Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

"hiszen az emelt-díjas üzeneteket küldő és hívásokat kezdeményező vírusos Android alkalmazások idén nagyjából egymillió dollár kárt okoztak"

hadd kerdezzem mar meg, hogy az sms bug eddig mekkora kart okozott? az "okozhat"-ba meg ne menjunk bele, talalgatni mindenki tud. mondjuk azt tovabbra is tartom, hogy a fontos adatok nem az sms - fb chat - wlm elozmenyekben vannak egy felhasznalonal. ha meg tenyleg fontos, akkor ment. igen, tudom, nincs backup, marad a copy paste, bar fb-hez meg az sem kell.

nem, tenyleg nem fenekig tejfol a wp7 sem, csak a ketto kozott van egy kis kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Az alcím egy kis korrekcióra szorul:
3200 Android malware sztori

[ Szerkesztve ]

(#3) #16820480 válasza Воланд (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de mennyien jelentkeznének mondjuk asztali Windows rémtörténetekkel... ;]

(#4) Воланд válasza #16820480 (#3) üzenetére


Воланд
titán

he, azt meg en is tudnek irni. pl amikor egy lehalt win7 laptopot csak linux livecd-vel tudtam helyrehozni 3 oranyi windows-os eszkozok probalgatasa utan. ;]

de mondjuk ezek nagy szama a win reszesedesebol is adodhat, nem feltetlenul abbol, hogy neha, khmm, tud erdekes dolgokat muvelni. :K

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Atocha


Atocha
senior tag

Ez simán hitelrontás...

Ennyit tud a MS.. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#6) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Húh ha összeszámolnám a windows mennyi kárt okozott eddig a nyitvahagyott hátsóajtókkal... ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7) hodostamas


hodostamas
addikt

Bár annyit foglalkoznának a gyártók a saját rendszerűkkel mint a többiével.. :U

(#8) #16820480 válasza Воланд (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, erre gondoltam én is. nézd meg az android részesedését, elég nagy kezd már lenni :)
ráadásul ezek a problémák is olyanok, hogy valaki feltett egy olyan programot, amiben volt valami szarság, és saját kezűleg jóváhagyta a telepítést és jogosultságokat. ez kb így megy a windows-os kártevők esetében is már manapság.

(#9) nicu71


nicu71
addikt

élet halál harc megy itt a részesedésért.Mindenki a legerősebb fegyverét veti be,ez természetes,és a wp7/aktiv használóként tudom/ eddig semmiféle mailware-t nem produkált,ez az sms dolog igencsak fel van fújva.
az asztali windowsos dolgokba vastagon a felhasználó hmm... bénázása is benne van./ez is tapasztalat/

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10) -Gerzson- válasza nicu71 (#9) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Nekem meg az android nem produkált...

[ Szerkesztve ]

(#11) big-J


big-J
őstag

kakadobáló majmok szinjén van a PR látom ... :D

én nem mondom h ne legyen reklám meg poén de legalább szaftos legyen nem ien eröltetett

(#12) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mivan, az ellenfelek közvetlen nyílt fricskázása manapság sport lett?
De ahelyett hogy az Androidot fikázná (vagy inkább a fanokat buzdítsa a fikázásra) ahelyett foglalkozna a saját szemétdombja körül... Van ott még tennivaló....

All→M8

(#13) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Cox, ehh, jó neve van:)

(#14) -=Ghost=- válasza #16820480 (#8) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Az a baj, hogy nem kell megengedni az appnak, hogy emeltdíjas smseket küldjön, pont a nyomorék módom megírt gyári programok hibájából kap olyan jogosultságokat amikre nem kért engedélyt telepítéskor...

(#15) _ak_


_ak_
addikt

Jópofa játék, kár h pont az MS-től ez pusztán nyílt provokáció és erősen kétlem, h egy barátságos nevetéssel végződne. Holott igaz, h ugyanazon a piacon, de tök más irányba haladnak.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#16) Zirowe


Zirowe
nagyúr

3200 sztori az android világpiaci részesedéséhez képest több, mint elenyésző, és ugyebár a cikkben is benne van, hogy lehet, hogy egy részük kamu, mert ellenőrizni nem lehet.

woland_y2k: megint kezded, nagyon nem nyugszol.
Ez továbbra sem rendszerhiba, míg a wp7nél jelentkező az.
Akármennyire is erőlködsz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17) Воланд válasza Zirowe (#16) üzenetére


Воланд
titán

ez nem igy van?

"míg a wp7nél jelentkező az."

ennek nem allitottam az ellenkezojet.

amugy nem erolkodom, csupan leirtam a velemenyemet, tudtommal ezt meg szabad. en, mint wp7 felhasznalo hadd dontsem mar el, hogy ez az sms bug mennyire erint engem. amugy mar az elmult ket alkalommal is hamar feladtad a gyozkodest, hogy hu, de mennyire rossz meg veszelyes a wp7 userrekre nezve ez a hiba, szvsz felesleges belemenni egy harmadik menetbe, de termeszetesen a velemenynyilvanitas szabad.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Tetrion


Tetrion
csendes tag

Szerintem ez egy kicsit már szánalmas.
Vajon a történetek hitelességét ki ellenőrzi? Szerintem vannak sokan, akik egy ingyen telefonért bármilyen kamu történetet előadnak. (Nem az Androidot védem, lehetne a sztori Apple-lel, RIM-mel, stb.)
MS-nek erre a szintre nem kellene lesüllyednie.
Microsoft, Google, Apple, egyik sem különb a másiknál, profitra mennek, nem jótékonysági intézmények, nem szentek.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#19) Zirowe válasza Воланд (#17) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hát persze, biztos így volt, nem pedig az, hogy nem akartam tovább etetni a trollt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20) Воланд válasza Zirowe (#19) üzenetére


Воланд
titán

a kerdesemre valaszolnal?

troll: nulla kozod van a wp7-hez (es akkor meg finoman fogalmaztam), de azert megprobalod megmagyarazni a felhasznaloknak, hogy mekkora veszelyben vannak a fontos adataik. kosz, az adataimert majd aggodom en.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) moonman válasza big-J (#11) üzenetére


moonman
titán

mennyivel szebb is, amikor izlestelenul ugyan, de lekoppintjak a Metro-t, aztan masnap sajtonyilatkozatban szarozzak le az eredetit...

[ Szerkesztve ]

(#22) Zirowe válasza Воланд (#20) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Értem, tehát, te, első woland_y2k kijelented, hogy semmi közöm nincs a wp7hez.
Biztos az, hogy használtam a rendszert x ideig, hogy elég sok wp7 telefont unlockoltam, xda-s romot és hivatalos romot telepítettem rájuk mind semmi a te mércéd szerint.
A woland értékrend szerint minimum Gates és Ballmer titkos szerelemgyerekének kell lenni ahhoz, hogy egyáltalán nyilatkozhass a wp7-ről.

Megsúgok vmit: egy olyan rendszer, ami egy smstől kifekszik, az biztos, hogy és súlyosabb hibával is rendelkezik, csak még nem derültek ki.

Ahelyett, hogy vicces neveket (nodo, no donut, hahaha) meg ilyen reklámkampányokat találnának ki, inkább raknának össze egy rendes rendszert.

És a kérdésedre válaszolva: a jogosultságokat is csak akkor kaphatja meg, ha előtte szerepelnek az elfogadó nyilatkozatnál lévő listába.
Tehát továbbra sem rendszer hiba, bmennyire is próbálod annak beállítani.

Részemről itt befejeztem veled ezt az értelmetlen vitát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) Воланд válasza Zirowe (#22) üzenetére


Воланд
titán

"Biztos az, hogy használtam a rendszert x ideig, hogy elég sok wp7 telefont unlockoltam, xda-s romot és hivatalos romot telepítettem rájuk mind semmi a te mércéd szerint."

ebbol nem sok mindent lattam, csak a fikazast. sorry, hogy az alapjan iteltem meg a hozzaertesed. bar itt mint aktiv felhasznalora (ertsd: jelenleg is hasznalja) gondoltam, de mindegy.

"Megsúgok vmit: egy olyan rendszer, ami egy smstől kifekszik"

gondolom te is tudod, hogy nem fekszik ki tole az egesz rendszer. meg azt is tudod, hogy ilyen jellegu hiba elofordult a tobbi rendszernel (ios, droid) is. persze ez nem mentseg arra, hogy itt is jelen van.

"az biztos, hogy és súlyosabb hibával is rendelkezik, csak még nem derültek ki."

meglehet, bar erre ugyebar nincs bizonyitek (ismetlem magam: nincs tokeletes rendszer es melyik rendszernek nem voltak/vannak ilyen-olyan hibai). plusz: ilyen jellegu hiba elofordult a tobbi rendszernel (ios, droid) is.

jah, tenyleg hagyjuk. foleg a szemelyeskedest.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) #16820480 válasza -=Ghost=- (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerencsére az én telefonom rákérdez a 3rd party alkalmazásoknál, ha valaki hozzá akar férni az sms vagy tárcsázó api-hoz, de még a névjegyzékhez is. egy gombnyomás megtagadni. így kéne működjön igazából...

Edenyke: plusz ugye mennyi warezhuszár lehet ebben, akik próbálnak most mártírkodni, hogy megszopatták magukat.

(#25) Dzsano


Dzsano
tag

Ezek szerint dicsekedhet az M$: a saját dolgozóin kívül még másik 3200 embernek van Winfos mobilja. Emelkedett az eladási statisztika. :C

(#26) Воланд válasza Dzsano (#25) üzenetére


Воланд
titán

ezt igy ebben a formaban hogyan sikerult osszehoznod? nem mondta senki, hogy mind a 3200 bekuldo kap ("mely keretében a legjobb Android malware rémtörténet írója egy Windows Phone készülékkel lehet gazdagabb"). az ingyen odaadott telefonok meg megis hogyan kerulnenek bele az eladasi statisztikaba?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Prien


Prien
addikt

Durvul a piac, úgy tűnik, az Android egy fekete bárány, pedig jó kis hasznot hoz a Microsoftnak is állítólag.

A kevés is több a semminél.

(#28) Gusztáv


Gusztáv
addikt

WP7 userként is azt mondom, hogy elég undorító / gagyi dolog ez az MS-től. Meg azt is, hogy lehet hogy "szar a rendszer, meg tele van súlyos bugokkal", de fél év alatt még egy progit sem sikerült lefagyasztanom, nem hogy a telefont.

Laci

(#29) ignac30


ignac30
csendes tag

Hali.

Olvasni szoktam rendszeresen a cikkeket, kommenteket, de írni nem.
De ezt már nem lehet kihagyni.
Szidják azt Androidot orrba-szájba, de talán ilyenkor a mobil szolgáltatókat kéne.
Azt be lehet állítani a szolgáltatónál, hogy emelt díjas sms-t ne kapj, de azt hogy te ne tudj küldeni azt már nem nagyon, ami elég érdekes.
Sőt még azt is, hogy felnőtt tartalmú internet oldalt se látogathass mobilinterneten, (a legjobb, az hogy ezt a fórumot, az egyik szolgáltató felnőtt tartalomnak veszi :) )
A roaminggal is mennyi szenvedés volt mire eljutott a mai formájához, ami még mesze nem jó.
Ki tudja, lehet a szolgáltatók is íratják ezeket a programokat.

[ Szerkesztve ]

(#30) nicu71 válasza Dzsano (#25) üzenetére


nicu71
addikt

Winfos.... :W annyira q*****ra nem vicces már 2011-ben.Lehetnél eredetibb a trollkodásban,apukám.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#31) mrhitoshi válasza Atocha (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Azok után amit a Google művelt, indokolt ez a lejárató kampány. ;)

PS4

(#32) neorow1 válasza ignac30 (#29) üzenetére


neorow1
senior tag

vodánál tiltható vagy 3 éve az emelt díjas küldés/fogadás.

az a titok nyitja, hogy nem kell 1-2 csillagos fingáshang generátorokat letölteni és nem lesznek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#33) daniel909


daniel909
addikt

amerikában a droid piaci részesedése 53%
amerikában a wp7 piaci részesedése 2%.
ez a válasz arra h wp7re miért nem jönnek még vírusos cuccok. innentől kezdve kár is bármit szólni, nem egy kategória a 2 rendszer. majd ha feljön a részesedés, lehet ilyenekkel dobálózni, de addigra a wp7 is kap valami fincsi dolgot gyanítom. aki a nasa rendszerét törögeti fel, az nehogymár ne bánjon el a wp7-el hiába zárt a rendszer.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#34) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Ez biztos volt, hogy tesz ilyen lépést az MS is! Az Apple és az MS hozzá szokot a kis egyeduralmi világukhoz! És jött a kis robot. Toplistán lett darabszámba! És hát a probálják kikezdeni! De tul sok gyártó van a robot clubjába, hogy eltudjon vérezni! Ez az amerikai stilus. Mi vagyunk a felsöbbrenduek!

(#35) Solten válasza daniel909 (#33) üzenetére


Solten
addikt

point taken

Saor Alba

(#39) janos1988 válasza Tetrion (#18) üzenetére


janos1988
addikt

Ez nem az android hibája, hogy az 1 bites juzer lát egy szép ikon, letölt next, next aztán meg pislog...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#40) Namelesske


Namelesske
addikt

Szinte nem is vártam mást. Egyetlen normális hozzászólást sem olvastam, csak Androidos trollkodást. Na jó, a WP szar, dögöljön meg az MS a trójai rendszerével, én soha nem váltok androidról mert csak itt van csöpögő víz effect a homescreenen az egyedi "ajdenagygicsv13" romomban. A Metró igénytelen. Nem lehet testre szabni. Nincs hívásidő, nincs fingós app.

Na remélem megírtam mindent, és nem fog senki utánam írni, mert tudjátok a másikat ismételni rohadt ciki.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41) Kattt01 válasza Namelesske (#40) üzenetére


Kattt01
tag

Van fingós app. :DD

(#42) catroot válasza nicu71 (#30) üzenetére


catroot
veterán

Teljesen felesleges ilyesmin fennakadni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43) Peat;)


Peat;)
veterán

Ezek szerint még mindig nem megy a wp7.

(#44) Pantal válasza janos1988 (#39) üzenetére


Pantal
senior tag

Az Android felhasználók 95%át (hasraütöttem) az 1 bites felhasználók teszik ki.

(#45) janos1988 válasza Pantal (#44) üzenetére


janos1988
addikt

Ezért van ennyi "rémtörténet". Közben meg nem a "rencer" hanem a juzer a hülye.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) Varszegig


Varszegig
veterán

Az MS problémája az, hogy a WP7 jelenlegi részesedése miatt nem érdemes rá még vírust sem írni. Jelenleg még Badára is izgalmasabb dolog vírust gyártani. Ezen szeretne az MS változtatni, szeretné, ha vírusírók felfedeznék a WP7-et :DDD

(#47) Pantal válasza janos1988 (#45) üzenetére


Pantal
senior tag

Mert a "rencer" tökéletes. :DDD

(#48) Youri válasza Peat;) (#43) üzenetére


Youri
veterán

+1 :DDD

RTX ON

(#49) atike


atike
nagyúr

Na és akkor a Samsung Galaxy Tab reklám k*cs*göl az almával, mi? Ez is hasonló... :)

Elég gáz szerintem az a módszer, hogy nem a "mi jók vagyunk ezért meg ezért" hanem a "másik sz*r ezért meg ezért" így reklámra... Ej, de szép mondat lett... :D

(#50) moonman válasza atike (#49) üzenetére


moonman
titán

szerintem itt pont arról van szó, hogy mi azért vagyunk jók, mert nálunk ilyen nincs.

egyébként ez nem reklám, max reklámértékű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.