Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oszi666


oszi666
őstag

3450€?
1,2 millió forint?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2) Mustaros válasza oszi666 (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

450 euro. A 3 más meg a telefon neve. :DDD

(#3) Atocha


Atocha
senior tag

Ha egy snapi 730 lenne benne 6-8gb rammal, siman megvennem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4) nyisziati


nyisziati
veterán

Nem rossz a készülék, a szerelhetőség és az alapötlet pedig kiváló.
Az árához viszont kéne egy német fizetés, magyarból ezt nincs értelme megvenni.

(#5) oszi666 válasza Mustaros (#2) üzenetére


oszi666
őstag

oké akkor elnézést... éreztem, hogy valamit nem vettem észre.... :D

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) savage45


savage45
csendes tag

ja, majd ha az én munkaadóm is biztosítja hogy "biztonságos és kimagasló körülmények között dolgozó, elégedett" dolgozó legyek, akkor rögtön ilyen telefont veszek
de amíg 220 órát evezek 230 papírért addig veszem a kínait és pont lesz...om, hogy milyen körülmények között szereli össze a másik
mert én úgy tapasztalom, h a vendégeket sem érdekli, hogy a szakács 25 éves kora óta szívgyógyszert szed, és hogy a mosogató szó szerint holtan esik össze (Magyarország 2019!)
addig ez koncepció tényleg mindennel és mindekivel fair, csak a fogyasztóval szemben nem

(#7) rdt89


rdt89
addikt

Az ötlet jó, de az árképzés kicsit erős. Bevallom most hallok először erről a márkáról, de olyan 65 ezer forint körül találnám reálisnak és versenyképesnek.

(#8) twollah1976 válasza savage45 (#6) üzenetére


twollah1976
őstag

Erre csak azt tudom mondani, hogy nem kotelezo ott dolgozni.

Per pill en arra a pillanatra varok, hogy mikor adjam be a felmondasom.
Kivan nyomtatva a felmondasom, csak datumoznom kell, alairnom es a fonok asztalara letennem.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) savage45 válasza twollah1976 (#8) üzenetére


savage45
csendes tag

7 munkahely, 10 év alatt (abból 4 kint)
jelenleg itthon ezeket adják

(#10) dz1989


dz1989
senior tag

:R Hihetetlenül Nagyon jó az ötlet. :R
Az árral kell valamit kezdeni :W

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#11) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Régen minden telefont több kevesebb kézügyességgel ha nem is ilyen könnyedséggel szét lehetett szerelni és össze lehetett rakni.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12) Nekton válasza savage45 (#9) üzenetére


Nekton
aktív tag

Na! Akkor itt az idő a Fairphone-nál elhelyezkedni ahol te is "biztonságos és kimagasló körülmények között dolgozó, elégedett" munkatárs lehetsz. :K

(#13) nyisziati válasza savage45 (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Jah, én is kb. ott tartok. Kivéve a külföldi munkákat. Helyette belföldön egy tucatnyi, rosszabbnál rosszabb feltételekkel, főnökséggel. A válság komolyan érintette ezt az országot, 2011-ben elvesztettem a jó kis diszpécseri munkámat, és most sikerült azzal összemérhetőt szerezni, illetve kezdtem el utolérni a 10 (!) évvel ezelőtti fizetésemet (nettó 200 fölött).
Szerencsére csak sima 168 órás munkával. Gondolom te vidéken élsz, ahogy hallom, ott nehezebb.
Itt Pesten vannak már jobban fizető melók, csak nagyon oda kell tenni magad.
Pl. GLS, jattal 300-350 fölött (decemberben duplája), de reggel fél hattól este 6-7-8-ig. És hát kockázatos is.
Szakembereket is kezdik megfizetni, egy évig két csapatnál is kőműveskedtem, de gyakran egyedül voltam magyar a csapatban, úgy meg nem az igazi. Úgy értve, hogy a főnökség állandó volt, de a csapat összetétele gyakran változott.

[ Szerkesztve ]

(#14) csongi


csongi
veterán

Ha ez befut, akkor a Projekt ARA egy szándékos kaszálás áldozata volt, nem pedig a vásárlók igényei szerinti eldobása.

(#15) doooo válasza dz1989 (#10) üzenetére


doooo
veterán

Amíg valami ritka meg különleges, addig biztosan drága is. Majd fejlődni fognak ezek hamarosan, biztosra vehető a jelenlegi atmoszférából (szó szerint is akár). És akkor majd olcsóbb is lesz valamennyivel. Mindenesetre én drágábbra számítottam a hosszú felvezetés után...

(#16) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Hosszú évek óta olvasom a Mobilarénát, de erről a cégről szerintem még egyáltalán nem hallottam. :Y

(#17) Polarstar válasza csongi (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hogyhogy befut???

Ez a Fairphone 3 mobil - egy létező, megvehető termék.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) csongi válasza Polarstar (#17) üzenetére


csongi
veterán

Az egy dolog. De nem elterjed.

(#19) moleculez


moleculez
veterán

Ez akár társadapmi kísérletnek is megteszi. Mindenki húzza a száját, hogy környezettudatos kütyük, gyerekmunkások, kíváncsi vagyok hányan veszik ezt, mint alternatíva.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Polarstar válasza moleculez (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kint lehet, hogy veszik. Nemtudom, hogy van-e itthonolyan ember, akinek ilyen mobilja lenne.
Szerintem nincs.
Mindenesetre az tény, hogy ezen felhasználói kör a mobiljait lényegesen tovább használják, mint bárki más.
A proci miatt sem aggódják szét magukat, a többség nem siet sehová.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) atee_13


atee_13
őstag

Ez elvileg ugye legózható?

Akkor nem úgy lenne logikus, hogy veszel egy "vázat" a többi összetevőt meg igényednek/pénztárcádnak megfelelően beleválogatod?

Itt pedig ha jól értem van snapi 632+ 4/64 meg egy fixen meghatározott kamera.

Ahogy nézem nem is hirdetnek mást

Így nem értem mi előnye lenne a moduláris felépítésnek. :F Aksit amúgy is lehet cserélni, kijelzőt is … értem én hogy nagyobb macera, de ha az ember vigyáz kijelzőt kb nem is kell (nekem szerencsére még soha nem kellett) aksit meg nem hiszem, hogy 2x kellene cserélni 1 tulajnál, így meg amennyivel drágább bőven marad lové akár valami fullos szervizre is ha valaki nem akar maceráskodni vele. Kamera meg proci úgyis marad az ami. Így ez inkább csak egy környezetbarát/abb telefon.

(#22) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Vett valaki végül? :U

They drew first blood....

(#23) bolcsodal válasza bolcsodal (#22) üzenetére


bolcsodal
addikt

PocoF1-re portolt Google Cam (F1Mod v9.4a) tökéletesen működik FP3-on. Eddig a legnagyobb csalódást a kamerát repítette nagyságrendekkel jobb minőségi szintre (ugyanaz a Sony szenzor dolgozik a FP3-ban mint a Pixel 3a XL-ben). Alakul, alakul...

They drew first blood....

(#24) ElFeo válasza bolcsodal (#23) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

ezek szerint egy ilyennel nyomod?
Amennyiben igen, úgy érdekelnének a részletek! :))

(#25) Véreshurka válasza ElFeo (#24) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én is beneveznék egy kis sajátkezű bemutatóra! Már nagyon csereérett lenne a Oneplus One-om :D

El Psy Kongroo

(#26) bolcsodal válasza Véreshurka (#25) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor ide is beszúrom a tapasztaltokat:

Egy Xperia XZ1-compact-ról váltottam. Elsőre nagyon nagy és nehéz telefonnak tűnt. A súlyát már megszoktam, de még mindig kicsi a zesbem hozzá néha.
Nem egy kecses darab meg kell hogy mondjam, de ennyi áldozat a teljes szerelhetőség oltárán belefér. Nulla vízállóság a compact után nem tetszett, de beletörődtem. Vigyázok rá.
1. Oprendszer: Natív Android egyedi boot képernyővel, néhány egyedi gesztussal. Egyenlőre 9-es verzió, de remélhetőleg jön rá 10-es is. Én azonnal váltottam Nova Launcher-re (csak mert eddig is azt használtam) tehát az eredeti launcher-ről nem tudok sokat nyilatkozni.
2. Képernyő: Kicsit kékesebb a Sony kijelzőhöz képest, színhőmérsékletet sem lehet állítani. Van fekete-fehér mód cserébe. Egy teljesen átlagos IPS panel, nem vertem magam a földhöz tőle.
3. Hardver: Snapi 636. Mindennapokra elég, én még nem izzasztottam meg, mondjuk egy percet sem játszom vele. eMMC háttértár viszont lassú az UFS-hez képest. Cserébe a 128GB-s SD kártyát probléma nélkül kezelte.
4. Hálózat/GPS: Semmi meglepetés, teszi a dolgát. Dual-SIM-et Japánban volt módom kipróbálni Data-SIM-mel, nem okozott csalódást ott sem. Max LTE+-t tud hozni mondjuk. GPS működik ahogy kell.
5. NFC, BT: működnek. Semmi különöset nem vettem észre a Sony-hoz képest...talán a hangerő BT-on kicsit kedvezőbb (többet lehetett belőle kifacsarni, vagy a Sony saját mókolása lépett közbe nem tudom).
6. Kamera: Na ez nagy csalódás volt a gyári app-al. Amíg rá nem vettem magam egy google-camera port telepítésére (Pocophone-mod jól működik, de a másik portolás is okés: [link] ). A Pocophone port manual fókusz és manual rekeszidő beállítások mondjuk nem működnek, de szépen gyártja a HDR és HDR+ valamint Night-mode fotókat. Jelenleg szerintem hozza a Pixel3a szintjét (a szenzor ugye azonos). Rengeteg képet lőttem vele azóta a legnagyobb megelégedésemre.
7. Strapa: Nem szoktam dobálni a telefonjaimat, általában védem őket. A fiam viszont nem volt elég óvatos és egy emeletes ágy tetejéről küldte le laminált padlóra a telefonját. Sarokra érkezett, de a bumper-keret, amit adtak hozzá tette a dolgát és megvédte a telefont. Nem próbálnám meg mondjuk mégegyszer...
8. Update/Support: Rendszeresek a biztonsági frissítések a cégtől. Eddig frissítésekkel javítottak egy rakás problémá (GooglePay baki, notifikációs led végre működik, állítólag a kamera app is jobb lett - én nem használom)

Üdv!

They drew first blood....

(#27) Véreshurka válasza bolcsodal (#26) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi, hasznos volt a leírás! :R

Az OPO-mat én is csak telefonra, böngészésre használom, fénykép csak nagy ritkán készül vele.

Esetleg ez a telefon tud olyat, hogy zárt képernyőn lévő gesztusok (pl. vaku bekapcsolása)?

Igazából még egy Lineage OS-t várnék rá, és lehet be is nevezek.

El Psy Kongroo

(#28) bolcsodal válasza Véreshurka (#27) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nope, nem láttam ilyen beállítási lehetőséget.

They drew first blood....

(#29) naja válasza Polarstar (#17) üzenetére


naja
aktív tag

Kicsit régi a téma, de azért megjegyezném, hogy a Project ARA bár eléggé túlgondolt mégis csak egy kidolgozatlan koncepció volt csak. Lássuk be, elég vad dolgok is voltak benne. Nekem az elejétől egy őrült tudós agymenésének tűnt, ami talán valamelyik Star Trekben egyszer még visszaköszönhet. Persze azért örülnék neki én is, ha valami csoda folytán valósággá válna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.