Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Valószínűleg máshogy éreznél te is, ha máshol születtél volna, és azt a helyet szeretnéd így.
Ahogy én is. De nem így történt.
Szeretek itt élni, vállalom, hogy Magyarországon születtem, nőttem fel, magyar állampolgár vagyok, annak minden előnyével és hátrányával, s nagyon rosszul esne, ha meg kéne tagadjam. Megmagyarázni nem nagyon tudom, mi is köt ide, mert azok a szavak, amiket felsorolnék, mára már kétértelműekké, túl szélsőségesekké váltak.

Ha választani kéne, hogy mit szeretek ebből a medencéből a legjobban, talán azt mondanám, a nyelvet. Csodálatosnak tartom, s rengetegszer lenyűgöz az a változatosság, az az íz, amit tapasztalok. Tanultam mást is, az angolt gyakorlatilag 5 éves korom óta folyamatosan, de sehol sem éreztem azt, amit a mienknél. Mindegyiknek megvan a maga sajátossága, szépsége, értéke, amiért jó beszélni, írni, de valahogy egyik sem ejt ámulatba annyira, mint a miénk. Igen, biztosan elfogult vagyok, ezt vállalom is, de nekem akkor is ennek a csengése tölt el a legjobb érzésekkel...

(#2) SLYM


SLYM
veterán

tudod ez egy nagyon szép írás ahoz, hogy most nekiálljak vitakozni. nem is fogok. de azért főleg a második részben sokmindennel lehetne vitatkzni, szerintem ezt te is tudud. én is szeretem OM-got. illetve ezt azét így nem mondanám, hogy szeretem, inkább azt mondom OK hely. rájöttem nem olyan régen, hogy ha valaki akar valamit és azért tesz is, itt is mindent elérhet. én ugyanúgy előfordulhat az USA-ban is, hogy valaki szarul él, mert lusta. én még kiemelném egyébként MO-on a közbiztonságot. bár ezzel most tuti vitatkozna az aki kőbányáról jött, de szerintem ez teljesen randbe van itt nálunk. ahol én lakom Ercsiben ott a betörések és a kocsmai verekedés a legnagyobb bűntények. remélem ez így is fog maradni. nemrég MSN-en egy PH-s csóka TextBoy rávilágított arra, hogy a vezetőink se olyan szörnyűek ahogy azt mi hisszük. sőt néha még a munkavállalással kapcsolatba is érnek meglepetések, mióta egy kicsit foglalkoztat ez a téma.
egyetlen dolgot mégis kiemelnék MO-on, mint olyan dolog, amit a legjobban utálok. ez pedig az ország feelingje. mindenki szarik mindenkire és alapjában távolságtartóak az emberek. hogy csak egy példát említsek. láttam a Frei Dosszié-t, az újat, ahol argentínában járt Frei Tamás. az a feeling a jó feeling. dumálnak az emberek az utcán. nem úgy néznek rád ha megkérdezel valakit, hogy mennyi az idő, hogy most biztos le akar húzni a köcsög, vagy ott nincs olyan, hogy mikor ha jössz haza valahonnan busszal, vagy vonattal, hogy az emberek ott ülnek egymás mellet, de nem szól senki senkihez egy szót se. tök jó amikor ott ül a buszon 30 ember és mindenki kussol. ez főleg későn van, amikor a diákok már hazajöttek. vonaton detto ugyanez. szóval ilyen hogy alapból vidámak az emberek, az iskolákon kívül nem létezik. kíváncsi lennék van e olyan ember itt köztetek aki saját bevallása szerint sokat, sokszor vidám, jókedvű. ha van ilyen ossza meg velem a titkot

(#3) moma válasza SLYM (#2) üzenetére


moma
őstag

engem már az sem zavar, hogy ez egy ilyen búval baszott ország. amikor először jártam külföldön, akkor utána zavart. most már nem. valahogy elfogadtam, hogy ilyen is van. mi nyújtjuk a változatos népek közül ezt...

ami viszont eléggé zavar, az a megfelelési vágy. jó példa rá, amikor azzal zaklatja mindenki a külföldieket(újságírók kiemelten), hogy hogy tetszik az ország és mi a véleménye a magyarokról. meg amikor mondjuk elmegy győzike külföldre és azon sopánkodnak, hogy e miatt mit fognak gondolni a magyarokról. vagy ahogy egy divet végig söpör általában. nem az van, hogy többeknek van az adott ruha vagy dolog, hanem gyakorlatilag mindenki beáll egyből a sorba. és még sorolhatnám. jó lenne kicsit öntörvényűbbnek lenni. nem kívűl keresni a mércéket.

we all deserve a bit of luck.

(#4) Játékos


Játékos
addikt

Hali!

Azért az Őseink tudtak valamit földrajzból, megajándékoztak minket a Kárpát medencével, csak nem tudom, hogy az előttünk lévő jónéhány (és a jelenlegi) generáció rászolgál-e erre.
A Magyarság keményen "felhígult", a probléma -meglátásom szerint- az emberek mentalitásával az, hogy mindenki bevesz reggel egy "leszarom tabletta"-t, és akkor fasza minden. Mindenki sír, egymásközt, hogy jajj, milyen rossz, mennyire kilátástalan a sorsunk, és akkor minden le van rendezve. Én szeretem Magyarországot! Köszönet az Őseimnek! :R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5) tildy


tildy
nagyúr

Mártának is lehetnek szép domborulatai ;] , de te szerintem a Mátrára gondoltál :U

Hogy a témához is szóljak:
Nem lennék jó hazafi. Próbálom mindig ott jól érezni magam, ahol épp vagyok.
Ha ez nem magyar nyelvterület, akkor nem magyar nyelvterület.

Sokan úgy beszélnek Mo-ról, mint otthonról. Velük beszélgetve mindig előjön, hogy mennyi minden köti ide őket. Család, barátok...Nomeg a honvágy.

Mikor huzamosabb ideig külföldön voltam, nem volt igazi honvágyam, inkább csak magányos voltam. Hiányzott a párom, de MO. nem . Mikor kedvesem kijött, akkor már ez az érzés is megszűnt. MO. egy szelete az életemnek, mondhatni egy dada, vagy egy szülő. De ha felcseperedik a gyermek, akkor akkor hagy ő dönthesse el, marad vagy megy.
Megtagadni nem tagadtam meg a helyet, sőt szeretem is, de elvagyok nélküle.
Az a lényeg, hogy boldog legyen az ember.
Hogy hol teszi ezt, az másodlagos.

Nem lennék jó hazafi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) tildy válasza tildy (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Megtagadni nem tagadtam meg a helyet, sőt szeretem is, de elvagyok nélküle.
Ez elé lemaradt, vagy kitörlődött amit írtam.
Szóval én elhagytam a szülővárosom. ELhagytam, mert el kellett. Elköltöztünk, majd 14 év után én az új "otthont" is elhagytam, eljöttem. De megtagadni nem tagadtam meg szülővárosomat, sőt szeretem is, de elvagyok nélküle.
És persze örülök, ha a helybéliek valami eredményt érnek el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Vakegérke válasza tildy (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Nem lennék jó hazafi."

Nagyon remélem, hogy nem haragszol meg, ha igazat adok neked.

Már megkaptam azt, hogy röghöz kötött vagyok. Vállalom. De magyar vagyok, és a világ bármely országában csak "szines" lennék. Itthon talán korgó gyomorral, de büszkén emelhetem a fejem, és a világ leggazdagabb nyelvét használhatom.
Magyar vagyok.

Megkaptam már azt, hogy mija f*szé rázom magam a nagy magyarságommal. Hogy mijé? Hát azé, mert az égvilágon semmi maradandóm nincs, mint hazaszeretetem, és gyönyörű anyanyelvem.
Magyar vagyok.

Nem jártam sok idegen országban, és mind szomszédos volt. Ám ahogy elhagytam a határt, máris nyugtalan lettem, és bottal kergettem volna az időt, hogy újra itthon legyek.
Magyar vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Játékos válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Játékos
addikt

:C :R :R
Jó reggelt Magyar Úr!
Örülök, hogy elmondtad a véleményemet! :K Köszi!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9) Rover623


Rover623
félisten

Sokaknak taszító lehet alábbi írásom, mégis belevágok. Nagyon kérek mindenkit, aki radikális nézeteket vall, ne szóljon hozzá a szösszenethez, nem célom az indulatkeltés.
:F
Miért lenne taszító az írásod...ez az ország tényleg szép és jó, mondhatni csodálatos...csak ne ez a nép lakná...akkor akár egész élhető is lenne...;]

primus inter pares

(#10) tildy válasza Vakegérke (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem haragszom meg;)
Nem vagyunk egyformák.
Ám ahogy elhagytam a határt, máris nyugtalan lettem, és bottal kergettem volna az időt, hogy újra itthon legyek.

Én is nyugtalan voltam, de az ok más volt: kiváncsiság.:D Az utazás nekem mindig egyfajta izgalmas állapot.:)

Viszont az ország érdekében talán az a helyes magatartás , amit te is képviselsz;) Az én mentalitásommal (gondolkodó sok ember esetén) kvázi kiürülne az ország:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem van egy haverom, aki az elmúlt időkben kijár bécsbe, és teljesen odáig van azért, hogy ott mi van és itt meg semmi.Meg egyfolytába azt mondogatja, hogy magyarország milyen szar, mert mennyi bunkó ember van és bezzeg nyugaton mindenki rendes.
Én eddig akárhányszor voltam külföldön, egy idő után mindig honvágyam lett, és jó érzés volt számomra hazajönni. Valahogy nem értem ezt a mentalitást, főleg nem ugy, hogy olyan mondja aki teljesen jól él, nincsenek anyagi gondjai.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Egyre több mosolyt kapok az utcán, a boltban, a buszokon.
Szép idilli kép, de én nem annyira találkoztam még ezzel.
Csak 1 példát említenék, haverom aki Pesten él, pont tegnap este mesélte, elsősorban azért nem jár tömegközlekedéssel, mert undorodik attól , ami ott megy. Mindenki dúródik lökdösődik, mert mindenki jobban siet a másiknál. Senkit nem érdekel a másik...
A bérletek áráról nem beszélnék, lassan a benzin olcsóbb lesz akár 1 főre is.

Én valahogy azt a biztató fejlődést se látom, bár igaz Békés megye mindig az utolsó, ahova pénzt pumpálnak. :(((

A címet elolvasva annyi jut eszembe válaszként, azért mert Magyar vagyok.
Talán még az amit írtál, hogy Magyarország bizonyos szempontból szép.
De semmiképp sem a nagy átlag miatt, aki itt él ebben az országbanno. Bár van egy mondás, ami szerint csak tömegben olyan hülyék az emberek, nem egyénenként... thinking

- http://pazsitz.hu -

(#13) lapa


lapa
veterán

csak futólag olvastam el a postokat, de ahogy nézem egyesek megint tipikusan mástól várják a mosolyt meg az őszinteséget, meg ország élhetővé tételét. mégha beszmájlizzák is.

én teljes mértékben egyetértek az írással, mert hiszem hogy egyedül rajtam múlik az, hogy milyen és milyen lesz az ország. minden másramutogatás a saját erőtlenségünk bizonyítéka szerintem, mert persze nem a legkényelmesebb néha árral szemben evickélni.

én örülök a "benned van" tcr-kampánynak is, szerintem ez valami, amit el lehet ültetni az emberek fejében. remélem erőteljes folytatása lesz a jövőben.

(#14) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Tényleg nincs még egy ország, ahol ennyire megértheted magad. De Magyarország nem fejlődik annyira, hogy engem itt tudjon tartani. Én is Magyarnak érzem magam, és mivel még nem éltem külföldön, nem tudom milyen érzés az ilyen honvágy, de nem hiszem hogy kifejezetten érdekelne. Én ilyen gonosz zsidó vagyok, ha kint jobb az életszínvonal (és nem csak erről van szó, kedvesebbek az emberek, minden ápoltabb, stb,), akkor kimegyek és kész. A kis emberek meg nem tudom mit tehetnek egy országért. Nem fogok arról beszélni, hogy jaj de gonosz mindenki hogy nem fejlődik ez az ország. Nem fogok mutogatni, de egy ország sorsát a politikusok döntik el (mégha olyanok is mint a mieink), és nem a kisemberek. Én nem értem, mosolyogjak rá arra, aki mondjuk tegnap majdnem elcsapott amikor mentem át a zebrán, mert nem indexelt, és telefonált? Vagy arra, aki suzukival elkezdett összevissza navigálnia a bicikliúton. Szedjek szemetet? Ember....

Magyarország tényleg szép hely, de közel sem a legszebb. De a legmagyarabb, ez tény. De ez nem feltétlenül csak jót jelent....

Egyebkent gratz az irashoz, igenyes es erdekes.

[ Szerkesztve ]

(#15) Jégkokó válasza ipavlidu! (#14) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az emberek csak annyit tehetenek az országért, hogy megbecsülik ami uj és szép és nem szórnak mindent tele szeméttel. És már ez is vmi sztem, ha ez teljeseülne.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most olvastam az írásod, nagyon tetszik!

Végre egy teljesen pozitív hangvételű írás. :)

***

(#17) Játékos válasza ipavlidu! (#14) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!
Én nem vitát indítok Veled, hanem válaszolok...
Ha Téged nem tud itt tartani, akkor nem is akar! Ha nem éltél külföldön, akkor tudom ajánlani Neked, hogy próbáld ki, aztán várom a véleményedet. Ha nem tudod, milyen a honvágy, majd megtudod. (A zsidózásra nem mondok semmit...)
A "kisemberek" igenis tudnák irányítani a dolgokat, csak nem elég elszántak (egyelőre...). Azt gondolod, hogyha az ország egyik fele éhezik, és akárhogy dolgozik, csak az adóságát növeli, a másik fele meg éppen megél, akkor 100 darab politikus irányítani fog 10millió embert?
Mosolyogni a másikra, aki majdnem elütött? Csak ennyi történt Veled előző nap? Ne mosolyogj rá, senki sem kérte! De ha volt 1-2 kedves ember is, akkor mosolyoghatsz, ha egy sem volt, akkor el kell rajta gondolkodnod, hogy jó helyen vagy-e.
Suzuki a bicikliúton? Úristen! Az USA-ban hetenként számolnak be tömeggyilkos tizenévesekről, akik az iskolákban lövöldöznek apu pisztolyával! :Y
NE szedj szemetet. Elég, ha nem dobod el! Ember...

Befejeztem. Én szeretlek Téged, semmi bajom Veled, csak érted, na...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#18) ipavlidu! válasza Jégkokó (#15) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hat akkor ilyen szinten en is OK vagyok ezekszerint. Soha nem rongaltam ezt az orszagot, sot....

Szia!
Én nem vitát indítok Veled, hanem válaszolok...
Ha Téged nem tud itt tartani, akkor nem is akar! Ha nem éltél külföldön, akkor tudom ajánlani Neked, hogy próbáld ki, aztán várom a véleményedet. Ha nem tudod, milyen a honvágy, majd megtudod. (A zsidózásra nem mondok semmit...)
A "kisemberek" igenis tudnák irányítani a dolgokat, csak nem elég elszántak (egyelőre...). Azt gondolod, hogyha az ország egyik fele éhezik, és akárhogy dolgozik, csak az adóságát növeli, a másik fele meg éppen megél, akkor 100 darab politikus irányítani fog 10millió embert?
Mosolyogni a másikra, aki majdnem elütött? Csak ennyi történt Veled előző nap? Ne mosolyogj rá, senki sem kérte! De ha volt 1-2 kedves ember is, akkor mosolyoghatsz, ha egy sem volt, akkor el kell rajta gondolkodnod, hogy jó helyen vagy-e.
Suzuki a bicikliúton? Úristen! Az USA-ban hetenként számolnak be tömeggyilkos tizenévesekről, akik az iskolákban lövöldöznek apu pisztolyával! :Y
NE szedj szemetet. Elég, ha nem dobod el! Ember...

Ok, ertem mire gondolsz, abban amit irtal, nagyreszt igazad van. A zsidozasrol annyit: ezt nem kell komolyan venni, en ezt (es a kornyezetem) magamra hasznalom, semmi politikai szinezet nincs benne, nem'tom feletek hasznaljak-e, nem akarom szajbaragni, ha nem erted mire gondolok, igy jartal. Mindenesetre nem rossz tulajdonsagkent, vagy nemtommikent irtam. Bar mondjuk ha ma veletlenul kiejted a szadon, te vagy a fasiszta rosszgonosz. Persze ez nem ezen a forumon van. :)

Az viszont szerintem hulyeseg, (es most itt nem vitazni akarok veled, detto), hogy ne legyek felhaborodva a magyarorszagi hulye emberek miatt, mert a vilag masik felen meg lovoldoznek. Ez kb. olyan, mint amikor azt mondjak, "jajj milyen -random baj- od van, amikor etiopiaban meg eheznek! Remelem erted mire gondolok.

En is szeretlek. :))

[ Szerkesztve ]

(#19) tts válasza 7 (#1) üzenetére


tts
addikt

mikor elolvastam a címet, szinte szóról-szóra az merült fel bennem mint benned

ha szeretem, azért szeretem, mert ide születtem, ha nem ide születtem volna, valsz soha eszembe sem jutna itt élni

élhető-e? - én tényleg elég sokat mozogtam mozgok a világban (Kazahsztántól Angliáig) - az eddig látottak alapján olyan sokkal szívesebben máshol sem élnék

szvsz az ember létét alapvetően determinálja az anyagi helyzete (ergo valóban ahol a pénz ott a haza - és hazug álszent aki szerint a pénz nem boldogít) - a patriotizmus talán ott nyilvánul meg, ha valaki kb, hasonló körülményket tudna magának teremteni különböző országokban, akkor azt itt teszi, itt marad, tudatosan ezt választja

(ja és nem vagyok zs. :) )

[ Szerkesztve ]

(#20) PazsitZ válasza Jégkokó (#15) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na igen, ez igaz.
Jut eszembe, amit én látok az nem ilyen rózsás:[link]
De persze a pozitív hozzáállás a dolgokhoz nem vállhat kárunkra ez biztos. :K

- http://pazsitz.hu -

(#21) tts válasza PazsitZ (#20) üzenetére


tts
addikt

ez is egy nagyon érdekes kérdés - sajna a dolog általános (nálunk) - oka ismeretlen és érthetetlen

van szerencsém többek között egy nagy hamburgi cégnek is dolgozni - általában külföldön kocsival vagy repcsi/bérautó mozgok, de Hamburgban annyira kézenfekvőnek tűnt a HÉV-ezés a cégig, hogy rászántam magam
érdekes volt, nagyon érdekes - tiszta kocsik, semmi írka-firka, tiszta plüss kárpit, egy sem volt szétvagdosva, üvegek nem kiverve - az utasok többségén pedig első blikkre látszott, hogy az őseki nem igazán voltak germánok

tényleg csak mi lennénk ilyenek?

(#22) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Bocs, elobbi hozzaszolasomat Játékos-nak címeztem, so sorry.

(#23) Játékos válasza ipavlidu! (#18) üzenetére


Játékos
addikt

Én eddig is értettelek. :K :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#24) lesaux


lesaux
veterán

Tényleg szépek Magyarország lankái, de szerintem kukkantsd meg Parci fotóit az egyesült államokbeli nemzeti parkokról. El fog állni a lélegzeted.
Jól emlékszem, hogy te jártál stoppal Monte-Carlóban? Az is csúnyább, mint Magyarország?
És amibe nem akarok nagyon belekeveredni, a politikai "elit". Van ebben az országban olyan párt, amelyre nyugodtan szavaznál? Bízol ezek közül akármelyikben is? Szeretnéd, hogy ők irányítsák az országot? Beállítottságodtól függetlenül nézz végig a saját pártodon, majd vizsgáld meg a másik nagy pártot, és tedd fel magadnak a kérdést: normálisak ezek?

(#25) lesaux válasza lesaux (#24) üzenetére


lesaux
veterán

És Márta domborulatait is bírom! ;]

(#26) 7 válasza lesaux (#24) üzenetére


7
addikt

"Tényleg szépek Magyarország lankái, de szerintem kukkantsd meg Parci fotóit az egyesült államokbeli nemzeti parkokról. El fog állni a lélegzeted.
Jól emlékszem, hogy te jártál stoppal Monte-Carlóban? Az is csúnyább, mint Magyarország?"

Neked mindig csak a legek kellenek? Van szebb. És? Nálam is van szebb ember, mégsem plasztikáztatom magam. Ahogy párt sem úgy fogok választani, hogy a legszebb nőt keresem meg. Nem kell a legszebbnek lennie, ha tudom szeretni, és ő is szeret engem.

(#27) #53246592 válasza lesaux (#25) üzenetére


#53246592
törölt tag

szerintem is a magyar lanyok a legszebbek! :))

(#28) lesaux válasza 7 (#26) üzenetére


lesaux
veterán

Nem a legek kellenek, csak ha már a topicindító kolléga az ország szépségét emelte ki, leírtam, hogy máshol is vannak szép tájak, talán szebbek mint itthon, már ha nem vagyunk elfogultak. Igazság szerint akármerre indulsz el Magyarországól, már a környező országokban olyan táj fogad, hogy ihajj: Horvátország, Szlovénia, Románia, Ausztria. Ha messzebb is eljutunk, mindez hatványozottan igaz.

(#29) #53246592 válasza lesaux (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha mar környezö orszagok, ne feledkezzunk meg Szlovakiarol :)

azt mondjuk sosem ertettem hogy az alföld mitöl olyan szep, mint az iras is utal ra. biztos oda kell szuletni hogy megertse az ember

(#30) ipavlidu! válasza #53246592 (#29) üzenetére


ipavlidu!
tag

En oda szulettem de meg mindig nem ertem. :DDD

(#31) Tüzi

Tetszik az írásod. Most komolyan elérzékenyültem, hogy vannak még ilyen emberek. csak vigyázz, nehogy (szélső)jobbosnak értékeljenek az érzéseid miatt...
De aztán hirtelen vissza is zökkentem a valóságba, ahol csakis kapcsolatokkal tudsz előrébb jutni, semmi más nem számít. Visszazuhantam abba a valóságba, ahol a külföldi szállodában csak magyarul van kiírva, hogy "Magyar, ne lopj".

Szép, jó, és becsülendő dolog a Hazaszeretet, csak (itt) nem fogsz belőle megélni.

Tiszteletem:
Tüzi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) talina


talina
csendes tag

Üdv! Hát, engem nem győztél meg. De nem baj! Ebből is látszik, hogy a haza, hazaszeretet definiálása mennyire nehéz. Senki nem tudott volna szerintem "jobb" érveket felhozni arra, hogy miért szeret itthon élni.
Érdekes, hogy éppen egy fél órával ezelőtt beszéltem erről kutyasétáltatás közben egy tulajdonképpen vadidegen lánnyal. Hogy miért? Csak kinyitottuk a szemünket és körbenéztünk: egy kis zöld terület a városban, amit jóra is lehetne használni. LEHETNE, de mi nem tesszük, illetve a többiek nem teszik. Az erdő elhanyagolt, koszos, a fajátszótér megsemmisült, amióta nem jártam arra és még sorolhatnám. Sajnos hiába vagyunk páran, akik vigyáznának az "Erdő" értékeire, ha azt a rombolni vágyók tönkreteszik. És ezt most mindenki értheti átvitten is, meg konkrétan is Magyarországra.

Igen, én is most gondolkoztam el azon, miért élek itt. Ha önkritikát gyakorlok, rájövök, hogy 1. elfogadtam a Sorstól a földrajzi helyem, illetve beletörődtem(?); 2. habár a családban volt példa az emigrálásra nincs elég vér a pucámban, hogy mindent (családot, barátokat, a legutolsó ismerőst és ismerős helyet is) hátrahagyva nulláról egy új életet kezdjek; Ezért ebben teljesen egyetértek Tildyvel! Ha az előbb felsoroltak is velem tarthatnának, nem hiszem, hogy sokat teketóriáznék!
Ha pedig jobb kedvemben gondolkozom ezen a kérdésen, arra jutok, hogy még bízom magunkban. Nem, nem a "honatyákban"(ezt a szót sem használnám sokuk esetében), hanem bennünk, egyszerű emberekben, akik csak dolgoznak, gyereket nevelnek, vásárolnak, adóznak, gyógyulnak, élnek ebben az országban. Bízom abban, hogy egyszer majd mindenki rájön arra, hogy nem a politikusoktól kell várni az ország image-ének javulását, hanem magunktól. Hogy igenis vannak még magyarok, akik segítik egymást (határon belül is), vannak még magyar kereskedők, akikhez szívesen visszatérek, vannak még magyar pedagógusok vagy koruknál fogva bölcsek, akiktől tanulni érdemes és vannak és lesznek sokan a mi gyerekeink közül, akik ezerszer tehetségesebben és bátrabban fogják nem irányítani, hanem vezetni ezt az országot!

Huhh! Ámen! És bocsi a szentimentalizmusért, mindenkitől!

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#33) tildy válasza Játékos (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Én éltem kinn, mégsem tudom milyen az. Volt olyan amit először annak hittem, de kiderült, csak kedvesem hiányzott.
Berci: az Aldöld mitől szép?És biztos oda kell születni, hogy megértse az ember?
Alföldi vagyok, de a hegyek és a víz nyűgöz le. Az alföld max télen szép. Én nem ajnározom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) tildy válasza talina (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet nehezen fog az agyam, miben értesz egyet velem?

Nekem ott az otthonom és a hazám, ahol jól érzem magam. Ha ez MAgyarország , akkor az, de nem fogok könnyeket hullatni, és rossz embernek érezni magam, ha másfelé vet a sors, és azt is hazámnak érzem majd.
Engem kevés dolog köt Magyarországra. Barátaimat neten keresztül is elérem, nomeg annyira sok barátom nincs, rokonság sem olyan, hogy ha menni akarok, akkor visszatartó erő lenne, honvágyam sem hiszem, hogy erős lenne.

Azt a környezetet próbálom élhetővé tenni, ami épp a közelben van.

Egyébként a köv. melómat már nem itthon fogom keresni, ha keresnem kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) #53246592 válasza tildy (#33) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem ajnarozod, nem is mondtam. az eredeti irasbol jött le nekem az hogy Magyarorszag szep, mert egy nagy alföld az egesz amit csak itt-ott szakit meg egy-egy "földkupac".

hegyek es viz? Norge? :))

(#36) Játékos válasza tildy (#33) üzenetére


Játékos
addikt

:( :( :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#37) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Tetszik az írás , végre valaki jót is lát , nem csak kritizál és fanyalog . Igaz kritizálni a legkönnyebb és itt a PH.-án ez nagyon megy , legalábbis én így látom .

# 34 Tildy : Bocsi , de ezt már annyi helyre beírtad , most megerősítésre vársz , vagy könyörgésre , hogy maradj ? Szerintem ez már csak döntés kérdése . Az nem zavar , hogy menni akarsz , viszont kell ezt ennyire hangoztatni ?

Az élet kegyetlen .

(#38) tildy válasza lsc (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

most megerősítésre vársz , vagy könyörgésre , hogy maradj ?
Egyikre sem. Ugyanis msot még nem akarok menni.

Félreértesz , lehet:B
Nagyon jó munkahelyem van itt, és perpill még elvagyok. :B :K :U
Csupán azt mondom, nehezen értem azokat, akiknek ennyit jelent maga az ország. Mindig is azt mondtam, az ember magyarsága nem a külsőségekben, hanem a szvében van. Legyen bárhol.

Tehát még nem akarok menni, de ha úgy hozza az élet, nem fog gondot okozni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) talina válasza tildy (#34) üzenetére


talina
csendes tag

Tildy! Hát, íme, amit az első hozzászólásodban szó szerint írtál. Nem hiszem, hogy félremagyarázom, de ha mégis bocs.

"Mikor huzamosabb ideig külföldön voltam, nem volt igazi honvágyam, inkább csak magányos voltam. Hiányzott a párom, de MO. nem . Mikor kedvesem kijött, akkor már ez az érzés is megszűnt."

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#40) Carpio


Carpio
tag

Látom, sokan elítélik ezt az országot anélkül, hogy látták, érezték vagy ízlelték volna.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#41) #53246592 válasza Carpio (#40) üzenetére


#53246592
törölt tag

:F

(#42) akom


akom
senior tag

Nagyon örülök ennek az írásnak, és annak is hogy vannak ilyen emberek még ITTHON.

(#43) lsc válasza tildy (#38) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

"Nagyon jó munkahelyem van itt, és perpill még elvagyok." Szerintem a hazaszeretet nem erről szól , amennyiben neked az a jó haza , ahol nagyon jó fizetést kapsz , hát ...., mindenesetre érdekes .Mint a példád is mutatja , MO-on is lehet jó munkahelyet találni , csak meg kell keresni .
"Csupán azt mondom, nehezen értem azokat, akiknek ennyit jelent maga az ország." Tudtommal a tinikorból már kinőttél , akkor ezt már szerintem nehéz is lesz megértened . Mint ez a blog is mutatja , nem kell ahhoz külföldre menni , hogy szépet találjunk , csak észre kell venni a szépséget .

"Tehát még nem akarok menni, de ha úgy hozza az élet, nem fog gondot okozni." Még mindíg nem értem , ha nem aktuális , akkor miért kell ezt ennyi emberrel ennyiszer közölni ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#44) tildy válasza lsc (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

amennyiben neked az a jó haza , ahol nagyon jó fizetést kapsz , hát ....
Diákmunkát nem mondanám épp jól kereső melónak, nodemindegy :U Viszont maga a meló a legjobb, amit valaha csináltam. Kaptam én már ennek itthon a 1.5 szeresét is, mégis inkább váltottam kevesebbre, de szakmailag sokkal előremutatóbbra. Magyarán: nem a fizetésen értem a nagyon jó munkahelyet.

Még mindíg nem értem , ha nem aktuális , akkor miért kell ezt ennyi emberrel ennyiszer közölni ?
Mostanában ezen topicon kívűl hol láttál ilyet tőlem? Nem hinném hogy sok helyen. Azt mondom , és ezt viszont több helyen is, hogy aki akar menjen. Ne sírjon, milyen rossz itthon, hanem menjen. Ő is boldogabb lesz, meg mindenki más is.

Mondom hogy félreértesz:D
Szóval:
Úgy gondolom, hogy az embernek meg kell próbálnia boldogulnia ott , ahol él , segíteni az ottani környezetét, nem árt kicsit küzdeni, de ha rajta kívűlálló okok miatt olyan akadályokba ütközik, amin nem tud túllépni, vagy cska egyszerűen másra vágyik , akkor nem szégyen máshol szerencsét próbálni. ÉS az az otthon is lehet szintén otthon.

Valahogy úgy tudom megfogalmazni, hogy az ember hazája az , ahol otthon érzi magát. ÉS az tök lényegtelen, helyileg hol van.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Carpio válasza tildy (#44) üzenetére


Carpio
tag

Kedves Tildy, Téged mindig félreért valaki. Biztos vagyok benne, hogy programozásban jobb vagy, mint fogalmazásban. ;)

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#46) mazda626


mazda626
addikt

Szia!
Szép, hazafi írás! :R
Nem is fejtem ki teljesen a véleményem, mert nem tudnám kulturáltan, ha egész hazánkat kéne jellemezni.
Arról viszont tudok írni, hogy miért szép az Alföld. Alföldön születtem, annak közepén, a Hortobágy itt van tőlem 40km-re. Miért szép? Leírni nem lehet, kb olyan ez, mint mikor lenézel egy hegyről, látod a völgyet, a fölötte húzódó ködréteget, gyönyörű panorámát. Lejössz a hegyről, megállsz, és elnézel addig, míg a szemed lát, a sík vidéken. Ugyanaz az érsésed lesz, csak tengerszinten. Ha a 33-as főúton jártok, az út mellett láthattok vadászleseket. Álljatok meg és menjetek fel rá, "magasról" szemléljétek az asztallap simaságú tájat. Utána meregjetek el, hogy Mo. egy kis ország, a hegyről nézve mégis nagy, az Alföldről nézve végtelennek hat, a világhoz képest pedig borsószem, de magyar föld!

[ Szerkesztve ]

(#47) lsc válasza tildy (#44) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

"Magyarán: nem a fizetésen értem a nagyon jó munkahelyet." Mindenesetre az előző írásaidban eléggé félreérthetően fogalmaztál .

"Azt mondom , és ezt viszont több helyen is, hogy aki akar menjen." Ezzel egyetértek , tényleg írtad ezt is , csak majdnem mindíg hozzáfűzted ezt "Egyébként a köv. melómat már nem itthon fogom keresni, ha keresnem kell." , vagy valami hasonlót , én ezt nem értem .

"Valahogy úgy tudom megfogalmazni, hogy az ember hazája az , ahol otthon érzi magát. "
Ezzel abszolút nem értek egyet , az embernek egy hazája van , viszont otthona az lehet több is , legalábbis ahol otthon érzi magát .

Ezzel be is fejeztem , ne offoljuk szét a topikot .

Az élet kegyetlen .

(#48) ilba


ilba
tag

A helyzet egyszerű: előbb a megélhetés, aztán a szépség! Miért kell álszent módon hibáztatni azokat, akik elégedetlenek? Ezek az emberek csak azt akarják, hogy az ambiciójuk megélhetővé váljék, és ne a holnapig való túlélés legyen a motiváció. Minden bizonnyal büszke mindenki Mo szépségeire, de amíg egy családban a legnagyobb probléma a pénz hiánya, addig ne papoljunk már a drága hazánk pihe-puha simogató öleléséről...
Én magyarnak érzem magam, de a kis hazám nem tekint annak, a "Szeretem Magyarországot!" kampány pedig egyenesen pofátlanság!

Amúgy optimista természetű lévén nem hiszem, hogy rossz volt, rosszabb, és egyre inkább az lesz, de minden "réteg" a saját nyelvén ért, ezért beszél el mindenki a másik mellett, a normális kommunikáció (ami nyilván az emberi, szociális értékekre épül) hiánya a legnagyobb probléma. Ez érhető tetten a társas kapcsolatokban, a mindennapi teendők intézésekor, a közszereplők tátikájakor...

Én bizony mosolyogva sétálok az utcán, örömmel tölt el a másik ember öröme, és egy percig sem gondoltam, hogy ezen változtatni fogok "csak" azért, mert a művészetből megélni nem lehet, vagy a tanári pálya lassan szégyenteljes. A saját "hibám" ( mentalitásom), hogy nem úgy boldogulok, ahogyan szeretném, de ezzel is próbálom az emberi értékekbe vetett hitemet erősíteni. A romlás ellen csak az "alulról jövő kezdeményezésekkel" érdemes tenni, vagyis az ember embernek ne legyen farkasa...!

Ezzel a témával kapcsolatban érdemes lenne egy kis statisztikát is végezni, nevezetesen, hogy az anyagi biztonság befolyásolja-e az általános elégedettséget, többek közt a MO szépségeinek átható élvezetét (nem csak a bugyutának ható felsorolását, elismerését :( )?

(#49) sztyui2


sztyui2
őstag

Nagyon szép írás. Az a baj, hogy a politikusok nem úgy gondolják, ahogy te. Engem csak az zavar, hogy a kereset ellenére minden nagyon drága, és sokmindenre nem futja a magyar átlagember számára. Külföldön meg minden olcsó, és a fizetés összege meg magas. Vagy ha drága valami, akkor a fizetés még magasabb, tehát nem szarnak be az emberek pl egy gázáremeléstől.
Ettől függetlenül persze megőrülnék ha el kellene költöznöm. Szeretem magyarországot. És a nyelv tényleg nagyon szép.

(#50) Pyton


Pyton
aktív tag

Jó látni végre a sok fikázós, elhúzokinnenamintlehetes írások után egy ilyet is. :R
El lehet menni nyugatra egy jobb élet reményében, de onnan már nem lesz egész az ember. Legalábbis én nem érezném magam annak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.