Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) donkadavid


donkadavid
tag

Ez számomra is érthetetlen hogy egy ilyen "nívós" ( elnézést a szóhasználatért) cég mint az Apple, hogy tehet meg ilyet...döbbenet, de a végén mindig az marad hogy az apple az apple... :C

[ Szerkesztve ]

(#102) #13260800


#13260800
törölt tag

Simán elmeszelik a Samsungot másolásért. Nekem ez az álláspontom. Meg is érdemlik. Fejlesszenek valóban egyedi telefont.

(#103) FET-MEN válasza #13260800 (#102) üzenetére


FET-MEN
veterán

mostanában nem vagy egy hangon az emberekkel :N ;]

Iphone 7

(#104) domperke válasza kaller1 (#93) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 Szerintem csak reklám maguknak illetve talán félnek hogy az alma veszít a népszerűségéből? :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#105) donkadavid válasza domperke (#104) üzenetére


donkadavid
tag

Az Alma szerintem sose fog veszíteni a népszerűségéből, mert minden évben alkotnak valami újjat és az ötletekből soha nem fogynak ki :)

(#106) domperke válasza donkadavid (#105) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Vagy új pert... :) nem újdonságot. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#107) donkadavid válasza domperke (#106) üzenetére


donkadavid
tag

Ők még a perből is ujdonságot csinálnak :DD

(#108) gabe8719 válasza donceleger8 (#17) üzenetére


gabe8719
senior tag

Azt hiszem, Te írtad le eddig a leginkább azt, amit magam is gondolok - az előző kommentháborút is végigolvastam, de inkább nem írtam be semmit. Ami azt illeti, magam is azt gondolom, hogy almáéknak inkább a piacon kellene versenyezni, és nem arra verni a mellényt, hogy 4 év alatt kiadtak 4, majdnem egyforma telefont, és mivel csak Galaxy modell a többszöröse van a piacon mint az ő teljes modellfelhozataluk, nyilván a legbölcsebb döntés, ha megpróbálják betiltani a konkurenciát. Számomra a "revolutionary mobile phone" kifejezés 2007ben abszolút megállta a helyét, de a modellfrissítéstől kezdve egyre inkább kezdett felszállni a misztikus rózsaszín köd, és kezdtek felszínre jönni a hiányosságok és a bírálatok is.
Önmagában már az döbbenetes, hogy még mindig jóformán világelsőként megélnek abból, amit 2007ben csináltak, a pereskedés szinte már nem is meglepő, ha az Apple egóját nézzük.. Mivel a reklámjaik szerint mindent ők találtak fel, és minden egyes modelljük egy "forradalmian innovatív szabadalom", már nem kell meglepődni ezen.

Az iPhone számomra is non plus ultra volt eddig sok szempontból, volt is szerencsém már birtokolni többet is, de ez a piaci viselkedés egyszerűen gáz. Kezdjenek árversenybe, vagy versenyezzenek a modellfrissítésekben, de ez így nem tisztességes.

(#109) Psych0 válasza donkadavid (#107) üzenetére


Psych0
őstag

In 2011 We reinvented the law....

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#110) donkadavid válasza gabe8719 (#108) üzenetére


donkadavid
tag

Azért azt szerintem érdemes figyelembe venni hogy a Galaxy jóval olcsóbb volt mint az iPhone és ennek köszönhető hogy több is van belőle a piacon, de messze nem éri el azt aszintet amit az iPhone nyújt...

(#111) Alexios válasza gabe8719 (#108) üzenetére


Alexios
veterán

azért az a majdnem egyforma max a külsőre igaz. Azt meg nem teljesen értem miért baj, hogy évente egy telefont adtak ki, jobban éreznéd magad, ha ők is 3havonta 8 telefont adnának ki?

(#112) donkadavid válasza Alexios (#111) üzenetére


donkadavid
tag

Így igaz..én néha úgy érzem hogy azért dobnak ki 3 havonta új modellt, mert mindig kell valamit javítani, az Apple meg évente kidob egyet amit egy évig nem kell javítgatni..

[ Szerkesztve ]

(#113) Borote válasza donkadavid (#110) üzenetére


Borote
addikt

Ja, hallatlan, hogy nem kell eladnod egy belső szervedet, hogy hozzájuss egy okostelefonhoz, szemét Samu, hogy merészelnek olcsóbbat is árulni :DDD
Btw: tudom, tablet volt, nem telefon ;)

(#114) donkadavid válasza Borote (#113) üzenetére


donkadavid
tag

Azzal nincs semmi baj hogy olcsóbban adják..sőt...talán ez az egyetlen pozitiv dolog a Samuban :D

(#115) gabe8719 válasza donkadavid (#110) üzenetére


gabe8719
senior tag

Szvsz azt is érdemes figyelembe venni, hogy azért van sok Galaxy modell a piacon, mert mindenféle ár-és minőségi kategória van belőle. Éppúgy van több belépőmodell, mint több prémiummodell, és szerintem ez így van jól. Lényegtelen, hogy 30ezer, vagy 130ezer van a zsebedben, márkán belül is van választék mindenkinek, így szélesebb rétegeket tudnak termékekkel lefedni, és versenyképesek lenni - meg egyáltalán versenyhelyzetet teremteni.

Hát pont ezért van annyi Galaxy modell, szó sincs arról, hogy állandóan selejtet gyártanak és javítani kéne. :U

(#116) gabe8719 válasza Alexios (#111) üzenetére


gabe8719
senior tag

Nem mondtam hogy baj, sőt. Az Apple azért van ott, ahol, mert a termékstratégiájuk kiemelkedő, annak ellenére, hogy részükről ebben a 21. századi fogyasztói társadalomban is háttérbe szorul a mennyiség. A bajom nem ez, épp hogy arra próbáltam célozni, hogy attól, hogy ellentétes utat választottak mint mondjuk a Samsung (ahol mindenféle árkategóriában van mindenféle választék), attól még ez a piaci viselkedés tisztességtelen, és hosszú távon elfogadhatatlannak kellene lennie. Bőven van miben versenyezni, ezért számomra unszimpatikus az, ha egy gyártó karba tett kézzel hátradől, mondván megalkotta a tökéleteset, és aki tisztességesen versenybe próbál szállni vele, azzal szemben nemhogy nem felveszi a kesztyűt, hanem megpróbálja eltakarítani az útból.

Értem én, hogy a negatív reklám is reklám, de ha sokáig így folytatják, cs_szhetik az innovációt és a fejlesztéseket, ha híres helyett hírhedtek lesznek. Azzal ugyanis nem fogják növelni a rajongótáborukat, még ha a jelenlegi "híveket" meg is tartják. Hosszú távon pedig ez bizony nem kifizetődő. Akkor sem, ha szvsz jelenleg a marketingosztály az egyik legértékesebb részleg az Apple-nél.

[ Szerkesztve ]

(#117) donkadavid válasza gabe8719 (#116) üzenetére


donkadavid
tag

Most hogy még jobban bele gondolok ez tényleg elég szánalmas és mostnaában egyre gyakoribbak az ilyen és ehhez hasonló atrocitások. Az Apple-nek se kéne azt gondolni hogy akármit megtehet, pedig lehet hogy megtehetné..

[ Szerkesztve ]

(#118) kaller1


kaller1
veterán

Pedig a samsung is tud egyedi készüléket gyártani, akárki akármit mond, szerintem a legszebb érintős készülék a Wave, android belsővel nekem tökéletes lenne.

.::> <::.

(#119) FET-MEN válasza kaller1 (#118) üzenetére


FET-MEN
veterán

amit mondtál a wave-el kapcsolatban, teljesen egyet értek.

Iphone 7

(#120) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Egyébként ha minden igaz nem nyerik meg a pert, mivel a németországi döntés alapján egyenlőre csak ott tiltják be, a galaxy tab illetve talán a galaxy családot. A többi országban engedélyezték, így nálunk is továbbra forgalomban van a tab.

Lesz még egy tárgyalás, ott derül ki azt hiszem, hogy hogyan lesz tovább... remélem nem sikerül nekik megnyerni a pert (apple)... :((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#121) Alexios válasza vulnrea (#120) üzenetére


Alexios
veterán

nem engedélyezték, hanem rájöttek, hogy a német bíróság nem hozhat az egész eu-ra kiterjedő döntést.

(#122) hallerlaller válasza Alexios (#121) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na itt is megy eza tévhit, leírom ide is: A bíróság szűkítette a saját jogkörét, amit később még kiterjeszthet! Ennek a bíróságnak van jogköre ebben dönteni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#123) donkadavid válasza kaller1 (#118) üzenetére


donkadavid
tag

Nekem is volt Wave-m tényleg szép és minőségi szolgáltatásai vannak :)

(#124) vulnrea válasza hallerlaller (#122) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Hát jó mindegy én ezt csak hallottam, aztán válaszoltam :D. A lényeg, hogy én ebben nem értek egyet, lehet némi hasonlóság tényleg van az aplle vs. samsung között, de elég sok hasonló telefon van még a világon és senki sem pereli be egymást, vagy csak mi nem tudunk róla :)

De ott van pl. a régebbi S osztályos "bálnamerci", annak idején a Lexus Ls is arról lett koppintva és kit zavart?

Ezért nem értem ezt a hülye perelgetést, szerintem ez már teljesen felesleges, aki szereti az apple-t az úgy is megveszi, aki pedig nem az meg majd mást vesz helyette, ez nem a galaxy családon fog múlni... -.-"

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#125) hallerlaller válasza vulnrea (#124) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nagyon rosszak ezek az autóipari hasonlatok, inkább hasonlítsuk az iparágat a televíziókhoz, ha már elektronika.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#126) kaller1 válasza donkadavid (#123) üzenetére


kaller1
veterán

Az anyag- és összeszerelési minőségről már nem is beszélve.

.::> <::.

(#127) domperke válasza kaller1 (#126) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Simán felveszi a versenyt az almával.Egy biztos a negatív reklám is reklám...Igy foglakozik velük mindenki... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.