Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ez várható volt a korábbi hirmorzsák alapján. De kérdem minek???

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Elég nagy botorság árat emelni, amikor egyre több vállalat fordul az olcsó vagy ingyenes Linuxok felé, a felhasználók igényeit pedg még az agg XP is többnyire kielégíti.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Móci


Móci
addikt

Mire emelnek? Lehet, hogy a rendszer jó, de bakker mostanság nem divat a költekezés, pláne, hogy ki van még tolva az xp élettartama...
De majd kiderül, csak nem lesznek ilyen hülyék.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Az, hogy nő az átlagár egy tipikus nesze semmi, fogd meg jól adat. Lehet rajta csámcsogni, de a lényegről - hogy a konkrét verziók ára hogyan alakul - semmit nem mond.

(#5) sputnick


sputnick
tag

ez egyenlőre csak spekuláció, hogy drágább lesz, hamarosan úgyis kiderül.
bár annak örülnék, ha baráti lenne az ára.

Think.

(#6) FTeR válasza sputnick (#5) üzenetére


FTeR
addikt

valszeg a prof drágább lesz, mint a home premium vagy a business, mivel mindkettő szolgáltatásait tartalmazni fogja...

(#7) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sztem nagy hülyeség magasabb árakkal adni, főleg most. Na de majd meglátjuk.

FTeR:
Sztem ő is az átlagárra gondolt...

(#8) moonman válasza FTeR (#6) üzenetére


moonman
titán

konkrétan csak a Professional-ről mondták, hogy drágább lesz, mint a Business volt, a többiről szó sem esett. ez pedig nem meglepő, ugyanis több funkció is van benne.

nemtom, mér kell minden elejtett félmondatból messzemenő következtetéseket levonni és találgatásokkal fárasztani a népet.

(#9) vehement69 válasza moonman (#8) üzenetére


vehement69
senior tag

különben nem lenne miből cikket írni, amely topikjába jönnek flémelni az emberek és talán megakad 1-2 reklámon a szemük :) :DDD

I am cancer in your bones

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A Win 7 Home Premium akkor mennyi lesz a Vista home premiumhoz képest?
Engem igazából csak az érdekel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) dark100


dark100
aktív tag

[link]

Ugyan, lehet ingyenes lesz!!! Azutan a kulonfele aprosagokert majd megegyezes alapjan csepegtetni kell nekik. Pl az atlagos user nem hasznal "A" betut, ezert azt alapbol nem fogja tamogatni, csak ha fizetsz mondjuk 100 ft-ot. Azutan mondjuk az eger jobb gombja is advanced usernek valo. A kepernyonek is a buta user csak a kozepet nezi, tehat a szelek akar el is hagyhatoak. Pertsze par forintert megoldhato, hogy noveljuk a funkcionalitast. Ez a jovo vizioja az ms-nek. Hajra.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#12) moonman válasza dark100 (#11) üzenetére


moonman
titán

ezek is csak a saját szarukkal nem tudnak foglalkozni.

Home Premium a tökömet rá, hogy ugyanannyi lesz, vagy valami minimális 1-2%-kal drágább. a bevett gyakorlat az, hogy egy árban vannak az előzővel.

(#13) gabor85 válasza moonman (#8) üzenetére


gabor85
őstag

Ezt hol olvastad?

(#14) Killing


Killing
addikt

Képzelhetem mennyi lesz egy dobozos Ultimate...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) moonman válasza gabor85 (#13) üzenetére


moonman
titán

"fejtette ki gondolatmenetét Ward, hozzátéve, hogy az üzleti piacon debütáló Windows 7 Professional a várakozások szerint drágább lesz, mint a Windows Vista Business, melyet majd helyettesíteni fog."

tehát egyelőre ő is csak a Professional - Business különbségből vonatkoztatta le, hogy átlagban drágább lesz. pedig szerintem csak arról van szó, hogy funkciógazdagabb lett ez a változat és ezért kicsit drágább is, mint elődje. a Home-okban nagyjából ugyanannyi a kraft, így értelmetlen - és a Microsoft eddigi üzletpolitikáját figyelembe véve - logikátlan is lenne megemelni az árukat.

azt még külön hozzá lehet tenni, hogy az ünnepi szezonra jön ki, így még akciózás is lesz itt bőven.

[ Szerkesztve ]

(#16) moonman válasza Killing (#14) üzenetére


moonman
titán

képzelem, hány embernek van rá valóban szüksége.

egyébként Vistából azt vettem, előrendelve usából, egyáltalán nem betegedtem bele.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lars


Lars
őstag

Szöget ütött a fejembe egy vad elképzelés, ami a mai gazdasági világot tekintve egyáltalán nem is olyan vad.
A Dell főnöke mondja, hogy drágább lesz a windows, ezért van egy alap közfelháborodás szerű. Természetesen tárgyalásban vannak még a licencekkel kapcsolatosan. Most a microsoft ha jót akar, akkor leengedi picit az árakat, ezt jól bejelenti, és a Dell máris nyert az ügyön.
Persze ez csak elmélet, de én simán hihetőnek tartom.
Mindezektől függetlenül kétlem, hogy drágább lesz a 7 mint a vista volt ....

(#18) Killing válasza moonman (#16) üzenetére


Killing
addikt

Magyar vagy Angol volt?Gondolom Angol.
Ha úgy olcsóbb lehet megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19) moonman válasza Killing (#18) üzenetére


moonman
titán

angol természetesen, mert Ultimate-re úgyis vannak nyelvi csomagok.

komoly kérdés, nem kötöszködés (hisz' nekem is az van): mire kell annyira az Ultimate+doboz kombó? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) moonman válasza Lars (#17) üzenetére


moonman
titán

nemtom, ettől még továbbra is HP-t vennék, ezzel csak a Microsoft lenne szimpatikusabb a szememben, de persze az is csak feltételesen, hiszen ott a lehetőség, amit leírtál. :)

a Vistánál sokat ígértek, sokan csalódtak. most keveset ígérnek és drágán, majd kijön a meglepi jócucc, ráadásul olcsóbban, micsoda öjöm é bódottá lesz itt. nem paranoiás egy kicsit ez az eszmefuttatás? :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Lars válasza moonman (#20) üzenetére


Lars
őstag

Lehet hogy paranoiás már, de hozzászoktattak ebben az évben már mindenhez :B
Egyébként ha belegondolsz, egyáltalán nem olyan elszállt gondolatok, amiket fentebb fejtegettem :)
Ha nekem eszembe jutott, akkor nekik már rég :Y
Mindenképpen meg kell várni szerintem a konkrétumokat, most itt mindenki csak találgat, aztán a végén meg úgyis az lesz, aminek történnie kell. Én nem hiszem, hogy a microsoft egy ekkora öngólt rúgna magának, hogy oké hogy csinál egy jó rendszert, de aztán eladhatatlan áron árulja. Ők nem hülyék, pontosan tudják hogyan kell értékesíteni :)
Egyébként én is azon törpölök jelenleg, hogy a következő laptopomhoz már hozzá vásárolom az oprendszert, ami nagy valószínűséggel a windows 7-lesz.

(#22) moonman válasza Lars (#21) üzenetére


moonman
titán

hát laptopnál nincs is sok értelme külön OS-en vagy dobozoson rágódni. :) (pláne, hogy a Windows-os és csupasz konfigok között közel sincs egy Windows-licencnyi árkülönbség - kb a harmada/fele szokott lenni.)

[ Szerkesztve ]

(#23) Lars válasza moonman (#22) üzenetére


Lars
őstag

Anno amikor ezt a gépet vettem, nem volt meg az anyagi lehetősége az oprendszer vásárlásnak.
Viszont a következőt már egyértelműen úgy tervezem, hogy csak akkor, ha az is belefér.
Dobozosban nem is gondolkodom, azt nem a magyar fogyasztóknak találták ki :)

(#24) Killing válasza moonman (#19) üzenetére


Killing
addikt

Csak hogy elmondhassam hogy nekem olyan is van.Egyébként Ultimatet akarok venni (OEM) ha majd 40 000-50 000.- körül lesz az ára.Vagy professional,majd meglátom. :)
Csak arra akartam célozni hogy az Ultimate k**va sokba fog kerülni. :)
Az előttem író kolléga utolsó hsz.-ével pedig teljesen egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#25) Draken


Draken
őstag

bevallom őszintén nem nagyon volt még jogtiszta op.rendszerem :B de ezt a win7et mindenféleképpen meg szeretném venni, kb 25-30k keret lesz rá

(#26) 30z.Samu válasza Draken (#25) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is 30k lenne az az ár, amit még kifizetnék egy Windows-ért, nem bánnám ha az egy Home Premium lenne! :)

Sic Parvis Magna

(#27) Narxis válasza Draken (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az már talán elég lesz egy HP-ra. :p

Thanos was right.

(#28) marcee


marcee
addikt

A májusi Chip magazinban tényként közlik az árakat.
-Starter 50 USD
-Home Basic 200 USD
-Home Premium 260 USD
-Professional 300 USD
-Enterprise N/A
-Ultimate 320 USD
Az sincs feltüntetve, hogy dobozos, vagy oem árakat jelöl. (már amelyikből lesz mindkettő) Ezek nekem elég elszállt áraknak tűnnek, bár nem ismerem a vista amerikai árait, gondolom azért van régiónként némi eltérés.
Mondjuk nagyon pongyola és sokszor pontatlan, és hatásvadász az utóbbi időben a chip. :(

\m/

(#29) 30z.Samu válasza marcee (#28) üzenetére


30z.Samu
félisten

:Y

Bebaxna, ha 52 ropi lenne a Home Premium! :Y

Sic Parvis Magna

(#30) bobsys válasza 30z.Samu (#29) üzenetére


bobsys
addikt

a dobozos vista home premium 240 dodo jelenleg
tehat meg ha igaz is a lista akkor az dobozosra vonatkozik

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31) 30z.Samu válasza bobsys (#30) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom hülye kérdés lesz: De mi a különbség a dobozos és az OEM között?

Sic Parvis Magna

(#32) bobsys válasza 30z.Samu (#31) üzenetére


bobsys
addikt

legtomorebben a support hianya az OEMnel
meg ha alaplapot cserelsz akkor ujra kell aktivalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33) moonman válasza bobsys (#32) üzenetére


moonman
titán

a support hiánya is csak elméleti, a gyakorlatban simán kisegítenek telefonon és emailben is.

(#34) 30z.Samu válasza bobsys (#32) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lássuk jól értelmezem-e: Ha veszek egy OEM-et, az nem támogat annyi mindent, mint a dobozos? Szerényebb a driver kínálata?

Sic Parvis Magna

(#35) bobsys válasza moonman (#33) üzenetére


bobsys
addikt

en csak a papirformat tudom, mert home userkent meg nem kellet supportot hivnom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36) bobsys válasza 30z.Samu (#34) üzenetére


bobsys
addikt

nem, nem, full ugyanaz
a kulonbseg az ha betelefonalsz az ms hotlinera akkor oemhez elvileg nem jar telefonos/emailes segitseg (gyakorlatilag meg moonman elmondasa alapjan ugyis kapsz)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#37) moonman válasza 30z.Samu (#34) üzenetére


moonman
titán

nem, a supportot itt a terméktámogatásra kell érteni. a papírforma szerint OEM-nél a forgalmazó (bót) vállalja a műszaki támogatást és nem a gyártó (Microsoft).

a szoftver természetesen 100%-ban ugyanaz, csak más a licenckonstrukció.

szerk: ez jobb, mint a tihanyi visszhang :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Pukii válasza 30z.Samu (#34) üzenetére


Pukii
senior tag

Nem jól. Ugykell értelmezni, hogy ha felhivod vagy irsz a microsoft ügyfélszolgálatának akkor nem kötelesek segíteni. Alaplapcserénél meg újra kell aktiválnod.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#39) daninet válasza #72042496 (#4) üzenetére


daninet
veterán

ITbulvár ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#40) fordfairlane válasza marcee (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez tök ugyanaz, mint a mostani dobozos Vista árak. (ajánlott kiskereskedelmi ár)

x gon' give it to ya

(#41) Robb202


Robb202
tag

Az OEM-nél nem úgy van, hogy az OEM az alaplaphoz köti magát (első aktiválás után). Vagyis ha az alaplap beszart és cserélni kell akkor új OEM Windowst kell hozzá venni? Aktiválni minden telepítésnél kell nem? Meg van valami aktiválási limit. Én ezt hallottam.

A dobozosnál meg nincs alaplapos megkötés. Azt bármilyen gépre fel lehet tenni. Nyilván azt is kell aktiválni.
Nem lenne értelme akkor a dobozosnak egy prof usernél ha az OEM ugyanazzal a telepíthetőséggel lenne megáldva mint a dobozos. De én úgy tom alaplap cserénél az OEM-nek annyi.

[ Szerkesztve ]

(#42) Doom válasza Robb202 (#41) üzenetére


Doom
aktív tag

Én úgy tudom, ha önhibádon kívül füstöl el a lap (kvázi garanciában cserélik), akkor kaphatsz újabb OEM licenszet, nem kell megvenni még egyet.

(#43) #06658560 válasza Narxis (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Annyiért már nem csak egy hp fussa. :)

(#44) gabor85 válasza marcee (#28) üzenetére


gabor85
őstag

Mondjuk nagyon pongyola és sokszor pontatlan, és hatásvadász az utóbbi időben a chip

Így igaz, sajnos egy kalap kaki. Minden második címlap: hogyan hozzunk ki pécénkből 200%ot jellegű.
Iszonyúan megutáltam, a beleolvadt CP-t meg sajnálom :O

[ Szerkesztve ]

(#45) Killing válasza 30z.Samu (#31) üzenetére


Killing
addikt

Az OEM csak egyszer telepíthető,nem dobozban hanem tokban adják.Ha egy vcírus tökreteszi a rendszert vagy valamilyen okból,cserélsz egy nagyobb hardver elemt és újratelepíted akkor már nem eredeti.A lényeg az hogy csak egyszer telepíthető.Persze feltehetet 2x,3x vagy akár 1000x de 2. telepítéstől már nem jogtiszta.A dobozost pedig akárhányszor feltelepíthetet,persze egyszerre csak egy gépre.A driverek ugyan azok,csak ennyi a különbség.A támogatottsága pedig ugyan az,csak egy kis utánajárást kell csinálni hogy honnan lehet segítséget kérni,mert az az OEM-re nincs ráírva.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#46) 30z.Samu válasza moonman (#37) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jesszus! Tehát ha ráaktiválom a mostani notimra és veszek majd egy másikat, akkor baxhatom a Windows-t, amit vettem?

Sic Parvis Magna

(#47) fordfairlane válasza 30z.Samu (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elvileg ez az OEM licensz lényege, a géphez tartozik a rendszerszoftver. Arra találták ki, hogy a gépet egy gyárban összerakják, telepítenek rá rendszert, és úgy adják el, kompletten. Ha a gépet eladod, akkor adod a rendszert is tovább. Persze ha valaki saját maga rakja össze a gépét, az mindenképp bonyolítja a helyzetet, nekik találták ki a dobozost, csak szerintem túl drágán mérik.

x gon' give it to ya

(#48) 30z.Samu válasza fordfairlane (#47) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ahha! De ha én használtan veszek egy notit, amihez tegyük fel nem adnak OP rendszert vagy Linuxot? Akkor cseszhetem?

Sic Parvis Magna

(#49) Draken


Draken
őstag

ezt az újra aktiválást hogy is kell értelmezni, pl ha újra kell valami ok miatt rakni a rendszert..?

(#50) Yoshida válasza Killing (#45) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az oem vistát 3szor ugyanarra a gépre felrakhatod, nem fog nyivákolni, egyből menni fog az aktiválás. Sőt egy két apróságot is kicserélhetsz menet közbe rajta, amiért nekem nem szólt: proci, memória, winyó. Közbe volt egy alaplap+proci garcsere, ezek után már csak telefonon engedi aktiválni, szépen el kell mondani hogy garcsere lett, kérünk kódot, teljesen normálisan adnak is. Hogyha ezek után megint nem változik a konfig, de esetleg megint reinstall lenne, akkor felhívva a microsoft-ot, már a géphang ad aktiváló kódot, nem is kell emberrel beszélni (de telefonálni kell). 4-5 aktiválás után OEM-nél elvileg viszont megint telefonos emberkével kell beszélni, erről még nincs tapasztalatom. (inkább csináltam egy fullbackupot egy frissen aktivált win-ről)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.