Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kutkut


kutkut
addikt

Pont ezt beszéljük egy másik topicban. :)) Simán összejöhet nekik. :)

Meizu MX3 32GB

(#2) ABal


ABal
őstag

"Pici elemzők szerint" ez aranyos.

A viccet félretéve, remélem, lesz végre valaki, aki megtöri az Apple egyeduralmát. Nem azért mert nem szeretem az Apple-t, hanem mert ez azt jelentené, hogy végre igazi, versenyképes alternatíva bukkant fel a piacon.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3) Touch-ko válasza ABal (#2) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az a baj,(szamomra nem baj) hogy a Microsoft az okostelefon szegmensbol is eleg kis szeletet tudhat magaenak. Sokan inkabb Andridot veszenk, WP helyett.. Szerintem ez nem az ar miatt van.

(#4) Crucio válasza kutkut (#1) üzenetére


Crucio
aktív tag

Melyikben? :D

(#5) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ja, csak ugye ők inkább az 1000 dollárban gondolkodnak. Minden hiperolcsó lesz, csak éppen a piacra dobáskor nem vesszük észre. :W

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

nem rossz az illusztráció sem, egy nagyra nőtt Nokia Lumia 900-as :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Fkris válasza Touch-ko (#3) üzenetére


Fkris
őstag

Lehet, de az androidnak közel sincs akkora szolgáltatásarzenálja, mint a MS nak.
Gondolok itt az Exchange-re, a Photosoppokra, és a töbi Windowsos alkalmazásra, amit nagy valószinűségeel át lesz/lett portolva W(P)8 ra.
Szóval már csak a szoftveres támogatottság miatt is érdemes lesz W8as tabletet venni.
SZVSZ

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#8) Graphics válasza Fkris (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha a Photoshop portolására nem tenném a nyakam... konkrétan érdemlegesen nem lehet használni ezeken a telefonokba és tabletekbe szánt procikon...
Kissé erőforrás-igényes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Crucio válasza Graphics (#8) üzenetére


Crucio
aktív tag

Én azt is el tudom képzelni, h wifin kapcsolatban van a géppel, a gép számol, a tableten meg rajzolsz. Végülis logikus, mert jobb rajzolni, mint egérrel huzogatni, stb. Szerintem simán lehetséges :D

(#10) Fkris


Fkris
őstag

AMúgy szeintem nagyon jól néz ki, egy 7" vagy 10" es méretben el tudnám képzelni amostani PC-m helyén.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#11) ABal válasza Touch-ko (#3) üzenetére


ABal
őstag

Majd meglátjuk mit hoznak ki belőle, de ha az ár nem lesz versenyképes, akkor az egész felejtős. Még annyit sem ér majd el mint a WP7. Egy jól beárazott kütyünek szerintem lesz esélye.
Ha csak annyi lesz a haszna az újabb versenyzőknek, hogy egyre lejjebb nyomják az árakat, már megérte nekünk felhasználóknak. Végül is az Apple is állítólag már egy kisebb, olcsóbb verzión dolgozik.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#12) gzbotii válasza osztraksajt (#5) üzenetére


gzbotii
veterán

es 300...
az is ott van..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13) Graphics válasza Crucio (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, ez a megoldás/elképzelés jó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Fkris válasza Graphics (#8) üzenetére


Fkris
őstag

Nem konkréten Photoshopra gondoltam, csak ez jutott olyan program eszembe, ami windowsról ment MAC re, de mondjuk total commander, meg még sok sok exkluzív program, amiket nem ismerek, mert nem vagyok nagy programbuz1. :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#15) h-yle válasza Crucio (#9) üzenetére


h-yle
addikt

Elvileg jobb, de profi munkára a digitalizáló sajnos nagyon alacsony "felbontású" a jelenlegi kapacitív tableteken. Vicceskedni / amatőr művészkedni (korlátokkal) persze jó, de ha tényleg minden pixel számít akkor elvérzik igen csúnyán. Nem véletlen kerül annyiba egy Intuos tábla.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#16) USERCONTENT


USERCONTENT
tag

"Pici elemzők szerint" - sikerült ezen hangosan felnevetnem ott, ahol nem kellett volna :) .

(#17) vicze válasza Fkris (#14) üzenetére


vicze
félisten

PS van androidra iOS-re (sőt még TC is van androidra). Sőt van CAD és minden szar, úgy írtok mintha egy programkód egy másik OS-en nem futna el.
A programozó/cég arra fejleszt, amire igény és piac van, eltudja adni. Nem OS hívők, hanem a pénzhez imádkoznak. :P

Amúgy az a 70%-os részesedés lassan nem 50 alatt van???

(#18) Graphics válasza vicze (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a PS messze van attól amit számítógépekre kiad az Adobe...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) vicze válasza Graphics (#18) üzenetére


vicze
félisten

Windows RT-re se lesz más, nem igazán látom, hogy egy érintős felület hogy vált ki bárhogyan egy desktop alkalmazást. bohóckodni jó vele, de valós munkához PC kell még mindig.

(#20) Syl válasza ABal (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

végre valaki, aki megtöri az Apple egyeduralmát

Jaj de jó! Akkor majd a Microsoft nem csak a Desktop, hanem a Mobil platformot is uralni fogja. Akkor lesz ám igazi verseny! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Crucio válasza h-yle (#15) üzenetére


Crucio
aktív tag

Hát igen, de azért remélem, hogy beleteszik. Vázlat rajzolásra még így is jobb, mint egy semmi, a legtöbb otthoni felhasználó pedig csak hobbi szinten ps-ezik. Tehát nekik jó lenne, ha amúgy is tabletet akarnak venni, akkor már legalább olyat vesznek, ami támogatja a hobbijukat. :D A profiknak meg ott van az Intuos tábla.

(#22) Everman


Everman
addikt

"Piaci elemzők szerint az ARM és Intel processzorokkal egyaránt kompatibilis platform könnyen sikeres lehet"

A kompatibilitás, ha jól tudom kimerül abban, hogy azonos lesz az UI, a kódot mindegyik platformra külön kell fordítani, nem lesz Apple-szerű unibin megoldás.

"hiszen a Microsoft, tanulva az Apple piaci stratégiájából, a számítógépes, a táblagépes és a telefonos platformjai között is tökéletes átjárhatóságot teremt"

Elnézve a WP7 sikereit ez önmagában édeskevés.

(#23) vicze válasza Everman (#22) üzenetére


vicze
félisten

Ami WinRT-s azaz a Storeban elérhető az mindegyik Win-en ugyan úgy fog futni. WinRT-t ugyan olyan keretrendszernek fogd fel mint pl. Dalvik, vagy .NET. És WP8-at megjelenve valószínű a WinRT programok azon is futni fognak, így lesz teljes átjárhatóság.

(#24) adamssss


adamssss
veterán

Egy ilyen gép számomra instant get lenne...

Sent from my iPad :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) csab2 válasza Everman (#22) üzenetére


csab2
veterán

Egyetértek. Habár megjegyzem, a WP nagyon jó.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#26) Pete55555 válasza Graphics (#18) üzenetére


Pete55555
addikt

Nyilván WP8-ra majd teljes funkciós Photoshop lesz :W
Nem az OS-en múlik mennyire "desktop-like" az alkalmazás. Ilyet írnak rá, mert ÉRINTŐKÉPERNYŐN ez a praktikusabb.

CAD

PS

Everman
"A kompatibilitás, ha jól tudom kimerül abban, hogy azonos lesz az UI, a kódot mindegyik platformra külön kell fordítani, nem lesz Apple-szerű unibin megoldás."
Így van, innentől meg ugyan az a szitu, mint bármelyik más OS-re programot írni.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#27) Воланд válasza Pete55555 (#26) üzenetére


Воланд
titán

"Így van, innentől meg ugyan az a szitu, mint bármelyik más OS-re programot írni."

nem igy van. a metro stilusu programok ugyan ugy futnak a sima win 8-on, mint a win rt-n, azokat csak egyszer kell megirni. [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) zotyesz66


zotyesz66
őstag

És persze ezt majd a fostos Intel Atom procival...

(#29) M3oH


M3oH
addikt

Hajra. A verseny sosem rossz, foleg, ha abbol a vasarlo is profital.

(#30) tdd587 válasza zotyesz66 (#28) üzenetére


tdd587
őstag

Abból is készül az új változat, a régi már csak egy rossz emlék lesz...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#31) tylerddd válasza Fkris (#10) üzenetére


tylerddd
veterán

Egyezzünk ki 13"-ban meg egy jó kis dokkolóban portokkal meg billentyűzettel és már jöhet is!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#32) Lompos48 válasza Fkris (#7) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És mi köze a Microsoftnak a Photoshop-hoz? :Y

(#33) M3oH válasza Lompos48 (#32) üzenetére


M3oH
addikt

Szegeny ember PS: Paint :)

(#34) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Csak win8-as tabot választanék, ha tabban gondolkodnék.. :) A képen látható N9-re hajazó dizánj meg megint musthave érzést kelt bennem :B

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35) Everman válasza vicze (#23) üzenetére


Everman
addikt

Értem, köszi az infót.

Ez a WinRT milyen hátrányokkal jár egy natív apphoz képest?
(Teljesítményben gondolom elmarad, de minden hardvert elér?)

(#36) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem rosszul csinálják, hogy az Apple-t próbálják lenyomni, inkább az Android és főleg a Samsung lehetne nekik a megfelelő ellenfél, és tőlük lehetne lenyúlni vevőket. Az Apple már-már beérhetetlen, és aki eddig iPadet vett, az marad a platformnál jó eséllyel, és ő az újabb iPad-re vált majd...
A Win8-as tableteknek az lesz a nagy előnye, hogy akik Windows felhasználók otthon, vagy a munkahelyen, és még nem vettek táblagépet, a Win8-as tabletek felé fordulhatnak, mivel azt a rendszert már jól ismerik.
Annál is inkább az Androiddal szemben kéne fel venni a kesztyűt, mert szerintem az Android gyenge ezen a fronton, telefonokban nagyon jók és kellően elterjedtek már, de tablet vonalon gyengélkednek, nagyon széttagolt, töredezett a platform, nagy hardverigényes és drága gépeken fut csak megfelelően, de ott sem 100%-os, hiányzik az optimalizáltság, és nem nyújtja azt az egyszerű használhatóságot és felhasználói élményt mint mondjuk az iPad. Egy jól működő, könnyel használható, magas minőségű anyagból gyártott, optimalizált rendszerű 4:3 (szerintem ez tabletnek ez sokkal jobb képarány) táblagépekkel, sikeresen küzdhetnének a második helyért...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#37) Crucio válasza Gadgetfan_ (#36) üzenetére


Crucio
aktív tag

Hát, amint belép a Microsoft erre a piacra, muszáj lesz neki versenyeznie az Applelel és az Androiddal. Nem úgy megy, hogy most kihívok egy ellenfelet magam ellen, aztán őt kikészítem :D Mindenki verseng mindenkivel.

(#38) Gadgetfan_ válasza Crucio (#37) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Persze, hogy alapvetően mindenkivel versenyben van, de az üzleti stratégiával, a reklámkampánnyal, és a célközönség kiválasztásával lehet a piacon úgy pozicionálni egy terméket, és ezzel "szabályozza", hogy ki az igazi ellenfél...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#39) Crucio válasza Gadgetfan_ (#38) üzenetére


Crucio
aktív tag

300-1000$ lesz az ára, tehát mindenki a célközönségbe tartozik

(#40) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Intel vs apple? Megfontolando, de asszem inkabb hajra apple :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) nicu71 válasza Cathulhu (#40) üzenetére


nicu71
addikt

szerintem meg nem.Azaz versengjenek csak a drága vásárlók kegyeiért,jobbnál jobb cuccokkal,aztán majd a pórnép eldönti mit vesz.
Egy win8 táblára azért én is befizetnék :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#42) Put2 válasza Cathulhu (#40) üzenetére


Put2
tag

Én is az Apple-nek drukkolok, mert a Májkrószóft uralja az egész Pc-s világot.. Én kíváncsi lennék más opprendszerekre is.. Régen volt sok alternatíva, de azt megölte mindett a Kindoz :D Visszatérve, nem lenne jó, ha itt is a Májkroszóft uralna mindent.. Kell az a dolog, h válogassanak az emberek külömböző márkák között :D
Most az van, h az Apple adott 1 pofont a világnak a mobil részen és a tábla részen.. De akkorát, h most mindenki "elesett" Próbálnak felkapaszkodni.. De remélem nehéz lesz nekik! És remélem, h az Apple sem fog kifordulni magábol és tudja tartani ezt a szintet, amit bemutatott eddig!

(#43) Crucio válasza Put2 (#42) üzenetére


Crucio
aktív tag

Szerintem az Apple azért uralja a táblagépek piacát, mert még nagyon drágák. Akiket ismerek iPad tulajdonost, mindnek van iPhoneja, kicsit változni fog a helyzet, ha sikerül vállalható tabletet eladni 70 ezer alatt :D megjegyezném, hogy a vodafonenak van táblagépe kb 75 ezerért, ami nagyon jó, hardveresen oda-vissza veri az iPad 2-t, meg a hármat is, felbontása még nem olyan jó, mint a 3-nak, de cserébe 100 ezerrel olcsóbb... A lényeg az, hogy amint elkezdenek vállalható tableteket gyártani a többiek, az Apple részesedése csökken ezen a téren, hiszen egyelőre a tabletek okostelefonok nagyobb kijelzővel, gsm modul nélkül :D Igaz, azok is maradnak, de az emberek nem szeretnének 180 ezret fizetni egy tabletért, a nagy részük, de 70 ezerért inkább vesznek majd, ha normálisak jönnek ki, nem csak a vodafone-nál lesz ilyen jó tablet :D

(#44) Put2 válasza Crucio (#43) üzenetére


Put2
tag

Ebben igazat adok.. Sajnos a pénz beszél... :D Erre vagy lép az Apple és kiad 1 olcsobb gépet, vagy marad ezen a vonalon, amit L kezdett... Aztán majd a piac L dönti, h melyik lesz a nyerő :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Crucio válasza Put2 (#44) üzenetére


Crucio
aktív tag

Hát az meg szembe menne az Apple filozófiával h minden évben a csúcsot adják ki :D

(#46) Everman válasza Crucio (#43) üzenetére


Everman
addikt

"a vodafonenak van táblagépe kb 75 ezerért, ami nagyon jó, hardveresen oda-vissza veri az iPad 2-t, meg a hármat is"

Szerintem nem vagy tisztában az iPadek hardveres tudásával, az általad említett Vodás tabletet még az első generációs iPad is meg tudja szorongatni hardveresen (azt meg ma már akár 50 eFt-ért is megkapod) :)

(#47) Cathulhu válasza nicu71 (#41) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az intelre nagyon regota raferne egy kiados pofon, az apple meg ugyis szokott kapni a konkurenciatol, szoval jelen esetben hajra apple. Ami meg azert hangzik hulyen, mert masutt vigan cooperalnak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) Crucio válasza Everman (#46) üzenetére


Crucio
aktív tag

Első generációs iPad? Mennyi RAM van benne? 256 mega? És a vodafone-osban pedig 1gb. Processzor: iPad: 1 ghz, egymagos. Smart tab 7: 2 magos, 1,2 ghz-es ARMv7.
Jó, azt erős volt kijelenteni, hogy a harmadik generációsat oda-vissza veri, de cserébe 100 ezerrel olcsóbb. De még a kettőnél is erősebb, bővíthető a memóriája.

(#49) balhmm válasza Crucio (#48) üzenetére


balhmm
tag

Láttál te már ipadet működés közben?:) Egyébkén is teljesen mindegy milyen proci meg ram van egy adott készülékben, ha az adott rendszert normálisan optimalizálják. Androidot még komolyabb eszközökön sem lehetett látni akadás mentesen menni.. (sajnos). Mondom ezt úgy, hogy munkámból adódóan minden ilyen eszközöm van és használom is őket.

(#50) Everman válasza Crucio (#48) üzenetére


Everman
addikt

Egy tabletben a grafikus rendszer az egyik leglényegesebb komponens, a Smart Tab-ban lévő Adreno 220-at meg reggelire megeszi az iPad 1 GPU-ja is.
A konkrét hardverre optimalizált OS miatt meg az 1 magos 800 MHz-es A4 is körberöhögi az 1 GHz-es 2 magos droidot.
(A Galaxy Tab 10.1 erősebb vas, mint ez a Vodás csoda, de még az is lassabb használat közben, mint akár az iPad 1, tapasztalat, van mindegyik itthon.)

Persze, ha neked csak az a lényeg, hogy mi van a papírra írva és nem használni akarod, akkor az persze más kérdés. :)

"Jó, azt erős volt kijelenteni, hogy a harmadik generációsat oda-vissza veri, de cserébe 100 ezerrel olcsóbb."

Hát nem tudom, de valami azt súgja, hogy a matek nem az erősséged :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.