Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Korrekt írás...
Én pl azért nem ruházok még be egy ekönyvolvasóba, mert nincs mit olvasni rajta, vagy egy árban mérik a papír alapú könyvekkel, amit abszolút nem tudok elfogadni. (persze van jó példa is, SFportal-n azért olcsóbb, mint a papíralapú, de a könyvek egy kis szűk köréért 30k-s eszközt vásárolni... :U )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Attici válasza Polllen (#1) üzenetére


Attici
őstag

Én a GPS-ben lévő olvasót használom. Nekem tetszik. Szerintem rengeteg könyvet le lehet tölteni. Olvasni lenne annyi időm, mint amennyit már letöltöttem! :)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3) Polllen válasza Attici (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A le lehet tölteni és a meg lehet vásárolni között van egy leheletnyi ám a szerzők (és kiadók) szempontjából sarkalatos különbség. ;) A történetben az írókat becsülöm annyira, hogy fizetek a műveikért. (nem a kiadókat)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) Attici válasza Polllen (#3) üzenetére


Attici
őstag

Teljesen igazad van! De Ki akar még azért is fizetni amit ingyen is meg lehet kapni!
Bőven van mire költeni! :U Magyarországon a keresetek és a megélhetés viszonya jóval alacsonyabb mint Európában pl. az osztrákoknál! Persze hozzá állás kérdése is, hogy ki miért fizet! :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5) Apollyon válasza Attici (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt a véleményed annyira ne hangoztasd itt, ha csinálod is, de akkor se mondd el.
Mindennek megvan az ára, nyilván a tejért sem fogsz kevesebbet fizetni a boltban, mert azt mondod hogy hát neked ennyire van pénzed. Ha nincs pénzed tejre, nem veszed meg.

Amúgy meg ha olcsóbbak lennének az e-könyvek még én is megvenném, de szerintem sokkal kényelmesebb a polcról levenni, és egyes kiadványokat az illusztrációk kiegészítésével olvasni.. (Pl tudományos könyvek)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Attici válasza Apollyon (#5) üzenetére


Attici
őstag

Erről beszéltem én is! Ha olcsóbbak lennének akkor valószínűleg többen meg is vennék. Amig a keresetek és az árak nem találkoznak egy megfelelő szinten addig többen fogják a letöltést választani! Nem mindegy, hogy valaki pl. egy hamburgerért egy órát vagy csak öt percet dolgozik. Teljesen más az értékrendjük! Egyébként meg amiket letöltögetek, azok nekem meg is vannak rendes kötésben i , mert azért mégiscsak az az igazi. Viszont este jobb az e-t olvasgatni, mert nem kell lámpát gyújtani és nem kell senkit felébreszteni. :K

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#7) Duree


Duree
veterán

Mondjuk azért nem terjed el mert rohadt drága.Láttam már olyat,hogy ez e-könyv drágább volt mint a nyomtatott.Kinek kell ennyiért

duree54

(#8) dabadab válasza Duree (#7) üzenetére


dabadab
titán

Ez az Amazonon is letezo jelenseg, aztan ott megis fogy rendesen az e-konyv.

Mo-n ott bukik meg a dolog, hogy nincs ertekelheto e-konyv kiadas, se dragan, se olcson.

DRM is theft

(#9) ArchElf válasza dabadab (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

És sajnos ez nem csak nálunk van így. Német nyelvterületen - ahol azért jóval magasabb az életszínvonal - ugyanilyen "konzervatívok" a kiadók.

Amúgy én is szívesen vennék, ha (el-)adnának. Persze így az emberek nem vesznek, csak elvesznek - és mindjárt jön a kiadói sírás, hogy lám, ezért nem éri meg elektronikusan forgalmazni. Pedig nem is a kevés elektronikusan is megjelent kötet forog közkézen, hanem a nyomtatott verziók verejtékes órák alatt beszkennelt, és az olvasói közösség által korrektúrázott változatai.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) dabadab válasza ArchElf (#9) üzenetére


dabadab
titán

Ezek szerint nem jött be a Libri.de? Pedig ott azért olyan kínálatot láttam, ami Mo-n nincs.

DRM is theft

(#11) ArchElf válasza dabadab (#10) üzenetére


ArchElf
addikt

Kártyás fizetés annyira nem. Ha volna paypal... A kínálattal amúgy semmi baj nincs.
Persze tudom, hogy az én igényeim magasak, meg menjek más bankhoz - de ha egyszer a mostani bank ad olyan feltételeket, amivel amúgy megéri maradni (és nincs netes bankkártyája), akkor csak a netes kártyáért nem fogok váltani - vagy folyószámlát vezetni havi plusz x*100 forintért.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.