Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Reméljük jobb lesz mint a htc. Bár a felsorolt termékek alapján van ok reménykedni, azok jól működnek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Thor71


Thor71
tag

Volkswagen most jelentette be hogy vissza a gombokhoz, mert a felhasználók gyűlölik ezt a haptikus tapogatós szart. Ezek meg hozzák a mobilokba... Könyörgöm van amit nem kell újra feltalalni! Én pl idegi sérülés miatt alig érzek a kezemmel. De annyit igen hogy hopp itt a gomb. Szóval új telo, és marad az idők végezetéig :DDD

(#3) adamklark


adamklark
senior tag

isten ments, fenének se kell

(#4) nozs23 válasza Thor71 (#2) üzenetére


nozs23
addikt

A home button helyet sem volt nehez kitapogatni. Szerintem az emberek 90%-a azt sem tudta, hogy az nem is egy gomb, mert annyira jol mukodik a haptic engine az iPhoneokon.
Masreszt a telefon nem egy auto. :F

(#5) Dave1984


Dave1984
őstag

Kb arra jó hogy kicsesszenek a felhasználókkal, és annyi értelme van,mint a jack elhagyásának!
Igen sajnos a Droid gyártók követni fogják az Applet :W

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#6) jeni


jeni
félisten

eljön majd a világvége- mikor is?
gombmentes mobilokat fogunk használni 2025-től :)

(#7) Thor71 válasza nozs23 (#4) üzenetére


Thor71
tag

Látom érted a problémát.

(#8) nozs23 válasza Thor71 (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Ez az, hogy nem.

(#9) joey04 válasza Thor71 (#2) üzenetére


joey04
titán

A vw megoldása nem tudom milyen, de ezek szerint hasonló minőség lehet, mint a htc. Itt reméljük jobb lesz. Az említett technológiás home gombot próbáltad? Azt sem érzed?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) novinyul válasza joey04 (#9) üzenetére


novinyul
veterán

Az a gomb mekkora is :U Ugyan ezt a telefon oldalán már igen nehéz jól megoldani. Na meg nagyjából l.fasz helyet vesz el a keretben, cserébe kiszolgál évekig. Inkább az akkumulátort szedjék rendbe, arra dobjanak valami nagyot.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#11) Gábor001


Gábor001
csendes tag

Nem annyira régi pletykák szerint a Galaxy S széria is elbúcsúzik a gomboktól 2025-ben.
Viszont én nem igazán értem, hogy a felhasználóknak mi hasznot nyújt önmagában a gombok eltávolítása és haptikussá tétele. Az iphone home gomb egyébként eleinte furcsa volt, de gyorsan megszokható.

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Én is jobban szeretem a fizikai gombokat. Elég elviselni az érintőt gépeléskor. Bár őszinte elszek a hangerőszabályzók szerintem feleslegesek. Power gomb legyen (benne ujjlenyomatolvasóval, tehát jó széles legyen) és kész.
Xperia ZX széria, Galaxy A7 2019 stb gombjai a kedvencem.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) nozs23 válasza novinyul (#10) üzenetére


nozs23
addikt

Miert kene mas meretunek lennie egy ilyen megoldasnak, mint a jelenlegi fizikai gombnak?

(#14) novinyul válasza nozs23 (#13) üzenetére


novinyul
veterán

A home gomb mérete miatt is jól kitapintható. Viszont ahogy a HTC U12+ is megmutatta, sajnos ugyan ez az oldalán már nem olyan egyszerű eset. Egy mechanikus gomb jól kitapintható, minden helyzetben jól működik. Kár lenne még lehagyni a gombokat, ahogy a jack csatlakozót is hiányolom a mai napig.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#15) joey04 válasza novinyul (#10) üzenetére


joey04
titán

Sehol nem oldotta meg korábban senki jól csak az apple. majd meglátjuk milyen lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) nozs23 válasza novinyul (#14) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem amig fizikailag kitapogathato, addig sok hatranya nem lehet. Az, hogy elhagy(hat)jak a gombokat nem azt jelenti, hogy teljesen lapos keretre kene szamitani.

(#17) Tibee86 válasza novinyul (#10) üzenetére


Tibee86
veterán

'"Inkább az akkumulátort szedjék rendbe, arra dobjanak valami nagyot."
Amíg köröket vernek a kunkurens gyártók telefonjaikra jóval kisebb akkumulátorral, addig szerintem nem igazán fognak erre rámenni.

[ Szerkesztve ]

(#18) csako


csako
veterán

én mindenáron gombátlanítást akartam olvasni :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19) noss válasza Thor71 (#2) üzenetére


noss
csendes tag

a vw kezelőfelülete bődületesen otromba volt (amit a videókból láttam és meséltek róla).
tipikus autós fillérb@szás és álmos mítingen megálmodott, korszerűtlen kényszeres f0s,
olyan demagóg alapelvek mentén, mint
- ez a jövő +
- erre gerjed a fiatalság.

a kocsiban amúgy teljesen máshogy használja az ember a készülékek-berendezések vezérlését, nyomkodását, mint egy telón.
erről nem akartak tudomást venni a vw-nél, hisz elég komoly centekről volt szó (fillérb@szás), ill. versenyképes (é: drágán eladható) parasztvakítási faktorral számoltak (színes képernyők, jövő!!!!, stb).

telón simán lehet értelmesen használható a dolog.
mondom ezt úgy, hogy kedvenc telóm egy querty-s blackberry volt és most is egy ultrapöpec mechabillről gépelek.. :))

noss

(#20) bostone


bostone
addikt

Szerintem nem lesz ezzel probléma. Évek óta megbízhatóan működik a technológia.
Az egyetlen gond ezzel, hogy egy filléres alkatrészt lecserélni egy költségesebb eljárásra a válság elején vagy közepén.
Mennyire jó ötlet.

(#21) novinyul válasza Tibee86 (#17) üzenetére


novinyul
veterán

Mármint a ProMax széria ami kiváló SOT tud hozni, persze mellé akkora mint egy önjáró löveg. A többi átlagos vagy az alatti, én megpróbáltam az SE második darabját, de az kritikán aluli volt. A többi meg hozza a kötelezőt. Szóval azért lehetne mit javítani.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#22) joey04 válasza Tibee86 (#17) üzenetére


joey04
titán

így van, kb szarrá veri. nagyon durva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) nozs23 válasza novinyul (#21) üzenetére


nozs23
addikt

Meretaranyosan az osszes nagyon jo naluk. A 6.1-es pro is korberohog barmilyen 6.1-es androidot. SE-t fogalmam sincs milyen android melle lehetne odarakni, aminek 4.7-es kijelzoje van. Tehat a tobbi sem atlag alatti. Mondjuk ennek semmi koze nincs valami vudu akksi technologiahoz, csak tudnak chippet gyartani.

(#24) domos válasza novinyul (#21) üzenetére


domos
senior tag

A komplett 13 és 14 széria kiváló SOT-t hoz, sőt, még a 12 széria is, kivéve a 12 minit ami "átlagos", de a 2 éves 12 minim pl. egy S22-t simán lever még ma is, de szerintem még az 5+ éves iPhone 8-am is tovább bírja mint némelyik új androidos csoda, pedig nem volt benne cserélve az akksi.

"Megpróbáltam egy régebbi alapmodellt" alapon elég meredek véleményt alkotni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#25) joey04 válasza nozs23 (#23) üzenetére


joey04
titán

A sima 14 sok tepsivel is felveszi a versenyt. konkrétan veri a magic 4 prot, és alig marad el a 12s ultratól. Pedig azokban 6,7 meg 6,8 kijelzők vannak. Szóval inkább a droidos mezőny kapja össze magát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) #60624896


#60624896
törölt tag

Az elemző szerint jövőre az Apple a mozgást végző gombok helyett nyomásérzékeny felületet és három rezgőmotort tesz az iPhone-ba, az androidos világ pedig követni fogja őket.

Eeegen...Aztán a szoftveres gombokkal lépj be fastboot módba amikor döglött a telefon.. Vagy billentyűkódos reset, kikapcsolt állapotban mikor már más nem segít...
(természetesen android vonalon értem)

(#27) moleculez


moleculez
veterán

A Human Computer Interaction design az egy nagyon izgalmas terület. Rengeteg pénzt bele lehet ölni (Applenek meg van az van korlátlan mennyiségben), és kifizetődő is lehet akár. Persze olyan zsákutcákba is bele lehet futni mint a touch bar🤷🏻‍♂️.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) Polarstar válasza #60624896 (#26) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akartam is írni, hogy ezek az érzékelő elemek is szoftveres meghajtásosak. Fasza lehet egy reset.. :DDD :DDD

Hál istennek még kapható "antik technikás" mobil. Egy ismerősöm is most rendelt az https://store.fxtec.com gyártói oldalról. link: [link]

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#29) #60624896 válasza Polarstar (#28) üzenetére


#60624896
törölt tag

WTF? :Y
Ez egy elég underground mobil, ami a privacy policy-ra akar építeni és a freedom felhasználást helyezi az előtérbe a hardcore usereknek. Legalábbis így első blikkre.... De ez egy rétegtermék egy szűk réteg számára.

Tisztára bevillant most a Symbian hőskorszak a Nokia N és némelyik C szériás készülékkel. :DD

(#30) jeni válasza Polarstar (#28) üzenetére


jeni
félisten

Ez a korábbi Snapi 835 procis ami 6 magos. A belső ram meg 6GB tárhelye meg 128Gb
lehet itt már lényegtelen a 6 vagy 8magos proci.
Kérdés,hogy Android 9-nél újabb vagy leragadt ott?
Viszont bármely OS rendszer rátehető elvileg.
600 euros ár nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#31) #60624896 válasza jeni (#30) üzenetére


#60624896
törölt tag

Van pro1 X snapi 662-es android 11-el, Ahogy látom

(#32) Felesbandi válasza Thor71 (#2) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Emlékeim szerint mobiloknal is volt ilyen próbálkozás.
Volkswagennek meg elég lett volna 2 perc gondolkodás, hogy rájöjjenek hogy a tapicskolos kormány nettó hülyeség. Nem tudom mennyi eladastol estek el miatta de megérdemelték.

(#33) Polarstar válasza Felesbandi (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaja. 32 colos kijelző a kocsiban! Überfasza!
Vissza szépen a Saab "Black panel"-t.
Haladás közben sebességmérő és fordulatszám volt megvilágítva - semmi más nem világított a kocsiban.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) ledgeri válasza Polarstar (#33) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y ...leszivárgó légibiztonság, cool!

Én is megnézném, hogy hogyan megy ilyen gombtalan világban egy hardreset... Most belegondolva mikrofonnak kell lyuk, és egy nem simtálcát kinyomó sim-tűnyi hely azért még belefér...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#35) judas13


judas13
addikt

Alig várom! Ja nem.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) Fall-N válasza Thor71 (#2) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Vezetés közben a kezelőszerveknek minél jobban a vezető kezére kelljen, hogy álljanak, azért hogy ne vegye el a vezetés elől a figyelmet. Egy telefonnál kényelem kérdése az egész. De ha jó a tezgő visszajelzés akkor kábé ugyanúgy lehet kezelni. Az oldalélnél meg lehet más textúrát adni a "gomb"nak így ki lehet vakon tapintani. Például sok gomb ezért recés már most is.

(#37) Polarstar válasza Fall-N (#36) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az!
Pont ezért lehetett istentelenül gyorsan gépelni egy remek BlackBerry mobillal. :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) 7Heads Drago válasza nozs23 (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Túl sok mesét nézel. A HTC behallt, a VW visszavonulót fújt. Te meg majd megmondod mi a jó az embereknek... :C Nyilván az ilyen nagy cégek nem kértek tőled tanácsot.
Még a vezetékmenteséget se tudták megoldani. Jó pár éve van már halogatva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) nozs23 válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom mirol beszelsz, nem latok be az Apple r&d-be, hogy mit es hogy akarnak vezetek mentesiteni. Azt viszont tudjuk, hogy a haptic engine-es home gomb es trackpad gyakorlatilag jobban mukodik, mint a fizikai.
Meg egyszer, a VW nem telefon, a HTC-t meg a tularazott szar termekei nyirtak ki, nem az, hogy felkeszen megcsinalta ennek a hulladek verzojat. :)

(#40) 7Heads Drago válasza nozs23 (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És van még szerinted olyan droidos gyártó a 4,7 collon gyárt bődületes kávákkal telot?
Az Applenak meg van az előnye szoftveresen és ez mutatkozik akkuméretben és SOT-ban is.
Viszont van nem kevés hátránya is. Kb már 2-3 hónapja olvasgatom az iPhones topikokat és itt se fenékig tejfel minden.
Rajta vannak nagyon a vezetékmenteségen az Applenál, de a hot-spot magától kikapcsol ha nincs töltőn a készülék? Vezetékesen kell rádugni a notit hogy rendesen menjen? Ezt már a kőkorban megoldották a droidnál. :W
Ez még csak egy probléma a sok közül. Ettől függetlenül tetszik a telefon nekem is 2-3 hét használat után.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) 7Heads Drago válasza Felesbandi (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Minden gyártó erőlteti, nem csak a VW. Nézz szét a piacon. A Tesla vágott ennek nagyon oda. Én sem vagyok oda érte. Szerencsére más gyártók is rámásztak a kw/km arányra.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) joey04 válasza nozs23 (#39) üzenetére


joey04
titán

ne etesd, látod nem érti még azt sem, hogy a hot spot tudatos döntés, azt hiszi nem tudják megcsinálni. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Kasya válasza Polarstar (#28) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mennyi lehetoseg rejlene egy ilyen, rendesen tamogatott telefonban. Niche piac, de beruhaznek ra ha pl. a Samsung, Asus adnák ki.

(#44) 01


01
tag

A Vivo is megcsinálta a Nex 3-vel 3 éve, de biztos ezt is az Apple találja fel... 😁

(#45) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Milyen jó is lesz, ha teljesen esélytelen elérni a recovery módot, mert nem lesz mivel előhívni meg navigálni benne, ha az érintőképernyő súlyosan megsérül és nem érzékel... :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) vicze válasza 01 (#44) üzenetére


vicze
félisten

Első HTC concept 2016-os és '18-ban jelent meg az első gomb nélküli telefonjuk.
Majd Meizu Zero 2019-ben, aztán Next 3 év végén.

És azóta hál ég nem találta fel senki megint a spanyol viaszt.

[ Szerkesztve ]

(#47) adamklark válasza vicze (#46) üzenetére


adamklark
senior tag

remélem így is marad, bár aggasztó hogy lehet Apple veszi fel a fonalat mert a többi birka gyártó követ minden hülyeséget amit Apple "kitalál"

[ Szerkesztve ]

(#48) 7Heads Drago válasza vicze (#46) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ők szarul csinálták meg kérlek. ;]
Mondjuk nem értem mi ez a nagy vízállóságra való törekvés... Nagyon sokáig le se szarták. Olvadnak a glecserek meg a sarki jég és erre készülnek fel? Én pont leszarom a vízállóságot. Garit nem adnak rá, a sós vizet nem bírja úgyse. Teljesen értelmetlen tesztelgetni. Aki szeret játszani rángassa az oroszlán bajszát, vagy ugorjon tetőről, feszegetjük a határainkat..... a lényeg hogy buzogjon az adrenalin. :W
Én már annak is örülök ha nincs szándékosan lerontva egy idő után a kamera vagy az akku teljesítmény. Pont ezért is váltottam iPhonera.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) FoxiestFox válasza Kasya (#43) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez jelenleg a legigényesebben kivitelezett kapható és támogatott billentyűzetes telefon, és előnyére válik, hogy nem samsung vagy asus (wtf, mikor lett az asus kívánatos telefonmárka?).
Ahhoz, hogy megképződjön a valós alternatívát nyújtó konkurenciája annak a néhány darab, hót egyforma tepsit gyártó cégnek, meg kellene venned ezt. Mármint ha tényleg szeretnéd.
A lényeg hogy ne azért ne vedd meg, mert nem mainstream brand. Ha ez önmagában ok valamire, akkor a vételre ok.

Én pl azért nem veszem mert, mert nekem túl nagy a billzet, és túl nagyok a közök a billentyűk között. Nekem egy Nokia N900, vagy Blackberry Priv-szerű kialakítás adja, imádtam mindkettőt, abban a percben, hogy akármelyik gyártó csinál egy BB Priv alkatú telefont, rendelem, ártól függetlenül.

(#50) 01


01
tag

A Nex 3 mondjuk tökéletesen működik ezzel a megoldással. Szóval meg lehet ezt csinálni jól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.