Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Masooo


Masooo
aktív tag

Mint a kraken. Azért reméljük jó lesz. Ez is zavaró nekem, hogy a gyártók némelyike ennyire spórol pl az ois és egyéb extra fotós megoldásokkal. Itt van a poco f2 pro pl, kijött, de már gyengébb az ois miatt mint más mobilok. Sokaknak ez meg fontos, nekik ez kb így az ipari hulladék kategória (persze ez egyéni megítélés kérdése) és mégis öntik a piacra. Ezzel erőforrásokat pazarolva. :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#2) isakamay


isakamay
tag

Pont az ilyen púpok miatt írtam masik topikban, hogy elegánsabb lenne az LG G3 féle íves hátlap, középen vastagabb a telefon, szélén keskenyebb. Elférne középen a kamera, kézbe is simulna...

#1: egy kamerán már nem is elég az OIS? Kell mindre?

[ Szerkesztve ]

(#3) rigoberto


rigoberto
őstag

Biztos penge lesz tudásban de kinézetre elég ronda.

(#4) #16514048 válasza isakamay (#2) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha nem csak az egyiket akarod használni, akkor nem árt.

(#5) Zé. válasza isakamay (#2) üzenetére


Zé.
tag

Egyetértek!
Ez a kiálló dudort a hátlapi tok sem tudja kiegyenlíteni, nem lesz tartós, nagyon sérülékeny!
LG tulajként én is már sokszor említettem ezt sőt, a fölső él részt is lehetne kicsit ívesre
kialakítani, a szelfi kamerának, erősebb hangszórónak, sokkal használhatóbb lehetne!
Ugyanakkor a nagyobb lencse rendkívül fontos a több fény biztosítása, a nagyobb
szenzor, a képminőség elfogadhatóbbá fejlesztése miatt. Ez a minimum alapfizika.

,,Kell mindre OIS" ?

Nem biztos, hogy egyáltalán van benne, hiszen a nagyobb lencse hosszabb fókuszt is
igényel, --- az OIS egy külön fejezet. Egyenlőre a külső kialakítás, a design, az ésszerű
praktikusságot nézzük.Egyébként az OIS további javítása a gimbalos megoldás, amit
már olvastunk. Sokkal fontosabb, mint az optikai zoom irány, főleg ár/értékben...

Én egyébként az egy db.szuper, nagy lencsével szerelt főkamerát tartanám járható útnak,
mert a széles, ill. a tele kamerákkal felszerelve igen jelentősen megdrágítják a mobilt.
Én nemes egyszerűséggel előtét lencséket használok a régi telefonhoz!
Egy kicsike készlet, olcsó áron! Ilyen egyszerű, praktikus... :K

(#6) Zé.


Zé.
tag

Reméljük, hogy a beharangozott Vivo X50 Pro mobilnak lesz, egykamerás gimbalos, lite változata, és nem leszek kockák a design kialakításakor. Visszatekintve a Pixel kamerákra,
kézenfekvő a nagy szenzoros/egykamerás készülék a felső középkategóriában.
Úgy érzem, ez a következő trend - érdemes várni rá vagy a vivo, vagy más gyártótól...

(#7) #16514048 válasza Zé. (#6) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem mindenki örülne ennek. Bár az előtét lencsék használata is lehet járható út, de nekem pont az tetszik a mobilos fotózásban, hogy egy készülékben megkaphatod ezeket, ami mindig ott van a zsebedben.

Ha már külön kell vinni mellé valamit, akkor személy szerint inkább egy ois/gimball nélküli még olcsóbb telefon + használt prémium kompakt, vagy mft MILC kombó.
A lencsekészletnél több helyet azok sem foglalnak, minőségben/használhatóságban pedig más liga.

(#8) ttt1


ttt1
őstag

Az a furcsak, hogy a 2017-es Mi6-ban még volt OIS az utána következő generációkba már csak EIS-t nyomatták...

(#9) moleculez


moleculez
veterán

Simán lehetett volna vastabb a ház, több akksival, kevésbé lenne idétlen. Vagy egy ilyen ék alakú kialakítás, fentről lefelé vékonyodik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) forgonati


forgonati
őstag

Az új trend az lesz, hogy minél jobban álljon ki a kamera. Mivel ez jelzi hogy mennyire PRO a cucc. Az életben nem kellene...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#11) rdt89


rdt89
addikt

Olyan mint Swarzenegger szeme a Total Recall-ban. :DD :DD :DD

(#12) t72killer válasza forgonati (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gáz ahogy kinéz, de ezzel lehet megágyaznak a következő generációk remélhetőleg minőségibb optikáinak. Nagyobb szenzorok elé nagyobb+több lencse is kell.

Viszont lassan eljutunk oda, hogy kéne majd "kamera edisön" vs "mezei/a szokásos 1/2.3"-es szenzorral szerelt" termékvonal, mert nem mindenki telefonfotó-mániás: van akinek bőven elég a 6évvel ezelőtti egykamerás piciszenzoros szint, van akinek meg ott a csereobis MILC a nyakában. Nekik semmi szükségük bazári telószemgyűjteményre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Zé. válasza #16514048 (#7) üzenetére


Zé.
tag

A két véglet...
Minőségben egyértelmű, hogy más liga a MILC, én is Fuji-t használok.
A kompakt, kis mobilkészülék is mindenki vágya, senki sem szívesen
használ külön kellékeket. Ez a kihívás a fejlesztésben, hogyan lehetne
műszakilag áthidalni, -legalábbis részben- e látszólagos ellentéteket...
- Mobilhoz a lencsekészlet, ill. a gimbal, a videohoz.
- Minőségi fotózásnál a cserélhető objektívek, táska...

A mobil fényképezés lehetséges fejlődésénél akadt el a gondolat:
A nagyobb lencse/tömör kivitel / megfizethető ár területén vannak
lehetőségek: A periszkópos, 45 fokban elvezetett fényutas, de zoom-
mozgó mechanika nélküli kivitelre gondolok! Egyszerű, olcsó, nem is
értem, miért nem gyártják.Több fény/nagyobb szenzorméret /jobb kép.

A több lencsés mobil a térhatású, 3D-s fotózásnál szükséges. A sztereo képpár
készítése nem egyszerű feladat, min 2x2 szemtávolságban lévő lencserendszer
összehangolt működése szükséges. Ez a témakör már meghaladja e blog kereteit,
csak megemlítettem, a jövő lehetőségeit.Talán ez lesz majd a következő lépés.
Az LG régebben innovatív gyártó volt, ma már nem mer semmit kockáztatni.
Pedig komplexen megtudná csinálni a 3D-rendszert...

Mindenesetre még sok lehetőség van a kompakt, mobilos fotózásban.

(#14) The A Team válasza rdt89 (#11) üzenetére


The A Team
csendes tag

És tényleg. :DD

(#15) Doki42 válasza rdt89 (#11) üzenetére


Doki42
őstag

:DD :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.