Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Gondolom draga lesz, s az arba beleferhetett volna kulon elso kamera is nem pedig ez az atforgatos megoldas....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) ollie válasza HawerKing (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem az ár miatt ilyen a kamera. Jóval olcsóbb lett volna hagyományos módon megoldani.

***

(#3) Stabi83 válasza ollie (#2) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezt túlgondolták egy kicsit...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Na ez kifejezetten érdekes és egyedi koncepció. Aki nem akar a telefonjára selfie kamerát, annak itt most tényleg nincs. Ha viszont igen, az is megoldható, és még a minőségére sem lehet panasz, hiszen a főkamera az.
Egyetlen hátránya hogy minden bizonnyal ugrik az IP védelem. Bár az az A szériában talán sosem volt.
Tetszik ahogy kísérletezget a Samsung.

(#5) ollie válasza Stabi83 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is biztos, hogy ilyen lesz, ez még csak találgatás.

***

(#6) jupp008 válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


jupp008
senior tag

Az A széria is kapott IP védettséget már 2017. -től.

(#7) Juhaszatti válasza jupp008 (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Köszi, ezzel nem voltam képben. Akkor az valószínűleg itt ugrik.

(#8) Stabi83 válasza ollie (#5) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem sem valószínű ez a megoldás. Legalábbis ami a kiforgatható kamerát illeti. A kiemelkedő rész viszont ahogy láthattuk már máshol működő és logikus húzás lenne. Az viszont nem jó irány hogy egy játékra is szánt telefont ennyire kávamentesítenek. Oldaltfektetve a nagyobb alsó és felső káva kényelmesebb és stabilabb fogást biztosítana + nem lenne szükség az ilyen trükkökre.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#9) jupp008 válasza Juhaszatti (#7) üzenetére


jupp008
senior tag

Hoznak egy megoldást egy régebbi "problémára", viszont le kell mondani valamiről ennek cserébe :)

(#10) Fossza válasza jupp008 (#6) üzenetére


Fossza
tag

Aztán már 2018-tól a széria nagyrésze el is veszítette ezt...

(#11) Stabi83 válasza jupp008 (#9) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem ezeknél a készülékeknél is megoldható lenne az IP védelem és hamarosan biztos fel is tűnik pár készülék ami már védett is.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#12) Stabi83 válasza Fossza (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ha belegondolsz a hétköznapi életben közel sincsen rá akkora szükség mint azt sokan magyarázzák. Az elmúlt sok évben ( Nokia 2110i-vel kezdtem ) még soha nem ázott be telefonom. Öcsémnek meg sikerült eláztatnia már az S8-at is ami elvileg IP védett.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#13) <Adamsky> válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Nekem ez így nagyon tetszik. Szököévente van szükségem a szelfi kamerára, és így hál' Istennek se "sziget", se lyuk. Ja, és dudorkamera sincs. Ez - ebben a formában - szvsz. mindent visz. Engem spec. az se zavarna, ha a forgó kamerarendszer helyett lenne egy dedikált (gyengébb) szelfi.

Egyébként ez az A90 hová esik a "lineup"-ban?

ui: ezt kellene S10e méretben megcsinálni ... akkor azt hiszem rá tudnának venni az idő előtti váltásra :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Stabi83 válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

A kameradudor az optika mérete miatt szükséges. Ha nincs dudor akkor nagyon nehéz megfelelő optikát beépíteni és emiatt csökken a képminőség amire viszont hárklisak a felhasználók. Egy ilyen kiforduló megoldásnál még kevesebb a hely egy normális fénylesőnek szóval rengeteg mérnöki munka lenne vele és nem is hiszem hogy lenne értelme vesződni vele. A mechanika és vezérlés + a lehetséges hibafaktor miatt jobban megérné odabiggyeszteni egy shelfi kamerát anyagilag ésnszerkezetileg is, hisz hely bőven van neki ( a Find X megoldásához hasonlóan )

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#15) Juhaszatti válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Egyébként ez az A90 hová esik a "lineup"-ban?"

Ez az A széria teteje, közvetlenül az S alatt. Valószínűleg árazásban sem lesz tőle messze.

(#16) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ezek az új, két számjegyű A modellek kifejezetten ügyesek, mindben van valami egyedi és formára sem rosszak, ez is tetszik!

(#17) mrThomi


mrThomi
addikt

vakar kán

Nothing Phone (2a)

(#18) Nincsen


Nincsen
csendes tag

Nagyon ütősen néz ki. Idáig az egyik, ha nem a legszebb formai megoldás a kávamentesítési mizériára.

Gyanítom körülbelül a P30-al lesz paliban az ára, de 200 alatt tuti nem áll meg.

(#19) noro79 válasza mrThomi (#17) üzenetére


noro79
tag

Ismét kezd káosz lenni samsungéknál...

(#20) #86973952


#86973952
törölt tag

Ez egy kicsit túlbonyolított megoldás. Nem rossz amúgy, de nem hiszem, hogy ilyen lesz.

A90 -nel kapcsolatban még túl sok a találgatás. Lassan több teret kap pletyka szinten, mint az S széria.

(#21) <Adamsky> válasza Stabi83 (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ha nincs dudor akkor nagyon nehéz megfelelő optikát beépíteni ... " - de, nem lehetetlen (elvétve akadnak jó példák). Az biztos, hogy a gyártónak így egyszerűbb, és az is, hogy a user-ek 99,99%-a rögtön vm. tokba teszi. A 0,01%-nak pedig billeg az asztalon, és nap, mint nap látja azt a rondaságot.

(#22) Stabi83 válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


Stabi83
senior tag

Én sem azt írtam hogy lehetetlen csak hogy nehezebb ( szóval drágább, amiből az következik hogy szarnak rá).
Amúgy a tokok sajnos lassan alaptartozékai a telefonoknak. Egyszerűen utálom ezeket az üveg szendvicseket. Túl azon hogy csúsznak, karcolódnak, törnek még ocsmányul is néznek ki pár perc használat után. Ha meg tok van a készüléken akkor meg már mindegy hogy van e egy kis dudor vagy nincsen ( persze az már nagy gáz ha a tokból is kilóg).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#23) TTomax


TTomax
nagyúr

Nekem ez nagyon tetszik meg minden...csak.... erre hogy rakok tokot?Vagy akkor nem kell többet kinyitni?Habár mondjuk ahányszor én a front kamerát használom....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24) janeszgol


janeszgol
félisten

Lol. Na erre nem számítottam. Volt itt minden: kicsúsztatható kijelző, meg előpöccinthető kamera, cápauszony, oldalra kinyíló, meg a fene tudja még mi. Erre jött a Samsung és egy hanyag eleganciával mindet lesöpörte és nevetségessé tette.
Jó a formaterv, ötletes az előlapi kamera megoldás (mármint hogy az a hátlapi is). Még akkor is így gondolom, ha az első néhány széria hibával lesz teli. Grat Samsung.

Na most olvasom, hogy nem biztos, hogy ilyen lesz. Mindegy, azért offba tettem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) SkyLine3000 válasza Stabi83 (#8) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezt mondom én is mindig. Egy egészséges méretű káva igenis kell. Elforgatva játéknál, vagy fotózásnál sokkal stabilabb fogást eredményez, plusz elfér rajta a kamera, meg az érzékelők és nem kell itt hókusz-pókuszolni noccsokkal, meg szétcsúsztatható megoldásokkal. Megjegyzem, ez utóbbi még mindig jobb, esztétikusabb megoldás, mint a noccs és társai. Persze ezekre a megoldásokra rá tudják fogni, h fejlesztés, innováció...

(#26) Stabi83 válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

Volt Vivo Nex S-em és a motorizált kamerával semmi bajom nem volt ( abban a 3 esetven amikor használtam, mert egyébként csak mint érdekességet mutogattam azoknak akik keresték a fénylesőt). Ez a kávamentesítés már egy kicsit túlzásbavitt dolog és átestek a ló túlsó oldalára. A Samu S8 -S9 kávamérete szerintem pont ideális volt. Most már nem tudod rendesen megfogni a telefont és az esztétika illetve trendek oltárán megint a funkcionalitás lett feláldozva.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tegyünk bele még több mechanikai hibalehetőséget! Gratula.
Ha van eszük ez csak ötlet marad. Tud egy tapimobil úgy is egyedi lenni, ha se kiálló kamera, se noccs nincs!
Pl Nokia N9!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) Juhaszatti válasza Polarstar (#27) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az hogy valami egyedi, nem feltétlenül jó dolog és pozitívum. Erre nagyon jó példa a Nokia N9, ami egy ergonómiai katasztrófa volt.

(#29) .Szaki. válasza janeszgol (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1 :K

(#30) roli543 válasza .Szaki. (#16) üzenetére


roli543
őstag

Ugye ezt nem mondtad komolyan, hogy mindben van valami egyedi :D most bemutatott A telefonok, csepp notchal és hátul bal fenn sorba optikákkal vannak ellátva tepsi méretben... igen, ez aztán az egyediség, amelyet egy gyártónál sem láttunk még... ja várj :D

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#31) #24536576 válasza noro79 (#19) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ezt is be lehetne tenni a betanult, sláger szövegek mellé, mint a "B20 van?".

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Egészen érdekes és mutatós, bár ezeknek a konstrukcióknak a tartóssága még mindig kérdéses.

(#33) janeszgol válasza #24536576 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Hagy, megrögzött Apple fan. Minden Samsung hírhez, teszthez behány valami baromságot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Én ezt 150-160 körül simán vinném.

(#35) Stabi83 válasza Baggins86 (#34) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ebben a formában nem hiszem hogy piacra kerül. De érdekes lenne valahol megtapogatni élőben és hogy hogy is képzelték el a kamera átfordulását

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#36) joey04


joey04
titán

elkurvult a samsung is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Stabi83 válasza joey04 (#36) üzenetére


Stabi83
senior tag

Várható volt. Azt vettem észre hogy a nagyok kezdenek kifogyni a szuflából vagy csak túltolják a biztonsági játékot.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#38) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

az idén bemutatott telefonok mindegyike számomra csalódást okozott, ami miatt megdöbbentő módon nagyon várom az A90-et. soha nem gondoltam hogy egy samsungot fogok várni. ip védettség nyilván nem lesz, ez fájó pont, de ennyi kompromisszum talán belefér, ha ezen kívül teljesíti az általam elvártakat: csúcs hardver, nagy, sík, noccsmentes kijelző, méretes akku, vezetékmentes töltés. nagylátószögű kamerának még örülnék.
az előlapi kamera nem érdekel. valószínűleg 2X kipróbálnám hogy demenő, aztán el is felejteném hogy van.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#39) bajusz15


bajusz15
senior tag

Na, a csúsztató megoldáson kívül egy másik, a forgó modul is felkerült a "könnyen elromolhat" listára. Nagyon jó! :(((

(#40) pusszycat válasza Stabi83 (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most 10 jelenik meg,szóval akkár kézbe is veheted. "Csak" 165 mm magas és "csak" 210 gramm. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) Hank18


Hank18
csendes tag

Sosem fogom megerteni, hogy egy kamera lyuk miatt ami baromira nem zavart senkit, minek kell a telefonba epiteni kiemelo szerkezetet/csusztathato zsanert/kiugro ablakot/capauszony szeru kigro baromsagokat es emiatt noveni a tomeget, a meghibasodas eselyet plusz lemondhatunk a vizallosagrol. Ennek mi ertelme??? Miert nem jo a Oneplus konycseppje? Mellette az ertesites ket oldalon...vagy a Samsung s10 megoldasa. Istenem... :W

[ Szerkesztve ]

Hank18

(#42) JoeCockBill válasza Hank18 (#41) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

engem zavart

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#43) pusszycat válasza JoeCockBill (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

engem is

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) moleculez


moleculez
veterán

Nem értem miért kell minden nevenincs fanmade rendert lehozni, aminek semmi köze sincs hivatalos forráshoz, de még annyi sem, hogy az alkotó hallott olyan emberről, aki látta azt akinek az ismerőse bennfentes.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45) Stabi83 válasza moleculez (#44) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mert már hozott az enyémel együtt 45 kommentet és a fene sem tudja hány megnyitást ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#46) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nekem ez határozottan tetszik. A legjobb az lenne, ha selfie irányba fordítva össze lehetne csukni, és akkor se hátul, se elől nem kukucskál a kamera, ha nem kell.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#47) pusszycat válasza Tomy Yayo (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Senki nem mondta,h nem lehet... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) #86973952 válasza Hank18 (#41) üzenetére


#86973952
törölt tag

Engem baromira zavar a lyukasztott kijelző, és a noccsért sem vagyok oda. Sajnos így jártam...

------

Egyébként kicsit túlzásnak érzem, hogy állandóan a mechanikai meghibásodáson rugóznak az emberek minden hasonló megoldásnál. Túléltünk elég sok évet különösebb problémák nélkül. Régebben sok ehhez hasonló szerkezet volt. Nem csak telefonoknál, hanem máshol is.

Persze ettől még túlzásnak tartom én is a fenti videót, de túl sok hitele nincs számomra az 1001. A90 pletykának. Amiről még mindig kb. 0 hivatalos információ van.

[ Szerkesztve ]

(#49) pusszycat válasza #86973952 (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A gsmarena-n is ez a kép diszeleg. Mondjuk eddig (ez előtt) egy szimpla popup kamerával volt reklámozva.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) #86973952 válasza pusszycat (#49) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tuti ez lesz az év legérdekesebb Samsung készüléke. Mert az 1001. verziónál tartunk, a hiteles információk pedig valahol a 0 felé konvergálnak. Azon sem csodálkoznék, ha a Samsung tolná ki az álhíreket kis ingyen reklám miatt. :D

Tényleg lassan lekörözi az S szériát pletykában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.