Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

"Gender-botrány a Google-nál": +1
kár, hogy ez nem it bukta volt valójában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

BKK új online jegy- és bérletrendszere körüli botrány....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#3) Soybex


Soybex
őstag

BKK :C

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#4) mbalint987


mbalint987
aktív tag

BKK - T-Systems csapat "műsora" szólt szerintem a legnagyobbat. A legszánalmasabb az, hogy az egészet ők maguk tették ekkora üggyé. Szégyelljék magukat!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) bambano


bambano
titán

bkk valóban nagyot szólt abból a szempontból nézve, hogy mekkora probléma és mennyire bénák voltak.
viszont piszlicsáré ügyecske, ha azt nézzük, váratlan volt-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

akár le is lehet zárni a szavazást, BKK vs. T., egyértelmű :)

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

BKK, foleg, hogy nalunk tortent lol

(#8) mbalint987 válasza bambano (#1) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ezzel az üggyel vegyesek az érzéseim. Egyfelől a srác által leírtak szerintem nettó baromság. A kérdés az, hogy joga van-e baromságokat gondolni és leírni? Itt cseszte el a Google, mert bőven elég lett volna annyi, hogy igen, van ez az alkalmazottunk, akinek véleményével mi nem értünk egyet, ezt le szeretnénk szögezni. És kész. De kirúgásával abszolút nem tudok egyetérteni.

(Zárójelben jegyzem meg, kicsit hasonlított ez az ügy az Ákos vs. Magyar Telekom ügyre.)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#9) nghost


nghost
tag

Szerintem még akár bontható is lehetne:
Hazai: BKK + T-Systems
Külföldi: Equifax adatvesztés / Intel Management Engine (nehéz ebből a két szépségből egyértelmű "győztest" választani)

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#10) kormoskandur


kormoskandur
tag

BKK
nálam annyi, hogy dühömben szétvertem a gamer gépem :D

(#11) Zeki


Zeki
nagyúr

Telekom Gomb
A BKK után.

(#12) Silεncε


Silεncε
őstag

Ha hazai, akkor a BKK egyértelmű. Külföldivel már nehezebb: vagy az előbb említett ME, de én még ide raknám akár az EternalBlue-t is (bár ennek talán nem volt akkora hordereje)

(#13) arty válasza mbalint987 (#8) üzenetére


arty
veterán

ákoska nem telekom alkalmazott, aki dolgozik a telekomnak és MELLESLEG van egyfajta véleménye

az ő személye, személyisége maga a "haszon" a telekom számára, amit viszont sokak szemében lejáratott a nyilatkozataival, ergo a szolgáltatása lett "értéktelen"

(a google alkalmazottat szerintem se kellett volna kirúgni, ellenben ákossal, aki számomra pl teljesen vállalhatatlan emberré lett, miközben korábbi dalszövegei és versei alapján szimpatikus volt (a zenéjét sosem szerettem))

---------------

magyar szemmel szvsz a BKV / T volt idén a csúcs, maga a korrajz 2017 magyarországáról :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Csakis a gomb!!!

de tényleg a nyertesek használják azóta is?

Átadták nekik egyáltalán?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

"Gender-botrány a Google-nál" +1

(#16) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én azért idevenném a Windows Phone-t is. Bár az már tulajdonképpen tavaly megbukott, de hivatalosan az idén írták le végleg.

(#17) bambano válasza mbalint987 (#8) üzenetére


bambano
titán

"Egyfelől a srác által leírtak szerintem nettó baromság.": az egyik tételmondata ez volt: "Google has several biases and honest discussion about these biases is being silenced by the dominant ideology." (idézet az eredeti levélből, a posztban szereplő klikkeken keresztül elérve).

nekem továbbra is ez a legnagyobb bukta ebből a listából.

"A kérdés az, hogy joga van-e baromságokat gondolni és leírni?": "Thankfully, open and honest discussion with those who disagree can highlight our blind spots and help us grow, which is why I wrote this document.". ebben a nézőpontban szerintem igen.

súlyos probléma még szerintem, hogy azért nem beszélik meg az egész történetet, mert fórumokon fenyegetik az alkalmazottakat? nonszensz, ha nekem vállalatom lenne, nem a fórumokon beszóló fotelhuszárok irányítanák. és ha lenne józan ész, az olyan okoskodókat, mint a cégeket kaja miatt megtámadó gizi, rég elpicsázták volna a francba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Kékes525 válasza Zolee_70 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

+ A magyarországi Microsoft-botrány

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) atike


atike
nagyúr

Itthon BKK + MS az tuti.
Külföldön....KRAK és talán a hitelminősítés adatvesztés...

(#20) mbalint987 válasza arty (#13) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"az ő személye, személyisége maga a "haszon" a telekom számára, amit viszont sokak szemében lejáratott a nyilatkozataival, ergo a szolgáltatása lett "értéktelen"
Ebben nincs vita köztünk, az Ákossal között szerződés felmondásával én is abszolút egyetértek (bár az MT egy szikrányival nem lett szimpatikusabb tőle),

(#17) bambano: Erre gondoltam: "James Damore legfőképpen arra az állításra építkezik, hogy a férfiak biológiailag sokkal alkalmasabbak informatikusnak, mint a nők"

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#21) macskea


macskea
őstag

Itthon egészen biztos a T-Systems és BKK fail a befutó. Külföldön pedig a Google genderbotránya. Bár az nem tudom mennyire IT-s attól, hogy egy IT-s cégnél történt. Azért én még idevenném azt, hogy az Apple szokásosan legerősebb negyedévében is úgy néz ki 50millió helyett csak 30millió iPhone X megy majd el, és a webes érdeklődési statisztikák alapján az X meg sem közelíti a hajdani 6-os népszerűségét (lényegesen kevesebben beszélnek róla, miközben több ember online, és több platform is lenne rá). A 8-as sorozatról nem is szólva, ami a piacon maradt 7-es mellet teljes érdektelenségbe fulladt.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) fornettisuti


fornettisuti
veterán

BKK – T-Systems

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) South Velen


South Velen
addikt

a Telekom online felülete - már évek óta

(#24) v1rus


v1rus
tag

Itthon BKK-TSystems, kint pedig Intel ME.

(#25) turbulencia8 válasza v1rus (#24) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az Intelrol szerintem kevesen hallottak vagy ertettek, a Kaspersky nagyobbat szolt.

(#26) sh4d0w válasza mbalint987 (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet nem mondott. Egeszen konkretan ez szerepel az irasaban:

"...I’m simply stating that the distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes and that these differences may explain why we don’t see equal representation of women in tech and leadership..."

Mivel a csavo nem csak szoftvermernok, hanem harvardi doktorija is van rendszerbiologiabol, valoszinu, hogy ezugyben jo a meglatasa.

ui.: az a ceg, amelyiknek ideje van ekkora marhasagokkal foglalkozni, nem hatekony es tulnotte magat; az alkalmazottaknak tul sok idejuk van masrol is gondolkodni, mint a melorol.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) cintula187


cintula187
addikt

BKK - Tsystems

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#28) gabor7th


gabor7th
addikt

A legnagyobb buktákról igazából nem is tudunk. De mondjuk itthon a jegyvásárlós bukta, nemzetközinél meg hogy a Google miatt elment a net.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#29) gabor7th


gabor7th
addikt

Amúgy kár, hogy ezekből az esetekből csak kevesen tanulnak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) gabor7th


gabor7th
addikt

Még az is kiválóan mutatja, hogy mennyire rosszul áll hozzá az informatika alkalmazásához most még a világ, hogy a legféltettebb titkokat is még mindig netre rakja, de már megint látszik, hogy a legnagyobb védelem is kevés. A lenézett észak-koreaik megszerezték a legféltettebb katonai titkokat, pl. terveket Kim vezérük megölésére, titkos csapat elhelyezkedéseket, amiket most már egyből be tudnak célozni. Napokig képesek lehetnek megbénítani nyugati kórházkat.

Úgyhogy a legnagyobb buktát azok követik el akik befektettek olyan eszközökbe, amiket majd meghackelnek és emiatt több kárt okoznak mint hasznot.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#31) D1Rect válasza mbalint987 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó lenne, ha elolvasnád, mit írt.
Nem pedig azt, amit mások szerint írt.

(#32) zolee001


zolee001
őstag

Az Apple botrány lemaradt?

(#33) bambano válasza zolee001 (#32) üzenetére


bambano
titán

melyik? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Szep lista. En azert osszeraknek egy olyan hirt is ami epp ennek a listanak az ellenkezoje. Csak hogy ne legyunk olyan magyarosak :) meg hogy azt is lassuk mivel jutottunk elorebb!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35) Egon


Egon
nagyúr

Az én jelöltem az AMD Vega... ;]
Megjelenés csúszása, relatív alacsony teljesítmény, magas fogyasztás, marketing bakik ("poor Volta"), hatástalan "csodadriver"... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) koby11h


koby11h
aktív tag

Haza: BKK – T-Systems
Nemzetközi: Intel ME
Gratulálok mindkét cégnek!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#37) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Itthon a "Mindent visz!" vagy "közönség díj!" kategóriában : BKK - T-System
Nagy tapsot a nyertesnek! :C :C :C
Egyszerre volt IT és szürreálisan-patológia agyfasz kategória. Ha minden igaz, nem hülye cirkuszi majmok, hanem értelmes emberek vezetik a céget. Ledobta az agyam az ékszíjjat több esetben is az eset kapcsán. Mindenképp megérdemlik.
Mikor és hol lesz a hazai díjátadó? Kiszel Tünde is ott lesz? :DDD :DDD

Külföldiek között az Equifax/Intel ME :((
Ennek az érintettek biztos nem tapsoltak, főleg az, akinek időközben visszaéltek sikeresen az adataival. Netto gusztustalan mindkettő, de az Equifax erősen.
Annak fényében fenyegető és vérlázítő mindkettő, hogy a teljes adatkezelés itthon is lassan nem papíralapú, így reálisan fenyeget.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Hazai BKK.

Nemzetközi szinten nálam egyértelműen az Intel ME.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#39) bambano


bambano
titán

szerintem az intel me disznóságairól már évek óta lehetett tudni, így nálam nem fér bele a 2017 kategóriába.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Google gender-botrány. Egy cég ne politizáljon!

Második és harmadik helyezett nálam az Intel Management Engine és a BKK botrány.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) mikej95


mikej95
aktív tag

BKK, T-Systems ügy botrányos volt IT-s szempontból, de amit kavartak mellé még azon is túltett.
Google sokat emlegetett mutatványa se volt semmi, szomorú, hogy a polkorrektség már így begyűrűzött,de az IT-hez nem sok köze van az egésznek.
Világszintű IT-s bukta az a KRACK, elenyésző az eszközök száma amik megkapták a foltot. Ha megjön a WPA2 utódja az még ennél is lassabban fog elterjedni.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#42) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Ez nem fail lista.Top 1 inkabb az apple leégése,kamuja az elévülés miatt :DDD :DDD :DDD :DDD
De szerintem 2018ra is jut belöle ahogy nézem :DD :DD :DD :DD :DDD :DDD :DDD

(#43) Router


Router
őstag

Még egy szavazat BKK, Intel ME. :C

www.reballing.hu/forum

(#44) Marci.32


Marci.32
csendes tag

A nicehash nem fér el itt? Gyorsan futottam át a listát, mintha nem lett volna köztük...

(#45) arty válasza lezso6 (#40) üzenetére


arty
veterán

a gender botrány mennyiben politika?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) lezso6 válasza arty (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A google által képviselt gender ideológia egy szélsőbalos irányzat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) bambano válasza lezso6 (#46) üzenetére


bambano
titán

a probléma nem genderes volt. a probléma a diktatórikus véleményterror volt a guglinál. egy tisztességes, udvarias vitára nyitott valakit meggyőzés helyett kirúgni, az nem genderprobléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) lezso6 válasza bambano (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igaz, ez a baj lényege, de én nekem nagyon sok ellenérzésem van az usabeli cégek politikai lobbijával kapcsolatban is, s a gúglis botrányt én egy figyelmeztető jelnek tartom ebből a szempontból. S erről lehetne még nagyon sokat írni, de ennek szerintem most nem itt van a helye. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) #40553216 válasza bambano (#47) üzenetére


#40553216
törölt tag

lezso sem azt írta, hogy gender probléma lenne, hanem azt, hogy a gender ideológia szélsőbalossága, a szélsőbalos beágyazottsága miatt politikai kérdés. A Google ehhez kapcsolódó diktatórikus hozzáállása csak megerősíti ennek az állításnak az igazságát.
Pár éve volt egy film, A herceg. Abban konkrétan elhangzott egy olyan mondat, hogy Kalifornia kommunista. Biztos nem véletlenül. Persze, nyilván másképp, mint ami itt volt, de az agyakban az ostobaság ott van.

(#50) bambano válasza #40553216 (#49) üzenetére


bambano
titán

az érteni a másik hozzászólását és az egyetérteni között van különbség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.