Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nem akarok flame war-t kelteni, de ez legyen az emberigés legnagyobb baja, hogy 1 hónapra megtorpanhat a kütyümánia. Szerencsétlen emberek elvesztették mindenüket, nyugodtan szemet lehet hunyni, ha nem lesz elég alkatrész...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Gengi válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


Gengi
senior tag

Igen én is nagyon szürreálisnak érzem ezt az egészet és bár nincs április 1. ez odavaló lenne.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#3) D.Orion válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Minden egyes ilyen hírhez beírják egyesek, hogy őket biza nem érdekli, hogy milyen károkat szenvedett az ipar. Akkor ne olvasd el! :W

Az PH! nem a Vöröskereszt, szakmai lap lévén ilyennel is kell foglalkoznia. A tragédia bekövetkezésekor itt is volt rendes "részvét" cikk.

Akit nem érdekel az iparban bekövetkezett kár az ne olvassa, de ne is írjon ide. Ennyi!

(#4) cellpeti válasza D.Orion (#3) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem értek veled egyet, Az előtted szólóknak adok igazat.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5) resch13 válasza cellpeti (#4) üzenetére


resch13
tag

Azt se felejtsétek, hogy ha nincs alkatrész (jelen esetben az LCD), akkor az összeszerelő üzem sem tud dolgozni. -> Nincs szükség a dolgozókra -> elbocsájtások...
És magyarországon is több gyár van (igaz nem telefon), amik Japánból is kapnak, azaz kaptak elkarészeket... Mert hiába nem sérült a japán üzem, ha a közlekedés, így a szállítás is, összeomlott.

[ Szerkesztve ]

(#6) pite4 válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


pite4
tag

+1

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#7) PAtr0n válasza resch13 (#5) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ha viszonylag kis ideig áll fent ellátáshiány, nem fognak jelentős mennyiségű embert elküldeni a cégek. A nagyobbak legalábbis tuti nem. Nekik sem éri meg egyik hónapban elbocsájtani, majd a másikban visszavenni őket vagy esetleg másokat, ha a régiek kerestek más munkát. Max. otthon tartja ezeket az embereket addig, picit kevesebb pénzzel. Ez nem világválság, persze eléggé kihat mindenre, de nem egy kategória. A válságra nem mertek a cégek tervezni, ezért küldtek el rengeteg embert. LCD gyártó meg van még a világon nem is egy.

Mellesleg én is azzal értek egyet, hogy legalább kicsit visszalassul ez a rohamos fejlődés, meg piac, ami nem feltétlenül rossz. De ennek semmi köze a részvétnyilvánításhoz, én is sajnálom a Japókat.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#8) janos68 válasza D.Orion (#3) üzenetére


janos68
aktív tag

Kerestem a főoldalon,hogy hol van az a kőbe vésett szabályzat ami meghatározza, mit,mikor,hogyan szabad kommentelni. Egyelőre nem találom. Biztos bennem van a hiba.

(#9) joey04


joey04
titán

elemzők szerint az Apple bővülése is megtorpanhat a komponensek hiánya miatt.

bizony: A japán cunami hatása az Apple-re

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Depression válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


Depression
veterán

Sajna Dr.Orionnak is igaza van. Ez nem az emberiség legnagyobb baja, viszont az iparágnak az.
Es nem lehet hetekig az ottani embereket sajnálni, a károk felmérése, és következményeinek kiértékelése nagyon is fontos az egész világra nézve. Igen, itt most rengeteg munkahelyről is szó van, ez egy lavinát indíthat el, hisz nem csak egy beszállítóról van szó.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Nekem úgyrémlik a Nokiákban is van Toshiba alkatrész. (Pl N97-ben tuti hogy van, mert láttam benne. )

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#12) Kumite válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


Kumite
aktív tag

Az lehet, hogy elvesztették sajnálatosan sokan mindenüket, de érdemes ezt elolvasni: [Derékba törhet a japán gazdaság]...

Ha nem gyártanak elég kütyüt vagy bármilyen kategóriájú terméket, akkor kevesebb az export, kevesebb a bevétel, növekszik a pénzhiány, ami ugye nem igazán tesz jót a legalább 180milliárd dolláros károk helyrehozatalának sem. A pénzhiány miatt leépülhet az oktatásra, egészségügyre és egyéb területre szánt beruházások mértéke. Jöhetnek a leépítések, kórházbezárások, munkanélküliség stbstb., pénzhiány, még kevesebb beruházás, még több leépítés, még több / még kevesebb... Ez a körforgás pedig simán eljuttathatja Japánt az államcsődhöz...
Tehát ne csak azt nézd, hogy jajj szegény Johny-kának ne sírjon már a szája, hogy várnia kell a HDTV-jére...

Semmilyen közgazdasági ismeretem nincs, ha hülyeségeket okfejtettem, javítson ki egy hozzáértő!

(#13) RaveForce válasza D.Orion (#3) üzenetére


RaveForce
veterán

+1

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#14) fi:zi'k válasza Kumite (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért ez nem megy ilyen egyszerűen. :)

Amúgy tényleg igaz, hogy attól még együtt lehet érezni az érintettekkel, hogy felmérjük, vizsgáljuk a gazdaságra gyakorolt hatását a földrengésnek és a cunaminak.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy mocskos kapitalizmusban élünk, ahol a pénz beszél.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) crey válasza Kumite (#12) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kumite megelőzött....

Én is egy olyan cégnél dolgozom, amely rengeteg Japán terméket forgalmaz itthon.
Ha Japánban leáll a termelés, akkor én törölhetem a megrendeléseimet, és nem tudom az itthoni vásárlókat kiszolgálni (és ne aggódj, nem a 100000 forintos LCD tévével gurigázok itt nap mint nap).

Mindemellett természetesen sajnálom az ott élőket, szörnyű az amit történt az elmúlt hetekben, de igenis figyelembe kell venni, hogy első sorban az Ő érdekük, hogy Johny/Józsi/Juszuf megvehesse a drága JVC/Sony/Panasonic/Hitachi/Toshiba terméket, mert ezzel tudják az óriási károkat enyhíteni - gatyába rázni a gazdaságot, romokat eltakarítani, a belső gazdaságukat helyre pofozni egy ilyen természeti csapás után.

Ja és még annyi, hogy nem csak a telefonok és tabletek termelésére van kihatással, az ha két igen nagy gyártó leállítja a termelését:
bármi, amiben LCD panel van: legyen az kamera, televízió, beépített autós navigáció vagy éppen egy egyszerű számítógép monitor.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#16) Black Dragon válasza joey04 (#9) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért az komoly, hogy közel 3 hónappal halasztanák el a debütálást?:F

Lehet, hogy a debütálás meg lesz tartva, de az fix, hogy rohadt kevés iPad 2-t fognak szállítani bárhová is.

(#17) Gengi válasza Kumite (#12) üzenetére


Gengi
senior tag

Jha igen az index tipp topp cikkje. Azért ezekben az írásokban egy jókora pesszimizmus is van :D...

"A pénzhiány miatt leépülhet az oktatásra, egészségügyre és egyéb területre szánt beruházások mértéke."
Aminek nagy része az építőiparban áramlik.. Ezáltal új munkahelyeket teremt csak egy másik szektorban. Japán nem magyarország... ,ahol leesik egy hó és végük.
Gyakorlatilag a 2000-res évek legdurvább katasztrófa sorozata érte őket és még így is csak találgatnak ,hogy baj lesz... Elsők között voltak ,akik talpra álltak a gazdasági válságból. Akkor is csökkent az Export és mégse lett államcsőd..

PowerBulldognak is az szúrt szemet ,ami nekem ,hogy iszonyatosan nagy gondok vannak egy országban gyakorlatilag felfoghatatlan sok ember számára és leírása kerül nem csak itt ,hanem külföldi Site-okon is ,hogy annyira nagy a baj ,hogy még az "Ipad" is késni fog......

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#18) joey04 válasza Black Dragon (#16) üzenetére


joey04
titán

Szerintem nem emiatt fog késni egyébként. Akkora rá a kereslet, hogy nem bírja az Apple. Amíg Amerikában több, mint 3 hét a várakozási idő, addig nekünk maximum elszórva jut pár darab.

17.: nem, de egy tech oldalon ezt a részét ajánlott kitárgyalni az eseménynek. Hétköznapi társaságban (pl.: ismerősök, munkahely, család) természetesen nem ez a része a mozgatórugója a beszélgetésnek, ha a Japán helyzet kerül szóba.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Black Dragon válasza joey04 (#18) üzenetére


Black Dragon
addikt

Kb olyan lesz a helyzet, mint az iPhone 4-nél volt, de lehet durvább.

(#20) Kumite válasza Gengi (#17) üzenetére


Kumite
aktív tag

"Aminek nagy része az építőiparban áramlik.. Ezáltal új munkahelyeket teremt csak egy másik szektorban."

Az lehet, hogy új munkahelyeket teremt, kérdés, hogy mennyire akar / fog / tud majd egy elbocsájtott agysebész vagy ápolónő téglát darabolni. Vagy amikor egy 90 éves japán fizetné a "kis földrengés segély"-ből a gyógyszert és azt mondják, hogy bocs, nincs támogatás, mert pénzátcsoportosítás után az építkezések kapták a nagy lóvékat.

Persze nem szó szerint írom a várható eseményeket, nem úgy kell értelmezni, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy rengeteg más ember életére lehet közvetve és közvetlenül is kihatással az, hogy leáll a tech gyárak xy%-a.

(#21) janes74 válasza Kumite (#12) üzenetére


janes74
senior tag

Egy Japán válság,vagy ne adj isten amit említettél államcsőd nem csak a Japánokra lesz negativ gazdasági hatással,hanem kisebb-nagyobb mértékben az egész világra.

[ Szerkesztve ]

(#22) Gengi válasza Kumite (#20) üzenetére


Gengi
senior tag

"Az lehet, hogy új munkahelyeket teremt, kérdés, hogy mennyire akar / fog / tud majd egy elbocsájtott agysebész vagy ápolónő téglát darabolni. Vagy amikor egy 90 éves japán fizetné a "kis földrengés segély"-ből a gyógyszert és azt mondják, hogy bocs, nincs támogatás, mert pénzátcsoportosítás után az építkezések kapták a nagy lóvékat."

Ha ez a válság alatt nem történt meg ,ami hatványozottabban érintette őket ,miért most menne ez ? :) Ugyan erről szólt ,export brutális visszaesés csak világi szinten ráadásul nem is úgy ,hogy a termékekre igény is lett volna. Magyarországon ez így zajlana ,de az a gazdaság jóval erősebb mint a mi fog piszkalábakon álló valamink. Ráadásul a japán ember mentalitásban is más.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#23) D.Orion válasza janes74 (#21) üzenetére


D.Orion
veterán

A gyengébb gazdasággal rendelkező országokat simán magával rántaná. Hazánk is megérezné.

(#24) PAtr0n válasza Gengi (#22) üzenetére


PAtr0n
addikt

"Ráadásul a japán ember mentalitásban is más."
Ez egy elég fontos kulcsmondat. Az emberi összefogáson múlik a legtöbb, és a nem minden esetben a pénzen, ahogy ezt sokan gondolják.
Nem lesz itt semmiféle világméretű probléma. Kicsit kevesebb kütyü jut el bizonyos rétegnek, Japán meg újjáépül, ahogy eddig mindig.
Nem értem a varjúk károgását ebben a topikban.... :N

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#25) rudymester


rudymester
senior tag

Nem hiszem, hogy a Japán gazdaság ettől megroppanna jelentősen. Lesz egy kis visszaesés, de ha nem közvetlen a cunami környékén volt a gyár, aránylag gyorsan rendbehozzák a dolgokat. Több kint élő ember blogját olvasom, ahol csak lehet dolgoznak továbbra is az emberek és azért kevésbé ború a helyzet, mint ahogy a hírhajhász csatornák mutatják. Egyébként meg nem hiszem, hogy csak japánban gyártanak lcd paneleket.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#26) (An)Dante válasza Gengi (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mélységesen együttérzek azokkal, akik elvesztették mindenüket. A hír célja nem is az, hogy szemet hunyjon az emberi tragédiák felett, vagy hogy a technológiai veszteségek árnyékában másodlagosként tüntesse fel azokat. A Mobilarena hírszerkesztőjeként mindig is az volt a célom, hogy – amennyire lehet – objektíven írjak a hazai olvasókat is érintő technológiai újdonságokról. Éppen ezért az építő jellegű kritikákat mindenkitől szívesen fogadom.

A Toshiba és a Hitachi gyáregységeinek sérülése sokak számára valóban csak egy „kütyü” piaci bevezetésének késését jelenti, de másoknak a mindennapi megélhetése forogaht kockán. Hazánkban is. Az Apple gyengülése például a Foxconn kínai alkalmazottai számára járhat súlyos következményekkel, míg a Nokia gyártási nehézségei a komáromi gyáregység 5500 alkalmazottjának megélhetését veszélyeztetheti.

A hír tárgyilagos, technológia aspektusból közelíti meg a súlyos természeti katasztrófák lehetséges következményeit. Sajnálom, ha ezt bárki úgy értelmezte, hogy engem, vagy a Mobilarena stábját ne érdekelné azok emberi vonatokozása.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#27) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem senki sem lelketlen, én is nap mint nap követem az ott zajló eseményeket, de ezekhez bizony hozzá tartozik az is, amiről pl ez a cikk is szól.
Engem például érdekel a japán gyárak, és ipar sorsa is, mert azon kívül, hogy rengetek mindenhez kapcsolódnak az ottani cégek, és ezzel együtt az egész világra kihathat, a japán dolgozók is veszélybe kerülnek, mely esetben sokra mennének a világ sajnálkozásával, ha senki nem foglalkozna az iparuk talpra állításával, és munkanélküliek lennének.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28) joey04 válasza (An)Dante (#26) üzenetére


joey04
titán

Ez minden oldalon előjön, ahol merik venni ezt az oldalát az eseménynek. Nem kell velük törődni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Gengi válasza joey04 (#28) üzenetére


Gengi
senior tag

Ez nem bátorság kérdése ,hogy ki mit ír le. (Nha jó azért az ,mert sokszor lehetne olyanokat írni (nem az oldal szerkesztőit kritizálva) ,hogy secc pec végleges ban-t kapnék XD).. A szórakoztató ipar egy jó nagy lufi és ténylegesen pillanatok alatt átalakulhat a helyzet. A mesterségesen gerjesztett igények bármikor ellillanhattnak és akkor is megszűnnek a munkahelyek... (lásd pl.: netbook) A komáromi Nokiaban lévő emberek munkahelyét akkor is lehetne félteni , mikor a nokia egy rossz készülékkel rukkol elő (a közép és alsó kategóriában)... Illetve jönnek emberek sokszor okkal vagy épp ok nélkül fikázni azt ezzel több szász vagy ezer vevőt befolyásolnak (nem csak egy magyar fórumra gondolok ,hanem úgy általában.)... Vagy ,ha a blackberry-k nem fogynak jól ,akkor meg a Jabil(Tiszaújváros)-ban építenek le.

AnDante nyilván nem tudatosan írta ezt illetve máshogy szánta mint ahogy nekem vagy sokaknak átjött. De ,én tényleg szürreálisnak tartottam. Az jutott eszembe ,hogy több ezer fő áll sorba egy gyakorlatilag divatkellékért (mert nincs jobb dolga) és hogy akik nem álltak ott önmarcangoló viselkedésbe kezdenek és sírógörcsök közt olvassák a hírt ,hogy ők 1 hónappal később kaphatnak csak Ippeddet.... "De a Hiba nem az ön ,hanem az én készülékemben van"

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#30) joey04 válasza Gengi (#29) üzenetére


joey04
titán

ne vigyük el apple/ipad irányba, nagyon sok más kütyü szállítása is akadozni fog.

és hogy akik nem álltak ott önmarcangoló viselkedésbe kezdenek és sírógörcsök közt olvassák a hírt ,hogy ők 1 hónappal később kaphatnak
bár ez így túlzás, de lényegében ez teljesen rendeben van egy MA vagy PH keretein belül. Mindenre másra ott a Logout, vagy ezer másik oldal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) joey04 válasza joey04 (#9) üzenetére


joey04
titán

Újabb iPad adalék, akkor már :)

Két-három hétig tudja biztosítani az iPad gyártását az Apple

Az új iPad öt főbb alkatrészéből is hiány léphet fel

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) kpal


kpal
veterán

Emiatt jöhet a drágulás még visszanem tér minden a réki kerékvágásba . :(

(#33) joey04 válasza joey04 (#31) üzenetére


joey04
titán

Hazai iPad helyzet: [link] :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Black Dragon válasza joey04 (#33) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ezt jó hallani.:)

Bár én nagyon kiváncsi leszek az árazására.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.