg, aki rendelkezik erőd dGPU-val,d e ők meg olyan kicsik, hogy nekik nem érdemes költséges grafikát fejleszteni.

Ami meg a konzolok teljesítményét illeti, azért lehet még mindig tisztességes megjelenést kicsikarni belőlük, mert sokkal hatékonyabban programozhatóak, mint a PC-s VGA a szerencsétlen driverén keresztül, és egyenhardver van. Meg lehetne ezt csinálni PC-n is, csak nem két-három gyártó három-négy teljes CPU/VGA generációjára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Löncsi válasza rudi (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

Ez olyan Abu-s volt. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) gordonfreemN válasza rudi (#11) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát akkor ezek szerint azt mondod, az újabb konzolgeneráció nem szükséges? Netán APU lesz már bennük? Biztos megfelelő mértékű előrelépés lenne az?

szerk: ha nem a csilli villi grafika, akkor a fizika, véleményem szerint. Valamelyiknek lennie kell, különben egy jó történetvezetéshez elég egy stratégiai játék.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#14) rudi válasza gordonfreemN (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Az tuti, hogy Xbox 720 lesz valami hagyományosan még erősebb hardverrel, és új Wii is készül, bár ott hagyományosan nem a nyers erőre építenek. A Playstation 4 kapcsán viszont felmerült, hogy nem konzol lesz, hanem számítási felhős szolgáltatás. Ami meg a PSP és DS jellegű kézi konzolokat illeti, azoknak kaszáltak, az ARM alapú okostelefonok előző generációja is megeszi őket reggelire, a most lendülő 2-4 magosak meg...

Ami meg a játékok értékét jelenti, az az ötlet, illetve az ár/érték arány. Én személyesen az Androidos Slice IT játékkal sokkal jobban elvoltam, mint a legutóbbi három Need for Speeddel együttvéve.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza Löncsi (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindha csak abu látná a nyilvánvalót :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) nemszabad


nemszabad
tag

"végkielégítésekre 98 millió dollárt fordítottak"
Jó ég, hány embert kellett ehhez elküldeni?! Ez valami bődület sok pénz. Vagy pár elküldött vezető kapott baromi nagy pénzeket, lehet inkább ez utóbbi.

(#17) Löncsi válasza rudi (#15) üzenetére


Löncsi
őstag

Jaja, csak naponta legalább 3x-or kell elolvasnom, olyan helyen is, ahol nem akarom. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) rudi válasza Löncsi (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos :D, de lassan csak mindenki találkozik vele annyiszor, hogy megértse, és akkor nem kell majd újra meg újra leírni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Löncsi válasza rudi (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

És akkor az emberek elkezdik az ablakon kidobálni a HD7970-et és majd APU-n tolják a bátelfíld hármat, zUltrán? Vagy Xbox-on? Vagy keresnek más hobbit.. ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20) Abu85 válasza gordonfreemN (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A konzolokba speckó hardver kerül általában. Egyedül a PS3-ba került olyan rendszer/GPU, ami megegyezett a PC-ssel, de az szükségmegoldás volt, és nem is sült el jól. Ha exkluzív a játék, akkor lehet alkotni, de amúgy legyengíti a rendszer a Cell-t. Persze kellett gyorsan egy kész termék.
Nem törekednek a PC-s gaming kivégzésére, de alapvető elvárás az új konzolokkal szemben, hogy a CPU és a GPU ugyanabba a memóriába dolgozzon. Az Xbox 360 ilyen, és imádják a fejlesztők. Ezt az irányt tartani fogják, és ez nem fekszik a PC-nek, ahol van egy rendszermemória, és a dGPU-nak van egy speciális disjoint memóriája, amit a driverrel el kell maszkolni, szóval ettől a szopástól akarnak szabadulni a fejlesztők. Az sem lenne rossz, ha a CPU és a GPU közötti kommunikáció is jóval kevesebb késleltetést eredményezne. Ezt Meteorhead tök jól leírta itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Abu85 válasza Löncsi (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne úgy fogd fel, hogy ez holnap történik meg, hanem úgy, hogy fokozatosan.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) gordonfreemN válasza rudi (#14) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Játékok terén sajnos szűk a tapasztalatom, mert (multi)FPS-en kívül más nem igazán köt le (persze ez nem jelenti azt, hogy nem próbáltam mást).
Szubjektív tömör véleményem a felhőről, hogy egy kalap szar és akkor ezek szerint úgy látszik, az MS ismét hódított a végtelen elektronmezőkön.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23) Abu85 válasza nemszabad (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy ezer embert küldtek el. Pontos számot nem tudok. Valszeg picivel több. 90%-ban marketingesek estek ennek áldozatul.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Löncsi válasza Abu85 (#21) üzenetére


Löncsi
őstag

Értem, én addig is kellemes IGP gaminget kívánok minden kedves felhasználónak. :DDD

5 év múlva lehet aktuális lesz a dolog nálam is ha majd kiforr, lévén az AMD-ATI fúzió óta is ennyi idő telt el mire lett egy APU-szerűség az egészből.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#25) rudi válasza Löncsi (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Én konkrétan RC autózom egy ideje, télre meg most találtam fel újra a műanyag makett ragasztást/festegetést. Kell a fenének a képernyőbámulás. :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#22) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha már felhő!
Még a kis multis FPS játékomat sem tudom ma, 2012-ben egy 30/3 megás átlag 22 ms ping-es netemmel (és ez most itt a reklám helye ;] ) úgy játszani, hogy hibátlan legyen 5 percig. 5 percig! :Y Sokat mondtam... :(

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#27) Day 'n' Nite válasza rudi (#25) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Modellezés/makettezés szerintem is nagyon jó időtöltés! Néhány munkádról majd raksz fel képet? :)

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#28) KisTopi95 válasza Apika (#1) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Így van. Reméljük az idei év jobb lesz!

Mit is kéne ide írni?

(#29) nemszabad válasza Abu85 (#23) üzenetére


nemszabad
tag

Szép. Akkor most ezer ember ódákat zeng az új vezérről. Valószínűleg a népszerűségi indexe most nem verdesi az eget. Bár, ha azt vesszük, a legtöbb elküldött tényleges produktumot nem tett le az asztalra.

(#30) rudi válasza Day 'n' Nite (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Az RC autós ismerkedésem megtalálható a Logouton.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) AMD Power válasza KisTopi95 (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos vagyok benne! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32) Male válasza gordonfreemN (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Nomeg a "miért vegyek új VGA-t, amikor csak átnevezték".... mert pl az 5770-emet hülye leszek 6770-re cserélni, egy kategóriát meg nem lépek feljebb.

(#33) Z10N válasza gordonfreemN (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Mivel ugyanazok, csak egy erossen modositott verzio. Illetve: "illetve nem tudom, a konzolokba szánt kártyákat minek sorolják. dGPU-nak?" azt felejted el, hogy az AMD/NV csak chipeket gyart a konzumer piacra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) gordonfreemN válasza Z10N (#33) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Te meg azt, hogy GPU-rol beszelunk, nem VGA-rol. De amugy igazad van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#35) Narxis


Narxis
nagyúr

Úgy látszik a válság legjobban az AMD-t érinti...

Thanos was right.

(#36) Duree


Duree
veterán

Gyakorlatilag csak veszteségekröl lehet hallani,vajon meddig tart ez még?

duree54

(#37) Abu85 válasza Duree (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy írta a hír ... egy negyedévig. Az elmúlt 8 negyedévben nyereséges volt a cég.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Mozsa válasza Abu85 (#37) üzenetére


Mozsa
tag

Azért lássuk be erről más vélemyények is születnek, csak jelzem, mindenféle véleményezés nélkül. [link]

- AMD jelenlegi piaci értéke csupán 4,7 milliárd dollár, kevesebb, mint az az 5,4 milliárd dollár, amelyet 2006-ban az ATI megszerzéséért fizetett.
- a felvásárlás pénzügyi terhétől megroppant AMD képtelen volt tovább finanszírozni a házon belüli chipgyártást, és kénytelen volt eladni a félvezetőipar élvonalát képviselő drezdai bázisát
- jelek szerint a Llano és a Bobcat, amelyek ennek a koncepciónak az első generációs megvalósításai, nem hordoznak átütő erőt: nyomott eladási árak, portfólión belüli kannibalizáció, limitált piaci hatás jellemzi mindkét terméket, amelyek technológiai újszerűségük ellenére sem zavartak sok vizet
-Bár beszélhetnénk az okostelefonok és tabletek piacáról, jelenleg valójában nincs miről beszélni: az AMD itt sem fog még évekig megfelelő termékkel rendelkezni, ha ugyan elkezdte a fejlesztéseket
-Az AMD gyakorlatilag teljesen marginalizálódott a szerverprocesszorok terén az elmúlt években, részesedése minden létező piackutatási adat szerint egyértelműen 5 százalék alatti az eladási darabszámokat tekintve az x86 szegmensben. Az AMD már belátta, és zárt ajtók mögött kertelés nélkül el is ismeri, hogy a hajó számára teljesen elúszott: képtelen erőből, szemtől szemben megmérkőzni az Intellel.

azért ezek tények

[ Szerkesztve ]

(#39) Abu85 válasza Mozsa (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha olvasod a cikkhez fűződő hsz-eket, azért ezzel még ott sem ért mindenki egyet. :)

Nekem persze megfelel a cikk. Ahogy olvasom egy ember biztos nem fog HWSW-t olvasni, majd jön ide. :)

A tabletek esetében az AMD is kínál terméket. [link] - itt van például a Windpad 110W. Sajnos nagyon kevéset ír erről a cikk. Csak elintézi azzal, hogy nem létezik. Mert ugye ez tény. A linkelt termék csak valami fantomizé. :)) Arról sincs adat, hogy idén jön ide a Brazos-T platorm, ami ugyanez a termék csak felezett fogyasztással. :) Ennek a fejlesztését másfél éve elkezdték.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Z10N válasza gordonfreemN (#34) üzenetére


Z10N
veterán

Meg mindig nem erted ugy latszik :DDD A konzolokba nincsenek "videokartyak", csak GPU-k, mivel az alaplapra van integralva minden (CPU, GPU, shared DRAM), kezdetben kulon chip volt majd a reviziokkal egy tokozasba kerult mostmar a CPU-val. En vegig GPU-rol beszeltem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) Mozsa válasza Abu85 (#39) üzenetére


Mozsa
tag

Az ember elveszik abban információ áradatban, ami nap mint nap rázúdul. Majd meglátjuk pár év múlva, kinek lett igaza. Nekem se több, se kevesebb, akármelyik marad talpon, akármelyik bukik. Remélem ezzel mindenki így van. ;)

(#42) gordonfreemN válasza Z10N (#40) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó, látom most megmagyaráztad a hülyeségedet. Kérlek a továbbiakban ha valami nem tetszik, olvasd el újra az ez előtti hsz-eket a beszélgetéssel kapcsolatban, amikor az eredmény FAIL, ismételd az algoritmust. ;]

Ha konkrétabb akarok lenni és komoly, akkor viszont azt kérdem a szerk->"33"#-as hsz-re visszatérve, hogy szerinted a dGPU nem egy chip? :U

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#9) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha jól sejtem így visszaolvasva, ebből indulsz ki:
#9-esből idézet: "(szerk: illetve nem tudom, a konzolokba szánt kártyákat minek sorolják. dGPU-nak?)"
Mivel szerkesztéssel ment, siettem, valóban kártyát írtam, de nyilván nem a szó szoros értelmében gondoltam erre, hisz nyilvánvaló ami nyilvánvaló. :R

Akkor így bocs a 42-ért, mert már értem miért beszélsz VGA-ról, sajnos elsiklottam a hibás fogalmazásom felett...

:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44) Mozsa válasza Abu85 (#39) üzenetére


Mozsa
tag

Bocsi, de mekkora szeletet is birtokol az MSI akár a pc akár a tablet piacból? Komoly mennyiség eladására nem kell számítani. Mint halottnak a csók.

[ Szerkesztve ]

(#45) Abu85 válasza Mozsa (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fogalmam sincs. A PC-ból viszonylag sokat. Nincsenek benne a top 5-ben, de ettől elég erős versenyzők. A tabletnél a windowsos tabletek gyengék. Gyakorlatilag a Windows 7 nem ideális tablet OS, ezért együtt is alig lehet mérni a windowsos tabletek részesedését ... külön-külön meg pláne nem. Főleg úgy, hogy a tabletpiac nagyon nagy részét elviszi az Apple, és az olcsó Amazon, B&N és Kobo megoldások. A többiek a futottak még kategória, és sokan vannak.

Az AMD-nek és az Intelnek a Windows 8-at kell meglovagolni, mert az Androidon hátrány az x86. Hiába bármilyen emuláció az alkalmazások ~10%-a így sem fog fut. Persze a ~75%-uk nem tartalmaz natív kódot, így azok minden további nélkül menni fognak, de a Windows 8 nagyobb üzlet, mert ott például az x86 az előny. Én úgy gondolom, hogy az első körben a Win 8 csak a prémium szinten lehet alternatíva. [link] - főleg a szigorú ellenőrzés miatt. Az ARM-os GPU-fejlesztőknek nincs meg a tapasztalatuk, hogy megfeleljenek ennyire kemény követelményeknek. A PowerVR erre jó példa. Iszonyat szenvedéssel raktak össze egy Windows drivert az új Atomhoz. Ráadásul közelében sincs a driver tudása a hardver tudásának, de gondolom úgy voltak vele, hogy működjön valamennyire és kész. Tekintve a netbookok visszaesését, illetve azt, hogy a gyártók zöme dGPU-hoz nyúlt, ez annyira most nem gond, de a Win 8-ra oda kell tenni magukat, mert egy tabletbe nem tudnak dGPU-t rakni a gyártók. Itt ez mindenkire feltétel lesz. Jelenleg többéves WDDM tapasztalata az Intelnek, az AMD-nek, az NV-nek és a VIA-nak van. A VIA nem készít majd x86-os tabletet, míg az Intel licenceli a GPU-t. Az NV és az AMD lesz itt a legnagyobb előnyben, mert évek óta dolgoznak erre a driver modellre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Z10N válasza gordonfreemN (#43) üzenetére


Z10N
veterán

Semmi gond, par fail utan lefutott az algoritmus ;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) gordonfreemN válasza Z10N (#46) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja :P
De a kérdés még attól él, minek számít a konzolokba szánt GPU? integráltnak, dGPU-nak, (vagy összeolvastva a Cell-el esetleg)?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#48) Jester01


Jester01
veterán

és a 45 nanométeres technológiával gyártott asztali CPU-k korlátozott hozzáférhetősége

Ezt én nem értem, valaki lenne kedves felhomályosítani? :B

Jester

(#49) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#47) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ugy olvasom, IGP-nek számít.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#50) rudi válasza Jester01 (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt jelenti, hogy sokkal többet el tudtak volna adni belőle, mint amennyit sikeresen le tudtak gyártani.

Tesztelgetem egy ideje a mobil A4-A6 APU-kat, és bizony ezek messze-messze kiegyensúlyozottabb platformot teremtenek, mint a Core i3. Egy példa, most éppen 130 000 forint körüi notebookban. Ennyi pénzért Intelből többnyire olyan Pentium B950-es prcik vannak, amiken nincs HDMI és játékra legalapabb felbontáson is kevesek, illetve az alattuk lévő IGP nem kezeli rendesen a picivel 24 fps alatti HD videókat, 1-2 másodpercenkéntm intha meg-megakadnának (ez egy közismert "fícsör"). Na ugyanebben az árkategóriában A4-es APU van, HDMI-vel 24p rendes kezelésével, olyan 3D-s teljesítménnyel, hogy közepes vagy alacsony beállításon a legújabb játékokat is elviszi. Ha ezt rendesen tudná kommunikálni az AMD, és tudnának eleget gyártani, sokkal másabb lehetne a leányzó fekvése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.