Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Érdekes, hogy még a régi 7es is megkapta az új 9-es előtt, ami a napokban kapott 5.0.2-t.Valami nincs rendben az új Tegrával.

(#2) zizi7229 válasza prolad (#1) üzenetére


zizi7229
tag

ez egyébként tényleg elég fura dolog, talán az nvidia keze lehet a dologban?

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#3) zsolt0017 válasza zizi7229 (#2) üzenetére


zsolt0017
tag

Szerintem simán lehet, HOX is a tegra miatt nem kapott több frissítést.

(#4) Matada2.3 válasza zsolt0017 (#3) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is efféle példát akartam felhozni, anno a Moto Atrix Tegra kettővel, csak egy félkész hulladék 4.0.4-et kapott többek közt az Nvidia miatt.

Finn the human

(#5) etohun válasza Matada2.3 (#4) üzenetére


etohun
aktív tag

Az y300amra is sikerült felvarázsolni az 5.1.1 et szóval elég nagy szégyen a nexus 9 re nézve

(#6) Matada2.3 válasza etohun (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mókolva sok 4x alapű telefonra rá lehet varázsolni dolgokat.. Más kérdés, hogy normálisan mennek is..

(#7) assemble:Ezesetben egy szót sem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#7) assemble válasza prolad (#1) üzenetére


assemble
addikt

(#8) etohun válasza Matada2.3 (#6) üzenetére


etohun
aktív tag

Az a vicces hogy jól. Hihetetlen de a rendszer kb 150-165 mega ramot eszik...

(#9) prolad válasza zizi7229 (#2) üzenetére


prolad
őstag

Fene tudja,a shield tablet kapja szépen a frissítéseket a 32 bites k1-gyel.Gondolom a saját tervezésű processzor okozza a gondot.A lényeg hogy a régi 7es is megkapta,ha jól emlékszem 4.1gyel jött ki (mellesleg ez is tegrás).

De most látom,hogy hamarosan kapja a 9es is.

(#10) vigyori78 válasza etohun (#5) üzenetére


vigyori78
őstag

Azért a kókányolt dolgokat ne keverjük a hivatalos rendszerekkel és pont le a kalappal mert vannak 1 max 2 éves felsőbb kategóriás telefonok is amik megálltak 4.4.2 -nél ( hivatalos 4.4.2 -nél ) .

(#11) Micsurin válasza prolad (#1) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Már megkapta , pár órája :U és tudod , az az egyetlen 64 bites cuccuk , ennek betudhato a késés :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12) Upo


Upo
addikt

Van itt olyan is akinek az említett nexus7 2012 van?
Nálam az 5.0 és az 5.1 is katasztrófa volt, 3db is van a családban és mind ugyanúgy vacak. Mielőtt kérdezné valaki, már factory image-ből full wipe után is lettek telepítve és úgy is rossz, hosszú másodperceket várni egy képernyő feloldásra, utána még több tíz másodperc mire valami ikonra rá lehet nyomni (van amikor még több, már kikapcsolja a képernyőt mire reagálna valamire, lehet kezdeni elölről), katasztrófa. Ilyenkor egy erőszakos restart kell, hosszan nyomva tartott gommbal kikapcs, utána bekapcs, akkor valahogy lehet használni, de ha leteszed egy fél órára akkor kezdődik elölről az egész.
Megelégeltem, múlt hét végén kaptak CM12.1 nightly-t, azzal teljesen jó mind a 3, és az is már 5.1.1.
Aki felrakta ezt a frissítést a gyárira annak javított valamit?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13) Narxis válasza Micsurin (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ne fogjunk mindent a 64 bitre.

Thanos was right.

(#14) Nhorbee válasza Upo (#12) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Erre én is kiváncsi vagyok, mert néha idegrángást kapok már. 4.4.x-el semmi gond nem volt. Mióta volt verzióváltás 5-re kész kínszenvedés használni a Nexus7-et.

(#15) Just_Reboot válasza vigyori78 (#10) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Elárulom neked hogy ezek a "kokányolt" rendszerek a legtöbb esetben jobbak mint a gyári...

(#16) diabolika válasza Upo (#12) üzenetére


diabolika
tag

Nekem sokkal jobb lett!

Tiszta hülye aki nem normális.

(#17) Stauffenberg válasza Upo (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha már fent van a Cyanogen és teljesen jó, akkor miért lényeges, hogy jó-e a gyári?

Nekem egyébként az 5.1 elég jól használható, kellett neki az OTA update után egy rendes wipe, de jó lett. Egyedül akkor tud teljesen lerohadni az egész rendszer, amikor este előveszem és elkezd rá megjönni az aznapi összes értesítés, akkor jó 2-3 percig hozzá sem lehet szólni. De ez nem Lollipop hiba, már a KitKat és a JellyBean is ilyen volt.

Továbbra sem sebességbajnok, az alkalmazásváltás lassabb, mint KitKat alatt, de az állandó szaggatás megszűnt. Nem mennék vissza KitKat-re, szeretem a Lollipop újdonságait. Talán egy CM-et tolok fel neki én is, de most jelenleg használhatónak bizonyul (tudom-tudom, sokan panaszkodnak erre is, fogalmam sincs miért van az, hogy az egyik gépen valami jó, másikon meg nem, nálam a 5.0 volt hányadékborzalom, míg másoknál meg jó).

(#18) picsirti válasza Nhorbee (#14) üzenetére


picsirti
tag

Hali! Hasonló a helyzet nálam is, 4.4 alatt tökéletes, 5.0 alatt viszont laggol, folyton lefagy, lassú, mint a tetü. Most 5.1 alatt talán mintha jobb lenne, bár még nem sokat használtam azóta.

(#19) Upo válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


Upo
addikt

Csak kíváncsiságból érdekelt volna, vissza nem térnék a gyárira semmi pénzért, ég és föld a cm nightly, megkockáztatom hogy simán hozza a 4.4 szintet. Feloldás után rögtön megy, programok indíthatók, 1-másfél hete nem lettek újraindítva a tabok és még mindig jó! Ráadásul megy az is ami a gyáriban nem akart (4.4 alatt sem), asszony a firefoxon nézi a recepteket, ha benn az oldal akkor nem kapcsol ki automatán a képernyő. Kézzel meg nem szokta, estére meg csodálkozik hogy nem kapcsol be... Na ez CM alatt tuti, letelik a beállított timeout, kikapcsol a képernyő. Napok óta megy, nem kell még tölteni, a gyárin naponta 2x kellett.

Nem, nem kell ilyennek lennie a rendszernek, bekapcs után a cm nem rohad le, hiába van többszáz esemény. Kezdek megint visszaszokni, komolyan a gyárival már kedvem se volt elővenni, az asszony is inkább elindította az öreg asztalit, előbb megnézte vele a receptet mint a tabon. Csak a gépet nem olyan egyszerű kivinni a konyhába. De most már cm-en instant az összes, az enyém, a páromé és a kislányomé is.

Amúgy a gyárin én is próbáltam mindent, hiába volt wipe, nem akarta. Komplett factory image flashelés után sem, pedig ez tényleg mindent töröl, ahogy beállítom a fiókot és felrakok 4-5 appot próbából, használhatatlan.

Marad a CM és kész. Nekem ápr végi-május eleji verziók vannak fent, de szerintem jó a friss is, hétvégén én is ráengedem az OTA-t.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20) Stauffenberg válasza Upo (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam (meg sok más fórumozónál) csak a Facebook app csinált nagyon masszív teljesítmény visszaeséseket. Mivel én amúgy sem használom (csak a Messengert), ezért nem fájt érte a szívem. Töröltem.

(#21) vigyori78 válasza Just_Reboot (#15) üzenetére


vigyori78
őstag

Erről szó sem volt :F de igaz amit írsz :K ,én kimondottan azt írtam ,hogy legalább adnak ki rá frissítést .

(#22) Upo válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


Upo
addikt

Facebookot, messengert nem használok, de akkor is lassú volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23) ratobi válasza Upo (#19) üzenetére


ratobi
senior tag

Milyen leírás alapján raktad fel a cm. - et? Még kap egy lehetőséget a gyári, de már nagyon utálom.

(#24) Upo válasza ratobi (#23) üzenetére


Upo
addikt

Eléggé benne vagyok ezekben a dolgokban, nem nagyon kellett leírás, custom recovery-t raktam fel (én philz-t használok de twrp-vel is mennie kell), a letöltött zipet rámásoltam a készülékre, recoveryből install, factory reset, készen van, lehet belakni.

De most néztem hogy van ilyen is, CM installer.
Erről ne kérdezzetek, soha nem használtam, de nyilvánvalóan ugyanezeket csinálja meg automatikusan.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25) Alastair' válasza Upo (#19) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Na ezt feltakom èn is. Egy cwm-et tudnál linkelni hozzá? Vagy próbáljam ki ezt a cm installert?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#26) Upo válasza Alastair' (#25) üzenetére


Upo
addikt

Ha rootolt akkor a play-ből felrakod a rashr-t, azzal lehet válogatni.
Ha nem, akkor fastboot, és philz cwm, twrp, cwm és cwm touch a google nexus7 sorban (grouper), a GSM verzió nem nekünk való (tilapia), az a sim foglalatos változat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#27) ratobi válasza Upo (#26) üzenetére


ratobi
senior tag

Jó lenne ha érteném miről beszéltek! 😁😁😁

(#28) patrico


patrico
újonc

Nincs véletlenül egy kb. bolondbiztos step by step leírás, hogy hogy kéne felrakni ezt a cm-et? Sírva tudnék fakadni, mikor hozzá kell nyúlnom a tabletemhez, pedig régen imádtam, szinte nem is használtam telefont meg gépet mellette, mindent erről intéztem, most meg hányingerem van ha az e-mailemet erről nézem meg...

(#29) ratobi válasza patrico (#28) üzenetére


ratobi
senior tag

Szólj ha találtál, hasonlóan vagyok én is.... :F

(#30) patrico válasza ratobi (#29) üzenetére


patrico
újonc

Találtam lépésről lépésre tutorialt, de nem mondanám bolondbiztosnak.
(angol nyelvtudás előny nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#31) ratobi válasza patrico (#30) üzenetére


ratobi
senior tag

Köszönöm, de már egy fórumtárs nagyon jó leírása alapján sikerült felrakni. Eddig nagyon jó, végre, lehet használni :C

(#32) klambi


klambi
addikt

nekem az OTA elhasal hibával, gondolom nem támogatja... de kézzel frissítés valamiért most nem megy, valaki csinálta már?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#33) klambi válasza klambi (#32) üzenetére


klambi
addikt

pontosabban a bat futtatásánál:
finished. total time: 5.029s
rebooting into bootloader...
OKAY [ 0.059s]
finished. total time: 0.062s
target reported max download size of 1073741
archive does not contain 'boot.sig'
archive does not contain 'recovery.sig'
failed to allocate 1046266608 bytes
error: update package missing system.img

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#34) Alastair' válasza klambi (#33) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem nem csomagoltad ki a letöltött rar-t.

Alister from Hell

(#35) klambi válasza Alastair' (#34) üzenetére


klambi
addikt

dede, megtörtént. Megoldottam, ha kézzel adtam ki a parancsot akkor átrakta, a script-el meg nem. Na nem baj már 1 kövér napja dolgozik:).

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.