Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos1988


janos1988
addikt

Gondolom, hogy itt mar a szolgaltatok reszerol is engedni kell a fizetesi hataridovel kapcsolatban. Ugyanis nem mindig all rendelkezesre penz a bankszamlan.

Off: Jo kis nepnevelo modszer lehetne a szamla idoben torteno befizetesere, hogy ha nincs penz a szamlan akkor a bank hitelbol fizetne csoportos beszedest, aztan kamatostul fizettetne vissza az ugyfelel :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2) Samus


Samus
addikt

Igen. És nálunk mostmár regisztrációs jegy kell a buszon, vonaton. Plusz papír (de még mennyi), külön kell számlát kérni a jegy mellé (mennyi idő és papír). Mikor jutunk már el oda, hogy mindenkinek lesz EGY kártyája, amivel vásárol. BÁRHOL. Papírt nem kap, de ha hazamegy, leül a gép elé, és látja az összes tételt, amit megvett. Kereshet, rendszerezhet köztük kedve szerint. Minden elektronikusan menne. A hackerek célja pedig nem az élet bonyolítása lenne, hanem a tényleges biztonsági rések felkutatása, amiért akár még bizonyos pénzbeni adományt is kaphatnának, mint ahogy volt pár ilyen verseny is.
Talán nem fogyna ennyi papír, talán megmaradnának a fák, talán nem fulladnánk bele a saját szemetünkbe, és talán a világvége is elmaradna...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Nekem már nem jön papíron egy számlám sem szerencsére.

Igaz,hogy sok embernek van internet de rengetegen nem is tudják,hogy lehet elektronikussan is fizetni vagy nem hiszik el,hogy biztonságos esetleg a hardgrannytube.com kívűl nem is használják másra. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#4) edward2


edward2
addikt

Utána a posta miből élne? :U

(#5) moli.hu


moli.hu
őstag

az elektronikus bankszamlakivonatot jelenleg senki se fogadja el hiteles iratkent. igy hat amellett, hogy havonta lementem a pdf-et, havi 100ft-ert kerem a papirt is.

[ Szerkesztve ]

(#6) chepavel válasza moli.hu (#5) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen , sajnos nálam is így van.. Amíg nem "eredeti", addig bizony meg lehet szakadni, senkit nem érdekli.. :(((

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#7) Lenry


Lenry
félisten

mert ha a szolgáltató hirtelen lekapkodja az egész fizetésedet, és hirtelen nincs egy filléred, akkor az éhen halás mellett nem vigasztal, hogy mennyi fát nem kellett most ezért kivágni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) dabadab válasza janos1988 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ennek semmi koze a fizetesi hataridohoz, csak arrol van szo, hogy a szamlat kinyomtatva, papiron kapod-e meg, vagy pdf-ben, emailen vagy a szolgaltato honlapjarol letolthetoen.
Egyebkent nem remenytelen a helyzet idehaza sem, a penzintezeteknel szinte mind van elektronikus szamlakivonat (sajnso digitalis alairas nelkul - ha valamiert hivatalos papir kell, azt kulon ki kell kerni, de erre nem szokott olyan gyakran szukseg lenni), de pl. a gas.hu is igy kuldi a szamlat.

DRM is theft

(#9) Doom válasza moli.hu (#5) üzenetére


Doom
aktív tag

Valszeg azért, mert nincs digitális aláírással és időpecséttel ellátva. Sok helyen meg nincsenek is felkészülve ennek befogadására, pedig a törvény szerint ez is hiteles. Ez is hátráltatja az elterjedést.

(#10) ronson


ronson
őstag

Annó kérdezték a bankba, nem e mondanám le a bankszámla kivonatot (ami egyébként ingyenes), mert környezetvédelem satöbbi. Mivel környezet tudatos vagyok, természetesen lemondtam.
Egyszer kellett kérnem egy eredetit igazoláshoz és 600Ft-ot kértek a kinyomtatásáért és lebélyegzéséért a bankban, ezért amit egyébként ingyen kapnék. Persze ekkor kértem megint a havi küldését.
Az nem környezetvédelem, hanem lehúzás a bank részéről. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#11) joghurt


joghurt
addikt

A számlák azért mennek még papíron, mert az összes új előfizetéshez vinni kell legalább egy közüzemi számlát (eredetit, papíron). :P

De ha már a sok papír zavarja az illetékeseket, akkor inkább azt kellene átverni a szolgáltatókon, hogy az off-line spamről is le lehessen iratkozni. Most egy A4-es számla mellé csomagolnak még pár oldalnyi hírlevelet, ajánlatot, tájékoztatót. Kell a francnak. Kultúr országokban szigorúan tilos számlalevéllel együtt küldeni a reklámot.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Doom válasza ronson (#10) üzenetére


Doom
aktív tag

Szerintem itt nem voltak túlzottan tisztában a saját dolgaikkal. A banknak kötelessége az eredeti példányt "díjmentesen" biztosítani számodra. Azért "díjmentesen", mert benne foglaltatik a számlavezetési díjban. Ha másolatot kérsz, azért persze számítanak fel pénzt.

joghurt: az off-line spamről le lehet iratkozni, meg kell kérni írásban, hogy ne küldjenek neked továbbiakban marketing anyagot. Kötelességük ezt betartani.

[ Szerkesztve ]

(#13) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

1 környezet kímélő megoldás lenne
2 ha olyan jellegű egy ilyen dokumentum akkor azt kéne csinálni,hogy vagy elküldeni több félnek is,vagy ott van a jó öreg pendrive,vagy mobil tök mind1,itt vagyunk a 21. században és még mindig azt a szar papírt használjuk,amit 5e éve is,picit változtatni kéne ezen :U

PS4

(#14) remington2 válasza Brutális eb (#3) üzenetére


remington2
senior tag

"Igaz,hogy sok embernek van internet de rengetegen nem is tudják,hogy lehet elektronikusan is fizetni vagy nem hiszik el,hogy biztonságos esetleg a hardgrannytube.com kívül nem is használják másra."

Én pártolom az elektronikus módszert, de az átlagember szemével nézve . . . miért cserélne le egy működő módszert egy másikra? Adatbiztonság? Az istenek óvjanak tőle! Egy dolog a technika, de annyi járulékos hátulütője van (lásd ppo ügy, és akkor még a legkényesebb kérdések szóba sem kerültek) hogy átlagembernek jobban megéri papírozni és kimaradni az egész elektronikus hacukából. Az már bevált.

Sokan azt sem tudják, hogy pl. a boltos kártyás fizetéséért nem kell külön fizetni. Egy dolog a tudatlanság, de van egy határ, aminél tovább nem érdemes csak trendiségből rájuk erőltetni dolgokat. Egy-két kocka biztosan elélvez a ebankingtól, de nem mindenkit izgat.

Mellesleg, mindenkinek szíve joga azt használni, amit akar. Az erdők helyett meg majd ültetnek másikat. Érdekes, a nap mint nap 1000000 tonnaszám kiürített MŰANYAG senkit sem zavar pl.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#15) BonFire válasza remington2 (#14) üzenetére


BonFire
veterán

Egyelőre a bolti kártyás fizetések is döcögnek minálunk, akárhol fordulok meg az országban. Ha valaki kártyával fizet, pénztáros néni előveszi a kártyaolvasót (holott a pénztárgép oldalába is be lehetne építeni egy ekkora kütyüt), lehúzza a kártyát, te beütöd a PIN-kódot, meg kell várni a visszaigazolást a banktól a tranzakcióról, emellett számlát nyomtatni a fizetésről, és aláíratni... – sok a macera és annyi idő alatt készpénzzel már három vásárlót lerendezett volna. És mindezt miért?

Miért kell a tranzakcióról nyomtatványt csinálni, meg aláíratni, meg az ügyfélnek megőrizni, amikor a bank úgyis tárol minden ilyen adatot, és ha kell (esetleg), akkor tudja igazolni. 100 éve létezik digitális aláírás meg pecsét, csak baxnak bevezetni meg elfogadni. Amíg a hivatásos bürokraták a papírhoz ragaszkodnak, nem is fog elterjedni jobban. A bíróság papírt kér. Az APEH papírt kér. A bank papírt kér. A biztosító papírt kér. A rendőr papírt kér. Naná, hogy a fogyasztó nem tér át az elektronikus számlára, ha mellette a papíralapút is meg kell őrizni.

Azt mondják a zsírfejűek: a digitális aláírás és pecsét azért nem jó, mert hamisítható. Mintha az analóg aláírás és pecsét nem lenne az. A pecsét főleg. Beszkennelek egy eredetit, Photoshopban megszerkesztem a klónját, és pár ezer forintért elkészítik a sarki boltban. Az aláírását meg bárkinek lehet utánozni némi gyakorlással. Mondjuk leírjuk pár százszor.

A digitális aláírást azért ennél jóval nehezebb hamisítani! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16) Doom válasza BonFire (#15) üzenetére


Doom
aktív tag

Nem hinném, hogy a kártyás fizetések átlagban hosszabb ideig tartanak, mint kikeresni a pénzt a tárcából, majd megvárni a visszajárót, nekem pl. pont gyorsabb így.
Általában vagy PIN-kódot kell megadni, vagy aláírni kell. Papíros bizonylat pedig azért kell, hogy lásd, hogy valóban jó összeget ütöttek be, esetleg aláírásoddal igazold, hogy valóban te fizettél, nem a tolvaj, aki ellopta a kártyád. Ha a kivonatodon rossz összeget látsz, akkor a bizonylat híján hová mész reklamálni?

A bürokráciában is van azért előremozdulás az elektronizálás felé. Törvény szerint el kell fogadni az elektronikust is, a cégbírósági bejegyzés pedig csak elektronikusan megy pl.

(#17) moonguru


moonguru
őstag

"az elektronikus bankszamlakivonatot jelenleg senki se fogadja el hiteles iratkent."

Ez így nem igaz!

Csak épen ki kell nyomtatni! (lehetőleg SZÍNESBEN)!

Utána MINDEN oldalát aláíratni 2 illetékes személlyel ÉS lepecsételni!

ÉS személyesen NEM elektronikus úton elküldeni a BELSŐ postával!

Ezután természetesen BELSŐ postával megkapod a választ amit CSAK személyesen vehetsz át papíralapon a Bankban vagy Postán...

Van ennek értelme? :W

"Sokan azt sem tudják, hogy pl. a boltos kártyás fizetéséért nem kell külön fizetni. "

Már hogyne kéne!

Csak nem neked!

Engem majdnem kitiltottak egy boltból mert kb. 1 Euróértékben fizettem bankkártyával...

Pedig megkérdeztem...

Másik boltban meg legalább 2 Euróért lehet csak vásárolni bánkártyával...

Pincérbuksza használatba véve, így már valamivel jobb a helyzet...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#18) Doom válasza moonguru (#17) üzenetére


Doom
aktív tag

Nem tudom, kit értesz illetékes személyen, de ha kinyomtatod az elektronikusan kibocsátott (tehát így hiteles, aláírással és időpecséttel ellátott) kivonatot, akkor azzal kitörölheted, az annyit ér, mint egy fénymásolat. Ha a kibocsátóval hitelesítteted, akkor talán lehet bizonyító erejű okmány, de még ebben sem vagyok biztos.

Van egyébként olyan bolt, ahol a kártyás fizetés díját ráterhelik a vevőre.

[ Szerkesztve ]

(#19) moonguru válasza Doom (#18) üzenetére


moonguru
őstag

Pontosan!

Röhej az hogy az szerepel a bankszámlakivonaton hogy aláirásnélkül hiteles... :W

Az Illetékes személy?

A bank fiók alkalmazottja Vagy posta esetén a Postahivatal vezetője + egy erre a célra kijelölt személy...

De persze erről nagyon nehéz meggyőzni Őket...

Monitor Guru!

(#20) dkekesi válasza Doom (#18) üzenetére


dkekesi
tag

Van még valaki a világon aki azt hiszi, hogy nem mindent a vevő fizet? A kártyás fizetés díját, ami esetenként több százalék is lehet (!!!) MINDIG ráterhelik a vevőre. Csak nem írják rá az árcédulára, hogy ebből X% a kártyatársaság+bank jutaléka, hanem egyszerűen hozzácsapják az összeghez. Ennyire egyszerű.
Az elektronikus számlakivonat pedig két formában jöhet:
1. legalább fokozott biztonságú aláírással aláírva és minősített szolgáltató által időbélyegezve;
2. egyszerű elektronikus doksiként, amin az előző két dolog közül egyik sincs.
Az előbbi csak elektronikus formában hiteles, kinyomtatva nem (mint ahogy arra rámutattál), az utóbbi pedig sehogy nem hiteles, csak tájékoztatásra szolgál (ha színes nyomtatóval papírra küldjük akkor sem, legfeljebb valaki összetéveszti egy eredetivel és azért fogadja el).

(#21) Doom válasza moonguru (#19) üzenetére


Doom
aktív tag

Két külön dologról van szó. A papír alapon kibocsátott kivonat aláírás nélkül hiteles, mivel zárt rendszerben készül, és senki nem fog aláírogatni havonta többszázezer kivonatot. Az elektronikusan kibocsátott kivonat viszont nem hiteles digitális aláírás és időpecsét nélkül.
A postai alkalmazott biztos, hogy nem hitelesítheti neked a kivonatodat - mi köze lenne hozzá? Még a fiókosban sem vagyok biztos, hogy elég.

(#22) ronson válasza dkekesi (#20) üzenetére


ronson
őstag

Nálunk nincs bekalkulálva pl. a kártyás fizetés az árba.

(#23) dkekesi válasza ronson (#22) üzenetére


dkekesi
tag

Amelyik "cég" akkora haszonkulccsal dolgozik, mint az említett, ott megengedhetik maguknak ezt a luxust :))

(#24) moonguru válasza Doom (#21) üzenetére


moonguru
őstag

Nem nem

1 Az eletronikuson írták!

2. Mivel ők vezetik a Bankszámlámat mivel a Postán kötöttem...

Ui:

Már nem is érdekel De akkor nagyon megbántam a sok Erste meg Posta közötti rohangálást bármilyen ügy esetén...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#25) Doom válasza moonguru (#24) üzenetére


Doom
aktív tag

Ja, hogy Postás vagy... Az az elektronikus kivonat, amit ott kapsz, teljesen megegyezik a papír alapúddal, de csak egy másolat. Nem is hiteles.

Ha figyelmesen elolvasod a kivonatot, amit kapsz, az alján ott lesz, hogy a Posta Banki szolgáltatások brand alatti pénzügyi szolgáltatásokat az Erste nyújtja - a Posta nem vezet bankszámlát, nem is teheti, mert azt csak bejegyzett pénzintézet vezethet. Az Erste állítja elő neked a kivonatot is. A Posta értékesít neked Erste-s szolgáltatást.

(#26) moli.hu válasza Doom (#9) üzenetére


moli.hu
őstag

egyetertek, de ez az en hibam?! a papiron kikuldott kivonat hitelesitve van attol, hogy van rajta egy nyomtatott alairas es egy nyomdai kod? erted..

(#27) Doom válasza moli.hu (#26) üzenetére


Doom
aktív tag

Természetesen nem, de magánszemélynek rendkívül ritkán van szüksége hiteles kivonatra, és elvileg akkor díjmentesen meg kellene kapnia a banktól (ha korábban még nem kapta meg).
A kivonaton jellemzően nincs nyomtatott aláírás sem. Elvileg a papír alapú láncba nehezebb belenyúlni, mint az elektronikusba, gondolom ezért van ez így.

(#28) moonguru válasza Doom (#25) üzenetére


moonguru
őstag

Csak az volt a BAJ hogy az Erste nekem nem adott ki személyesen papír alapú kivonatot mert én "Postás" voltam!

És a megváltozott lakcímemre meg 4 hónapig nem érkeztek meg a papíralapú kivonatok... :W

Mindegy már vége...

Monitor Guru!

(#29) Doom válasza moonguru (#28) üzenetére


Doom
aktív tag

Mit értesz azon, hogy "személyesen"? A fiókban nem nyomták a kezedbe, de postán lehetett volna kérni utólag is, ingyen. No mindegy.

Igen, hát ez sajna előfordul, hogy valami félremegy. Reklamálni kell :)

(#30) moonguru válasza Doom (#29) üzenetére


moonguru
őstag

Miért nem nyomják a kezembe személyesen?

Hisz így biztosan Én kapom meg...

A Posta meg állandóan elhagyja a Bankártyámat és az új Pinkodomat is...

Egyelőre úgy oldottam meg hogy hetente bemegyek a Postára és személyesen veszek át mindent... :W

De akkor meg minek az elektronikus kivonat... :W

Monitor Guru!

(#31) #53246592 válasza edward2 (#4) üzenetére


#53246592
törölt tag

talán abból amire a posta való: levelek, csomagok kézbesítéséből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.